Ženijní technika RA

Obrněná technika od občanské války do konce WW2
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Ženijní technika RA

Příspěvek od Mantra »

Sháním jakékoli informace o ženijní technice Rudé armády od min a výbušnin přes maskovací prostředky až po mostní tanky a těžkou ženijní techniku.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Mantra:
Pokud tě zajímá ženijní technika, vlož jeden všeobecný dotaz a nespamuj každé konkrétní období zvlášť. (většinu jsem promazal)
Na tu ženijní techniku v Afganistánu se ti průběžně mrknu,ale moc si od toho neslibuj. Zatím jsem spíš objevil zmínky o ženistech a jejich technice v rámci konkrétních oprerací (např. v Operaci "Magistrála"), ale ucelené téma "Ženijní technika v Afganistánu" jsem nikde neobjevil.

Jinak si zjisti,co to je RPG a "kumulativní efekt" -třeba ZDE:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=507
a že v případě tanku pojem "prostřelit" znamená "vniknout do tanku", nikoliv "projít skrz tank"(tj přez dvě pancéřové stěny).
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
thor03
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 2/9/2006, 12:35
Bydliště: Karviná

Příspěvek od thor03 »

A o které období máš zájem??? Je toho vcelku dost.
6:00 zaměstnání - "Niitaka jama nobore, iči-ni-rei-ja"
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

to Pegeucko:
Díky za snahu.

Sháním hlavně WW2 i německou stranu.
Nejhorší na tom všem je že ve vojenských knihách se o ženistech moc nemluví. Většinou jenom jak podpořili taktické operace nebo vybudovali obranné pozice a to je vše. Když to vezmu kolem a kolem tak znám akorát akci německých ženistů, kdy zaútočili na belgickou pevnost Eben-Emael.
A přitom jsou to dělníci války. Vlastně bez nich by se nic nehlo. Veškerý oblasti bojový činnosti potřebují podporu ženijního vojska. Ale o tom až zase někdy příště.
Odpovědět

Zpět na „Ruská obrněná technika“