Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Rase: Na Slovensku je samozrejme niekolko vyrobcov rucnych zbrani podobne ako v Cechach. GP je ale jednoznacne najväcsi a najlepsi z nich. Zaroven ma z mojho pohladu jediny produkty, ktore OS SR potrebuju.
To ke to iste, ako keby sme sa pytali preco vasa ACR nekupuje pistole od Arma Zeka, alebo pusky od Antreku. Alebo si kupme obe krajiny pistole Alien od spolocneho ceskoslovenskeho Lauga. :lol: Pre neznalich problemaliky jedna pistol stoji 6000 €.

A ano, ako pise Zemakt. Problem je len politicky. Produkt, sity na mieru nasich OS na Slovensku mame u GP.
pjaro77
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 511
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od pjaro77 »

niko píše: 26/3/2024, 18:30 Zemakt presne.
Bren 2 sam o sebe nekritizujem. Je zavedeny v NATO, bojuje, robi co ma. Na tie jeho nevyhody atd., ktore sa rozoberaju kaslat. Nie je to ziadna tragedia. M4 ina kapitola. Zavedenu ju ma pol sveta, nahradne diely kupis uz skoro aj v Tescu a hlavne je u nas zavedena do vyzbroje a vyraba sa na Slovensku. Preco by sme mali zavadzat uplne novy typ zbrane, ked ten, ktory mame a s ktorym sme spojojni aj sami vyrabame.
Najväčšia sranda bude, keď Kali tie ARka objedná od amíkov miesto domáceho výrobcu.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11614
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Zemakt »

Spíš od CZ Colt.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Ja to vidim tiez na Colt.
Suger
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 157
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Suger »

Niko, ja som ešte optimista, kedže GP (priamo J.Kuracina) bola súčasťou vládnej delegácie slovenských firiem,na čele s ministrom zahraničných vecí v Indii, v 21.2.2024. A zároveň sa zúčastnili aj na medzinárodnej konferencii Raisina Dialogue 2024, kde JK oznámil záujem postaviť závod GP, popri zúčastnení sa súťaže na indickú útočnú pušku...
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4117
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od niko »

Hej Suger, tieto veci su zname. Skor ale signalizuju, ze sa GP odvracia od slovenskeho trhu, ako ze by si na Slovensku verili.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4966
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nová puška pre OS SR, a iné veci od GP

Příspěvek od Juraj Tichý »

Lynx píše: 26/3/2024, 12:34 ...a preto sa ma podporovat sukromny podnikatel, len preto ze je domaci. To by ti v EU vysvetlili ze to nie je celkom mozne.
Lynx píše: 20/7/2023, 15:46 A čo iné mal napísať? Keď už vozidla nemohli byť slovenské, aspoň tie zbranovej stanice mohli byť...
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“