Citáty
Re: Citáty
Pokud vezmu naše nejbližší okolí tak na sto procent. Zvláště při použití tohoto autora citátu.
Re: Citáty
Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo-Matúš
Re: Citáty
Kdo jinému jámu jáme, sám do ní samá! 
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Citáty
Neni som teta Kateřina, len som sa prispôsobil demokracii rumunského typu na Palbe, ale ak na tom trváš, tak aj teta Katerina. 
„To, že môžete vnucovať demokraciu iným národom, je už samo o sebe nedemokratický prístup.“
Re: Citáty
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Citáty
Kdo je Čecháček, dávno definoval profesor Václav Černý:
„Spiknutí prostřednosti proti všemu nadprůměrnému je sice společným jevem všech národů malých, ale v našem bylo vždy mocně potencováno tou ,lidovostí’ našeho vzdělance, a tím bylo vždy nebezpečnější než jinde, vedle Čecha se vždy u nás plazil a na Čecha číhal Čecháček. Čemu říkám čecháčkovství? A říkám tomu také české podučitelství. A české chalupnictví. Říkám tak neuvěřitelné směsi intelektuální nedochůdnosti a mravní či charakterové slabosti, se kterou je možné se na světě setkat pouze v Čechách, kdybych měl náladu žertovat, řekl bych, že je rysem vysoce originálním.“
„Spiknutí prostřednosti proti všemu nadprůměrnému je sice společným jevem všech národů malých, ale v našem bylo vždy mocně potencováno tou ,lidovostí’ našeho vzdělance, a tím bylo vždy nebezpečnější než jinde, vedle Čecha se vždy u nás plazil a na Čecha číhal Čecháček. Čemu říkám čecháčkovství? A říkám tomu také české podučitelství. A české chalupnictví. Říkám tak neuvěřitelné směsi intelektuální nedochůdnosti a mravní či charakterové slabosti, se kterou je možné se na světě setkat pouze v Čechách, kdybych měl náladu žertovat, řekl bych, že je rysem vysoce originálním.“

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Citáty
"Tady ložírovali jen samí lepší páni, i sám jenerál Patláj, po téj patáliji na Dolnej Žinčici. Ráno našemu dědkoj poudál: Tož bitvu som presrál, ale dobre sa vyspál!"
Hostinský z Vyšných Vlkodlak
Hostinský z Vyšných Vlkodlak
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Citáty
@ prof Černý - ano velký intelektuál a historik, ale určitě ne "Slovo boží". Byl to Benešovec, a v textu Kultura na prahu zítřka z roku 1946 se prohlásil za vědeckého socialistu a za člověka s kladným poměrem ke komunistické straně. Určitě by ve veřejném prostoru nepoužil názvy židáček, němčourek a pod. Ale do vlastního hnízda se k..í. Hlavně se tím vymezuje, že on takový není!
Re: Citáty
Zameňuješ Čecha s čecháčkem, mezi těmito dvěma pojmy není rovnítko.Koba píše: ↑20/6/2026, 19:18 @ prof Černý - ano velký intelektuál a historik, ale určitě ne "Slovo boží". Byl to Benešovec, a v textu Kultura na prahu zítřka z roku 1946 se prohlásil za vědeckého socialistu a za člověka s kladným poměrem ke komunistické straně. Určitě by ve veřejném prostoru nepoužil názvy židáček, němčourek a pod. Ale do vlastního hnízda se k..í. Hlavně se tím vymezuje, že on takový není!
Nemalá část evropských jazyků má nějaké podobné označení proto nejhorší z národní povahy. U nás je to prostě čecháček.
Re: Citáty
Já to také tak pochopil. Čech, Čehůn, Švéd
. Jedno jest. Čecháček je vychcanej, uzdisráč českýho původu. Čobol je pro mne Slovák, čo bolo to bolo. To, že tento výraz Nesher připodobňuje k Čecháčkovi je taková nesherovina, řekl bych.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Citáty
Nic nezaměňuju, to si fakt špatně pochopil. Jenom mi použití toho pojmu zavání narcismem: Já jsem něco lepšího! A generalizací, elitářstvím, pražskou kavárnou a dělením společnosti a kolektivní vinou...atd. atd.
Re: Citáty
V Bibli je Ježíšovo moudro o modlícím se farizejovi a modlícím se celníkovi.
Farizej se modlil: "Díky, Hospodine, že jsem lepší než ten celník!"
Celník se modlil: "Dej mi, Hospodine, rozhřešení za všechny mé viny!"
A požehnán od Ježíše byl ten celník...
Ale lepšolidem to ani neříkejte, oni tajatak nepochopí, že jsou stejní jako ten farizej.
Farizej se modlil: "Díky, Hospodine, že jsem lepší než ten celník!"
Celník se modlil: "Dej mi, Hospodine, rozhřešení za všechny mé viny!"
A požehnán od Ježíše byl ten celník...
Ale lepšolidem to ani neříkejte, oni tajatak nepochopí, že jsou stejní jako ten farizej.
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Re: Citáty
Pokud tě to dráždí, můžeš to zaměnit za termíny dezolát, naši lidi, obyčejný člověk nebo malý český člověk. Význam bude vždy v konečném důsledku stejný.
Jinak k tomu dělení, lidé nejsou stejní a tím pádem si ani nejsou rovni, liší se inteligencí, vzděláním, sociálním postavením, vzhledem a tisícem dalších věcí. Jediná rovnost, která dává smysl, je rovnost občanů před zákonem. A i to je vlastně utopie, nicméně slušná společnost by o to nikdy neměla přestat usilovat.
Re: Citáty
@Nesher: Nedráždí, ale v diskuzi cítím potřebu se proti tomu ohradit. Jinak vycházím ze zásady George Orwela "Tolerance znamená snášet i názory, které jsou nám z duše protivné".









