Aviatik (Berg) D.I

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Aviatik (Berg) D.I

Příspěvek od Zemakt »

Ale to zas ne. Nebyl to vůbec špatný letoun, v mnohém převyšujícím Albatrosy. Pouze "drobátko" šlednrián, no (paradoxně R-U D.III byly lepší než německé originály). Ona ta typová deverzifikace není nikdy od věci, přičemž ve své vrcholné sérii byl Berg top. Nicméně pravdou je, že kdyby válka pokračovala ještě v devatenáctém roce, tak tažným koněm by se asi stal Fokker D.VII od MÁGu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
stronger.p
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 222
Registrován: 10/6/2020, 14:46

Re: Aviatik (Berg) D.I

Příspěvek od stronger.p »

Je to sice staré 34 let, kvalita fotek odpovídá tehdejším možnostem tisku, ale podle mě velmi, velmi dobře zpracované, hlavně v druhé části je čtivý poslední dog fight Linkeho..
Přílohy
Berg_DI_1.pdf
(2.36 MiB) Staženo 43 x
Berg_DI_2.pdf
(2.2 MiB) Staženo 24 x
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Aviatik (Berg) D.I

Příspěvek od Zemakt »

615936057_34374976848759818_6806926103820901661_n.jpg
Serie 315. od Lohnera
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Letectvo Rakouska-Uherska“