Německý tank Leopard 2

Tanková a obrněná technika
Odpovědět
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Scotty87 »

Rolllout prvního vyrobeného Leopardu 2A8.
Kampfpanzer-Leopard-2-A8_Bild_hartpunkt_Lars-Hoffmann.jpg
Kampfpanzer-Leopard-2-A8_NOR_Bild_hartpunkt_Lars-Hoffmann.jpg
https://www.hartpunkt.de/rollout-des-er ... undeswehr/
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od HONZIK11 »

Tak 10tisic by jich melo byt v Evrope. Aby se Rus lekl. Lekne se?
Nahradilo by je 200 strel stredniho doletu rozmistenych nahodne.
Konstrukce je to pekna ,vez stini celou korbu. Motorprevodove ustoji i predni cast.
Ale Rus se naucil likvidovat Abramsy i Leopardy. Nevim ,zdali se lekne dalsiho modelu.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Scotty87 »

HONZIK11 píše: 19/11/2025, 17:13 Tak 10tisic by jich melo byt v Evrope. Aby se Rus lekl. Bude?
Ne. 10 tisíc nebylo vyrobeno Leopardů 2 ani celkově od studené války dodnes.
Nahradilo by je 200 strel stredniho doletu rozmistenych nahodne.

Ne.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od HONZIK11 »

Ale ja vim ,ze nebylo. Ale je toto obstrasujici sila? V tomto duchu pisu. Lekl se Rus Evropy a NATO na zaklade jejich tanku?
Proc nebudujeme to ceho se Rus boji.
Tanku se nikdy nebal.
Potrebujeme :
Ad1. Dokonalou protileteckou a protiraketovou obranu.
Ad2. Pod ni schovanoa utocna raketova vojska s dostrelem cca 1000km.
Ad3 .Alespon funkci kryty pro obyvatelstvo paklize toto nebude.
Tanky jsou naprd paklize je NATO obranny pakt. .
Nezda se ti ,ze ,,Bila kniha je na prd?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Scotty87 »

HONZIK11 píše: 19/11/2025, 17:22 Ale ja vim ,ze nebylo. Ale je toto obstrasujici sila? V tomto duchu pisu. Lekl se Rus Evropy a NATO na zaklade jejich tanku?
vzhledem k tomu že nezaútočil, tak se dá říct že ano. Stejně jako se bál za studené války.
Proc nebudujeme to ceho se Rus boji.
A to je? Střelky bez NBC hlavic to určitě nejsou.
Tanku se nikdy nebal.
Ani bych neřekl.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od HONZIK11 »

Ach jo.Povazujes za dulezite slozky obrany a preziti naroda v pripade kdyz nepritel znici infrastrukturu a aglomerace tanky?Uchranis ji tanky? Jste fakt takovi kostlivci ,ze si nevsimate ,kde se v dalsich valkach posune cinnost?
Co tam kudla delas ? Jsi slepy? Nebo jen furt lobujes za prachy a lidi jsou ti na haku.
Nemas charakter?
Ani ne. Co?
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Scotty87 »

Ano, považuji za složky obrany a přežití národa tanky. Když už se tak přímo ptáš.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od HONZIK11 »

Kazdy mame nazor,kazdy mame jiste jine vstupy ke svemu ,,povazovani,,. Chapu to . I kdyz vlastne nechapu.
Takze vcricne a znovu k :kapesním bitevnícm lodím Deutschland (např. Admiral Graf Spee, Admiral Scheer a Deutschland
Ad2. Takze alespo ty kryty. Co vic . Jo? Budou?
Tanky a dalsi podpurne zelezo:
Je stale in?.
Alespon u tebe. Zatimco ti budou letat strely nad hlavou a do nich. Ach jo.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 6410
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od kacermiroslav »

HONZIK11 píše: 19/11/2025, 17:39 Ach jo.Povazujes za dulezite slozky obrany a preziti naroda v pripade kdyz nepritel znici infrastrukturu a aglomerace tanky?Uchranis ji tanky? Jste fakt takovi kostlivci ,ze si nevsimate ,kde se v dalsich valkach posune cinnost?
Co tam kudla delas ? Jsi slepy? Nebo jen furt lobujes za prachy a lidi jsou ti na haku. Nemas charakter? Ani ne. Co?
Žádám tě Honziku, aby jsi přestal být tak útočný a přestal lidi kolem sebe na Palbě urážet. Nezapomeň, že máš varování.

Co se tanků týče, tak myslím, že tvé názory jasně vyvracejí ti povolání, tj. ukrajinská a ruská armáda. Oba soupeři svá tanková vojska udržují, opravují, modernizují, posilují. Bojiště tak ukazuje, že i tebou opomíjený tank, má pořád svou bojovou hodnotu.
ObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od pjaro77 »

HONZIK11 píše: 19/11/2025, 18:15 Kazdy mame nazor,kazdy mame jiste jine vstupy ke svemu ,,povazovani,,. Chapu to . I kdyz vlastne nechapu.
Takze vcricne a znovu k :kapesním bitevnícm lodím Deutschland (např. Admiral Graf Spee, Admiral Scheer a Deutschland
Ad2. Takze alespo ty kryty. Co vic . Jo? Budou?
Tanky a dalsi podpurne zelezo:
Je stale in?.
Alespon u tebe. Zatimco ti budou letat strely nad hlavou a do nich. Ach jo.
Honziku, ty keď píšeš týmto spôsobom, si naliaty ?
Toto je spôsob diskusie ala novinky.cz. Ja som myslel, že sa tu majú riešiť technikálie, koncept a taktika použitia danej zbrane.
Chápem, že význam tankov sa dosť znížil v dnešnej dobe ale i tak by si mohol písať viac konštruktívne.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Danik »

Podle německého ministra obrany se připravuje další objednávka pro Bundeswehr na dalších 75 tanků Leo 2A8, což by dostalo flotilu tohoto typu v německých službách na 198 kusů

Obrázek
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Danik »

Ještě něco fotek německého 2A8.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Rase »

IMG_5083.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Rase »

Fotografie tanku Leopard 2A0 (1. várka) Y-678 622, jednoho z prvních tanků Leopard 2A0. Fotografie byly pořízené v lednu a květnu 1980.

IMG_5733.jpeg
IMG_5734.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Scotty87 »

Leopard 2A8NO na cestě domů.
Screenshot 2026-04-26 at 22-10-37 Erste Leopard 2A8 für Norwegen auf Fähre Color Fantasy in Kiel verladen.png
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Rase »

Osud má poněkud zvrácený smysl pro humor. Leopard 2A4, vyrobený v roce 1985 nebo 1986 – nejprve v německých službách, v roce 2002 darovaný Polsku, poté v roce 2023 Ukrajině a jako vrak v roce 2024 ukořistěný Rusy a v roce 2025 darovaný Severní Koreji.

https://twitter.com/wolski_jaros/status ... 9117548863

IMG_7147.jpeg
IMG_7148.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1697
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od danny1691 »

Jedná se památník nasazení severokorejských vojáků v Kurské oblasti
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Scotty87 »

Leopard 2A8NO dorazil do svého nového působiště.
HHKDpBuWcAADX7T.jpg
HHKJMlgWoAAIWBS.jpg
HHLVl1bXsAApQtq.jpg
HHLVl1XXkAAqzWs.jpg
HHLVl6fWAAEo3_C.jpg
HHLVl5ZWQAArqa0.jpg
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Zemakt »

Jestli na někoho tyhle PR obrázky působí, já jsem zcela chladný. Mají před sebou ještě sakra kus práce.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Německý tank Leopard 2

Příspěvek od Scotty87 »

Setkání dvou generací.
HHN89upXQAA2eU8.jpg
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“