USMC-I. Marine Expeditionary Forces.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

USMC-I. Marine Expeditionary Forces.

Příspěvek od Thór »

USMC- I. Marine Expeditionary Forces

Od svého založení v roce 1775, měla dva samostatné prapory, členěné do čtyř rot. Po zřízení pravidelné námořní pěchoty 11. července 1798, byl zformován samostatný sbor pod velením majora. O dva roky později v roce 1800, už měl velící důstojník hodnost podplukovníka. Po vypuknutí druhé války s Británií a výstavbou nových lodí, ekvivalentně vzrostl i počet námořních pěšáků. V roce 1834, byla pro velitele Sboru nově ustanovena hodnost plukovníka.
Do WW I: prošla většina nováčků základním výcvikovým táborem na základně Parris Island v Jižní Karolíně, část také v táboře Mare Island v Kalifornii. V květnu 1917, bylo založeno nové výcvikové středisko Quantico, ve státě Virginia. Během války byl také položen základ k vytvoření leteckých sil,samostatného dělostřelectva a tankových a obojživelných jednotek. Po útoku na Pearl Harbor, došlo k podstatné reorganizaci Sboru. Sbor byl rozčleněn do dvou divizí o celkové síle 65 000 mužů a 13 leteckých perutí s 251 letadly všech typů. Válečné úsilí vedlo k tomu že za krátký čas přibyla ještě třetí,čtvrtá a pátá divize USMC. Dále pak záložní brigáda, ženský záložní sbor a regionální obranné prapory z místních obyvatel.Ze vzrůstajícím počtem námořních pěšáků vznikly ještě tři brigád zvláštního určení. Byla vytvořena třetí výcviková základna v San Diegu, ze základny v Quantiku byla vytvořena důstojnická škola.
Po demobilizaci a ustálení stavů byl počet námořních námořních pěšáků 150 000 ve třech divizích USMC.
Na počátku války v Koreji počet námořních pěšáků stoupl díky přiřazení záložního sboru.
Mění se výzbroj a taktické využití jednotek na úrovni četa-prapor.
Na počátku války ve Vietnamu, čítá Sbor 196 000 námořních pěšáků, z toho 113 000 v bojových jednotkách : 3 x 17 000 mužů v pěších divizích ( 51 000 ), 37 000 ve třech leteckých perutích a 24 000 v tankových jednotkách. K těmto námořním pěšákům patřilo ještě 35 000 mužů, jako základ 4 divize USMC.
Během války v Perském zálivu, se objevily v Kongresu tlaky snížit početní stavy USMC na 177 000 mužů potažmo až na 159 000 mužů. Posléze se prosadil názor generála Greye, že síla Sboru by neměla klesnout pod 180 000 mužů. V současné době má Sbor námořní pěchoty Spojených států Amerických 204 000 mužů a žen, z toho cca 20 000 důstojníků.


Organizace:


USMC v součinnosti s USN, vytváří především dvě loďstva strategického určení;

FMF (A) – Fleet Marine Forces ( Atlantic )
Atlatské loďstvo námořní pěchoty

FMF (P) – Fleet Marine Forces ( Pacific )
Tichomořské loďstvo námořní pěchoty

S ohledem na požadovanou schopnost rychlého zásahu v kterékoli části strategické oblasti, je ke každému loďstvu přidělena operační taktická jednotka letectva.
Podle povahy,cíle a strategického zaměření, vytváří námořní pěchota vlastní expediční jednotky, které jsou zpravidla organizovány na bázi MAGTF.

Expediční sbor na bázi MAGTF se skládá:
CE - Comand element (velitelství)
GCE- Ground combat element (pozemní útvary)
ACE- Aviation combat element (letectvo)
CSSE - Combat support element (podpůrné složky)


V praxi na sebe bere MAGTF podobu některé ze tří následujících forem

Obrázek
Marsoc

Marine expeditionary unit ( MEU) –expediční uskupení námořní pěchoty (nejmenší taktické uskupení)

Jedná se o zmenšenou podobu MAGTF, ale okamžitě akceschopnou a použitelnou v konkrétně vymezeném prostoru.
Jedna MEU, je nepřetržitě na moři spolu s FMF (A), druhá spolu s FMF (P), obyčejně na palubách pěti invazních plavidel a dopravních vrtulníků. V počtech mužů síla představuje 2000-3000 námořních pěšáků (přibližně prapor pěchoty), zesílený tankovou jednotkou, dvěma dělostřeleckými bateriemi,obojživelnými transportéry LVTP-7 a průzkumnými a ženijními jednotkami. MEU zajišťuje letecky peruť 22 vrtulníků a letouny Harrier AV-8B-STOL.Týlové a zabezpečovací jednotky jsou schopny zajistit denní krytí spotřeby střeliva pro všechny typy a ráže zbraní. MEU může samostatně operovat cca 15 dní.

MEU je podle propozic schopna zasáhnout kdekoliv na světě do 15 dní, menší elementy řádově v hodinách a oddíly jednotlivých MEU se točí a
střídají ve službě (1/3 turnusu na lodi, 1/3 výcvik na základně, 1/3
pohotovost na základně), díky náročnému a speciálnímu výcviku mají MEU
přídavek SOC (Special Operations Capadle).
To jsou ty oddíly, co krouží po světě na palubách uskupení ARG
(amphibious ready group) a většinou pouhou svou přítomností chladí
horké hlavy v okolí. POkud to nestačí a problém trvá, posílají do akce
MEU a MEF postupně posílá další jednotky, postupně se do oblasti zájmu
přesunují další a další útvary (dokud se nedosáhne plného stavu MEF,
označuje se to celé jako MEB, tzn. nutně to nemusí být jenom síla
pluku, ale klidně 3 pluků) MEF na to má 60 dní, aby se dostavila na
scénu...pak nakopou prdel uplne kazdemu citace by Cooper

Marine expeditionary brigade (MEB)- expediční brigáda námořní pěchoty ( střední taktické uskupení )

Je vyšší taktickou jednotkou o síle 8 000-18 000 mužů. Představuje 2-5 pluků námořní pěchoty,posílených dělostřeleckým plukem a zajišťovacím technickým praporem.Leteckou podporu zajišťuje 70 letadel a 100 vrtulníků. Tato vyšší taktická jednotka může vzniknout spojením několika MEU, na které se v případě potřeby může z MEB rozčlenit.

Marine expeditionary forces ( MEF)- expediční sbor námořní pěchoty (nejvyšší taktick8 jednotka o s9le sboru)

Je nejvyšší taktickou jednotkou jejíž počet mužů je zhruba v síle armádního sboru a může zahrnovat až tři divize námořní pěchoty. V současné době vypadá členění MEF takto:

Marine expeditionary forces ( I.)
Obrázek
Na tomto odkazu, je kompetní pavouk celé MEF.
http://en.wikipedia.org/wiki/I_Marine_E ... #Structure


Marine expeditionary forces ( I I.)
Obrázek
Na tomto odkazu, je kompetní pavouk celé MEF.
http://en.wikipedia.org/wiki/II_Marine_ ... #Structure


Marine expeditionary forces ( I I I. )
Obrázek
Na tomto odkazu, je kompetní pavouk celé MEF.
http://en.wikipedia.org/wiki/III_Marine ... #Structure


Marine forces reserve
Obrázek






MEF I. se dále člení takto:

1. Divize námořní pěchoty
Obrázek


Organizační pavouk první divize USMC
Obrázek


1 st Marine Infantry regiment
Obrázek

Dále je pluk rozčleněn na :

1/1 Battalion Marines „ First on the First“
Obrázek

2/1 Battalion Marines „ The Professionals“
Obrázek

3/1 Batttalion Marines „Thundering Third“
Obrázek

4/1 Battalion Marines „ The Horse Marines“
Obrázek


5 th Marine Infantry regiment
Obrázek

Dále je pluk rozčleněn na :

1/5 Battalion Marines „ Geronimo“
Obrázek

2/5 Battalion Marines „ Retreat Hell“
Obrázek

3/5 Battalion Marines „ Dark Horse“
Obrázek

2/4 Battalion Marines „ Magnificent Bastards“
Obrázek

7 th Marine Infantry regiment
Obrázek


Dále je pluk rozčleněn na :

1/7 Battalion Marines „First Team“
Obrázek

2/7 Battalion Marines „ War Dogs“
Obrázek

3/7 Battalion Marines „ The Cutting Edge“
Obrázek

3/4 Battalion Marines „ Thunder Third“
Obrázek



11 th Marine regiment
Obrázek

Dále je pluk rozčleněn na :


1/11 Battalion Marines
Obrázek

2/11 Battalion Marines
Obrázek



3/11 Battalion Marines
Obrázek

5/11 Battalion Marines
Obrázek


Jednotky přidělené k divizi:

1st Combat Engineer Batalion „ The Super Breed“
Obrázek

1st Light Armored Reconnaissance Battalion „ Highlanders“
Obrázek

1st Reconnaissance Batallion
Obrázek


1st Tank Battalion „ 1st Tanks“
Obrázek

3rd Assault Amphibian Battalion „ 3rd Tracks“
Obrázek


3rd Light Armored Reconnaissance Battalion „Wolfpack“
Obrázek


Jednotky první divize tvoří MEU pro operace v Tichomořské oblasti.


Do svazku 1. Marine Expeditionary Force je dále zařazen 3 rd Marine Aircraft Wing.
Obrázek

Pavouk 3rd Marine Aircraft Wing
Obrázek



Pod velení 3. Wingu spadají letiště :

Marine Corps Air Station Miramar
Obrázek
Obrázek

Na základně Miramar jsou umístěna velitelství a tyto jednotky:
Marine Wing Headquarters Squadron 3
Marine Aircraft Group 11
Marine Aircraft Group 16
Marine Air Control Group 38
Marine Wing Support Group 37
Marine Aircraft Group 46
Combat Logistics Company 11

Marine Corps Air Station Yuma
Obrázek
Obrázek
Na základně jsou umístěny tyto jednotky:

Headquarters and Headquarters Squadron
Marine Aircraft Group 13
Marine Aviation Weapons and Tactics Squadron 1
Combat Logistics Company 16
Marine Air Control Squadron 1
Obrázek
Marine Wing Support Squadron 371
Obrázek
Marine Fighter Training Squadron 401
Obrázek

Marine Corps Base Pendleton
Obrázek
Obrázek

Marine Corps Air Ground Combat Center Twentynine Palms

Obrázek
Obrázek



Dále budu pokračovat výčtem leteckých skupin, patřících do svazku 3. wingu.

Marine Aircraft Group 11
Obrázek
F/A-18 Hornet
Obrázek

Skupina má tyto letky:
VMFA(AW)-121 „ Green Knights“
Obrázek
VMFA(AW)-225 „ Vikings“
Obrázek
VMFA-232 „Red devils“
Obrázek
VMFA-314 „Black Knights“
Obrázek
VMFA-323 „Death Rattlers“
Obrázek
VMFAT-101 „Sharpshooters“
Obrázek

Letka tankovacích letounů KC-130 Herkules.
Obrázek
KC-130 Hercules
VMGR-352 „Raiders“
Obrázek

Jednotka technického zabezpečení.
MALS-11 „Devilfish“
Obrázek

V roce 1992, byly stavy sníženy o dvě letky.Jednalo se o VMFA-531 a VMFP-3.


Text konzultován a upraven za nemalé pomoci "mariňáka" Coopera (Díky moc)
Naposledy upravil(a) Thór dne 6/12/2009, 23:06, celkem upraveno 25 x.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

"Pejsku" ty jsi tvořitel!! To musí být šichta. Jako tvé noční extempóre. Moje drahá polovička jenom kroutila hlavou............


3rd Light Armored Reconnaissance Battalion „Wolfpack“ byli taky ve Fallujah při operaci Phantom Fury 2004.

Celkem vzato Marina je dost samostatný celek a plno projektů na výstroj a výzbroj si dělá sama ve své režii. Mají i vlastní školící střediska a přitom vedou stejné bojové operace jako army, jenom nosí jinou uniformu.
No jo to je holt Amerika.

P.S. Mariňáci mají tu výsadu hlídat americké ambasády ve světě. Doufám že jsi to tam někde nezmiňoval.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Mantra-ještě ne.Já se normálně nechápu.Proč si vybírám takový "šutry" ?! :roll:
P.S. americké ambasády hlídají už dlouho.Samotný fakt v celém rozsahu spektra jejich operací, je jenom "třešnička na dortu". K I. MEF, je ještě přiřazen mrak jednotek. Leteckých je tolik že než to sem dám tak potěš. To bude zatím hotová I. MEF. Pak přijde II. MEF, III. MEF a MFR.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Mantra-ještě k tvému postu. USMC chci zmapovat pouze rámcově, i když tam budou zapracovány rozklady až do velikosti střeleckého družstva.Ovšem jenom pro pochopení celkové koncepce. Pak chci vložit ještě "pár" citací o hrdinech USMC a rychle z témaru vybruslit. Doufám že zbytek se odehraje na poli dialogu a dodatků k článkům. Kdybych chtěl seriozně zpracovat tématiku USMC se vším všudy, tak musím říct, že jsem sice vlastníkem dvou poměrně rozsáhlých prací o USMC, ale ani v jedné třeba není to co jsem zatím uveřejnil v článcích (pavouk členění a domovenky jednotlivých batalionů a pluků). Dát dohromady všechno o Sboru by i s fotodokumentací dalo tak 3000 stran a to jde opravdu mimo mě :lol:
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Ty Thóre, co ty myslíš jsou opravdu tak dobří válečníci? Ke komu bys je přirovnal v dějinách, jestli to jde.
Na anglicky psaných stránkách jsou to polobozi, ale asi se v řemesle vyznaj.
Mně ti tak trochu připomínají německé jednotky s politickou motivací - W-SS,- mají speciální vybavení, asi i lepší a tvrdší výcvik než army asi by se toho našlo víc.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Mantra-jsou DOST dobří.Myslím, že je to díky tomu, že minulých 200 let pořád někde válčili. Pokud máš průměrně dobrý lidský materiál a napumpuješ do něj dlouhou tradici převážně vítězných bojů, nafoukneš mu ego. K tomu přidej odpovídající výcvik, motivaci a špičkovou techniku........a máš mariňáka!
Neústupností a tendencí se nevzdávat mají nejblíž k pravidelným plukům "červenokabátníků"....třeba King Own Royal Borders, nebo "Green Jakets" a možná ještě daleko víc k Argylle and Suttherland Highlanders či známým " Black Watch". Nevím, asi si to nevzdávání se táhnou z minulosti. Na lodi nikomu ústup nenařídíš.....že by naskákali do moře to se mi moc nezdá :lol:
Co mě na mariňácích fascinuje, je to, že přes to že NEUSTÁLE umírají v různých konfliktech-někdy nesmyslných,nikdy nemají nouzi o nováčky.Pokud je nějaká vojenská složka na světě jednotkou patriotů, tak jsou to oni- politickou motivovanost bych v tom vůbec nehledal.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Přestávám se v tom orientovat: nemáš možnost nějakého jednoduchého přehledu organizace USMC? Víše je 1 divize. Druhou jsem tam nenašel. Nebo už není.

Dám příklad jak to myslím:
USMC se člení na takové a takové divize,samostatné brigády a prapory. Dále na takové a takové letecké části, na takové atakové speciálky a takové a takové velitelské složky.

Dlouhý svislý řetěz znaků mi způsobil neschopnost se v tom orientovat. Je to úžasná práce a já ji obdivuji ale jestli to bude takto pokračovat tak se vtom ztratím.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pátrač-důležitý je organizační pavouk 1. divize hned nahoře. Já jsem zvolil přehled po bojových skupinách.Chápu že se v tom ztrácíš, ale nenašel jsem jinou cestu. Mohl jsem postupovat systémem 1,2,3,4-pěší divize,1,2,3,4-wing etc. a na konci pak psát katastrofickou stať, které jednotky od velikosti praporu po jednotlivé pluky se přiřazuje kam. V přesvědčení, že by mi z toho jeblo, jsem přistoupil k rozčlenění po operačních svazech, systémem od nejvyššího velení po nejnižší.Pokud máš nějaký nápad.......sem s ním.

P.S. Ještě mě napadlo (aby to nevypadao že se hloupě vymlouvám) samozřejmě můžu dát do záhlaví každé divize,nebo wingu soupis začleněných jednotek. Já jsem před každou divizi a wing "vrazil" pavouka, který jde rozkliknout, aby si to každý mohl přečíst. Mě šlo specificky v případě té záplavy znaků o to, aby byly konečně pohromadě. Zatím jsem to totiž nikde v literatuře nenašel (kdyo by to taky vydal že jo) :lol: Takhle (až to dodělám) bude mít PALBA primát :wink:
Naposledy upravil(a) Thór dne 5/11/2008, 19:51, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
cooper
Příspěvky: 7
Registrován: 27/11/2008, 22:50
Kontaktovat uživatele:

USMC ve zkratce

Příspěvek od cooper »

pokud chcete organizaci USMC ve zkratce, tak asi takhle: celkem 3 aktivní divize (1-3.) každá má svou oblast zájmu. 1Divize má na starosti Pacifickou oblast, základnu má v Californii, stejnou oblast řeší i divize 3. (Okinawa).
II: divize má na starosti Atlantik a středozemní moře (Severní Karolina).
Strukturu divize a její dělení tu popsal Thor dostatečně. (jenom jedna chybka, u 1.divize není 4/1 Marines ale 1/4 Marines.)
Kolem každé divize je vytvořena expediční struktura přiřazeneím leteckého křídla a spousty dalších podpůrných jednotek jak je popsáno v článcích od Thora. a dohromady to tvoří expediční sílu (MEF = Marine Expeditionary Force (dříve "obojživelné - amphibious"). Takže i MEF I a MEF III se starají o oblast pacifiku ( a Indické moře) a MEF II atlantik a středozemí. každá MEF si svou oblast zájmu pokrývá pomocí MEU uskupení, většinou o síle posíleného praporu pěchoty + letectvo, AAv a tak...ti rotují po celé oblasti zájmu a hlídají, jsou takový první nárazník na problémy, taky nejmenší a tudíž nejrychlejší plně použitelný útvar. No apokud s eobjeví problém, tak se drží co to jde a MEF tam přesunuje další a další... ale to už tady taky bylo...
stačí takhle???
nebo má rozepisovat i že divize má pluky, ty mají prapory, ty divize a tak?? to už tu přeci taky je i se znakama :-)))
Odpovědět

Zpět na „Námořnictvo (USN, USMC)“