Zajímavostí je, že ona bezosádková věž EMBT-ADT 140 je osazena francouzským systémem aktivní ochrany PROMETEUS, místo izraelského systému Trophy, který byl použit u starších demonstrátorů EMBT.
Evropský tank EMBT
Re: Evropský tank EMBT

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Evropský tank EMBT

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Evropský tank EMBT
Demonstrátor tanku EMBT-ADT 140
Na pařížské výstavě vojenské techniky Eurosatory se v letošním roce představil EMBT-ADT 140. Nejde o nic jiného, než další vývojovou verzi dříve představeného "eurotanku" EMBT, který kombinuje upravený podvozek tanku Leopard 2 s upravenou věží tanku Leclerc. Nový stroj je vybaven 140 mm kanónem AscalonR, koaxiálním kanónem ráže 20 mm a dálkově ovládanou zbraňovou stanicí s 30 mm kanónem a to nejen kvůli větší šanci při boji s nepřátelskými tanky, ale zejména proto, aby se dokázal ubránit útokům dronů. EMBT-ADT 140 je vybaven systémy, které zvyšují jeho operační schopnosti. Bezosádková věž obsahuje víceúčelovou sadu senzorů se šesti radary APS/Anti-UAS, čtyřmi laserovými výstražnými a raketovými senzory, akustickým detektorem střelby a 360° přehledovým systémem. EMBT-ADT 140 je poháněn pohonnou jednotkou o výkonu 1 100 kW (1 500 k) a na zpevněném terénu dosahuje rychlosti až 65 km/h. Tak jako u jiných návrhů (i zmíněný EMBT) jde jen o technologický demonstrátor, který má ukázat na spolupráci Nexteru a KMW, a představit jaké jsou možnosti do budoucna. Na zcela nový tank MGCS (z jejich tvorby) si ještě musíme počkat.
Na pařížské výstavě vojenské techniky Eurosatory se v letošním roce představil EMBT-ADT 140. Nejde o nic jiného, než další vývojovou verzi dříve představeného "eurotanku" EMBT, který kombinuje upravený podvozek tanku Leopard 2 s upravenou věží tanku Leclerc. Nový stroj je vybaven 140 mm kanónem AscalonR, koaxiálním kanónem ráže 20 mm a dálkově ovládanou zbraňovou stanicí s 30 mm kanónem a to nejen kvůli větší šanci při boji s nepřátelskými tanky, ale zejména proto, aby se dokázal ubránit útokům dronů. EMBT-ADT 140 je vybaven systémy, které zvyšují jeho operační schopnosti. Bezosádková věž obsahuje víceúčelovou sadu senzorů se šesti radary APS/Anti-UAS, čtyřmi laserovými výstražnými a raketovými senzory, akustickým detektorem střelby a 360° přehledovým systémem. EMBT-ADT 140 je poháněn pohonnou jednotkou o výkonu 1 100 kW (1 500 k) a na zpevněném terénu dosahuje rychlosti až 65 km/h. Tak jako u jiných návrhů (i zmíněný EMBT) jde jen o technologický demonstrátor, který má ukázat na spolupráci Nexteru a KMW, a představit jaké jsou možnosti do budoucna. Na zcela nový tank MGCS (z jejich tvorby) si ještě musíme počkat.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Evropský tank EMBT

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Evropský tank EMBT
Nejnovější představená verze EMBT. Přechodový koncept tanku k platformě nové generace:
- Podvozek Leopard 2
- Hlavní výzbroj: Ascalon 120 mm s automatickým nabíječem
- Zásoba munice: 22 nábojů
- Spřažený kulomet 12,7 mm s 300 náboji
- Dálkově ovládaná zbraňová stanice ARX30
- Osádka 3 osoby
A také prohlášení francouzského ministra ozbrojených sil ohledně schopností budoucího tanku: "Tank budoucnosti je již deset let zpožděn. Nemůžeme si dovolit čekat. Pracujeme tedy na prozatímním tanku vybaveném samohybnou věží a propojeném s drony a robotickými systémy. To je jádrem partnerství, které jsme navázali s Ukrajinou. Bude se jednat o přepracovaný tank s vysokým stupněm konektivity. Tato práce je zahrnuta do zákona o vojenském programování a je jím financována."
https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 7946193132
- Podvozek Leopard 2
- Hlavní výzbroj: Ascalon 120 mm s automatickým nabíječem
- Zásoba munice: 22 nábojů
- Spřažený kulomet 12,7 mm s 300 náboji
- Dálkově ovládaná zbraňová stanice ARX30
- Osádka 3 osoby
A také prohlášení francouzského ministra ozbrojených sil ohledně schopností budoucího tanku: "Tank budoucnosti je již deset let zpožděn. Nemůžeme si dovolit čekat. Pracujeme tedy na prozatímním tanku vybaveném samohybnou věží a propojeném s drony a robotickými systémy. To je jádrem partnerství, které jsme navázali s Ukrajinou. Bude se jednat o přepracovaný tank s vysokým stupněm konektivity. Tato práce je zahrnuta do zákona o vojenském programování a je jím financována."
https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 7946193132

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
