OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

NagyAttila píše: 4/6/2026, 15:28 Naď zas niečo nedomyslel. Kaliňákova ľahká obrana

Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.

https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
Zasa bludáriš. 250 milionov kompenzácií nám zadrhol Orbán. Fica ani raz nenapadlo spýtať sa na tie peniaze.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

palo satko píše: 5/6/2026, 12:17 Načo by nam boli? Kolko dronov zostrelili česke UH-1Y Venom nad Polskom?
https://czechairforce.com/news/ceske-vr ... keho-nebe/
Tu je slovenský fanklub Blbý a blbší alebo mi niečo uniklo ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od NagyAttila »

pjaro77 píše: 5/6/2026, 15:27
NagyAttila píše: 4/6/2026, 15:28 Naď zas niečo nedomyslel. Kaliňákova ľahká obrana

Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.

https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
Zasa bludáriš. 250 milionov kompenzácií nám zadrhol Orbán. Fica ani raz nenapadlo spýtať sa na tie peniaze.
1. Ja som ten komentar nepisal
2. Ak nam boli peniaze pridelene, nie je mozne aby sa v case stratili, najma nie bez naseho pricinenia.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od NagyAttila »

pjaro77 píše: 5/6/2026, 15:27
NagyAttila píše: 4/6/2026, 15:28 Naď zas niečo nedomyslel. Kaliňákova ľahká obrana

Naď asi momentálne hľadá akúkoľvek zádrapku, aby mohol na Kaliňáka zaútočiť. Snaží sa zakryť vlastné fatálne zlyhanie: z finančnej a materiálnej kompenzácie za odovzdanie migov a S-300 Ukrajine uvidíme od EÚ a USA iba zlomok ceny. Bol to bluf.

https://nazory.pravda.sk/komentare-a-gl ... ka-obrana/
Zasa bludáriš. 250 milionov kompenzácií nám zadrhol Orbán. Fica ani raz nenapadlo spýtať sa na tie peniaze.
Robert Fico povedal, že chce tému preplatenia techniky darovanej na Ukrajinu riešiť s Ursulou von der Leyen na júnovom samite EÚ. Robert Kaliňák tento týždeň vyhlásil, že Slovensko má dostať za pomoc len desatinu z pôvodne predpokladaných 250 miliónov eur.
https://dennikn.sk/minuta/5378300/

„Je to problém akútneho nedostatku finančných zdrojov, pretože zdroje, ktoré mali byť použité na to, aby sa niečo preplatilo, sa priamo použili na Ukrajinu,“ vyhlásil Fico po samite EÚ a západného Balkánu.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od skelet »

proč by se ty zdroje nepoužily jinak, když jejich původní účel aktivně sabotoval Orbán za potlesku Fica?
ObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

Fico je čistý zmrd. Viac než tri roky na to bodal. Kali zrušil aj objednanie vrtuľníkov.
Zahraničnej jednotke s patriotmi nepredlžil zmluvu.
Teraz, roky po funuse vyplačkáva ako je u neho zvykom. Ja by som ho ešte nakopal do zadku byť v EU komisii.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Asi by bolo načase prestať tarat o Orbanovi a Ficovi. Fond z ktorého sa to malo platiť existoval pred rokom 2022. Zbrane sme darovali v prvej polovici roka 2022. Ukrajina uvalila sankcie na OTP banku v októbri 2023. To naštvalo Orbana. Teda rok a pol po dodávke. Peniaze už dávno mali vtedy byt na Slovensku. Lenže stále platí to väčšom psovi a tak si EU vtedy vytrela zadok s Hegerom.
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od skelet »

První kompenzaci jste dostali - tanky.
Druhou jste dostali - JLTV
Třetí jste dostali - útočné pušky M4
Čtvrtou ste nabubřele pohanili - rozmístění protiletadlového systému
Pátou jste odmítli - vrtulníky
V šesté jste plácali Orbána po zádech.
Fico Vám to dojebal. Nedojednal ani uvolnění peněz, ani přesměrování slevy na vrtulníky na jiný typ a ještě urazil Italy. A dojednal maximálně to, že jste si s Leopardy a JLTV hráli na schovku.
ObrázekObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Scotty87 »

Pušky taky nepřevzali.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od mikojan29 »

Z pôvodných 5000 ks M4M1, ktoré zarezal kokaíňák by nakoniec malo prísť 500 ks, ktoré už asi boli vyrobené a nedali sa zrušiť... ostatné ako píšete. Navyše tie JLTV čakali tak dlho vyrobené v USA, lebo zo strany MO SR zrejme nemal nikto záujem vybaviť dopravu na SK. Žiadne lockdowny, ako tvrdil bulharský kšeftár.
Všetko doj...la súčasná vláda, ktorá úmyselne klame a zavádza, no teraz ju to všetko dobieha a dobehne.
Naposledy upravil(a) mikojan29 dne 5/6/2026, 23:51, celkem upraveno 1 x.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Pressburger »

O kompenzáciách za slovenské zbrane pre Ukrajinu

Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Skelet, nič z toho nebolo z Mierového fondu EU a to tu ide.
Obrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od skelet »

Orbán blokoval fond od května 2023. Vy jsteto na Ukrajinu poslali o dva měsíce dříve. Takže si stěžuj u Orbána a Fica.
ObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

palo satko píše: 5/6/2026, 21:16 Asi by bolo načase prestať tarat o Orbanovi a Ficovi. Fond z ktorého sa to malo platiť existoval pred rokom 2022. Zbrane sme darovali v prvej polovici roka 2022. Ukrajina uvalila sankcie na OTP banku v októbri 2023. To naštvalo Orbana. Teda rok a pol po dodávke. Peniaze už dávno mali vtedy byt na Slovensku. Lenže stále platí to väčšom psovi a tak si EU vtedy vytrela zadok s Hegerom.
Zabudni na to, Palko. Títo zmrdi vo vládach schválne všetko sabotujú a zdržujú (vrátene diverzifikácie plynu a ropy) aby mohli spustiť po čase pred voličmi plačkanie ako nám všetci na západe ubližujú, aká hrozná bola bývalá vláda. Hneď na to spustia pesničku o zlom západe a dobrom východe. To je ich cielená zmrdská politika. Nech si to pekne vyžerú až do dna.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od palo satko »

Klidek, na Slovensku si žiaden politik za posledných 50 rokov nič nevyzral.
Obrázek
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od mikojan29 »

Niekto musí byť prvý. :wink:
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Zemakt »

K tomu videu viz výše. Dobrá sbírka :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
bat
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1101
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od bat »

V rámci večerní chvilky rozjímání jsem na to narazil i zde.
https://www.youtube.com/watch?v=ZcGwzcBBjWM cca 33 minuta (Žiarovský)

Je vidět, že Slovensko tím žije, ale za pár dnů to přejde, přebolí a bude zase nad Tatrami svítit sluníčko... dokud nepřijde další aféra :D
Obrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od pjaro77 »

Nebol tu spomenutý BMS systém Harris hC2 Command. OSSR ho používa od roku 2023. Nevedel som o ňom až kým som ho nenašiel v čas. Obrana.
https://www.mosr.sk/data/att/164357.pdf
https://www.aos.sk/clanok/993-pilotne-kurzy-hc2-command

Aj keď OSSR kúpilo len command, systém ako taký má viac modulov od centrálneho riadenia až po jednotky v poli. Takisto prepojenie s delostreleckým systémom paľby.
https://www.l3harris.com/newsroom/edito ... ware-suite
Balík hC2 obsahuje viac ako 20 vstavaných štandardov výmeny údajov – vrátane Link 16, CoT a OTH-Gold – umožňujúcich bezproblémové zdieľanie údajov v rámci koalície. Podporuje tiež rastúcu knižnicu doplnkov, ktoré integrujú hC2 so senzormi a nástrojmi misie, ako je brána Android Tactical Assault Kit (ATAK), doplnok MCQ Sensor a doplnok NMEA.
https://www.l3harris.com/all-capabiliti ... ware-suite
hC2 PATROL
hC2 COMMAND
hC2 DISMOUNT


Aké moduly zakúpi OSSR do budúcna, či aj na úrovne brigády, vojakov v poli a prepojenie s delostrelectvom je otázka.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Suger
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 247
Registrován: 6/2/2018, 20:41

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Suger »

Nejeden hnidopich by ministra obrany Kaliňáka nazval "že obchodník s hrncami" :)
Ale tento rok je slovenský stánok na EUROSATORY v Paríži vcelku vydarený a bohatý. Plusový bod je podpora MOSR a Kaliňáka v prospech slovenských obranných firiem...
https://www.facebook.com/reel/1643183136771995
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“