Aero L-39NG Skyfox
Re: Aero L-39NG Skyfox
Mám pocit, že si tu vylievajú emócie niektorí ublížení slováčikovia s mentalitou - čím horšie, tým lepšie.
Starnúca slovač má hlavu strčenú v spomienkovom optimizme, keď dokáže všade rečniť ako je Sa58 najlepšia puška. Keď jeho dedovi stačila, tak musí stačiť aj dnešným vojakom. A samozrejme net analoga T72, cez to nejde vlak.
Minulá česká vláda sa orientovala na rozvoj budúcich schopností (napríklad hi-tech), čo robí každá príčetná vláda. Aj tie africké.
Starnúca slovač má hlavu strčenú v spomienkovom optimizme, keď dokáže všade rečniť ako je Sa58 najlepšia puška. Keď jeho dedovi stačila, tak musí stačiť aj dnešným vojakom. A samozrejme net analoga T72, cez to nejde vlak.
Minulá česká vláda sa orientovala na rozvoj budúcich schopností (napríklad hi-tech), čo robí každá príčetná vláda. Aj tie africké.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
- kacermiroslav
- 5. Plukovník

- Příspěvky: 6410
- Registrován: 25/3/2008, 14:07
- Kontaktovat uživatele:
Re: Aero L-39NG Skyfox
Skelete, díky za doplnění. Nechtěl jsem to v tomto vláknu Attilovi podrobněji rozebírat. Nicméně dalším faktorem je i potřeba mít naše letiště logisticky vybavená pro spojenecké F-35. Pokud bychom se zaměřili jen na Gripeny, tak by mohl vzniknout problém. Něco podobného ale musí řešit i Slovensko se svými F-16. Je pravdou, že se mi líbil ten švédský návrh, že by tyto starší stroje bezplatně převedli a za dobrý peníz prodali nové vylepšené Gripeny. V základu by to byl jeden typ na logistiku.



Re: Aero L-39NG Skyfox
Aero rozšiřuje spektrum „východní“ výzbroje pro L-39NG Skyfox
https://czechairforce.com/news/aero-roz ... ng-skyfox/
Vypíchnu tři věci:
https://czechairforce.com/news/aero-roz ... ng-skyfox/
Vypíchnu tři věci:
Dalším zákazníkem „východní“ verze je pak zřejmě jeden nejmenovaný stát z oblasti Kavkazu, jenž objednal malou sérii čtyř engéček, kterou aktuálně výrobce postupně dokončuje ve Vodochodech.
Certifikace další výzbroje na L-39NG bude pokračovat ještě v letošním roce, neboť výrobce si údajně na měsíc září opět zamluvil termín nad střelnicí v Hajmáskéru. Tentokrát by se však již mělo jednat o výzbroj západní provenience, kterou má Skyfox používat v nové roli jako „Drone Hunter“.
Výrobce zároveň pokračuje i v obchodní kampani a po rekordní africké misi z konce loňského roku zavítal v březnu s prvním prototypem L-39NG „0475“ na srbskou leteckou základnu Batajnica u Bělehradu, kde si jej mohli za letu vyzkoušet piloti srbského letectva.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Aero L-39NG Skyfox
Stíhač Vojáček!
Exportní úspěch. Česko jedná o dodávce dvanácti stíhaček do Vietnamu
https://www.denik.cz/veda-a-technika/ae ... tnamu.html
Ty 4 avizované na výrobní lince půjdou zřejmě do AZE.
Exportní úspěch. Česko jedná o dodávce dvanácti stíhaček do Vietnamu
https://www.denik.cz/veda-a-technika/ae ... tnamu.html
Ty 4 avizované na výrobní lince půjdou zřejmě do AZE.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
- kacermiroslav
- 5. Plukovník

- Příspěvky: 6410
- Registrován: 25/3/2008, 14:07
- Kontaktovat uživatele:
Re: Aero L-39NG Skyfox
Pochopil jsem správně, že je to další vietnamská objednávka na L-39 Skyfox? Pokud se nepletu, tak objednávka na 12 ks je již z roku 2021. Předání posledního kusu z této první várky bylo uskutečněno v březnu 2025. Pokud je to tedy objednávka na dalších 12 ks, tak pak gratulace. Je to dobrá reklama pro Aero.Zemakt píše: ↑8/5/2026, 14:17 Stíhač Vojáček!
Exportní úspěch. Česko jedná o dodávce dvanácti stíhaček do Vietnamu
https://www.denik.cz/veda-a-technika/ae ... tnamu.html
Ty 4 avizované na výrobní lince půjdou zřejmě do AZE.



Re: Aero L-39NG Skyfox
Pochopil jsi to dobře, énem je to zatím spekulace. I když racionální.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Aero L-39NG Skyfox
AERO trhá rekordy: Zisk vzrostl o více než 400 %. Nahoru ho táhne Nebeská liška
Společnost AERO Vodochody AEROSPACE dosáhla v roce 2025 nejlepších hospodářských výsledků ve své novodobé historii a zažila naprosto výjimečné období. Obrat meziročně vzrostl o 8 % na téměř 6,5 miliardy korun. Hlavní zásluhu na tomto historickém úspěchu má program L-39 Skyfox, který firmě zajistil nadpoloviční většinu všech tržeb a rekordní dodávky.
Společnost AERO Vodochody potvrdila svou nejlepší finanční výkonnost v novodobé historii pomocí auditovaných hospodářských výsledků za rok 2025. Masivní skok zaznamenal zisk před zdaněním, který vzrostl o 402 % ze 102 milionů korun na historicky rekordních 512 milionů.
Ukazatel Adjusted EBITDA, který očišťuje provozní ziskovost o vybrané mimořádné a nepeněžní položky, vzrostl o 291 milionů korun na celkových 1,1 miliardy korun, což znamená meziroční růst o 35 %. Provozní výsledek hospodaření pak dosáhl hodnoty 666 milionů korun a meziročně stoupl o 133 %.
https://ekonomickydenik.cz/aero-rekord- ... hp.context
Společnost AERO Vodochody AEROSPACE dosáhla v roce 2025 nejlepších hospodářských výsledků ve své novodobé historii a zažila naprosto výjimečné období. Obrat meziročně vzrostl o 8 % na téměř 6,5 miliardy korun. Hlavní zásluhu na tomto historickém úspěchu má program L-39 Skyfox, který firmě zajistil nadpoloviční většinu všech tržeb a rekordní dodávky.
Společnost AERO Vodochody potvrdila svou nejlepší finanční výkonnost v novodobé historii pomocí auditovaných hospodářských výsledků za rok 2025. Masivní skok zaznamenal zisk před zdaněním, který vzrostl o 402 % ze 102 milionů korun na historicky rekordních 512 milionů.
Ukazatel Adjusted EBITDA, který očišťuje provozní ziskovost o vybrané mimořádné a nepeněžní položky, vzrostl o 291 milionů korun na celkových 1,1 miliardy korun, což znamená meziroční růst o 35 %. Provozní výsledek hospodaření pak dosáhl hodnoty 666 milionů korun a meziročně stoupl o 133 %.
https://ekonomickydenik.cz/aero-rekord- ... hp.context
Re: Aero L-39NG Skyfox
Seznam uživatelů L-39 Skyfox se rozroste o další dva - Angolu (4 ks) a a jeden letoun pro zákazníka z USA. Letouny jsou již ve výrobě.
https://www.e15.cz/byznys/obrana-a-zbro ... ce-1433625
https://www.e15.cz/byznys/obrana-a-zbro ... ce-1433625
Re: Aero L-39NG Skyfox
Babiš chce, aby evropské státy Ukrajině financovaly nákup letounů L-39NG
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/serv ... ntent=main
I hroch je proti tomu zmrdovi naháč.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/serv ... ntent=main
I hroch je proti tomu zmrdovi naháč.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Aero L-39NG Skyfox
Mindrák a deziluze ze současné vlády přesunuta sem: viewtopic.php?t=6689&start=60

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"



