Patria XP 8x8 pre AČR
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Patria XP 8x8 pre AČR
Patria s vezou Turra 30 v10 pre FI ambasadou v Prahe
https://www.linkedin.com/posts/evp%C3%B ... =copy_link
https://www.linkedin.com/posts/evp%C3%B ... =copy_link
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Tohle vlákno je řekl bych poněkud předčasné.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Na podivnom umiestneni veze vzadu na podvozku, ta veza vlastne svojou hmotou kryje priestor vysadku z hornej polosfery.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Je to kvůli tomu, že velitel i střelec tak mají vlastní periskopy i poklopy. Podobné řešení je například u M1296 IVCD, lépe známém jako Stryker DragoonNagyAttila píše: ↑8/6/2026, 23:37 Na podivnom umiestneni veze vzadu na podvozku, ta veza vlastne svojou hmotou kryje priestor vysadku z hornej polosfery.

Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Když už tady, jak už tu někdo zmínil, velmi předčasně, to vlákno vzniklo, má někdo potuchu kde je Turra v poslední verzi s Bushmasterem zavedena?
Nebo by to případně dolaďovala AČR pro výrobce, nutnoříci, že nikoliv poprvé?
Nebo by to případně dolaďovala AČR pro výrobce, nutnoříci, že nikoliv poprvé?
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
A co by na tom bolo zle? Ci neobvykle?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Vypadá to jako by na chudáku Patrii přistáli mimozemšťani. Chybí jen to že nahoře vyleze Alzák a začne křičet "Rozdáváme sto tabletů týdně".
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Mne sa zas ta veza az tak nepaci. Pouzite technologie posudit neviem , no zaujimalo by ma napr vyvazenie veze, aj staticke, aj dynamicke. Tiez tie opticke stanice (a plati to aj pre CV90) - sniper dokaze trafit do oka na 1km..
Veru si mohli najat nejakeho dizajnera a nie len placat co sa mi kde hodi.
Veru si mohli najat nejakeho dizajnera a nie len placat co sa mi kde hodi.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Uvedomuješ si, že všetky veže majú otvorenú optiku a pred ňou bezpečnostné sklo (okrem infra), ty sniper ?
Asi preto že svetlo nevie zahnúť za roh.
Asi preto že svetlo nevie zahnúť za roh.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Do očí to bije všetkým, na FB dalo EVPÚ aj odpoveď:
https://www.facebook.com/photo?fbid=143 ... 9836266747
"Dobrý deň, Viliam. Ako môžete vidieť aj na priloženej fotografii, veža TURRA 30 V10 je osadená priamo na korbe vozidla – presne v mieste, kde má podvozková platforma od výrobcu konštrukčne pripravený a vyvýšený montážny otvor na integráciu vežových kompletov. Pozícia a výška teda plne vychádzajú zo samotnej anatómie a dizajnu vozidla."
Chápem to tak, že keď sa na ten konkrétny prototyp osadí hocijaká veže, vyzeralo by to +- rovnako
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Tak když se člověk podívá na ten Stryker, tak moc rozdílů v tom nevidím. Podstatné je co to navíc přináší a zdali to za to stojí. Estetika jde bokem.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
S věží Kongsberg nebo UT30MK2 to ovšem tak podivně nevypadá. Turra V10 je prostě na kolové vozidlo obrovská.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Mě se nelíbí ani jedno vozidlo které je v hledáčku. Nevidím v tom takový posun abych akceptoval tu cenu kolem 40 mld.
Buď počkat nebo jít spíš cestou levnějších OT s menší vyzbroji. (jako by byl třeba Tadeáš s vezickou Gladius nebo tak něco.)
Buď počkat nebo jít spíš cestou levnějších OT s menší vyzbroji. (jako by byl třeba Tadeáš s vezickou Gladius nebo tak něco.)
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Co? To, že AČR slouží za veřejné peníze soukromé firmě jako testovací polygon? To se dá akceptovat, když přivřu obě oci u domácího dodavatele s exportním potencionálem, případně u cizí firmy, pokud jsou zatím ještě nějaké politicko-strategické zájmy. Což není tento případ.
Proto se ptám zda už je to někde odzkoušené a zavedené.
Pokud ne, tak moc nechápu STV, že na to kývla. Chápu proč to chce Patria (nižší interní náklady), ale ve srovnání s konkurencí, která nabídne věže už zavedené to může být problém. Také by se mohla zopakovat chyba u současných Pandurů, že AČR bude jediný uživatel systému a tím pádem budou problémy s údržbou.
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Ta malá vežička s guľometom je čo ? Pripomína mi to trochu MARTA-L.
download/file.php?id=37824&mode=view
download/file.php?id=37824&mode=view
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.









