Český moderní bojový tank T-72M4 CZ
Re: Český moderní bojový tank T-72M4 CZ
Zase je potřeba zohlednit to že rozdíl mezi Leopardem 2A6 a 2A8 je nepředstavitelný. V mnoha ohledech je to úplně jiný tank.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Český moderní bojový tank T-72M4 CZ
Ano a nejhorší je, že tehdy se našlo dost hlasů, které přesně na to co popisuješ upozorňovali, ale nebylo jim obecně dopřáno sluchu.
To ano, ale faktem je, že jeho modernizace by byla ve výsledku levnější, než dnešní nákup nových tanků. Nehledě na to, že bychom 2A8 mohli díky tomu mít ve výzbroji dříve. Základním problémem bylo, že drtivá většina našich politiků na budování odpovědné bezpečnostní politiky kašlala (čest výjimkám). Ovšem to odráželo zase jen stav naší společnosti, které to ve většině vůbec nezajímalo resp. považovali to za naprosto zbytečné. A tyto tendence jak v naší politice tak ve společnosti přetrvávají stále. Nedávno jsme mluvil s jedním zaměstnancem UNOBU, který doslova prohlásil, že útok Ruska na nás nebo kohokoliv jiného z EU/NATO je naprosto vyloučen, protože k čemu by mu to asi tak bylo.

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Re: Český moderní bojový tank T-72M4 CZ
1) v době vzniku T-72M4Cz (projekt, nikoliv nákup) to bylo na plánované kusy furt levnější, než nákup L2A6. To co z toho udělal Kalousek-Tvrdík-Zeman je další věc.
2) Pokud bychom měli L2A6, tak bychom je už taky neměli, neb Bílá kniha 2011 s decimací armády a Kalouskem, který prodával co se dalo prodat. A v dané době se L2 prodávaly jak housky na krámě.
2) Pokud bychom měli L2A6, tak bychom je už taky neměli, neb Bílá kniha 2011 s decimací armády a Kalouskem, který prodával co se dalo prodat. A v dané době se L2 prodávaly jak housky na krámě.



Re: Český moderní bojový tank T-72M4 CZ
Pokud pominu že modernizace 2Ačehokoli na 2A8 je prakticky nemožná, tak stále narážíme na to že dnes by 2A6 pomalu ale jistě spěl k nutnosti větší modernizace. Což by tu příznivou nákupní cenu poněkud zkomplikovalo. Jistě v devadesátých a začátku nultých let mělo smysl udělat, ale prostě to se nestalo. Takže nákup A8 je dle mého názoru nejlepší vyústění situace jaké mohlo nastat. To je skutečně tank který má perspektivu služby minimálně dalších 30 let. Což se o Leopardech jejichž základ je stále v 2A4 rozhodně říct nedá.
Tak UNOB to je svět sám o sobě. Je to podstatě je to stejná situace jako před napadením Ukrajiny, kdy to bylo pro mnoho lidí naprosto vyloučené až do chvíle kdy se to stalo.
Tak UNOB to je svět sám o sobě. Je to podstatě je to stejná situace jako před napadením Ukrajiny, kdy to bylo pro mnoho lidí naprosto vyloučené až do chvíle kdy se to stalo.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Český moderní bojový tank T-72M4 CZ
Skelete, v době vzniku byl T-72M4 CZ stále levnější to asi jo. To je třeba napsat, o pár let později už ve výprodeji Leopardů zase ne.
V 90. letech se cena nového tanku Leopard 2 pohybovala mezi 4 a 5 miliony dolarů za kus.
Ale logiku máš správnou
Dzine, už to je skoro jedno, a navíc by jsme se dostali k jinému tématu, takže to zde nebudu více rozvíjet.
Leda pokud se chcete přesunout o tancích Leopard témata viz link.
viewtopic.php?p=494778#p494778
Leopard 2 pro AČR, tím je to prolinkované. Zatím.
V 90. letech se cena nového tanku Leopard 2 pohybovala mezi 4 a 5 miliony dolarů za kus.
Ale logiku máš správnou
Dzine, už to je skoro jedno, a navíc by jsme se dostali k jinému tématu, takže to zde nebudu více rozvíjet.
Leda pokud se chcete přesunout o tancích Leopard témata viz link.
viewtopic.php?p=494778#p494778
Leopard 2 pro AČR, tím je to prolinkované. Zatím.








