Jak se vařilo v armádách – část 3 – MRE

Co nejde zařadit do témat, odborné dotazy a příspěvky.

Moderátor: Pátrač

Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Já sem si teho všiml, ale porovnával sem údaje z roku 90 ne až 93.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Přihodil jsem do nabídky smailíků jednoho "blicího",po kterém stále volal Sapík.
Pro toto tema se bude hodit - posudte :sad: :sad:
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6814
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Je to tady téma o papů a teď i o následcích některých papů!!!.
Chtěl bych, ale aby nezapadlo co sem přinesl Pege výše.
On přinesl, že SSSR podepsal Ženevskou konvenci o válečných zajatcích v roce 1931.
To by byl průlom. Desítky let totiž historici po válce opisovali jeden od druhého, že Němci ani SSSR konvenci nepodepsali. Proto tak hrozné zacházení se sovětskými válečnými zajatci.
Po tomto průvalu ( SSSR podepsal 1931), by to znamenalo, že Němci, kteří nepodepsali, nadřadili své rasistické zákony o podlidech a méněcenných rasách nad světem uznávané a ratifikované zákony. Spojili tak nepodepsání se svými fašistickými rasistickými zákony.
Naposledy upravil(a) michan dne 31/10/2006, 20:13, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázekObrázek
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

Zajímavost k tomu wermachtu.Z ruznejch knížek a vzpomínek vím ,že nemci byli maniaci do ruznejch chemickejch vychytávek a potravních doplnku velmi moderních na tu dobu.Třeba na kréte meli paragáni jakési tablety proti žízni, pak ruzný energity a podobne .A waffen ss fasovali cosi jako pervitin
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

To byl pervitin, někde k tomu mám i nějaký článek.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
jeikob
praporčík
praporčík
Příspěvky: 354
Registrován: 4/6/2006, 21:00

Příspěvek od jeikob »

asi nebylo příjemný čelit nafetlým granatníkum ss
Uživatelský avatar
Marvin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 149
Registrován: 21/12/2005, 18:18

Příspěvek od Marvin »

jeikob píše:asi nebylo příjemný čelit nafetlým granatníkum ss
Zrovna tak asi nebylo nic příjemnýho bojovat vedle nich. Kvůli tomu se také pervitin přestal používat. Nadlidi totiž byly taky jen lidi a tak je postihovalo to čemu dnešní feťáci říkaj stihy tedy stihomam. Ten se vyznačuje tím že člověk má utkvělou představu že všíchni po něm "jdou". Co takovej pocit v kombinaci s roztěkanou myslí udělá s nervama vojáka v zákopu si není těžký představit. Výsledkem byly plané poplachy na hlídkách a častá střelba do vlastních.
Jestliže je nepřítel ukryt v nedobytné pevnosti, dbejte na to, aby se odtamtud opravdu už nikdy nedobyl.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

sa58 píše:200 gramů masa denně není tak málo, v naší jídelně je klidně k obědu 75 nebo 80 g masa. Jde hlavně o další poživatiny, člověk se neláduje jen masem. Důležitá je taky zelenina, jsem docela překvapený že ji sověti dostávali tolik.
Tam šlo často o velkou fyzickou námahu po celý den, to by pak i kachna byla málo 8)
válka je vůl
Jirka606
Příspěvky: 2
Registrován: 6/3/2008, 17:49

První dojmy a poznatky o MRE

Příspěvek od Jirka606 »

V úterý jsem se odhodlal a v Brně na Bratislavské sem si MRE koupil v jakésim airsoft shopu či co, nabídli mi 4 verze, hovězí, kuřecí, vegetariánskou a vepřovou vezi. Vybral jsem si tu vepřovou. MENU 2.

Překvapila mě velikost balíčku. Doma když sem přišel hned sem se dal do vybalování, rozdělal pytlík, vybalil všechno co tam bylo a dal se do přípravy, dle návodu na ohřevovém sáčku sem si to přečetl, vložil vepřové žebírko(v obalu) a zalil trochou vody po rysku, strčil do kartonu a opřel o hrnec, za chvíli se valila pára která čpěla, poté co jsem vše zhodnotil mohl to bý oxid amonný to co ohřívá to jídlo. Vybalil jsm vepřové žebírko z obalu an talíř a ohřál přílohu, tu sem po ohřátí kydnul k masu, no špatný to nebylo akorát trochu ostré a příloha nazvyklá. To není vše, pustil jsem se do chleba, že ochutnám všechno co tam je. Teda tak nedobrej chleba sem eče nejedl, bylo to sladký jak vánočka, a po namazání přiloženého taveňáku se s toho stala tak nechutná věc že normální smrtelník zvyklí na náš pšeníčno-žitný kynutý chléb by to nepozřel, já sem si řek že budu bojovat a snědl sem to.
Po té jsem ochutnal armádní šťávu v prášku, ta mě mile překvapila a pustil sem se do karamelového koláčku, ten byl z toho nejlepší a spravil jsem si chuť po tom hrozným chlebu se sýrem

Poučení: No já jsem na MRE asi trochu zanevřel a na trek nebo na putovní tábor, možná den se na tom dá přežít. Určitě vojáci na frontě v poušti na to co jsou zvyklí z domu a co jim chtná určitě nenadávají, sám si myslím že MRE je dobrá věc ale ne pro nás co jsme jak se říká odkojení na vepřu knedlu zelu a podobně, děkuji
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Škoda že jsi nepořídil nějakou fotodokumentaci té chemické "vývařovny". Možná to taky někdy testnu, snad to nějaký eshop prodává.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Co si vzpomínám, tak na Doupově jsme kolikrát byli rádi, že nás kuchyň našla a nad kvalitou jsme přemýšleli až pak. Sežrali jsme šlichtu, na to čaj, kus kedru a čau. Pak cigáro, když bylo, a byli jsme v sedmém nebi. Hlad je dobrý kuchař i svině. V Haklu jsem měl stále pozašívané KDečka, cibul a jiné potraviny, prostě, co jsme na pluku čmajzli s kámošem. A němci a rusové- fazole a kroupy, to aby v zákopech měli neustále masky anebo 2promile aby jim ten plynný ,,semtex,, nevadil! :D :eek:
Jirka606
Příspěvky: 2
Registrován: 6/3/2008, 17:49

Příspěvek od Jirka606 »

No jak Sa58 má ten první příspěvek a je tam ta první fotka tak tak to opravdu vypadalo, aspoň ty pytlíky byly stejný, možná zkusím ještě hovězí verzi a vyfotím to, no a e-shop je, je to ten airsoft shop na Bratislavské v Brně, když to dáte do googlu, je to hned ten první, mají to v kategorii militárie tak tam za 130 peněz + poštovný
Uživatelský avatar
komisař
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 403
Registrován: 10/10/2008, 14:59
Bydliště: Český Krumlov

MRE

Příspěvek od komisař »

Posílám pár obrázků.
Obrázek
Bohužel článek byl pouze o obalech, ne o obsahu.

ObrázekObrázek
Rozměr krabice : 29,5 x 15 x 6,5 cm. Naše jednotka je dostávala od francouzů v rámci UNPROFOR. Obsah není úplný, chybí tam hlavně konzervy, vyfotografoval jsem, co mi zbylo.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Náhodou jsem narazil na něco podobného na militaryphotos.
Doporučuju procházet až po jídle, já na to narazil v noci a vyčistil sem ledničku :mrgreen:

Military Food
http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... p?t=164671
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

No přátelé, nevím kolik z vás mělo možmost tuhle "dobrotu" MRE jíst, ale z mé zkušenosti jsem nic horšího nejedl. Čistá chemie, smrdí to umělotinou a jak sami amíci říkají, "je to poživatelné pouze s tabascem", které je v balení. jediné co je dobré je, že nemusíte vláčet lihový vařič.

Naproti tomu francouzské je něco úplně nádherného, to potěší tělo i ducha,
u nás je stále nej vyvézt POKU, na nových KD bych nechtěl být víc jak dva dny.Neboť BDP nabízí skvělá dvě menu!!!!

Americká kuchyně v misi taky nic moc, sladká nedobrá jídla. Všechny ostatní jsou podstatně lepší.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

No asi to nemůže být horší než lunchmeat z velkých KD co jsme vždycky nafasovali když byla odstávka kuchyně nebo docházela jejich trvanlivost. Spolu s hroznou zelenou atomkaší nebylo horšího jídla od "chemiků"
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Stejně KD byla kvalitní, nemůžu si stěžovat. Po revoluci spadla kvalita do něčeho nepopsatelného.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Taková NDP tvořená pikslou lunchmeatu, šesti děsně tvrdými karamelkami a nakonec šesti protitankovými suchary- to bylo dlábo pro pravého muže.
Pokud to dokázal sníst, strávit a přežít, nemohla ho ohrozit ani detonace jaderné pumy o ráži 25 kilotun v bezprostřední blízkosti. :twisted:
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Mantra píše:Stejně KD byla kvalitní, nemůžu si stěžovat. Po revoluci spadla kvalita do něčeho nepopsatelného.
Nevím, které roky myslíš.
Má zkušenost z 1973-75 jsou silně negativní. Nejmladší KDčko bylo 10 roků staré dle dat na konzervách (fasovali jsme oranžové a hnědé), otevírali jsme je mimo místností, minimálné každé druhé maso po propíchnutí vystartovalo dírou ven. Jediné, co se dalo otevřít ze "zárukou" byl ovocný chléb.
Ale nejhorší jídlo byly konzervované brambory, nechutné bílé krychličky, kdy jsme po výdeji vytáhli maso a vyklopili brambry do odpadu.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“