Sovětské hybridy

Lodě, ponorky

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Sovětské hybridy

Příspěvek od Lord »

kombinace bitevní a letadlové lodě

Obrázek Obrázek
Rusko_hybrid_
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Melkor
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 123
Registrován: 24/6/2005, 15:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

hezky jsem se zasmál, když jsem to viděl, ale něco podobného měli v plánu i Němci, tuším, že s děly ráže 280mm, fakt cvokárna.
ObrázekObrázek

''Neskláním se před žádnou z vašich tištěných model. Ten, který v desateru přikazuje ne, je mým smrtelným nepřítelem!''
Ďábel
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Příspěvek od Lord »

Myslím, že to mělo označení letadlové křižníky, ví někdo víc, co norade?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Nelson
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 857
Registrován: 11/6/2005, 10:25
Bydliště: Většinou doma

Příspěvek od Nelson »

Tak o těchhle projektech se toho ví dost málo, nikdy nebyly v takovém stádiu aby se začaly stavět. Ale přemýšlelo o nich víc států, nejenom Rusové.

Ruské návrhy pocházejí z konce třicátých let a připravila je americká společnost Gibbs & Cox. Mělo z nich operovat kolem třiceti strojů. Start z katapultu a přistání na letové palubě na zádi. Některé nákresy naopak představují loď s let. palubou uprostřed a děly ráže 406 mm vpředu a vzadu.

Další byli Britové. Ti chtěli modifikovat rozestavěnou třídu Lion. Zůstalo by 6x406 mm na přídi, můstek měl uhnout na bok a přes půl trupu až k zádi se měla táhnout letová paluba.

Stejný nápad měli i Američani s třídou Iowa. V osmdesátých letech chtěli zrušit zadní věž 406 mm a místo ní vybudovat hangár pro 10-15 strojů AV-8B.

Němci to plánovali taky ale v jejich případě šlo spíš o sny a přání.

Jediní kdo tohle dotáhl až do konce byli Japonci. Ise a Hyuga byly přestavěny po katastrofální porážce u Midway ale jejich první střet s americkými TF skončil jejich porážkou v bitvě o Leytský záliv. Pak se stáhly do japonských přístavů a byly potopeny při náletech v srpnu 1945
ObrázekObrázek

Z Palby jsem odešel, dotazy už na mě nesměrujte.
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

A čo malo lietať z toho ruského výmyslu? V 30 rokoch asi I-Z alebo I-5
A vez WW2 asi maximálne LAGG-3 neskôr La-5/7 a Doolitlov nálet na Berlín s SB-2 :-) (Schválne som vyberal stroje s variabilnou konštrukciou)

Reálne to samozrejme bolo ale všetko závisí od toho k čomu majú slúžiť nesené lietadlá.
1911
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 7/5/2008, 11:53

Příspěvek od 1911 »

sice divne, ocividne neprakticke... ale paci sa mi to:-) akurat si neviem predstavit pristavanie na tej placke... start este relativne ok, katapult ho vyhodi do vzduchu... ale pritavat na lana na tak kratkej drahe.... to sa uz musi fakt podobat narazu do steny:-)

a to prerabanie triedy IOWA mi pride asi najzmysluplnejsie, 6 x 406mm + 15 AV8B to uz je solidna podpora pri vylodovani....
nejsem novacek, kdysi jsem tu byl "znam" jako "sketch"....:-)
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

V USA existoval niekde v 80. rokoch plán prestavať torpédoborce na ľahkú lietadlové lode a 4 AV-8B a 2 H-60
Mali chrániť konvoje pred Tu-142 a ponorkami.
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Podobní projekt vznikol aj v Nemecku
http://www.german-navy.de/kriegsmarine/ ... index.html

Nosnosť bola od 10 (plytvanie železom) po 32 lietadiel.

Mohol by to niekto preložiť? Pri projektoch plnohodnotných lietadlových lodí tam trepú niečo o Japonsku a myslím že o tom väčšina z nich mala vzniknúť prestavbou transportných lodí.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Ok, onen překlad:

Během roku 1942 se objevila ve stavebním oddělení Kriegsmarine myšlenka hybridních válečných lodí. Ideou bylo stavět lodě umožňující zasáhnout v konvenčním boji i poskytovat leteckou ochranu pro lodi Kriegsmarine (včetně sebe). Zamýšleným řešením byla kombinace letadlové lodi a křižníku/bitevní lodi. I když tyto projekty nikdy nedostaly velkou prioritu a nikdy se dokonce ani nepřiblížily možné realizaci, několik studií tohoto druhu lodí bylo vypracováno. Dva různé typy lodí byly testovány, velký letadlový křižník (Projekt A), vyzbrojený děly o ráži 28cm (11") a ochranným systémem bitevní lodi a "křižník s letovou palubou" (Projekt E) vyzbrojený 15cm (5,9") děly a ochranným systémem.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Odpovědět

Zpět na „Ruské námořní síly“