ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Promiň Johan, ale trpíš stihomamem.Vojenský převrat mi v Československu připadá méně realistický než kdyby EB skolila mrtvice nebo měl autonehodu. Chce se to při psaní scénářů držet u země ..

Vážení spoluobčané mám pro Vás smutnou a tragickou novinu. V dnešní srpnové noci měl vůz prezidenta republiky těžkou autonehodu, při níž byl pan prezident kriticky zraněn. Lékaři se obávají toho nejhoršího, ale věřme, že se brzy uzdraví. S politováním také musíme oznámit, že řidič prezidentské limuzíny Alois Řehoř bohužel při převozu do nemocnice zemřel.
ObrázekObrázekObrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Johan »

Ale doprč-vždyť to je právě+ to, co já chci nechat otevřené. I proto, že jakmile dáte našim (dnešním i tehdejším) politikům volnost, tak máte kapitulaci.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Dovolím se ohradit proti tomu že tvrdím, že bychom se měli bránit, mně tato akce přijde jako stěžejní k tomu, abychom měli představu, zda bychom se ubránili. Prý největší převahu Německa proti RČS dělala a tvořila Luftwaffe. Proto na to kladu důraz, na provedení takovéto rekonstrukce.
(Tempíku, Tobě přijdou ony citace k Benešovi zneucťující? Mně přišly +- ok, jsou o tom, o čem se normálně nemluví, na co odpovědi nejsou.)
Další je vedlejší. Mé komentáře jsou z části motivační, aby to bral každej vážně, protože opakování už je jen opakování, druhého kosmonauta taky nikdo nezná. Pokud se RČS +- ubrání, bude to bez debat, to už se neokecá.
No a další pohled na mé komentáře a citace je v tom, že si to za jejich pomoci pěkně prožívam.

Ještě jedna poznámka: moc choulostivějších témat v naší historii neznam. Lze se divit, že to aspoň někoho tak bere? Co jiného by už mělo lidi brát, když ne tohle?

K věci: nejlepší je rovnou historii nezmiňovat, podstatný je nějaký výsledek.

Ještě jedna věc: suvenýry, hrnky k tématu a tak ... jsem jedinej, kdo o ně má zájem?
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

A co takhle radši odpravit Chamberlaina, jak nedávno navrhoval Tempik. To se mi zamlouvalo nejvíc. :twisted:
Obrázek
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Ramone, je cílem dokázat akce schopnosti letectva RČS? Pak je jedno, co se stane v politice. Je to na vojácích, aby se snažili. Co říkáš?
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Ramon souhlas! :lol:
Vencour souhlas, jenže pokud už chce někdo dělat alternativní historii, tak to nesmí být jak z béčkové filmu. I kdyby byl puč u nás možný, tak není uvěřitelný, tudíž se tomu každý vysměje a tudíž si z toho budou nezapojení pozorovatelé dělat jen srandu. :wink:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
BenKenobi
Příspěvky: 2
Registrován: 23/9/2010, 21:18

Příspěvek od BenKenobi »

Udělejte cokoliv, ale prosím bez módní laviny zvratků proti Benešovi (která je teda dost nechutná i v těch Žábách, ale tam je to i proti republice a tak...). Třeba dělejte propagandu pro ČSR a doveďte ji někam do absurdna. A když už alt. historii, tak prosím aspoň trochu etiky (nazdar Žáby...).

PS: Neberte to tak vážně.
"You cannot win, but there are alternatives of fighting."
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Možná bude lepší nechat aspoň dočasně bílé místo v popisu a scénáři ... nespěchat. Něco je dané už teď a na něco se přijde časem.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Johan »

Jednání jsem pochopil tak,že Chamberlaina nechtěla obětovat Lw.Má to, myslím, svůj rozumný základ.Buď musíte přijít s něčím,co by i nadále drželo GB ze hry a vrací se vám problém "Beneš".Nebo jí (GB) do hry zapojíte (jsme 1938) a nemáte válku, protože couvne Adolf.Každopádně, pochopil jsem to tak, že Lw nesouhlasí a je jedním ze 2 jednajících partnerů.

Vojenský převrat opravdu naši generálové tehdy zvažovali a je reálnou možností historie. Popisovaná situace by k němu byla navíc velice vhodná. K tomu nezbývá než dodat, že velení armády bylo opravdu jedinou strukturou ve státě, která byla ochotna k válce. Všechny ostatní (pol.str., parlament, vláda ...) byly pro kapitulaci. Válečně se "profilovali" pouze jednotlivci.

Jsem monarchista a Beneše kritizuji dlouhodobě. Stejně tak RČS. Vidím proto mnoho důvodů. Málo pro opak-sorráč. Jenže v téhle alter.historii jsem se o Beneše opravdu ANI neotřel. Ano-odstranil jsem ho z cesty válce. To je pravda. Ale chcete válku ... nemůžete mít Beneše (a Chamberlaina), je mi líto. Tím ho nehodnotím. Neříkám, zda jednal dobře nebo špatně. To ať si každý přebere po svém. Jen říkám, že nelze mít RČS ve válce a Beneše v čele státu. Nic víc.
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Johane, co je pro Tebe nejdůležitější? Jaký díl pravdy? USA po svém založení taky měly nějaké spory. RČS taky řešila své vnitřní záležitosti. RČS nedostala čas na nalezení řešení.

I to "tahle věčně rozhádaná země ..." sem pasuje ze Žab ... bohužel.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

vencour píše:Ramone, je cílem dokázat akce schopnosti letectva RČS? Pak je jedno, co se stane v politice. Je to na vojácích, aby se snažili. Co říkáš?
Jasně, ale nějaký alternativní děj by tam kvůli atmosféře být měl a radši ať to odnese Chamberlain než chudák Benešův řidič. :twisted:

A teď vážně:
Nestačilo by jednoduché: "Vláda Republiky československé se po poradě s prezidentem republiky a nejvyššími představiteli branné moci rozhodla odmítnout dohodu čtyř velmocí z Mnichova a nepodstoupit tak pohraniční oblasti Německu."?

anebo ten Chamberlain ... :twisted:
BenKenobi píše:Udělejte cokoliv, ale prosím bez módní laviny zvratků proti Benešovi (která je teda dost nechutná i v těch Žábách, ale tam je to i proti republice a tak...). Třeba dělejte propagandu pro ČSR a doveďte ji někam do absurdna. A když už alt. historii, tak prosím aspoň trochu etiky (nazdar Žáby...)..
A to ještě Beneš v Žábách v roce 38 skončil líp než v té Johanově verzi.
Jinak Žáby jsou hodně divné dílo - některé pasáže tam docela ujdou, ale ta stěžejní část (popis bojů) je docela ujetá a plná nesmyslů.

Mimochodem, právě teď (22:30, udává se i 22:15) je to přesně 72 let od vyhlášení všeobecné mobilizace československé branné moci a 72 let a 10 dní od vyhlášení bojové pohotovosti letectva. Takže už bysme se správně měli 9 nebo 10 dní válet na polních letištích :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Johane, na tom jsme se shodli. Ale ten scénář má vycházet po kapkách (dnech). Dnes je den mobilizace.
Tak sakra nemusí všichni vědět, co tu bude za týden....

Chápeš? To je HRA! Tak se drž scénáře. Čas alternativní historie přijde.. .
Cílem zde není fabulace alá žáby, ale navození atmosféry pro hráče.
Ještě štěstí, že jsem sem nedal link.

Tady bych nejraději ty dva dny smazal.
Zprávy budeme psát ve zvláštním vláknu, ale please, nejdřív se o nich poradíme. Takže zatím se jede dle reality.
Prosím ostatní - držte se na uzdě. Pak to vážně neukočírujem...
Uživatelský avatar
BenKenobi
Příspěvky: 2
Registrován: 23/9/2010, 21:18

Příspěvek od BenKenobi »

Ramon píše: Nestačilo by jednoduché: "Vláda Republiky československé se po poradě s prezidentem republiky a nejvyššími představiteli branné moci rozhodla odmítnout dohodu čtyř velmocí z Mnichova a nepodstoupit tak pohraniční oblasti Německu."?
Přesně. Nevím, co je na tom nereálnýho (ve srovnání se zmíněnou kovbojkou).
"You cannot win, but there are alternatives of fighting."
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Boha lidi, copak Mnichovská dohoda nebyla jen potvrzení požadavku Francie a GB na odstoupení území, které přijala Hodžova vláda za souhlasu Beneše a jejíž většina členů seděla ve vládě nové?
To je na tom to nereálné.

Prostě v této rekonstrukci se bude alternativní historie vyvíjet takto, nic jiného se už vymýšlet nebude. Pro samou akci to ani není podstatné.

Vše podstatné k tomuto najdete ve vláknech:
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1535

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1243
http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=1821
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Johan »

Pánové, nereálné na tom je to, že celá struktura našeho politického vedení státu chtěla kapitulovat a nechtěla bojovat. Dokonce ještě tehdy, když nebylo jasno, že F a GB hodí ručník do ringu. Více viz např.Kvaček, a to je +/- reprez.defetismu. Chcete válku, pak nemůžete nechat jednat politiky-nešli by do toho (opět např.viz vystoupení arm.gen.Krejčího toho času).

Rosomáku-o hru jde na SVK. Tady právě o alter.historii. Čtenáři ani prostředí se plně nepřekrývají. Navíc to měl být podklad i pro "novináře". Proto jsem sem vložil celek a na SVK jen úvod (jo-a projednával jsem to-v mezích možností). A promiň-opravdu si to o mnoho lépe a lepší neumím představit ...

Vencoure-můj postoj k RČS je mým politickým názorem (na něj mám právo 8-) :twisted: 8-) ). Vzhledem k převzetí státosprávního systému mám stejný názor i k následnickým státům RČS-všem. Ale o to tady nejde. Ta alternativní historie se ničím z toho vůbec nezaobírá :???:
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Dotaz

Příspěvek od Thór »

Zdravím kolektiv. Moje otázka je určitě OT, ale marně hledám nějaké informace, o dislokaci německých vojsk na území protektorátu, konkrétně v okolí Chrudimi (nejde mi o Chrudimské letiště). Nemáte někdo přístup k takovým informacím?
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Johane, neni lepší v tom teď nerejpat a nechat to uležet? Ne, že bych s Tebou někdy nesouhlasil ... ale podstatné je, aby se to odehrálo, ne abychom se pohádali a rozprchli. Historii si budeš moct řešit nezávisle na výsledku a obráceně. Je vůle porovnat naše armády. To se dá měřit, počet sestřelů apod., ostatní je věcí dohody.
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Myslím že jsme si to vyříkali, detaily doladíme. Prosím o konec flame na toto téma - zatím.

Zatím se jede do Mnichova dle ofiko historie.
Takže kdo má dobový tisk, hodil by se.
Uživatelský avatar
Cassius Chaerea
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1247
Registrován: 19/9/2007, 10:52

Příspěvek od Cassius Chaerea »

Johan píše:Pánové, nereálné na tom je to, že celá struktura našeho politického vedení státu chtěla kapitulovat a nechtěla bojovat. Dokonce ještě tehdy, když nebylo jasno, že F a GB hodí ručník do ringu. Více viz např.Kvaček, a to je +/- reprez.defetismu. Chcete válku, pak nemůžete nechat jednat politiky-nešli by do toho (opět např.viz vystoupení arm.gen.Krejčího toho času).
Tobě se práší od huby až by ti baron Prášil záviděl. Co se týká Beneše, ten se samozřejmě chtěl zachovat mír, jak to u normálních politiků bývá, ale obrana státu byla pro něj zásadní, pakliže by se stát nedostal do izolace (a v izolaci byl už de facto v prvních zářiových dnech) a nevedl tak předem prohranou válku. Dokud za ČSR stála Francie, tak se nepodvolil ani německému tlaku z jara 38, kde naopak Němcům došla kuráž k poslednímu kroku, k vyhlášení války ČSR. Mimojiné Beneš z vlastní kapsy dal na výstavbu opěvnění tuším 100 000 Kč.

BTW: Beneš byl již od roku 32 jedním z hlavních můžu, kteří tlačili na vlády k zvýšení financování min. obrany.
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

Příspěvek od Johan »

Zjednodušme to na mou jednoduchou radu: Chcete nechat Beneše jako (a to zdůrazňuji) aktivní hlavu státu (sakra, vždyť já ho ani nesesadil!), pak to neleťte. Byla by to strašná fraška. A N.Ch. (jestli jsem jednání pochopil správně) zlikvidovat nemůžete, protože váš partner, celkem rozumně (viz výše) řekl, že to nebere. Ale je to jen rada ... :???:


ad.C.C.:
Nechci reagovat. Tím bychom poslali tuhle lajnu do hrobu.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“