World of tanks

Hry s válečnou tématikou, strategie, akční.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

World of tanks

Příspěvek od burkut »

Hrajete někdo hru World of Tanks? O co ve hře jde:
World of Tanks je týmová masivně multiplayer online hra zaměřená na obrněné jednotky poloviny 20. století. Zúčastněte se impozantních tankových bitev, pás vedle pásu proti ostatním pancéřovým ořům a ovládněte svět silou svých tanků!
Hra je v základu zdarma, je postavena na mikrotransakcích, tzn.můžete si do hry převést reálné peníze, za ty si ve hře koupíte fiktivní měnu a za tu pak můžete nakupovat upgrady na tanky, stíhače tanků nebo protitanková děla.
Ve hře si zvolíte, jestli chcete hrát za Němce, Sověty nebo Američany, pak si vyberete, zda chcete mít ve hře tank, stíhač tanků nebo protitankové dělo. Hraním získáváte body a fiktivní měnu a můžete si vylepšovat obrněnou techniku, kupovat lepší tanky atd. Ve hře se objeví např. Pz IV, Sherman, T-34,Maus,IS-7,Stug III atd.
Více na:
Worldoftanks.cz
worldoftanks.com

Zde jsou požadavky na PC sestavu:
CPU: Intel Pentium 4 at 2.0 GHz / AMD Athlon XP 2200+
RAM: 1GB
Video: GeForce 6800GT (128 MB) / ATI Radeon X1600,
HDD: 3GB
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

IS-7? Není to to nukleární hovado (lepší termín pro tank těchhle rozměrů na skladě nemám) z roku 48 co vypadalo jako cosi mezi IS-3 a Čjornym Orlom?

Ten mi do WW2 hry moc nesedí, i ten Maus byl v 45ým vyrobenej aspoň ve dvou kusech...
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Jo, občas se naloguju abych se zdravě nas*** :D No, Sancho, ono to není z WWII, je to spíše "na motivy" a není to simulátor, tedy co se přesnosti týče. Je to taková bouchárnička. Na relax.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Alfik píše:Jo, občas se naloguju abych se zdravě nas*** :D No, Sancho, ono to není z WWII, je to spíše "na motivy" a není to simulátor, tedy co se přesnosti týče. Je to taková bouchárnička. Na relax.
Takže jestli dobře chápu tak to je spíš pro balanc, aby skopčáci nebyli moc OP když už si vydupali Myšáka?

Ono že by to byl simulátor jsem ani nečekal, předpokládám že tanky tam jsou obsluhované stylem CoD, tedy "Velitel vše zařídí", že?
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

Myšák je hadra, toho jsem si vždycky s Objectem rád ulovil. I IS-7 se mi jednou podařilo sejmout jednou ranou. Nejnebezpečnější je ve hře smečka T-54, ve větším počtu se blbě zastavujou. Jenom mě naštvali že ještě nepřidali americké stíhače, tahle jedu zase ruské.
Obrázek
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od burkut »

Souhlasím s Alfikem, dobře vystihl podstatu :) IS-7 tam je, jsou tam zbraně hlavně z 2.sv.války, ale jsou tam taky "prototypy" zbraní (viz Maus, Lowe a další). A nejde o přesný tankový simulátor, ale spíš o zábavu "pro masy". Každopádně není moc her, kde si můžete zajezdit s Königstigerem nebo se vydovádět s ISU-152. Abych nezapomněl, ve hře jsou i české tanky, tuším je tam LT-35. Každopádně kdo má rád přesné tankové simulátory, tak ten bude asi zklamaný, hra má blíže sérii CoD, co se týče hratelnosti. Stačí projet videa na youtube a každý si o hře udělá obrázek sám.
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Tak dokud se realisticky chová munice a pancíř (alespoň tak "realisticky" jak to systém Hitpointů a redukce dmg v závislosti na vzdálenosti střelce, místě a úhlu zásahu a dráha střely jakeš takeš kopírující balistickou křivku dovolí... ono to ve hrách snad ani jinak nejde) tak to je pro MMO až až, ono zalogovat se do začátku pro příklad (nevím co tam je za stroje) s Panzer II a shánět k sobě hned další dva, + se s nimi dohodnout kdo bude zastávat jaký post (kdy hrál OFP ví, že v prostředí her je pozice velitele tanku z celé posádky asi nejnudnější, naopak nejakčnější figura-střelec je bez jeho pokynů jak říkají východní sousedé v kelu) aby byl člověk schopen vůbec někam vyrazit, to by moc hratelnosti MMO nepřispělo...

Mít lepší PC tak to jednoznačně zkusím, zaměření hry mě láká a simulátory moc neumím (ikdyž je mm rád) ovšem s výpočetní technikou na úrovni low-endu roku 2004 se zatím nechytám :)
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od burkut »

To Ramon:
Mause jsem ve hře na vlastní oči bohužel neviděl(zatím jen na youtube), ale když běžela beta, tak jsem potkal Tigra II,IS-3,KV-2 nebo americký T-29.Co jsem tak pročítal oficiální diskus.fórum,tak podle hráčů německé kanóny jsou velmi přesné,kdežto ruské jsou zase celkem silné na blízko(u silnějších tanků a hlavně u stíhačů),takže věřím,že pak není problém "ulovit" i Mause :D

To Sancho:
Hra je reálná jak jen to jde, takže člověk musí přemýšlet, kam nepřátelský tank trefit(každý má své slabiny i silné stránky).Je fajn,že lze volit i různé typy munice.Pokud jde o náročnost na HW,tak můj osobní názor je,že se tvůrcům podařilo vyvážit estetickou stránku hry i HW náročnost(ne jako u některých singleplayer titulů,kde si člověk zahraje na plné detaily jen tehdy,pokud si sežene počítat z budoucnosti :)
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Však ano- na tu grafiku jsou nároky dost rozumné. To jen moje PC zaspalo dobu skoro o dekádu :D

Když tak na tu hru teď koukám, vidím že tam je T-28. Docela by mě zajímalo jak tam funguje vícevěžák, hádám že věže ozbrojené mašinkvérem fungují automaticky a jsou spíš na ozdobu jako tankové kulomety v CoD2?
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4131
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Nefunguje vůbec. Jen hlavní zbraň. A není to ani tak že bys byl třeba velitel toho tanku, nebo řidič, střelec, vlastně je tam celá posádka, takže jsi jaksi figura navíc (pánbůh :D ). Ovšem otáčíš věží, jezdíš, míříš... ale na tom jak je posádka "vycvičená" záleží to jak se ti to podaří.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od burkut »

Přesně tak, ve hře nezastáváš konkrétní roli(např. nabíječ atd.),ale ovládáš celý tank,můžeš zaměřovat,jezdit,otáčet věží.V tanku máš posádku a ta sbírá s každou bitvou zkušeností,pak jsou v boji přesnější, rychlejší atd. nebo taky můžeš poslat posádku na výcvik, ale za to se platí fiktivní měnou ve hře. Na hře se mí líbí, že člověk musí taky trochu uvažovat, tzn. hledat slabá místa u druhých, např. stíhače tanků mají velmi silnou přední část, ale boky jsou často slabě pancéřované, stejně jako motor a zadní část, takže tam je pak šance je zničit. U Pz IV je zajímavé, že když si člověk koupí tank, pak je možné upgradovat také na věž Schmalturm, která v reálu byla tuším jen u jednoho prototypu Pz IV.

EDIT: abych nezapomněl, pokud si ve hře zvolíš náhodnou bitvu, tak ti hra přidělí náhodné spoluhráče, kteří mají různé tanky a obrněnou techniku(samozřejmě +/- ve stejné kategorii, jako máš ty, aby se nestalo, že proti sobě bude stát KV-3 a Pz II,takže je tam jistá vyváženost) a hra také namíchá týmy, kteří mají tanky z různých států, takže v 1 týmu může bojovat např. T-34, Tiger a Pz IV proti druhému týmu, kde je T-28, Pz III a další...takže týmy nejsou čistě sovětské nebo německé atd. Ikdyž ve hře je taky možné hrát za klany, ale to jsem zatím nezkoušel nebo si pozvat spoluhráče do vlastní bitvy.
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Před posledním patchem byly silně nadsazeny ruské tanky, uvidíme teď .

Co je na závadu, je že se potkají tanky, které se ve válce nemohli potkat. To snižuje hru jen na střílečku.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
burkut
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 1/8/2007, 18:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od burkut »

Tunac: mě nejvíc vadí, že jsou týmy namixovány z tanků z různých zemí, když hraju za německé obrněnce, víc by mi vyhovovalo, kdyby se mnou v týmu byla jen německá obrněná technika. A pokud jde o ty stroje, které se nikdy potkat nemohly, tak to na jedné straně chápu, ale zase takový Maus by tam pak být vůbec nemohl. Co jsem tak četl tak vývojáři tento styl hraní vybrali zřejmě proto, protože se rychle sestaví týmy a nemusí se moc dlouho čekat na bitvu, kdyby tam bylo více kritérií, nevím, jestli by se vůbec našli spoluhráči pro hru :)
Studená válka, současné konflikty, tanky, vojenská letadla a lodě na mém blogu:
http://militaryrange.blogspot.com/
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

tak on není problém se domluvit s lidma a dát němci vs sssr na rok 42 a zahrát si. jen sehnat lidi. A pro ty ostatní, kterým se nechce podobná akce organizovat jsou ty masové bitvy. Hr není vůbec simulátor. jen akční hra na motivy tanků WWII. Což osobně nepokládám za špatné. Třeba zásahy se berou úplně jinak, než jak by probíhali v reálu. v reálu každý průstřel znamenal na 90% vyřazení tanku. Ve WoT jich chytnete třeba 10 a pořád jedete a bojujete, bať třeba pomaleji střílíte atd.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1368
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Mě spíš vadí, že vás hra většinou hodí proti klidně i o dvě úrovně lepšímu týmu. Když jsem měl Mardera II, těšil jsem se na Hetzera. Líbila se mi taktika, kdy se třeba dva Hetzery schovali do křoví u mostu a byli schopni zlikvidovat klidně 5 lehkých a středních tanků. A dokud si je nevychytala altilerie i docela dost zásahů snesli. Teď ho mám, ale při boji stojím většinou proti Tigerům nebo ISkám, takže je po jedný ráně po mě. Takže žádná poziční obrana nehrozí, zas musím objíždět mapu zadkem z arény a doufat, že ty monstra trefím do pásu, abych je aspoň trochu poškodil. Nebo má někdo tipy na taktiku za německý stíhače?
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11457
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

JAko vypadá t ozajímavě, ale ze zásady podobné typy her nehraji, protože mě nakonec akorát tak nasere, když hraji ne za "Pantera" nebo "T-34", ale za představy toho, jak si autoři hry myslí, jaké ty tanky byly.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bleu »

je to prost2 docela zábavná arkáda...
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5843
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od Polarfox »

JAko vypadá t ozajímavě, ale ze zásady podobné typy her nehraji, protože mě nakonec akorát tak nasere, když hraji ne za "Pantera" nebo "T-34", ale za představy toho, jak si autoři hry myslí, jaké ty tanky byly.
A tak dokud to někdo nevydává za nějaký supr čupr simulátor, ale jen zábavu, tak proč ne. Co jsem se tak koukal na videa, tak by mi vadila jiná věc...mydlit se s KV proti KV, s Panterem proti Tigru atd. to by mi asi trošku (víc) vadilo a tím více to evokuje dojem prosté střílečky. Zvlášť když to tam do sebe perou a perou je to více na styl HP než cokoli jiného...i když jak to udělat rozumně, aniž by hráč končil hned poté, co nepředloženě vyjel zpoza buku a po jedné ráně putuje někam na spawn nebo bude čekat :D
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Ramon
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 432
Registrován: 18/9/2007, 17:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ramon »

p3tris píše:Mě spíš vadí, že vás hra většinou hodí proti klidně i o dvě úrovně lepšímu týmu. Když jsem měl Mardera II, těšil jsem se na Hetzera. Líbila se mi taktika, kdy se třeba dva Hetzery schovali do křoví u mostu a byli schopni zlikvidovat klidně 5 lehkých a středních tanků. A dokud si je nevychytala altilerie i docela dost zásahů snesli. Teď ho mám, ale při boji stojím většinou proti Tigerům nebo ISkám, takže je po jedný ráně po mě. Takže žádná poziční obrana nehrozí, zas musím objíždět mapu zadkem z arény a doufat, že ty monstra trefím do pásu, abych je aspoň trochu poškodil. Nebo má někdo tipy na taktiku za německý stíhače?
Mě boje s tanky na vyšší úrovni moc nevadí, občas je to i zábava - třeba SU-85 se 107mm kanónem si poradí i s IS-3 a KT - mě občas spíš naštve balanc v bitvách.

Pokud chceš s Hetzerem bojovat proti Tigrům a IS tak zásadně nechoď sám - drž se v houfu se silnějšími tanky a při střetu podporuj ostatní zezadu HE granáty.
Obrázek
Uživatelský avatar
VGR_j4ck41
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 448
Registrován: 1/9/2010, 10:23

Příspěvek od VGR_j4ck41 »

Ramon píše:
p3tris píše:Teď ho mám, ale při boji stojím většinou proti Tigerům nebo ISkám, takže je po jedný ráně po mě. Takže žádná poziční obrana nehrozí, zas musím objíždět mapu zadkem z arény a doufat, že ty monstra trefím do pásu, abych je aspoň trochu poškodil. Nebo má někdo tipy na taktiku za německý stíhače?
Hetzer je one-shot i pro Su-85 se 107mm ... btw. jsou moji tradicni a oblibenou koristi ... holt musis prijmout ten fakt, ze Tiery IV, V a VI jsou v hodne blbym postaveni bo jsou uprostred, takze uz maj dela ktera jim umoznujou davat velkej dmg - takze nizsim Tierum a v rade pripadu i sami sobe davaj one-shoty - ale zaroven maj malej armor a hp, takze kdyz je to hodi do bitvy s vyssima Tierama tak jsou v situaci kdy proti rade z nich de facto skoro nic neudelaj a sami jsou jenom jako zakusek ... takze v tyhle fazi hry se musi totalne prekopat taktika a je to jak pise Ramon ... drz se za svejma tezkejma a podporuj je z dalky, pripadne pokud to teren dovoli manevruj tak abys do nich strilel z boku, kdyz mas podezreni ze o tobe vi tak zdrhni nebo se aspon schovej dokud ho nezamestna neco jinyho ... a rikej si: "o.k., ja ti davam dmg po par procentech a ty me sfouknes jenom kdyz se na me podivas ... jenze tebe ten granat bude stat pomalu vic nez me oprava"
Odpovědět

Zpět na „Počítačové a deskové hry“