Rychlá oznámení

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Pegeucko píše:Jmenovitě Google k nám chodí z IP 66.249.xxx.xx a IP mění 1x za 24h.
Takto se chovají alespoň na Palbě - nevím jak jinde. Předpokládám ale, že tam je ta sledovanost měřena stejně.
Máš pravdu, práve som sa na to pozrel. Googlebot ide z jednej IP v niekoľkých exemplároch (vyzerá to ako jedna IP pripojená súčasne niekoľkokrát), IP súhlasí, *.crawl.yahoo.net ide každý z inej IP (aspoň v tejto chvíli 74.6.xx.xx).

Návštevy crawlerov sú pre stránku dobrá vec, linky a odkazy sa dostávajú do vyhľadávačov a prichádzajú ďalší návštevníci.
Ale aj spamboti... Denne ruším tak dvoch až piatich, obvykle pri tom zakazujem rovno aj rôzne pofidérne majlové servery. Boli časy, keď ich chodili celé tucty. Máte nejaký šikovný spôsob ako na nich? Nie som majiteľ stránky, len mi bola"zverená dôvera", takže do zostavy stránky nezasahujem.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Omlouváme se za dílčí výpadky Palby, s kterými bohužel Admini DS Palba.cz momentálně nemohou nic dělat.

Jedná se o problém hardware(HW) na servru, jmenovitě přetížení pamětí servru, na kterém se díky zvýšenému nárůstu sledovanosti Palba jako celek taktéž podílí.

Ze strany správy serveru je přislíbena náprava v nejkratším možném termínu (konec tohoto/poč.příštího týdne) - v závislosti na dodavateli HW.
Navýšení paměti bylo provedeno již před 3/4 rokem(o 100% !!), ale na nárůst sledovanosti na servru to opět přestává stačit.


Mějte tedy s námi trpělivost, na nápravě se pracuje.
Admini DS Palba
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Zítra mezi 7-8hodinou ranní dojde ke krátkému výpadku. Paměti konečně dorazily, jsou odzkoušené a dojde k jejich umístění na servr.
Mělo by jít o výpadek v řádu minut - pokud nenastane nějaká nepředvídaná komplikace.
Tím by měloskončit to občasné zatuhnutí Palby.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Info o došlých platbách - z důvodu ochrany soukr.údajů vynechávám první část v.s.

.....224, ......235, .......241

Pánové - díky za podporu.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Foxbat:

Udělej něco se svým mailem. Díky nefunkčnosti zahlcuje spamovou zpětnou komunikací zdejší mail General_palba.cz . Všimly si toho už i na hostingu a žádali mě, ať s tím něco děláme.
Tak s tím něco udělej, nebo budu muset ten mail zablokovat a ty tím příjdeš o zdejší přezdívku Foxbat.

Pegeucko - Admin DS alba
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

hm? ok
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Lord:
Stahej si ty věci z mailu Generál a promaž to. Už to zahlcení hází chyby a odráží se to na chybových hláškách při odesílání příspěvků zde na Palbě.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Ahoj lidi, mám u tohoto fóra malý problém, často se mi to totiž samo odhlásí. Prostě čtu něco, překliknu na další stránku a najednou se divím, kam zmizely obrázky atd... a zjistím, že jsem odhlášený?!? A než se přihlásím a proklikám zpět, zvlášť když se trochu zpomalí internet, jako dnes v práci, je to k vzteku. Stejně, jako když na něco odpovím a je ze mě anonym, to taky nepotěší. Tak jsem se jen chtěl zeptat, jestli to dělá jenom mě, nebo i někomu jinému?
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Mě to nedělá, ale zkus jestli to pomúže zaškrtnout, "automaticky přihlašovat při další návštěvě". Přistupuju z několika IP adres i počítačů a nedělá mi to i když nemám zmíněnou volbu zaškrklou.
ObrázekObrázek
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

To já mám problém jiného rázu:
Když se ráno přihlásím tak se stránka načte, já se objevím v seznamu přihlášených (okýnko vpravo uprostřed), ale portál se ke mně chová jako k anonymovi. Vpravo nahoře je místo uvítání a nových příspěvků pořád okýnko pro login a heslo. Když se tedy přihlásím podruhé, tak už mě to v pořádku vezme, ale u nových příspěvků je 0, musím to řešit přes nová témata. Tohle mi dělá jenom na jednom PC na FF. Nepomáhá zaškrtnutí přihlásit při příští návštěvě.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Automatické přihlášení zaškrtávám pokaždé,ale když je to pošesté za dopoledne, už mě to nebaví. Ale jinak funguje vše OK a tenhle portál/fórum je super, asi přispěju na provoz...
Uživatelský avatar
trimin
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 153
Registrován: 26/8/2004, 13:38
Bydliště: doma a nebo někde jinde

Příspěvek od trimin »

Jája píše:To já mám problém jiného rázu:
Když se ráno přihlásím tak se stránka načte, já se objevím v seznamu přihlášených (okýnko vpravo uprostřed), ale portál se ke mně chová jako k anonymovi. Vpravo nahoře je místo uvítání a nových příspěvků pořád okýnko pro login a heslo. Když se tedy přihlásím podruhé, tak už mě to v pořádku vezme, ale u nových příspěvků je 0, musím to řešit přes nová témata. Tohle mi dělá jenom na jednom PC na FF. Nepomáhá zaškrtnutí přihlásit při příští návštěvě.

Problém nejspíše bude v nepovolených cookies - stačí když je povolíš v nastavení prohlížeče.
Národu, který si neváží svých hrdinů hrozí, že nebude žádné mít, až je bude potřebovat.
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

to trimin: díky za radu, ráno to zkusím a dám vědět jak to dopadlo.
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Konečně se podařilo zprovoznit mail. Bylo ale nutné obsah "vysosat", aby šla chyba opravit.
Obsah mám nyní u sebe a právě ho sypu na FTP a poděkujme Lordovi, ktery toto vše zařídil .
Kdo má tedy přístup do videosekce ("hnědí" a výš) může se těšit na "megadávku pdf".
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Pegeucko píše:Konečně se podařilo zprovoznit mail. Bylo ale nutné obsah "vysosat", aby šla chyba opravit.
Obsah mám nyní u sebe a právě ho sypu na FTP a poděkujme Lordovi, ktery toto vše zařídil .
Kdo má tedy přístup do videosekce ("hnědí" a výš) může se těšit na "megadávku pdf".
A hele, ono tady něco podobného funguje? Mám doma pár DVD s pdf (pozemní technika a snad i letdla) a pár DVD s krátkýma i delšíma videjkama a celkem rád bych se i podělil, ale nevím jak.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

jean2005:
To bude asi trošku problém. Jmenovitě tuto záležitost domlouval soukromě Lord s jedním místním fandou.
Záležitost není řešena jako veřejná a už i využití těchto materiálů v rámci Vidosekce určené pro skalní a zasloužilé členy nebylo původně v plánu.

Zkus se přímo domluvit s Lordem přez zdejší interní poštu, ať si o tom rozhodne on.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

Pánové Alchymista, cover72 a Rosomak byly "povýšeni" do skupiny Divize (hnědá přezdívka). Mají nyní přístup do Videosekce (zjeví se ve Foru).
Gratulujeme.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Gratuluji Všem.
( Rosomak polepši se). :D :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
jean2005
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 27/7/2007, 10:37
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od jean2005 »

Gratuluji též, :razz: :razz:
btw, jak se k tomu povýšení přijde? Po napsání určitého počtu článků, nebo jsou i jiná kritéria?
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Příspěvek od Pegeucko »

jean2005:
Kriteria nejsou pevně stanovena a vliv na toto povýšení má spíše subjektivní náhled Adminů.
Obecně se ale zohledňuje aktivita v kombinaci se stabilní návštěvností.
A zde právě nastupuje ta subjektivita. Pro "poddůstojnické" hodnosti nemáme žádný jiný nástroj, jak ocenit jejich aktivitu/stabilitu.

Proto při dosažení určitého počtu příspěvků (nejméně 150) určité kvality (dotazy a příspěvky "to znám" "to se mi líbí" příliš na váhu nepadají), či jeho dlouhodobé "skalní" příslušnosti k Palbě, je možné zařazení do Divize.

Nikoliv však nárokově - má 150 přispěvků ,je tu 2 roky ale chodí 1x za 3měsíce, neznamená že je automaticky zařazen.
Důkazem té subjektivity je i to, že třeba u Alchymisty jsem počet příspěvků přehlédl a dostalo se mu ocenění až nyní.
Inu - nikdo nejsme dokonalý.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“