Kam míří Palba?

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Ale to je otázka v záhlaví tematu, ne?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

K případnému přepisování článků adminy nebo moderátory - absolutně nesouhlasím, nikdo nemůže zaručit že tam nebude vložena mylná informace. On se totiž může i admin nebo moderátor mýlit, to že má "funkci" neznamená automaticky patent na rozum.

K nahrazování článků "novou verzí" - některé články na Palbě jsou méně kvalitní. Pokud někdo napíše lepší povídání o tom samém, nevidím důvod proč by neměl být starší kus nahrazen novým. A jestli za 5 let někdo přijde s ještě lepším článkem, postup by se měl zopakovat. Proč ? Protože když si někdo vygooglí ten "horší" článek, už by se taky nemusel na Palbu vrátit. Kvalita jednotlivých článků je vizitkou Palby. Osobně jsem přemlouval pár lidí, že Palba opravdu není tak špatná jak usoudili podle kvality prvního článku na který narazili. Vím že je otázkou "jak poznat kvalitu", ale většinou to poznat jde. A když je článek dobrý, nikoho myslím ani nenapadne psát nový.

K opravování chyb v diskusi - jasně, od toho je Palba diskusní fórum. Problém je, že je těžké oddělit OT a dojmy od ověřené informace. Nemluvě o třeba 50ti stranách debaty, tím je ochotný se prokousávat málokdo. V ideálním případě autor opraví údaji z debaty úvodní článek, to se stává ale málokdy. Už jen třeba proto, že už autor na Palbu nechodí.

K "pokud se vám to nelíbí, napište vlastní článek" - ne každý má čas, chuť, nebo např. dostatek zdrojů aby napsal vlastní práci. Je samozřejmě jednoduché kritizovat cizý práci, ale pokud je kritika oprávněná (a něčím podložená) měl by se nad ní autor přinejmenším zamyslet. Zveřejněním svojí práce nese autor svojí kůži na trh a dělá to dobrovolně. Pokud někdo čeká za svůj článek jen poplácávání po zádech a štve ho že si někdo dovolil kritizovat jeho "dokonalé dílo", něco je špatně.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Farky píše:K "pokud se vám to nelíbí, napište vlastní článek" - ne každý má čas, chuť, nebo např. dostatek zdrojů aby napsal vlastní práci. Je samozřejmě jednoduché kritizovat cizí práci, ale pokud je kritika oprávněná (a něčím podložená) měl by se nad ní autor přinejmenším zamyslet. Zveřejněním svojí práce nese autor svojí kůži na trh a dělá to dobrovolně. Pokud někdo čeká za svůj článek jen poplácávání po zádech a štve ho že si někdo dovolil kritizovat jeho "dokonalé dílo", něco je špatně.
jistě každý nemá čas, chuť, zdroje na sepsání článku dle svých představ. Proto je toto diskuzní fórum, aby mohl přispět každý svým dílem. Poplácání po zádech, dle mě, nečeká nikdo, spíš většina z nás čeká palbu kritiky. A tak je to správné, tak to má i být.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

skelet: Hele, nic ve zlém, ale co si vybavuji, když tu zaujal jeden pisatel kritičtější stanovisko ohledně článků o BoB, tak jeho kritika nebyla přivítána nijak příznivě, spíše naopak...
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Obrázek
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Myslím, že je na každém jestli svůj názor dokáže obhájit, či nikoliv. Myslím Dzine, že narážíš na Rommela nebo jak se jmenoval ...
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

rommel, ale na toho jsem nenarážel.
Víš, problém je, když někdo prezentuje fakta a je mu oponováno nepřesnostmi nebo doměnkami. To se potom hodně těžko něco obhajuje.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Příspěvek od Stuka »

Snad se zde mohu zeptat co znamená zkratka kterou používáte OT?
Jinak bych ráda podotkla, že jeden námět lze podle dostupnosti zdrojů zpracovat mnohokrát, vždy z jiného uhlu pohledu, s novými poznatky a pořád je co číst. Jedině čistě technické údaje by se mohli zcela opakovat, takže toho je třeba se vyvarovat. A pokud je článek doplněn nějakou diskusí od věci - no tak ať ji moderátor po čase vymaže. Myslím, že je smutnější případ, když si někdo dá práci s článkem a ani pes po něm neštěkne. Nikdo pod něj nenapíše ani búú. Zájem o článek každého pisatele potěší a povzbudí. Nemusí se pořád chválit, to je pravda, ale osobně - my vlci -máme pochvalu velmi rádi.
:D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Farky píše:K případnému .........

Přestaňte už obcházet pitomost.
Proč by se mělo něco "nahrazovat"?? Že je to méně kvalitní? A to určí kdo? Ty? Nebo onen "admin nebo moderátor" co nemá "automaticky patent na rozum"? Kde je hranice, co je jen trochu méně kvalitní a co více......
Nic nikomu nebrání napsat článek o tomtéž tématu a kvalitnější. To nijak nesouvisí s tím, že by se mělo cokoli "nahrazovat" (tzn. mazat). To je naprostý nesmysl.

Už se opakuju. Tohle je diskusní forum. Pokud někdo založil téma a napsal úvodní článek je to jeho rozhodnutí a dostal tak prostor od majitele domény a adminů. Vlořil do toho svou práci a udělal to. Pokud se najde někdo, kdo chce udělat totéž, nikdo mu to nebrání udělat, ale to neznamená, že bude cokoli ničit. Je nevyhnutelné, že se vyskytnou chyby. Ty se vyskytují i v odborné literatuře. To je normální. Na rozdíl od "publikace" lze v diskusním foru toto uvést na správnou míru a to také probíhá a probíhat může. Je lhostejno, jestli je to "článek", nebo "diskusní příspěvek".

Píšeš:"Kvalita jednotlivých článků je vizitkou Palby." Ale jistě, toť svatá pravda. Ale nejen "článků, úvodů témat, ale i, a někdy hlavně v diskusi pod ním. A to jak uváděnými nesmysly, tak trpěním chyb v úvodu, tak OT a zcela nepřehlednou diskusí o "ničem". Čili nesouvisí to nutně s článkem.

"někdo vygooglí ten "horší" článek", to ne, vygooglí topic a v něm příspěvky i články. Já jsem několikrát (dokonce nesčetně krát) odpovídal na otázku "co to tam na té Palbě je za pitomost, kde to vzali???". (A to sem napsal velmi opatrně. Realita je jiná) A musel jsem tazatele poslat jinam, případně odpovědět pracně sám. Ale to se nedá nic dělat!!!!!! To se nevyřeší přepsáním něčí práce (pomíjím technické potíže).

To se vyřeší přístupem každého přispívajícího, v každém příspěvku a v každém topic. To je ovšem neřešitelné. Jde o forum, s výhodami, i nevýhodami, s možnostmi i omezeními tím danými. Žádné forum nelze brát jako zdroj, dokonce i to velice pevně vedené, ne tož poňekud volnější jako je Palba.
Mě se také lecos nelíbí, já bych vyjmenoval hneď teď z fleku možná desítky topic, které bych smazal ihned, bez mrknutí oka. A to z různých důvodů. Dokonce se domnívám, že bych pouze tímto jednoduchým úkonem "vizitku" Palby zlepšil a snížil pravděpodobnost "vygooglit" nesmysl o několik procent. Ale to prostě nejde. Tak to ve foru je. Pokud chci, můžu akorát napsat svůj názor, jako ostatní.



Přestaňte už konečně ztrácet čas tady a píšte do topic která vás baví. Vizitku Palby zlepšíte kvalitou svých příspěvků a článků bez toho, že byste museli cokoli nahrazovat. Zlepšíte ji tím, že budete přispívat odpovědně do toho, čemu rozumíte, tím, že místo "já mám jasno" budete zdůvodňovat a odkazovat. Že budete věcní a struční, že budete vybírat dobré zdroje. A že se to nepovede vždy? "že chybný většinový názor nelze vyvrátit prostým komentářem" ?? No to se nedá nic dělat. To má dvě řešení, pokusit se o to, nebo to nechat být.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Ionor, já začínám vážně pochybovat o tvém zdravém úsudku.

Tohle je učebnicový příklad toho jak to ve foru nedělat. Dochází ti, že Stuka se slušně zeptala? Že není zvědavá na tvoje arogantní ukázky? A třeba kdybys místo věnování času návodu na Google si přečet dotaz? Třeba by ses dozvěděl, že se neptala na "offtopic", ale na zkratku "OT". Třeba by ti došlo, že kdyby věděla, že to znamená "offTopic" nebude se ptát? Co? Tobě by slušelo se sem tam zeptat. Třeba bys "neměl ve všem jasno".
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Nemôže byť každý znalec chrakterov.
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
Petrz
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 938
Registrován: 6/1/2009, 17:57
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Petrz »

redboy: příspěvek 19:51,pěkně napsáno a naprosto souhlasím.
ObrázekObrázek

Zbourat stodolu umí každý osel, postavit jí ale vyžaduje tesařské umění.
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Souhlasím s Farkym. Starší a méně obsáhlé články ať klidně nahradí články nové a kvalitnější. Před časem, když jsem tady ještě moderoval-adminoval, tak jsem zavedl systém, kdy byla diskuse u staršího článku uzamčena a do prvního a posledního příspěvku byly vloženy odkazy na článek aktuální. Dle mého skromného názoru to pořád je to ten nejšikovnější způsob, jak věc řešit.

Na Palbě byla (a stále je) řada článků i diskusí, které jsou svou kvalitou příšerné, ALE je dobré je tu ponechat jako součást historie a vývoje. Kontinuita je dle mého skromného názoru důležitá.
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

pro redboye - nepsal jsem o "jen trochu méně kvalitní práci". Psal jsem o článcích napsaných za hodinu mající rozsah 10 řádků. Někdy je prostě rozdíl evidentní. Rovněž jsem nepsal nic o mazání. Ale to je jedno.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Farky: Ale to jistě, to máš pravdu, mě tohle "napsaných za hodinu mající rozsah 10 řádků" v podstatě ani nenapadlo. Nicméně, nahradit = odstranit původní, vložit nový. Vygooglíš vše co neodstraníš. Platí to co sem napsal. Prostě napsat svůj, autorský, obsáhlý článek a vložit ho do portálu. To nemusíme řešit, to tu prostě jde a vždy šlo. Proč se tu rozepisovat.
Uživatelský avatar
Ionor
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 877
Registrován: 18/6/2008, 03:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ionor »

Šlo by to, ale pravdepodobne nie bez zmenách v kódu stránky.
Proste aktuálny úvodný článok k téme by bol volitelný, ale samotné príspevky ktoré by za ním nasledovali by boli bez zmeny.

Napr. niečo na tento spôsob
https://www.cia.gov/library/publication ... os/ez.html

Len namiesto rozbaliteľných položiek Introduction, Geography atd. by tam boli jednotilvé články k téme, pričom by bol defaultne otvorený ten najnovšií/resp. užívateľmi zhotnotený ako najlepší článok o danej téme.
Naposledy upravil(a) Ionor dne 28/11/2010, 21:22, celkem upraveno 3 x.
Na fórum už neprispievam, smerujte svoje nezmysli na ostatných členov fóra...
(Tech channel) youtube.com/user/IonorRea
(Satire channel) youtube.com/channel/UCjS5hvJT-No5zoxPKdX1qCA
karaya1
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 488
Registrován: 1/1/2005, 12:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od karaya1 »

Farky: Zveřejněním svojí práce nese autor svojí kůži na trh a dělá to dobrovolně. Pokud někdo čeká za svůj článek jen poplácávání po zádech a štve ho že si někdo dovolil kritizovat jeho "dokonalé dílo", něco je špatně.
Pod toto bych se podepsal.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Redboy, Farky: jste mi teď připomněli co jsem založil před lety. Díky, smazáno :)
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Tak za a) Kdo tu psal něco o tom, že moderátoři přepisují nebo doplňují články? Nikdo. Pokud vím tak moderátoři zpravidla akorát upraví přehlednost vložením fontů. Možná nějakou tu gramatiku. Nic víc.
za b) Než tu někteří začali nadávat, že se nahrazují staré články, tak se jistě podíval na ten můj odkaz, co sem sem prdl, jaké články se nahrazují. Jestli ne, tak se kurva podívejte a přestaňte s debilníma návrhama.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Odpovědět

Zpět na „Náměty & komentáře“