První kniha vzniklá díky Palba.cz

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: hokej.

Příspěvek od Hans S. »

Milda píše:Sapíku, nejezděte do Prahy, pražský pepíky jste pěkně nasrali, poteče krev! Jako dopravní prostředky použijte OTečka a doporučuju kolečkový brusle ať jste rychlejší jak pepíci. Cvičte si hlavně odpich! Fáče do každé kapsy! Krevní msta je svině. :D
V Praze Moravany ani Slezany nemlátíme. Řežeme jen Mildy :) A je jedno, jestli Sparta vyhrála, nebo ne :) Hlavně když vyhraje Motor :)
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4247
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Příspěvek od Alfik »

Kniha dorazila, o půl třetí jak jsem šel ze šichty jsem si ji vyzvedl, okamžitě jsem se začetl a nemít takovej hlad... tak bych četl furt :D
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

hokej

Příspěvek od Milda »

Hansi, Mildy tam neuvidíš, Milda pamatuje ještě jiný hokej, technický s myšlenkou, s hrou, která nám seděla. Já byl nějaký fanda, tento hokej se mi nelíbí. Jinak, pražskej pepík a motor, to je prostě proti přírodě! :shock: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Já jsem taky hrdá sudetská pražská naplavenina :D
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Jaký Motor? To myslíš ten věčně druhý tým?
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Jo kdyby aspoň druhý :D
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Promiň, já sem tě nechtěl rozplakat :-P
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
knezdub
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 833
Registrován: 13/10/2009, 19:54
Bydliště: Blatnička

Příspěvek od knezdub »

Tak Česká pošta nezklamala. Sice dorazila už včera, ale zabalená jen do igelitu a lehce pošramocená. Prý se jim to někde vysypalo :-x Ale písmenka jsou všechny a první dojmy ještě lepší, než očekávání. Michane, děkuju
ObrázekObrázek
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Díky Michane, už ji mám. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Je to domáááá!!!!!
Obal potrhaný, špinavý, ale kniha nepoškozená.
Je nádherná. :D Díky Michane.
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Jája
praporčík
praporčík
Příspěvky: 314
Registrován: 9/2/2006, 12:35
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jája »

Tunac píše:Je to domáááá!!!!!
Obal potrhaný, špinavý, ale kniha nepoškozená.
Je nádherná. :D Díky Michane.

Když vás tak poslouchám (=čtu), tak su rád, že mi to kolega vyzvedl osobně. Kniha super, a ty mapy :wink:
Doufám, že umřu dřív, než vymře lidstvo.
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Možná mě budete kamenovat, ale nedopustím si jednu výtku a to k pravopisu. Na internetu se to ztratí, ale kniha by přece jen měla být gramaticky správně.
Jinak je to ale zajímavé čtení.
Obrázek
Uživatelský avatar
EASY_COMPANY
rotný
rotný
Příspěvky: 94
Registrován: 13/11/2005, 12:39
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EASY_COMPANY »

Kniha dnes dorazila, už listuji... super, krásná práce
Obrázek

Trénink je všechno a i květák je jen vycepované zelí
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Martan

V čistě věcné rovině máš samozřejmě pravdu.

Jenže: dělal jsi někdy nějakou publikaci? Já ano a kdykoliv knížku, která mě stála pot, krev a slzy otevřu, říkám si "kterépak pologramotné hovádko zde dělalo korektury". Chyb gramatických i typografických jako maku! A to mám doma dva sqělé češtináře a za zátylkem člověka, který o typografii něco ví.

Prosím, nesuď Michanovu knihu podle drobných blech, je to výsledek tvrdé práce, kterou ocení zase jen ten, kdo prodělal něco podobného. Michanova kniha je narvaná informacemi, seřazenými ve správném sledu a drobná selhání editora nemají na její kvalitu vliv.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Já jsem tedy nic nepublikoval a ni s tím nepočítám, ale souhlasím s Martanem. Sebelepší publikace může být sražena o několik stupňů dole díky hroznému překladu (to se bohužel děje dost často) nebo pravopisu.
A to se rozhodně nepovažuji za češtináře, dokážu češtinu taky pěkně ohnout k obrazu svému :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

to RAYTHEON: Veřejně dostupnou publikaci jsem nedělal. "Pouze" překlad a útvarové vydání originální ruské příručky k obsluze.

Aby bylo jasno - vůbec nechci snižovat Michanovu práci a ani práci jiných na této knize. Jenomže jsem "stará škola" vychovaná na knihách z doby komunismu a částečně první republiky. A málo platné - tehdy vydávané knížky byly po této stránce v pořádku. Bohužel dnes je to děs a hrůza.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tunac
podporučík
podporučík
Příspěvky: 678
Registrován: 29/5/2006, 22:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tunac »

Málem jsem zapomněl poděkovat Pegeuckovi. Mnozí z nás nasadili Michanovi brouka do hlavy, když jsme chtěli, aby své práce vydal knižně, ale Pegeucko, si myslím, měl největší vliv (a práci), aby Michan své články vydal. Díky. :razz:

Číst tuto knihu v papírové formě je 100 a 1 proti netu. Teď si teprve vychutnávám Michanovu práci; a válčím z manželkou, které jsem neprozřetelně slíbil, že ji budu číst až po svých narozeninách :D
Vojáci!!!!
Jste vojáci smrtí!!! A já jsem ten, co Vás bude posílat tam, kde se umírá!!!
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Jo ženské jsou saně, furt mluv se mnou, to se někdy nemůžeme podívat na nějaký romantický film, furt nejaké válčení....já snad začnu chlastat, aby věděla co doma má :wink: :razz:
Uživatelský avatar
#
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 525
Registrován: 10/7/2009, 15:57

Příspěvek od # »

Martan píše:Jenomže jsem "stará škola" vychovaná na knihách z doby komunismu a částečně první republiky. A málo platné - tehdy vydávané knížky byly po této stránce v pořádku. Bohužel dnes je to děs a hrůza.
To bys koukal, jaký hrůzy jsem našel v Bibli z roku 1976.

Jen mě napadá, že tam to možná bylo schválně... :)
Don't worry, pee happy.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Kontrola _ tentokrát v úterý 9.2. 2010.

Nejprve děkuji za úžasné e-maily i příspěvky, že se kniha líbila.
Moc mě to potěšilo – vše to stejně vznikalo vlastně kvůli nám všem tady na Palbě, ale také kvůli dalším lidem, kteří si nás umí na webu najít. Kteří pak čtou : www.Palba.cz


Něco k těm stížnostem na pravopisné chyby – jak napsal martan a sa 58 potvrdil, že to snižuje hodnotu knihy.
Má zkušenost z celého dění před vydáním knihy.

Prosím nechápejte to jako omluvu – omluva se nekoná – stalo se tak, tak se prostě stalo – našel někdo pravopisné chyby.
A tady je má zkušenost s touto prvotinou – mou 1. Knihou :


1/ sám jsem do svého vlastního archivu v počítači knihu opravoval – pravopisné a obsahové chyby - 4x, když 2x se kniha nejprve sestavovala, aby byly kapitoly a mapy správně tam, kde mají být.

2/ Po předání knihy do Nakladatelství ( ve formě CD – ROM), nám jí Nakladatelství vytisklo – 384 stránek – Opravte si v ní pravopisné a obsahové chyby – je to tzv – Zlom. Opravu jsme prováděli 2 lidé. Jeden se více soustředil na pravopis a jeden na obsah.
Můj zásadní postřeh je – soustředění - že tedy vidíš obsahové a pravopisné chyby – tak to mě - profesionálně se tím neživím – tak to soustředění trvalo tak 2 stránky.
Pak se člověk nezkušený nejprve soustředí na – logiku obsahu – opomíjí postupně pravopisné chyby, aby se po chvíli stal „ prachsprostým čtenářem válečné knížky a zapomene opravovat úplně“…Amatér a začátečník ( na věku nezáleží)….
Při tom jsme museli udělat aspoň 10 stránek denně, raději 20, protože máte i soboty a neděle a svou práci ( a při tom jsem na Palbu dával články)….

Knihu jsme vrátili opravenou Nakladatelství - po 1 měsíci – každý list byl červený jak špatně napsaný diktát - co chyb tam bylo.
Jeden a půl měsíce to stránku po stránce opravovali odborníci v Nakladatelství, aby při tom objevili další chyby – pravopisné, větné skladby a obsahové chyby.
Tyto objevené chyby jsme potom s pracovnicí Nakladatelství znovu opravovali již přímo do počítače – 2 dny ( při zásadě, že můžeš přeformulovat jen tak, jak jsou nyní v počítači stránky) .
Znovu se kniha přečetla a opravila, aby pak putovala k další i opravě k majitelům a pak teprve do tiskárny.

Můj závěr zní – čím více jsem knihu opravoval, tím jsem tam snad sázel nebo objevoval, nebo obojí - více chyb nebo co!
A pokud si nedrží Nakladatelství profesionály, kteří profesionálně opravují texty aspoň několik let - tak to nikdy k dokonalosti nemůže žádné Nakladatelství dotáhnout. ( většinou kvůli šetření a aby měli co nejmenší náklady - ten pracovník dělá veškerou administrativu a ještě opravy a ještě má učit nováčka opravovat knihu – prosím můj postřeh).

A nyní již skutečně ke kontrole stavu knihy:

Mrzí mě, že leckdes došla – díky i České poště – kniha poškozená.
Soukromě přes e-mail jsme řešily dokonce 2 reklamace – zásadně ve prospěch toho, kdo si knihu objednal.
U té prvé reklamace je již objednavatel domluven, že si knihu – novou knihu vyzvedne osobně. U té druhé reklamace je kniha již připravena k odeslání ( kvůli poště nebyla přebrána a je řešena náhrada).

Celkem 95 % objednaných knih bylo již řádně vypořádáno.
Ze dvou kolegů ze Slovenska, kteří ještě nezaplatili již jeden zaplatil a budou jim všem velmi brzo knihy odvezeny do SR ( nechci zakřiknout „tajnou“ zprávu, že zítra ve středu 10.2 odpoledne).
Jeden kolega z ČR zaplatí tento týden.
Dnes jsem vypořádával další objednávky z minulého týdne ( věnování a podpis), které se zabalí a půjdou na Poštu.

Očekávám ještě jednu zprávu kolegy z Palby ( kterého si velice vážím) , že již knihu dostal poštou.

Je ještě dosti knih pro ty lidi, kteří si je chtějí objednat s podpisem a věnováním.
Učiňte tak prosím těmito třemi způsoby:

1) Objednávky můžete provádět pro dodání poštou – zaplacení přes konto (pro nás nejvýhodnější) – cena 507,- Kč ( 399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč). Ze Slovenska je to - cena knihy 14,90 Eura + 4,50 Eura poštovné a balné = 19,40 Eura - podrobnosti o zaslání v e-mailu.

2) Nebo na dobírku – cena 507,- Kč při dodání poštou (399,- Kč cena knihy + poštovné a balné 108,- Kč = 507,- Kč).

3) Nebo si knihu můžete objednat tak,že si ji vyzvednete sami v Nakladatelství BVD s.r.o., Türkova 828/20 (areál Sekyra Group), Praha 4 – pak je cena 399,- Kč ( většinou pro lidi, kteří jsou z Prahy a okolí, nebo si tam chtějí dojet a mají na to čas).


Závaznou objednávku s adresou je třeba poslat na e-mail, aby byly knihy připraveny:

Michan.palba@seznam.cz

Uvedete prosím tyto údaje:

Občanské Jméno a příjmení - případná značka používaná na Palbě.
dále adresa kam chci knihu zaslat.
dále e - mail pro komunikaci a telefon - není podmínkou.
dále prosím zda chcete věnování s podpisem.


Objednat si může každý kdo má zájem.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Knihy, recenze knih“