David Irving odsouzen na 3 roky za popírání Holokaustu

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět

Je správné trestat popírání Holokaustu?

Ne
27
40%
Ano
41
60%
 
Celkem hlasů: 68

Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

Nebylo mým úmyslem přímo dávat Lidice do souvislosti s holokaustem. Chtěl jsem nějak na příkladě, nám bližším (počtem km), vyjádřit tu zrůdnost.

Když se chce někdo někomu pomstít tak dovedu snad pochopit, že ho chce zabít (i případně někoho kdo se tam připlete). Dovedu pochopit, že do mrtvoly vystřílí zásobník a pak do ní kopne, při odchodu z místnosti rozkopne dveře.
Ale dát si tu práci s úplným vyhlazením... To mi tak nějak spojuje Lidice s holokaustem
Jak bylo zde napsáno - nelitovali na to prostředků, které potřebovali jinde.

Když nám zabili Ferdinanda tak Bělehrad nebyl vypálen a atentátník G.Princip žil ještě nějaký rok poté a jeho hlavu si nedali do lihu - a to zavraždil následníka trůnu i s manželkou.
Naposledy upravil(a) Lom dne 4/12/2008, 10:48, celkem upraveno 1 x.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To Hans S.
Nevím, co organizátoři atentátu na Heydricha čekali.. asi že se režim uvolní, že bude rád, když mu zabijí šéfa.
No asi určitě represálie očekávali. Po zkušenostech se 17. listopadem muselo být každému jasno, že se to bez mrtvých neobejde.
Ale tehdy se ta potrestání dala vykládat jako potrestání organizátorů a tedy viníků. Nebylo, ani v plánu, počítáno se zastřelením 10 000 rukojmí - tedy nevinných.
To bylo novum, které při proklamovaném německém pořádku těžko někdo čekal.
Tehdy se nás snad zastal K.H.Frank - že bychom pak špatně pracovali.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ve své dlouhém příspěvku jsem byl poněkud nespravedlivý. V dubnu 1943 tři Evropské země spolupracující Německem:
Itálie
Finsko
Bulharsko
Odmítli jakýmkoliv způsobem splnit přímý požadavek Hitlera aby své Židy vydali do Německa ke konečnému řešení. V Itálii byla jejich situace nedobrá ale ne likvidační. Bulharských Židů se dokonce zastal i papežský Nuncius. Ten se 15 let po válce stal dokonce papežem. Takže ne všichni katoličtí představitelé byli parchanti.

K Italským Židům se Němci dostali až po okupaci Itálie a pak je začali vyvražďovat ve velmi rychlém tempu.

Postoj finské vlády byl na tehdejší tvrdou dobu neuvěřitelné. Na toto téma katgoricky odmítli diskutovat a a znám dva případy kdy byli popraveni Němečtí vojáci za vraždy Židů na finském území. Němci asi hodně skřípali zubama ale nemohli nic dělat. Velmi statečný a výkonný v boji byl každý finský voják. Tady na Palbě se o tom hodně psalo.

Dokonce když bylo Finům vyhrožováno okupací Německem ti řekli, že je jim to jedno. Ale do konce války nevydali k likvidaci ani jednoho člověka Němcům.

Admirál Horty šéf Maďarska dokonce 17. 4. 1943 na přímém jednání s Hitlerem kategoricky odmítl maďarské Židy likvidovat. Přímo řekl:

" ŽIDY NELZE VYVRAŽDIT ANI UBÍT ".

Bohužel s okupací Maďarska Německem došlo okamžitě k masovým deportacím a vraždění maďarských Židů.

Tímto tedy chci napravit poměně kategorický odsudek který z toho příspěvku mohl vystupovat.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pátrač-pokud z mého postu vyplývá že všichni katoličtí představitelé byli parchanti, tak to tak rozhodně nebylo myšleno. Šlo mi spíš o to zmínit dlouholeté církevní dogma římských katolíků, které ponechávalo jakousi "únikovou morální uličku", založenou na tom, že cokoli směřující proti židům je trestem za jejich vinu. Středověk se v pogromech židovských ghet vyžíval, novověk jim dal katastrofickou formu a název "holokaust". Ne každý katolický představitel či kněz s tímto církevním dogmatem souhlasil, ovšem stejně jako mnoho jiných se v jejich záchraně příliš neangažovali.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

To je jinak příteli. Nějak v tomto duchu jsem to sepsal já osobně na této stránce tohoto tématu.

http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=124 ... &start=120

Ty jsi v tom nevinně a to co jsi napsal je pravda. Já jsem cítil potřebu napsat že i když křesťany osud Židů veskrze nezajímal, našli se vyjímky a to i mezi těmi vysoce postavenými.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pátrač-tak to mi odlehlo :D Jinak ale musím říct, že téma D.Irvinga a věci kolem.........je to noční můra.Beru svobodu slova a projevu, ovšem v globálu z odpovědí na post nemám vůbec dobrý pocit. Proto jsem asi zkratoval hned na začátku...... :(
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Já ani ne. Není možné při takové pestrosti lidí co sem přispívají docílit jednotný postoj. A koneckonců pestrost je základem diskuse. Svoboda vyjídření je důležitá a lidé po desítkách let jsou velmi citliví na to pokud je někdo omezuje.

Zapomíná se ale na jednu věc. Svoboda slova je úžasná věc. Ale spolu sní by měla jít povinnost slušnosti a odpovědnosti za to co říkám. Na to se zapomnělo. Ale myslím si, že časem se tento aspekt probere k životu a bude to jakoby lepší.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Lom
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 109
Registrován: 24/10/2008, 10:45

Příspěvek od Lom »

To Pátrač:
jsou velmi citliví na to pokud je někdo omezuje.
Bohužel podle mé zkušenosti ti co rádi svobodně mluví to neradi vidí u druhých...
Proto jsem velmi vděčný za dobrodiní internetu, ktrý není sice zcela svobodný, ale velmi se tomu blíží.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pátrač-no doufám že se toho dožiju a že mě při některé z diskuzí neklepne pepka. Já nechci vidět problémy nebo kauzy černobíle. Fatální je pro mě schopnost odpustit neodpustitelné. Je možné že díky této schopnosti, se některé aspekty dějin stále opakují, byť v trochu pozměněných soudobých reáliích. Jako by byl kdesi někým stanoven postulát že "paměť národa umře s těmi, kteří si naposled smočili ruce v krvi". Příteli, nejsem naprosto schopen dovodit, co je, nebo není správné, jediné co by snad šlo historicky dovodit je to, že máme zřejmě vložen genetický kód, který nás jednou za čas donutí zlikvidovat část populace, aby jsme se nepřelidnili. V této rovině, je to pro můj mozek pochopitelné :(
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Pro mě ani ne. Likvidace Židů byla vysvětována tím, že šlo o podlidi, podřadnou rasu. To tvrdil národ, který v době kdy Židé stavěli chrámy a pevnosti jaké svět té doby znal ale lepší neuměl, dokázal postavit maximálně hradiště osypané valem a dřevěnou palisádou.

Já si myslím, že tím hlavním důvodem maskovaným těmito keci které se na zakázku režimu kdejaký "VĚDEC" snažil odůvodnit byl majetkový prospěch a likvidace schopných lidí.

Na gen bych věřil také, ale myslí si, že na rozdíl od normálních zvířat my lidé máme rozum. A ten by nám měl umožnittoto puzení zvládnout.

Mě nejvíce překvapilo, že ten starý voják a politik, tedy pan Einsenhower měl pravdu. Nakonec se ti S.......I objevili. A je úžasné, že ani film, ani výpověď, ani fotka pro ně nic neznamenají.

Jenže zavírat tyto lidi ničemu nepomůže. Diskutovat s nimi je ztráta času. jediné co je rozumné, je ignorovat je.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Jenže zavírat tyto lidi ničemu nepomůže. Diskutovat s nimi je ztráta času. jediné co je rozumné, je ignorovat je.
No jo, ale tím naprosto nic nevyřešíš. Ignorovat je sice rozumné, ovšem poskytuješ těmto xxx pouze širší pole působnosti. Mohou mít dokonce časem pocit že jim někdo naslouchá a v širším kontextu mohou být dokonce časem brány některé jejich výplody jako postuláty.
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Sranda je, že každý způsob jakým proti nim zasáhneš je špatný. S přílivem přistěhovalců z islámských států, které se následně zapojí do tvorby HDP EU (viz Francie) budou mít tito vykladači stále větší publicitu a popularitu. A protože jsou to také voliči bude přibývat stále více politiků, kteří jim budou hrát na protižidovské cítění. Takže klidně se může stát, že za pár let se dozvíme následující : "Bylo nebylo byl jeden velký a moudrý vladař Adolf Hitler, který se snažil ochránit své věrné poddané židovské národnosti. Proto je shromáždil do velkých center, kde se pod dozorem SS naučili hygieně, dostalo se jim vzdělání, práce a atd. Bohužel židé propadli stresu z práce a začali hromadně páchat sebevraždu." Zdá se vám to nepravděpodobné? Mi bohužel ne :cry: :sad:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

skelet-pokud by se to stalo za mého života, nejdříve začnu vykopávat....... a potom se začnu zakopávat.............. :twisted: :raf:
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Nevím, co organizátoři atentátu na Heydricha čekali.. asi že se režim uvolní, že bude rád, když mu zabijí šéfa.
Atentát byl naplánován v Londýně, jako "důkaz" že i Češi doma bojují proti Německu. Po úvodní liklidaci totiž Český odboj nebylo moc vidět.
To nebyla ani tak posedlost, jako exemplární případ msty. Osobně se domnívám, že to mohlo být horší (větší obec, větší ztráty).
Myslím, že posléze toho velice litovali...Né lidí, ale Lidice se po světě docela mediálně probíraly a spousta lidí si teprve pak naplno uvědomila co jsou fašisti zač.
Důsledkem bylo, že další podobné akce už nešlo tolik vidět...
Nejen v cizině, ale i u nás
http://www.lezaky.cz/
http://www.javoricko.wz.cz/piet.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Lidice http://en.wikipedia.org/wiki/L%C3%ADdice
.............
..........
.....
..
.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

kopapaka-s tím že ostatní podobné akce nebyly tolik vidět bych asi úplně nesouhlasil. Co masakr v Malmédy? Vím, byli to zajatí vojáci, ale stejně, protože to byli amíci, bylo to hodně "ve flóru".
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Kopaka tím asi myslel, že podobné likvidace čelních představitelů NSDAP se už neprováděly.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Masakr v Malmédách byl to co byl. Postřílení vojáků, tedy lidí původně vyzbrojených a poté zajatých. Jistě byl to zločin ale voják jde do války s tím že může padnou, být zabit v zajetí nebo že může být obětován vlastními veliteli.

Holocaust nebo Lidice bylo bezuzdné vraždění civilních osob.

Edit: navíc je potřeba vidět že podobných sviňáren se dopouštěli i vojáci nakonec vítězných armád. Jen tak namátku: 14.7.1943 na Sicílii nechal povraždit americký kapitán Compton 36 zajatých italských vojáků. A ve stejný den jinde na Sicilii seržant T.West osobně postřílel 48 italských a Německých zajatců.

A co na to justice vítězů? Kapitán nebyl potrestán vůbec a seržant byl odsouzen na doživotí. Po roce byl propuštěn pro přílišnou přísnost trestu a nastoupil zpět do aktivní služby.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pátrač-já to beru, však jsem také psal že to byli zajatí vojáci, to s vyvražděním civilů srovnávat nelze. Navíc je to syndrom každé války a u všech zúčastněných (Vietnam,Bosna).
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Thór - o to nejde. Oboje byl válečný zločin. Tak proč po válce byli souzeni Němci za Malmédy a ne Američané za Sicílii? Tento dvojí metr byl a je zárodek aktivit podobných jako je ten diskutovaný Irving.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Proč? Kazí to obraz chrabrých a kakao rozdávajících vojáků jenž svobodu všem nesou. Vítěz píše dějiny a ne nepřítel.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“