Info o ladění

Vzkazy a žádosti vedení Palby pro uživatele

Moderátoři: jarl, Moderátoři

Zamčeno

Jak se Vám líbí nová Palba?

Líbí se mi moc
6
9%
Líbí, ale chce to ještě poladit
32
48%
Stará Palba byla lepší
28
42%
 
Celkem hlasů: 66

arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od arten »

1. viacerí postrádajú funkciu rýchleho zobrazenia nových príspevkov na fore. Jednozančne súhlasím, niečo také tú chýba. to "nové príspevky" vpravo otvára zoznam tém, možno by bolo dobré to urobiť naľavo podobne ako bolo na starej palbe - prihlásim sa, vľavo vidím posledné príspevky, čo ma zaujme kliknem a vidím tému od posledného príspevoku...
A vôbec nerozumiem sekcii "Posledné príspevky" dole...
K4M1L píše: ad3: Může se tam dodat, ale není jednodušší zmáčknout na nové příspěvky a vybrat si z celého obsahu než jen z posledních několika málo?
No ano. ak človek nebol prihlásený dlhšie tak mohol vidieť naozaj len zopár posledných príspevkov. Dala by sa tá funkcia čo spomínam vyššie rozšíriť (napr. rolovaním?) tak aby sa zobrazili všetky nové príspevky od posledného prihlásenia?
Tempik píše:Všechno se jmenuje skoro stejně, dělá to skoro stejné věci (Nedávné oznámení,Nedávné oblíbené téma, Nedávné téma, Poslední globální oznámení, Poslední příspěvky)
a teraz som sa už celkom stratil - kopu z tých tém čo píše Tempik vôbec neviem nájsť. Kde to mám hľadať? A kde "Nepřečtené příspěvky" o ktorých píše Skeptik?

2. Narodeniny, náhodný člen - určite von. Funkciou hlavnej stránky, resp. navigačnej lišty predsa nie je že ju "musíme" zaplniť, ale tam majú byť najdôležitejšie najpoužívanejšie funkcie. Napríklad tie nové príspevky :wink:

3. GALERIA/ ALBUM/ FORUMFOTO
to som sa chcel opýtať už dávno, možno teraz je tá správna chvíľa - prečo má palba tri rôzne galérie?
Nebude lepšie to časom zjednotiť?
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Rychlé zobrazení: http://www.palba.cz/search.php?search_id=newposts - Nebo také "vyhledat nové příspěvky" pod hlavičkou.

Nepřečtené příspěvky - neboli všechno co jste ještě neviděl, i pokud jste tu dlouho nebyl http://www.palba.cz/search.php?search_id=unreadposts - nebo tlačítko pod hlavičkou "nepřečtené příspěvky"

Galerie - Jelikož byly rozpolcené, udělala se třetí. Ta jediná se bude používat. Staré zůstanou v read-only režimu, aby nezmizely fotky ze článků. Nějak to označím v menu aby to bylo jasné.
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Info o ladění

Příspěvek od Stuka »

Přece jenom si neodpustím: nedala se zachovat stará vizuální stránka púvodní Palby? Nešlo ji jenom rozšířit, zmodernizovat, přidat nějaké funkce, zrychlit atd. Musela se Palba opravdu takhle hodně změnit? No pokud ano, tak se už s tím nic nenadělá, jenom se ale zde bohužel budou dlouhou dobu řešit její technické záležitosti a vychytávat problémy. Potom by bylo dobré, po ukončení této doby, zavěsit velké upozornění, že vše už běží jak má a už se to měnit nebude a poskytnout podrobný návod jak se na Palbě vyznat, jak zavěsit obrázky a pod. Aby uživatel věděl, že od té doby si musí zvyknout na jiný postup a ten už zústane.
Ještě malá připomínka k té nadmíru vlezlé modré barvy. Není sice pro chod fóra prvořadá, ale myslím si, že celkový vzhled je dúležitý. Možná by byla lepší jemná písková barva a využití pastelových odstínú hnědé, béžové a oranžové např. na orámování příspěvkú, pozadí lišty a pod.
ObrázekObrázek
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

"hnědá je barva osmdesátých let" - James May :D

Jako samozřejmě je možné i tohle, resp vrátit palbě starý vzhled, ale to je jak vytunit octavii, tak, že ji dáte vzhled škody 120. Určitě se najde pár nadšenců, kterým se to bude líbit.
No a nad míru otravná modrá - to je už hodně subjektivní.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17863
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Info o ladění

Příspěvek od skelet »

třeba mě zas otravuje, že na každé stránce kam vlezu je hnědá, černá a zelená.. takže jsem rád, že palba zůstala (alespoň zatím) u své modré.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Modrou vytunit a bude to ok. Nešel bych do jiných barev.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1876
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o ladění

Příspěvek od El Diablo »

Tak ono fórum jde udělat skinovatelné, tzn. že si ho každý uživatel může nastavit podle své zvůle, záleží ovšem na velitelství a kamilovi zda to hodlá implementovat. Např na http://www.pc-help.cz/index.php jde vybrat mezi 3 verzemi prosilver pro různou šířku (světlé téma) a xProDark (tmavé téma) vhodné pro ponocování...
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Nezapomeňte, že úprava každého toho vzhledu něco stojí.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od arten »

K4M1L píše:Rychlé zobrazení: http://www.palba.cz/search.php?search_id=newposts - Nebo také "vyhledat nové příspěvky" pod hlavičkou.

Nepřečtené příspěvky - neboli všechno co jste ještě neviděl, i pokud jste tu dlouho nebyl http://www.palba.cz/search.php?search_id=unreadposts - nebo tlačítko pod hlavičkou "nepřečtené příspěvky"
Aha. Ja som to hladal na hl. stranke a ono to je pod forom.

To "Zobrazit nove prispevky" je to iste co na hl. stanke. OK moze byt.
A to "Poslední příspěvky" dole ma aky učel?
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

To jsou poslední články co byly vyvěšené na portálu. Možná by to stálo za přejmenování.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od TonyHazard »

Já vám sem hodím odkaz na shodný typ fóra na které občas chodím (jde o e-cigarety). Je vyvedeno v jiné barvě, takže můžete porovnat. Já se při srovnání zásadně přikláním k nynější modré. http://e-cigaretafans.eu/forum/index.php
Když jsem jmenované fórum procházel tak mi avatary vpravo nepřišly divné, ani mi to nijak nevadilo. Změna nalevo mi přijde mrhání drahoceným časem programátora. Samozřejmě některé fóra mají k dispozici více vzhledů, zde se mi to zdá zbytečné.
Protože mám částečné zkušenosti v pohybu po jmenovaném fóru, nemám žádný problém zde na nové Palbě.
Některé připomínky (nebudu vypisovat) jsou na místě, ale najdou se i zbytečnosti a vedení fóra by mělo rozhodnout co ano a co ne. Jak jsem uváděl již dříve, 100% demokracie je na škodu, chce to špetku diktatůry.

Lorde, s tou anketou jsi vyšel moc brzy, zruš ji a až nová Palba bude kompletní, vyhlas ji znovu. Já také hlasoval za druhou možnost, rozhodnutí ovlivnily drobnosti (nedotažený portál a nemožnost použít centrování textu). Nyní bych hlasoval pro novou Palbu a myslím, že u většiny to bylo stejné. Co považuji za absurdní, že fórum napadaly spamboti a někteří se "rozčilovali", že jim v chatu nejdou smajlíci.
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 3/8/2012, 01:45, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

voranžová :D :D
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od TonyHazard »

Nechci se nikoho dotknout či znevažovat jeho práci, protože já bych neudělal ani to, ale ta nová hlavička je krok zpět, ta původní byla lepší (i když jsem k ní měl výhrady, že je taková prázdná). Tato je nevýrazná, mdlá jako ksicht utopence, jako přízrak v mlze. A znak? Radši bez komentáře, hydrostare, kde jsi!!
Doufám, že se nikdo neurazí, ale tohle kluci nemyslíte vážně!
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Info o ladění

Příspěvek od kopapaka »

Tony: dokázal by si lepší? Nebo, víš o někom kdo to dokáže?
Tohle by mohlo platit i pro kohokoli dalšího...
Já beru, že je to tvůj názor, ale bez nějakých " konkurenčních " se to těžko dá posoudit...

Já osobně nevím, tak špatné mi to nepřipadá.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od TonyHazard »

Ještě jednou se omlouvám těm, kteří na tom dělají, nedokázal bych lepší ani nevím kdo by. Ale tohle byla moje reakce na první pohled, a na druhý.....nezlepšilo se to. Já bych nechal původní, do prázdného prostoru vpravo bych dal obrázek a pod to modré s nápisy FORUM....TECHNIKA.... bych dal ten odstavec s uvítáním. Je to pouze názor, sypu si popel na hlavu, vážně si vážím všech, kteří pracují a vylepšují novou Palbu.
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 3/8/2012, 01:47, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13434
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Info o ladění

Příspěvek od Rase »

Časem třeba vykoumem jinou hlavičku, teď ale vůbec nemám čas (předělávám portfólio, abych ho mohl rozeslat firmám). Pro porovnání tady je prvotní návrh, který sem pak podle pokynů upravoval a předělával. To původní logo sme už řešili (mě se ho vyextrahovat do vektoru nepodařilo a program si kvůli tomu stahovat nechci). Prčil sem se s tím dost. Kdo chcete, tak si ten program stáhněte a logo mi pak pošlete v AI-čku, nebo udělejte vlastní hlavičku. Já to taky dělal nezištně a tak se může realizovat i někdo jiný.

Obrázek
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

Podle mě by se dalo použít stávající logo, jen by se muselo vybarvit pozadí bílou (prkotina). Rozlišení na to má. Jinak se mi zbytek té hlavičky líbí.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Info o ladění

Příspěvek od TonyHazard »

Ať se můžete (pro změnu) pustit do mne, mám pár typů písma pro portál :
(našel jsem to v prachu mého archívu) :) Samozřejmě se dají ještě upravit či barevně změnit.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) TonyHazard dne 3/8/2012, 19:55, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
K4M1L
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 442
Registrován: 2/7/2012, 21:42

Re: Info o ladění

Příspěvek od K4M1L »

blikání proboha ne ;) A ty barvy/písma jsou takové...no...nevhodné pro web který má být seriózní. Ale našel bych jiné projekty kde by se to uplatnilo ;)
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Info o ladění

Příspěvek od Polarfox »

Předem upozorňuji, budu prezentovat svoje osobní postřehy bez znevažování něčí práce a vynaloženého času, které si vážím.

1) nechat staré logo, je o dost lepší a myslím, že i v současném stavu (parametry a editovatelnost) pro titulku postačující
2) vysmahnout pryč ten terčík
3) logo zarovnat na střed levého bloku minimeníček jako to bylo u původní verze
4) pozadí menu nemít od kraje ke kraji ale opět zarovnat s okrajovými bloky (nemusí nutně být)
5) zkontrastnit tu hlavičku, zkontrastnit ty tančíky, lodičky atp.
6) o něco zvětšit ty bílé názvy kategorií s rozbalovacím menu a posunout kousek doprava (ale to by nastalo asi automaticky s posunem loga a vystřelením terčíku by bylo místa dost a zbyla by i mezera k vojáčkům)

Otázkou taky je, jestli musí být hlavička nutně modrá, nebo by šla i šedá atp., jako tam má Rase (popravdě docela se mi líbí a kombinace těhle dvou návrhů by taky nemusela být zlá, ale rozhodně tam dát staré logo).
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Zamčeno

Zpět na „Vzkazy od vedení Palby“