David Irving odsouzen na 3 roky za popírání Holokaustu

Zajatci, Malmédy, Katyň, koncentrační a pracovní tábory.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět

Je správné trestat popírání Holokaustu?

Ne
27
40%
Ano
41
60%
 
Celkem hlasů: 68

Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Janni píše:(Fatalovu infantilní slabší chvilku přehlížím)
:mrgreen:
válka je vůl
Uživatelský avatar
Alferi
svobodník
svobodník
Příspěvky: 26
Registrován: 24/2/2006, 16:31
Bydliště: Libčice, Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alferi »

Janni píše: Irving si dal tu práci, že sbíral jednotlivé informace a dával je dohromady, téměř u všech důležitějších je jasně popsán pramen. To z něj mimojiné dělá Pana Historika(Fatalovu infantilní slabší chvilku přehlížím). Nesnažím se ho za každou cenu obhajovat, ale připadá mi, že byl vybrán jako obětní beránek jako výstraha ostatním odpadlíkům od společenského tabu.
Že by byl zrovna Pan Historik si nemyslím. Přiznám se, že jsem sice na rozdíl od Tebe od něj nic nečetl - ani to neplánuju, ale od důvěryhodných lidí jsem slyšel, že jeho práce s prameny je dost "zvláštní". Historik by je měl studovat a na tom základě vytvářet závěry, Irwing to v mnoha případech dělá opačněObrázek . S informacemi se dá pracovat velmi tvořivě, při "správné" selekci lze například na základě jistých pasáží z Bible dokázat neexistenci Boha.
Co Irwingovi taky v mých očích nepřidává na důvěryhodnosti je to, že se docela nadstardantně druží s neonacisty. O holocaustu si radši přečtu něco od historika, který má diplomObrázek
Janni
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: 31/10/2005, 00:33
Bydliště: Brünn

Příspěvek od Janni »

Alferi píše: Že by byl zrovna Pan Historik si nemyslím. Přiznám se, že jsem sice na rozdíl od Tebe od něj nic nečetl - ani to neplánuju, ale od důvěryhodných lidí jsem slyšel, že jeho práce s prameny je dost "zvláštní". Historik by je měl studovat a na tom základě vytvářet závěry, Irwing to v mnoha případech dělá opačně. S informacemi se dá pracovat velmi tvořivě, při "správné" selekci lze například na základě jistých pasáží z Bible dokázat neexistenci Boha.
Co Irwingovi taky v mých očích nepřidává na důvěryhodnosti je to, že se docela nadstardantně druží s neonacisty. O holocaustu si radši přečtu něco od historika, který má diplom
Nadstandartně se druží s neonacisty? :lol: A ve kterejch novinách že to bylo? :roll: A bylo by možno nějaké definovat nebo dokonce vyjmenovat?
Uživatelský avatar
Alferi
svobodník
svobodník
Příspěvky: 26
Registrován: 24/2/2006, 16:31
Bydliště: Libčice, Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alferi »

Janni píše: Nadstandartně se druží s neonacisty? :lol: A ve kterejch novinách že to bylo? :roll: A bylo by možno nějaké definovat nebo dokonce vyjmenovat?
Do Rakouska právě přijel za účelem přednášky takto osazenému auditoriu.
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

Já bych tydlety popírače posadil na přímý spoj civilizovanej svět - Osvětin, bez přesedání, kde by už na ně čekali mnozí z neonacistů, aby na ně uplatnili "staré dobré germánské plynovací metody", ono by je to přešlo, resp. došli by.
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Proč? Jak? To není žádné řešení! Prostě jednou JE svoboda názoru...nebo NENÍ. Je tahkle společnost tak slabá, aby neustála ty revizionisty? Pokud ano, tak nestojí za nic! Doslova za nic! Pokud je argumentem vězení, tak je něco špatně!!!

A to, prosím, s nimi zásadně mesouhlasím!
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Vezeni neni argumentem, vezeni je proto, ze on neuznal naprosto evidentni dukazy a podporoval tim zakazane extremisticke spolky, s vezenim nesouhlasim, to mi prijde tvrdy, ale s potrestanim jo.... mne by prislo jako nejlepsi zakazat jeho knizky, kde se o podobnych nesmyslech pise, financni postih a vyhosteni....
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Koukám, že svoboda názoru a slova je vám většinou dost ukradená...jak se jednou začne okrajovat, tak je to špatné!

Zakazování knih, vyhošťování, věznění...za co to bude příště?
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

tak jinak... co treba urazka na cti? co soudy pro pomluvu? kazdej den jich je x...ty ti nevadi?

svoboda slova je moc fajn, ale to slovo musi bejt pravdivy, v tom je ten hacek :wink: kdyz nekdo o tobe povida nesmysly a lzi, tak je to neprijemny, byt se ti nic nestane, ale pokud kvuli tomu nedostanes treba v bance hypoteku, nebo te neprijmou na novy misto, nebo te vyhodi z prace....furt budes obhajovat svobodu lzivyho slova? nekdy se totiz tezce daji lidi presvedcit o tom, ze pravdu mas ty a ne ten druhej lhar, nekdy je to bohuzel hodne tezky...ale to asi kazdej z nas uz nekdy zazil na vlastni kuzi, nebo ne? :roll: jak vam bylo?
válka je vůl
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Ohledně díla D. Irvinga, četl jsem a opravdu nic moc.
Jinak, nezáleží na tom, jestli je to studovaný historik, nebo historik amatér, ale na tom, jak se problematice věnuje. Znám historiky amatéry, kteří jsou opravdu skvělí a stejně tak i studované historiky, kteří nestojí za mnoho.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Janni: Irving nedělá to, že by sbíral informace, ale dělá to, že chce napsat nějaký článek/knihu, určí si její závěr a tomu potom přispůsobí výděr informací. Postupuje tedy "od zadu" a proto jsou jeho knihy "žvásty". Podobně jednají prakticky všichni jemu podobní autoři a proto jejich knihy nemají dostatečnou vyopovídací hodnotu at edy i zmiňovaných životopisů.
Psal jsi několik dotazů, jenže: Irving a spol. neupřesňují jména a počty obětí a dokonce ani neprovádějí seriozní výzkum plynových komor. Oni jen hledají něco, co podloží jejich teorie a záměrně se vyhybají těm, co je vyvrací. Publikování technických zpráv o plynových komorách není zakázáno, ale to co se objevuje jsou bohapustá fabuláty založená na pseudovědeckých analýzách. Jejich zákaz potom je spojen s Osvietimskou lží.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Janni
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: 31/10/2005, 00:33
Bydliště: Brünn

Příspěvek od Janni »

Dzin: Já psal o tom, co jsem od něj četl, připojil jsem hypotézu, že pakliže jsou ve stejném duchu ostatní knihy, nemám co řešit.
Že není zakázáno vrtat se v dogmatech holokaustu? Jsi na těžkém omylu. Kdokoli na dotyčného podá trestní oznámení, dotyčný si svůj "čin" minimálně odstíhá.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Janni: Trestní oznámení podat může, ale pokud je bezdůvodné, tak se absolutně nic dotyčnému nestane. Dalo by se i spekulovat, že by si v takovém případě dotyčný udělal reklamu jako hrom.
Co se týká toho, co jsi četl. Ony i ostatní knihy mají stejnou úroveň, tedy mizivou. Životopisy jsem od něj nečetl, ale sestra četla zmiňovaný Göringův a bylo to podle ní dost jalové čtení.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Janni
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: 31/10/2005, 00:33
Bydliště: Brünn

Příspěvek od Janni »

Dzin: nikoli, v dnešní době si nikdo nedovolí podobný případ odložit pro neúčelnost nebo z jiného důvodu.
Doporučuji si něco projít sám
Neexistují zoufalé situace, existují pouze zoufalí lidé.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Janni: Pokud není důkazní podstata, nic jiného nezbyde. Opět, nezaměňuj seriozní bádání s popíráním holocaustu.
Já jsem si zrovna řikal, že si do knihovny skočím a půjčím zmiňované životopisy.
Uživatelský avatar
maxx
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 5/3/2006, 00:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od maxx »

Chcel by som vidieť,aký pokrik by ste spustili,keby začal popierať zločiny komunizmu.A to sú porovnateľné kategorie v príbuznosti ideologických nástrojov či vonkajších prejavoch.Z odborného hladiska je fakt existencie vyhladzovacích táborov na základe Norimberských zákonov a Tézy o konečnom riešení.Popierať znamená zklznuť na cestu falzifikácie dejin.A za šírenie nepravdivej a poplašnej zprávy ohrozujúcej verejný záujem je všade trest.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

hezky napsany :wink:
válka je vůl
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od YAMATO »

Hezky napsaný, ale nesmyslný. Zločiny komunistů jsou popírány každou chvíli...a nic. Bolševické strany sedí v parlamentech...nacistické jsou zakázány. Atd. Dvojí metr je špatně!

Proč jim nejsou jejich popíračská tvrzení veřejně vyvrácena? Proč není jeden jejich důkaz za druhým vyvrácen a zesměšněn? Pak by jim mohli naslouchat jen blázni! Ale takto...
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

YAMATO píše:Zločiny komunistů jsou popírány každou chvíli...a nic. Bolševické strany sedí v parlamentech...nacistické jsou zakázány. Atd. Dvojí metr je špatně!
to souhlas, ale to uz je v nasich koncinach celkem bezny, ze se nic neudela poradne :(
válka je vůl
Janni
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: 31/10/2005, 00:33
Bydliště: Brünn

Příspěvek od Janni »

Ach jo, to je pořád dokola. Nálepkování je v našich končinách zřejmě koníčkem.
Takže si to zrekapitulujme. Zastal jsem se Irvinga, neboť jsem si měl možnost (narozdíl od většiny diskutujích) něco od něj přečíst. Okamžitě jsem označen nově příchozím(jež se evidntně neobtěžoval číst od začátku) za nacistu, rasistu, pedofila a kanibala... :-) Prostě klasika.

Nepopírám holokaust, ale nemám rád dogmata.
Neexistují zoufalé situace, existují pouze zoufalí lidé.
Odpovědět

Zpět na „Válečné zločiny & Holocaust“