Nové zbraně nejen pro AČR (ČZ 805, G 805, SAG 30)

Odpovědět
Uk vz. 59
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 12/9/2007, 19:08
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Uk vz. 59 »

výjmečne poruším slib mlčenlivosti :-) kvůli tomu abych mohl pohodlně sledovat toto téma ;-) ... Souhlasím vice méně s výše uvedeným , tedy tělo kovové ( patrně dural , možná slitina Zinku ) , která v seriové výrobě může být nahrazena plastem. Dále k použití náboje 7,62x54 - přestavaba není žádná srnada spíš bych tipoval že to budou 2 zbraně jak říká alibaba ... a také bych te Johny poprasil abysi informace které tu podáváš rovou podložil zdrojem :-) Dík vyhneme se zbytečním hádkám a urážkám jako s Hackelrem ...
Memento mori
Pamatuj na smrt,
každého potká,
jen šťastí vědí kdy, nebo kde.
Jsem šťastný
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Nemyslím, že bychom se uráželi... Řekl bych, ře diskutujeme, možná o něco vrušeněji, než je tu obvyklé...
CZ805 má zatím jeden zásadní problém...nedokázala uspokojivě projít zkouškami. Proto možná to ticho kolem...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

A znova...
Můžeš k tomu dodat něco bližšího?Fakt by mě zajímalo, co nefunguje a odkud tuto informaci máš.

Pokud vím, tak vojskové zkoušky ještě neprobíhají, ale klidně mě oprav pokud máš jiné informace. A podnikové zkoušky se dělají právě pro případ, že se podobné problémy objeví.

Jak kousek víš psal UK, chtělo by to uvést zdroj...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Vocko
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 1/12/2009, 16:49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vocko »

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11761
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

předpokládám, že v zadávací dokumentaci jsou bližší požadované technické finesy, jako váha, materiál, možnost změny náboje atd., nebylo by?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Příspěvek od Dancer »

Z údajů na této zakázce plyne, že na jednu pušku připadá cca 318 nábojů (celkový počet nábojů vydělen celkovým počtem pušek). Nevím, zda je to hodně nebo málo, ale přijde mi, že dost munice padne na výcvik (pokud má mít nějaký smysl)...
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Není lepší počkat na dobu, kdy se definitivně rozhodně o novém standardním náboji? Aby se zas nezavedlo něco co se bude muset hned nahradit něčím jiným..
Tohle vyhraje M4, s dobrou cenou jako "kompenzaci" za radar.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Když už M4, tak jedině v ráži .50 Beowulf :D
http://en.wikipedia.org/wiki/.50_Beowulf
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Beowulfa ukazoval ten maniak na Discovery Channel ve Future Weapons. On to dokáže tak perfektně podat, někdy mám pocit, že ho to sexuálně rajcuje :mrgreen:
Ale když M4 tak HK416, ale to by asi neprošlo skrz uvědomělé straníky :sad:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

skelet:
Není lepší počkat na dobu, kdy se definitivně rozhodně o novém standardním náboji? Aby se zas nezavedlo něco co se bude muset hned nahradit něčím jiným..
Tohle vyhraje M4, s dobrou cenou jako "kompenzaci" za radar.
Vzhledem k tomu, že CZ S805 o které zatím předpokládáme, že vyhraje je mutirážová, neměl by to být až takový problém.
Pokud bude zavedena, tak v již zmiňované ráži 5,56 x 45 mm a s možností předělání ( v budoucnu? ) na 7,62 x 39 mm a případný nový náboj nato. Zatím se spekuluje o 6.8 mm Remington SPC, ale jedno je skoro jisté, případný nový náboj bude řešen pro snadnou úpravu zbraní s r. 5,56 x 45 mm ( max. tlaky, zásobníky, atd. ).

Hmmm a jakej radar...?

Teď jedna spekulace, o zakázku má údajně zájem i jedna firma s nabídkou modernizované sa.vz.58 v r. 5,56 x 45 mm....

Že by stejný jako u civilní verze?

Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

zavedení CZ805 a modernizace "58" by byla nejlogičtější, a proto to tak nebude. "805" pro expediční jednotky, "58" pro obyčejné vojcli a zálohy.
Ale já se vskutku obávám nějaké uvědomělé komise (některé ty výkřiky našil posl(r)anců mi připomínají výkřiky z budovatelských filmů), která odkoupí z přebytku USA variace na téma AR15.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

skelet píše:Ale když M4 tak HK416, ale to by asi neprošlo skrz uvědomělé straníky
Ty si se spřáhl z Hecklerem? :D
Pořád nechápu proč jednu " zastaralou " zbraň nahrazovat druhou " zastaralou ", byť po provedené modernizaci...
To už je mnohem lepší ta modernizace sa.vz.58, případně spojená s přestavbou na 5,56 x 45 mm.
skelet píše:Ale já se vskutku obávám nějaké uvědomělé komise (některé ty výkřiky našil posl(r)anců mi připomínají výkřiky z budovatelských filmů), která odkoupí z přebytku USA variace na téma AR15.
Jen doufam, že nemáš dar věštění...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Mám pocit, že HK416 je jediná z rodiny AR15, která funguje. A jestli se nepletu tak nemá s AR15 stejná "střeva".. Heckler a Alibaba mě určo doplní, opraví nebo mi přímo urvou hlavu :rotuj:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

skelet píše:Mám pocit, že HK416 je jediná z rodiny AR15, která funguje. A jestli se nepletu tak nemá s AR15 stejná "střeva".. Heckler a Alibaba mě určo doplní, opraví nebo mi přímo urvou hlavu :rotuj:
Stotoznuju se s nazorem, ze HK416 je jedina spolehliva zbran z rodiny AR15 a ma velke mnozstvi zhodnych soucasti. Nejproblematictejsi cast - odber plynu, byl nahrazen spolehlivym systemem prevzatym z pusky/karabiny G36. To vedlo k uprave zaveroveho systemu. K vyznamnejsim upravam jeste patri uchyceni hlavne a predpazbi.

Je ale nutne se zamyslet proc vznikla tato modofikace ( HK416 ).
Samotne zbrane rady AR15 vznikly cca DESET LET po nasem vz.58.
"Spolehlivost" rady AR15 je dlouhodoby problem a stale vice hlasu na to poukazuje. Idealnim resenim by bylo zavest novy moderni typ zbrane. Div se svete ale i takova bohata krajina jakou jsou Spojene Staty, nechce utracet dollary za plosne prezbrojeni. Reseni je uprava jiz zavedene zbrane pri pouziti co nejvetsiho mnozstvi puvodnich soucasti ale s maximalnim zlepsenim vlastnosti. Tento ukol zvladli konstrukteri firmy H&K na vybornou. Kamenem urazu je, ze tato zbran s nekolika modernimi prvky je porad 40-let stara konstrukce, s jejimi omezenim pres ktere nejede vlak. Hlavni je, ze konecne funguje, manipulace je temer totozna s puvodni, logistika se nemeni, ...

Pokud by se ACR vydala stejnou cestou jako USArmy, USAirForce,... tak by doslo k uprave Samopalu vz.58. Jak uz vise psal kopapaka zmena raze je zvladnuta. Idealni by byla uprava uchyceni predpazbi, aby bylo mozne pouzit podobne jako u H&K 416. Tim by sme splnili pozadavky a nezatizili az tak rozpocet.

Druha moznost je nakup nove, moderni zbrane. Zavedeni takove moderni, modularni, multikaliberni zbrane bude sice znacne nakladnejsi ale zase dlouhodobejsi reseni. Diky konstrukci techto zbrani, neni ani prechod na jinou modernejsi raz takovy problem.

Co z toho plyne?
Proc by sme meli kupovat stare typy zbrani ( M16, M4, ... ), respektive jejich modernizace ( HK416, Parmk1, ... ), kdyz muzeme modernizovat jiz zavedene zbrane?
Kdyz uz budeme chtit opravdu moderni zbran, tak proc ji nekoupit od domaciho vyrobce?
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

Tak doufejme, že M4 nebo M16 armáda nevybere, ale možné je všechno. Btw HK416 není určena pro ČR a myslím, že se sem nedostane. Ze strany HK je tlačena hlavně G36. Jinak HK416 je jistě asi ta nejlepší továrně vyráběná modifikace M4, ale žádnej zázrak to taky není. Bohužel i HK417 při střelbách selhávala. Za to si nepamatuju, že by někdy G36 selhala, a to jsme vystříleli x desítek tisíc nábojů.
Jinak Par MK1 dnes už neexistuje. Je to VAR-75 a překonává asi všechno, co je z řady AR 15 vyrobené. Má změněné tělo závěru a několik dalších věcí. Zvláštní je, že ihnd po předvedení se stejnou změnou vyjel americký Bushmaster.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

alibaba píše:Proc by sme meli kupovat stare typy zbrani ( M16, M4, ... ), respektive jejich modernizace ( HK416, Parmk1, ... ), kdyz muzeme modernizovat jiz zavedene zbrane?
Kdyz uz budeme chtit opravdu moderni zbran, tak proc ji nekoupit od domaciho vyrobce?
Musím s tebou naprosto souhlasit, jako ideální bych viděl modernizaci sa.vz.58 ( postupnou ) včetně případné změny ráže a následně zavedení CZ S805. Tím by se mohly v klidu vyřešit případné problémy CZ S805. Ale jediné, co sem zaslechl bylo údajné přehřívání po vystřílení více jak 300 nábojů v rychlém sledu ( při PALBĚ dlouhými dávkami ).
Ke G36, Hecklere, nevíš kterou verzi sem HK tlačí? Na té původní se mi moc líbil zaměřovač, ale pokud už nabízí tu s raily, tak se od novějších AR-18 neliší vůbec.
Tak nějak čekám, kdy tu objasníš jakými zkouškami nedokázala CZ S805 projít....
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler
praporčík
praporčík
Příspěvky: 367
Registrován: 20/4/2009, 03:22

Příspěvek od Heckler »

No verze... G36 předváděná tady nemá žádné označení verze. Nechá se uzpůsobit podle konkrétních požadavků. Pokud by pak byla konkrétní série, možná by označení dostala, ale zatím ho nemá.
CZ 805 se testuje stejně jako jiné vojenské zbraně ve Slavičíně. CZ 805 zatím podmínky kladené na vojenskou zbraň nesplnila a byl jsem svědkem, když ji vraceli. To se ale stává a je na CZUB, aby to napravila. Nevím ale, jak mám poslat odkaz na zdroj této informace. CZUB jistě nevydá prohlášení o tom, že puška neprošla testy.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11761
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

V tomto oboru jsem poměrně laik, ale v případě požadavku na možnost změny kalibru. Nevyloučilo by toto Vámi zmíněné případné konkurenty z výběrového řízení (G36, M4, modernizovaná 58 atd)?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Která zbraň má vlastně možnost změny ráže? FN SCAR a kdo ještě?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Dancer píše:Z údajů na této zakázce plyne, že na jednu pušku připadá cca 318 nábojů (celkový počet nábojů vydělen celkovým počtem pušek). Nevím, zda je to hodně nebo málo, ale přijde mi, že dost munice padne na výcvik (pokud má mít nějaký smysl)...
Tak teď nevím, jak se tomu přesně říká, ale dodavatel ( výrobce ) zbraně s ní dodává menší množství nábojů, další už se pořizuje odděleně. Zbrojovka tak dodává z braň s municí, na kterou je zbraň konstruována. Obvykle to nedělá problémy a umožňuje ( omezený ) výcvik a přezkoušení zbraní. Typickým případem opačného výsledku je anabáze pušky M-16, první sériové kusy používající náboje od výrobce byly spolehlivější než jediná srovnatelná karabina M2 ( ostatní byly buď moc těžké- M-14 a BAR nebo nebyly schopné střelby dávkou pu. M1, kar. M1... ). Jenže dodavatel munice změnil druh prachu ( myslím, že to bylo kvůli ceně ) a bylo vymalováno.
Heckler píše:CZ 805 se testuje stejně jako jiné vojenské zbraně ve Slavičíně. CZ 805 zatím podmínky kladené na vojenskou zbraň nesplnila a byl jsem svědkem, když ji vraceli. To se ale stává a je na CZUB, aby to napravila. Nevím ale, jak mám poslat odkaz na zdroj této informace. CZUB jistě nevydá prohlášení o tom, že puška neprošla testy.
Tak trochu sem doufal, že víš víc, ale co se dá dělat...
Ale jako popis zdroje je to myslím dostačující. Dík.
Zemakt píše:V tomto oboru jsem poměrně laik, ale v případě požadavku na možnost změny kalibru. Nevyloučilo by toto Vámi zmíněné případné konkurenty z výběrového řízení (G36, M4, modernizovaná 58 atd)?
Možné to je, ale řešit to bez plného znění podmínek toho výběrového řízení asi nemá smysl...
Výrobce zmodernizované sa.vz.58 by to mohl obejít tvrzením, že v r 7,62 x 39 mm už armáda má, dodá se 5,56 x 45 mm no a na úpravu pro r. 6.8 x 43mm stačí vyměnit hlavně...
skelet píše:Která zbraň má vlastně možnost změny ráže? FN SCAR a kdo ještě?
Napadá mě jenom Bushmaster ACR ( dříve Magpul Masada ) ráže: 5.56x45mm NATO, 6.5 mm Grendel, 6.8 mm Remington SPC, 7.62x39mm M43...
Obrázek
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“