Mil Mi-28 Havoc

Moderátor: Julesak

Odpovědět
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

rabo píše:Podľa vyjadrení zástupcov Ruského MO, budú prvé plnohodnotné posádky pre Mi-28N, pripravené až v roku 2010.
To není nic neobvyklého a není to ani nijak dlouhá doba, odpovídá přípravě prvního prsonálu pro první pluky ve výcvikové jednotce a u jednotky bojové. U nového stroje mít první personál v bojové pohotovosti, předpisy..., necelé dva roky po zahájení sériové výroby a zahájení vojskových zkoušek není tak zlé a pokud vememe stav, především personální, armádního letectva RF, je to až optimistické. Je to daň za harmonogram vojskových a státních zkoušek.

Hold v součastnosti je doba od vzletu prvního sériového stroje a zařazení do bojové pohotovosti hold delší jak před třiceti léty... Nejen v Rusku.
ObrázekObrázek
1911
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 7/5/2008, 11:53

Příspěvek od 1911 »

Atlantis píše:To se stejně tak můžeš ptát, proč má amerika ve výzbroji Apache, komanče/Kiowi. Dal bych přibližně stejný důvod. A každopádně, z F-117 taky není kdovájakej výhled, že?
F117 by teoreticky mohol letiet aj bez okien... ale u vrtulniku ktory sa plazi pri zemi je vyhlad dost klucovy. Komanc neni, Kiowa resp. teraz ARH je o inom... no a Apache a Cobra? Cobra je tradicne zalezitost USMC a apache Army. Boli pokusy navalizovat apache (oi zatahovacie podvozky apod...) ale boli b yto zbytocne vyhodene money.

A co sa tykaMi28 - toto je uz druhy thread kde strasi cislo 300 Mi28, to fakt si myslite ze ruska ekonomika by to utiahla??:-) Tych 70-80 sa zda ako lepsi odhad, i ked to budu mat rusi slabsiu flotilu bitevnych vrtulnikov ako napr nemecko...
nejsem novacek, kdysi jsem tu byl "znam" jako "sketch"....:-)
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Ono to není až tak o tom kolik, ale za jak dlouho. Já si nemyslím, že by Rusko neutáhlo výrobu 300 vrtulníků za dejme tomu 15 let, proč ne? Možná i méně. Totiž nějakých 70-80 bitevních vrtulníků v plucích je nějaká 3 pluky a to je málo v rozloze RF, to zcela bezpochyby.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

A co sa tykaMi28 - toto je uz druhy thread kde strasi cislo 300 Mi28, to fakt si myslite ze ruska ekonomika by to utiahla??:-) Tych 70-80 sa zda ako lepsi odhad, i ked to budu mat rusi slabsiu flotilu bitevnych vrtulnikov ako napr nemecko...
otiž nějakých 70-80 bitevních vrtulníků v plucích je nějaká 3 pluky a to je málo v rozloze RF, to zcela bezpochyby.
No ono to nie je až také "cucanie z prstu". Do roku 2015 budú mať zavedených, možno, nejakých 45 ks. Výroba ďalších cca 30-40 ks bude prebiehať ďalšie 3-4 roky. To znamená, že do roku 2018-2019 budú mať 70-80 kusov, čo je 11 až 12 rokov po začatí sériovej výroby. Je nám jasné, že 120- 150ks by Rusi vyrábali minimálne do roku.... Ruský rozpočet na obranu rastie, ale bojové vrtuľníky v ňom nie sú až taká priorita, preto množstvo vydaných peňazí na to nebude tak rásť.

Ďalšou vecou je, že Mi-28N, nie je jediný bojový stroj, ktorý slúži a bude slúžiť v armáde RF. Ešte stále nie je presne určené zaradenie Ka-52 / nebol ešte prijatý do výzbroje, ak skúšky budú prebiehať ako majú tak koniec tohto roku, možno začiatok budúceho /a v roku 2004 bol prijatý do výzbroje Mi-24PN z ktorého prvých 6ks bolo zaradených minulý rok.


Opravujem a spresňujem : ak firemné skúšky Ka-52 budú prebiehať dobre, tak štátne by mohli začať koncom toho to roku, prípadne začiatkom budúceho / bližšie údaje som uviedol v téme " Bojové vrtuľníky" /
Naposledy upravil(a) rabo dne 17/6/2008, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

U příležitosti pražské muzejní noci jsem v Letňanech pokecal s letovou osádkou naší Mi-171Š a ten člověk tvrdil, že zavádění Ka-52 bylo pozastaveno pro další z havárií (asi starý případ, kdy při nadměrném agresivním manévrování mohou kolidovat listy jednotlivých vrtulí)
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Počkej, jaká "další" havárie Ka-52??
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

rabo, mě udivuje s jakou pečlivostí znáš tempo výroby těch vrtulníků na příštích 10 let. Kde to bereš, na MO? V součastném stavu neznáme nikdo ani plány v tom směru, ani objednávku ze strany MO (jestli nějaká je), vše stavíš jen a pouze na pár informacích v tisku, jenž z principu nelze řadit nikam, jelikož sám dobře víš co se píše.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Já jsem taky nic neslyšel (což ovšem není divné, protože na ruské servery vzhledem ke své neznalosti azbuky nechodím a havárie testovacího bitevního vrtulníku asi těžko bude #1 ve světových médiích [třeba google news pojem "Ka-52" vůbec nezná]).

Jinak jsme ještě (což ani není moc OT, vzhledem k existenci obdobných zařízení na Mi-28) pokecali o (ne)nasazení EVU chladičů výfukových plynů z turbín - ptal jsem se, jestli už se smí používat v afghanistánu, když je před elty sověti sundávali, protože žraly výkon. Odpověď byla překvapující - ano, žerou výkon, ale nepoužívají se nikde - akomulují totiž teplo, a při startu falešěn aktivují protipožární systém s následným vyprázdněním hasičáků. Podle návodu k EVU se protipožární systém smí zapínat až při IAS 100kmph, kdy proud vzduchu stíhá chaldit - jenže to, logicky, neumožňuje bezpečnost (startovat bez systému hlášení a hašení požárů), takže to všechno leží někde ve skladu. Nice...
Zajímalo by mě, jak je tohle řešené na Mi-28 a hl. AH-64 - ty by přece s BlackHole měly mít podobný problém
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

Ja so nasiel vela zdrojov kde sa pise nahrada Hindov Mi-28ckami do koku 2015,

Len tak pre prehlad, v sucastnosti v Rusku lieta:
Mi-8H - 195 kusov
Mi-24 -260 kusov
Ka-50 - 19 kusov
Ka-52 - 10 kusov
Mi-28 - 16 kusov

rabo: no by tiez zaujimalo ako si sa dostal k takym poctom..

a k tomu cislu 300..
http://www.letectvi.cz/letectvi/Article4122.html
http://www.letectvi.cz/letectvi/Article61481.html
http://www.letectvi.cz/letectvi/Article65005.html
http://www.atmonline.cz/pdf/soutez1-08.pdf

no je toho dost, navyse to netvrdi nejaky prispievatel na fore, ale Velitel VVS a tiez konstrukcna kancelaria...
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Co je to Mi-8H??
Kdes přišel k tomu Ka-52 - 10?? Tys někdy viděl více jak jeden (061)?? Ka-50 - 19 je taky blbost ne?

čtyři roky staré články odkazující se na ruské noviny je, řekněme, no... informace o ničem. Máš tušení, co se jde dočíst podobným stylem... Velitel VVS (mimochodem jak dlouho není ve funkci?) říká přesně co by chtěl, případně co mu kdo vloží do úst a co se výrobce týče, to je zhruba to samé.
11 dubna 2006 píše jeden Tvůj zdroj o zahájení seriové výroby :), tentýž zdroj 7 února 2008 zahájil velkoseriovou výrobu.

Prosím, držme se toho co prostě víme, co je reálné, na vedlejším topic se už zase prodává KS-172, o topic vedle se létá 70t stíhačkou v sovětském svazu 10000km, tady létá 10 Ka-50, co takhle z té sekce udělat třeba stargate sekci.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

tie pocty techniky su z www.warfare.ru ,to je myslim oficialna stranka VVS,
http://warfare.ru/?linkid=2180&catid=24 ... elicopters

no tie clanky su trocju strare... ale len tie 2!!! zvysok je z 2008, aj to ATM.
A MI-8H ? to bude najskor modernizovana Mi-8..ja som si to nevymyslel, vsetko tam najdes
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Aha.... To jim v té tabulce vypadl zbytek, tam má být Mi-8 HIP (NATO kod) a zůstalo z toho to H..... :)

Server... zase nějakej něco napsal... kde je jakýkoli jiný Ka-52 než ten známý prototyp? Jen proto, že si napíší 10...

Podívej, ATM... já to tu několikrát jinde komentoval, Ti tudlevá nepochopili vyřazení F-117 a vůbec..
Každopádně, co si myslíš, že oni dělají? Přepíší článej někde z ruskejch novin, zcela bezhlavě a pak to daj jako žhavou novinku, nějak se pak nezabývají tím, co se stane.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

uz hladam tie ka-52 za chvilu to bude...

// no dobre, nenasiel som...

ale ja som si nic nevymyslel!!! vsetko je na http://warfare.ru/?linkid=2180&catid=24 ... elicopters - OFICIALNA STRANKA VVS

KA-27/29/32 HELIX* NAVAL HELICOPTER 88
KA-50 HOCUM/ WEREWOLF 19
KA-52 ALLIGATOR 10
KA-60 KASATKA (KILLER WALE) 7
MI-14 HAZE 9
MI-24/35 HIND 260
MI-26 HALO 25
MI-28 HAVOC 16
MI-6 HOOK 5
MI-8 HIP 195

http://warfare.ru/?linkid=1632&catid=260 aj tu pisu: active 10
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Neblázni, warfare.ru je soukromej server na hostingu

Kód: Vybrat vše

% By submitting a query to RIPN's Whois Service 
% you agree to abide by the following terms of use: 
% http://www.ripn.net/about/servpol.html#3.2 (in Russian) 
% http://www.ripn.net/about/en/servpol.html#3.2 (in English). 

domain: WARFARE.RU 
type: CORPORATE 
nserver: ns1.mtw.ru. 
nserver: ns.mtw.ru. 
state: REGISTERED, DELEGATED 
person: Evgeniy A Yanko 
phone: +380 95 3965454 
fax-no: +380 692 926886 
e-mail: forties@mail.ru 
registrar: RUCENTER-REG-RIPN 
created: 2004.01.20 
paid-till: 2009.01.20 
source: TC-RIPN 


Last updated on 2008.06.17 20:38:28 MSK/MSD
Nějakej Jevgenij Janko si udělal server a baví se. To nemá nic společného s oficiálníma stránkama WWS!! Prostě vem jako realitu, že Ka-52 je jeden prototyp. Sice se kdesi mluvilo, že si 12 kusů objednali speciální síly (ministerstvo vnitra), ale jestli je ta objednávka pravda, tak vyrobeny zatím nebyly. Neprobíhají ani státní zkoušky pro armádu. Žádný v armádě RF není. Ten jeden tahá Kamov po výstavách a probíhaj na něm závodní zkoušky, asi 3x byl přestavěn a to je tak zhruba vše.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

...blba stranka..skoro som tomu uveril... :D .no su tam zoznamy vsetkych plukov, letisk atd...
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Z toho si nic nedělej, to je prostě internet. Na internetu si každej může napsat co chce a taky to dělá. Tak to je. Budiž Ti útěchou, že se to stává i v literatuře.
Na to není rada, prostě to sledovat dlouhodobě, udělat si seznam kvalitních zdrojů (i takové na netu jsou), ověřovat i relativně jasnou informaci, nevěřit novinářům (lžou bez vyjímky všichni). Ale hlavně, používat hlavu, z principu pochybovat a ověřovat, ověřovat, ověřovat. Ale nachytá se každej.
Kavalitní časopis a nebo kvalitní kniha sou ale nezastupitelné.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

rabo, mě udivuje s jakou pečlivostí znáš tempo výroby těch vrtulníků na příštích 10 let. Kde to bereš, na MO? V součastném stavu neznáme nikdo ani plány v tom směru, ani objednávku ze strany MO (jestli nějaká je), vše stavíš jen a pouze na pár informacích v tisku, jenž z principu nelze řadit nikam, jelikož sám dobře víš co se píše.
Keby som informácie čerpal z "bežnej tlače" tak tu napíšem číslo 300, ktoré je značne,ale značne nadnesené a nezohľadňuje ani výšku rozpočtu MO RF, ani jeho predpokladaný vývoj do roku 2015, ani koncepciu rozvoja armády RF do roku 2010 a 2015, ktorej časť týkajúca sa letectva bola zverejnená aj v L+K, ani vek Mi-28N / až 70% jeho častí bolo vyvinuté pred 15r. /, atď.

Či sa môžem mýliť ? Samozrejme. Možno som im ešte pridal.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

To to je Rusko, ako z rozprávky.

Obrázek
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Ty jo, to je naprosto dokonalá fotka :-) Jen bych řekl, že ty postavy v popředí jsou tam přilepené někým jiným. Mají kolem sebe totiž takovou divnou bílou barvu jako obrys.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Příspěvek od Alchymista »

Testy zasklenia kabíny Mi-28


Inak zaujímavý prístup: "Tak ty vravíš, že je to nepriestrelné - OK, vyskúšame..." :twisted:
Naposledy upravil(a) Alchymista dne 28/11/2014, 23:26, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“