Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Měl bych jednu otázku, hlavně tedy asi na Velitele, ale možná má někdo z vás vyšťórané informace z hlubiny netu:
Chystá se nějaké nové letadlo (tím myslím ještě nevydaný typ) z druhé světové války, kromě Proctor Mk.IV od Oxfordu v diecastech? Nikde nic nemůžu najít.

A tohle je přímo pro Velitele:
Za jak dlouho myslíš, že budeš mít na skladě Short Sunderland? Jestli jsem to dobře pochopil, tak už je venku.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:Měl bych jednu otázku, hlavně tedy asi na Velitele, ale možná má někdo z vás vyšťórané informace z hlubiny netu:
Chystá se nějaké nové letadlo (tím myslím ještě nevydaný typ) z druhé světové války, kromě Proctor Mk.IV od Oxfordu v diecastech? Nikde nic nemůžu najít.

A tohle je přímo pro Velitele:
Za jak dlouho myslíš, že budeš mít na skladě Short Sunderland? Jestli jsem to dobře pochopil, tak už je venku.
V současné době mi bohužel není známo, že by někdo něco chystal. Upřímně, kdo taky?
Hobby Master se teď soustřeďuje spíše na poválečné až moderní stroje. Corgi teď má ten Sunderland - do GB už dorazil, tak snad během 14ti dnů by měl být i u nás.
Air Force 1 udělalo P-61. Oxford jsi zmiňoval. A kdo vlastně je dál? Prakticky nikdo.
Takže odpověď zní, že spíše nic nebude.
Zrovna Corgi a Oxford jdou takovou zvláštní cestou, kdy moc nehledí na "výtěžnost" formy, ale hrdě dělají britské stroje. Což je i případ AV72.

Je třeba si odpovědět taky na otázku, co vlastně udělat?
Ano vím, že mi sem napíšeš možná desítky typů. Ale co z toho má takový prodejní potenciál, aby se zaplatily ty šíleně drahé formy? Resp. aby se mohlo udělat takové množství kamufláží, aby se cena formy rozumně amortizovala?
Ano vím, že chybí ruské mašiny, japonské a další, ale na ty prostě platí to shora napsané.

Nebo sem zkus hodit nějakou představu, resp. co by se ti asi tak líbilo.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Ruský mašiny chybí všude :) I v modelech pozemní bojové techniky. Skoro se fakt divím, protože myslím, že i samotní Rusové by mohli takové zboží kupovat! A to není úplně malý trh. Na druhou stranu je západ asi fakt trochu úchylný a sběratelům nevadí, že válka byla i na východě,...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:Nebo sem zkus hodit nějakou představu, resp. co by se ti asi tak líbilo.
Chlape, já můžu těžko házet představy, já jsem jen prostředník a nikoliv investor :)

Máš pravdu, dalo by se napsat možná i desítky typů, tak to nějak zredukuju:
Jak píše Zvěd, takové Rusko není úplně malý trh a chybí jejich mašiny, které byly v historii docela zásadní: Polikarpov Po-2, Petljakov Pe-2, Tupolev Tu-2, Tupolev SB-2 (samý dvojky), a možná ani takový monstrum Tupolev TB-3 by se neprodával špatně.
Francouzů taky není zrovna málo a kováků mají poskrovnu. Takže klidně nějaké Breugeoty, Lea nebo Blochy. Ale to je spíš takové fantazírování.
Japonci by si zasloužili alespoň Mitsubishi G4M Betty, nejlépe ve zbarvení osudného stroje admirála Yamamota.
Italové určitě S.M.72 a někdo mi se mohl zhostit znovu C.R.42.
Oxford s Corgi mají restíky hlavně ze začátku války. Místo nějakého Proctora (co je to sakra za letadlo?) chybí významné typy jako Armstrong Whitley (první britské letadlo nad územím Německa i nad Berlínem), Fairey Battle nebo H.P. Hampden.
No a Amíci? Piper L-4, ale hlavně B-29. Když byl technologicky možný udělat Short Stirling, šla by snad i ta.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

No a když jsme u těch letadel, tak Němčouři na východní frontě! Těch je taky zoufale málo. Žlutej pruh na ocase člověk aby pohledal.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:No a když jsme u těch letadel, tak Němčouři na východní frontě! Těch je taky zoufale málo. Žlutej pruh na ocase člověk aby pohledal.
Jasný. Ale tady šlo spíš celkově o typy, než o kamufláže. Formy cestují, takže těch zbarvení se třeba dočkáš. Viz například IXO a War Master. Když už jsme u toho, zrovna War Master nejspíše bude vlastnit formu od Blaskburn Skua, by jí mohli trochu upravit a vydat Blackburn Roc.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:
velitel píše:Nebo sem zkus hodit nějakou představu, resp. co by se ti asi tak líbilo.
Chlape, já můžu těžko házet představy, já jsem jen prostředník a nikoliv investor :)

Máš pravdu, dalo by se napsat možná i desítky typů, tak to nějak zredukuju:
Jak píše Zvěd, takové Rusko není úplně malý trh a chybí jejich mašiny, které byly v historii docela zásadní: Polikarpov Po-2, Petljakov Pe-2, Tupolev Tu-2, Tupolev SB-2 (samý dvojky), a možná ani takový monstrum Tupolev TB-3 by se neprodával špatně.
Francouzů taky není zrovna málo a kováků mají poskrovnu. Takže klidně nějaké Breugeoty, Lea nebo Blochy. Ale to je spíš takové fantazírování.
Japonci by si zasloužili alespoň Mitsubishi G4M Betty, nejlépe ve zbarvení osudného stroje admirála Yamamota.
Italové určitě S.M.72 a někdo mi se mohl zhostit znovu C.R.42.
Oxford s Corgi mají restíky hlavně ze začátku války. Místo nějakého Proctora (co je to sakra za letadlo?) chybí významné typy jako Armstrong Whitley (první britské letadlo nad územím Německa i nad Berlínem), Fairey Battle nebo H.P. Hampden.
No a Amíci? Piper L-4, ale hlavně B-29. Když byl technologicky možný udělat Short Stirling, šla by snad i ta.
Dík.
rusko je určitě zajímavé, ale znovu bych se opakoval. Přesvědčit někoho na ruské mašiny je nadlidský úkol. Ale uvidíme.
Armstrong Whitley je zajímavý návrh. Corgi se ho možná časem zhostí. Ale to je jen můj odhad. Na Oxford je to podle mě moc "velké".
B-29 by se mi taky v 1:72 líbila. Tloukli jsme to do hlavy AF1, ale oni pak udělali jen 1:144. No ale když jdou do B-17, B-25 i B-26, tak se třeba nechají přesvědčit i na tohle. Uvidíme.

A jen poznámka. Warmaster formy nevlastní, ale používá formy od fabriky Sonic. Tam v podstatě dělají všechny ty lepší časopisecké edice - Altaya, IXO, De Agostini atd. Ruské edice a Amercom jsou dělané jinde.
Od Sonicu je mimochodem i náš Gripen.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

velitel píše:A jen poznámka. Warmaster formy nevlastní, ale používá formy od fabriky Sonic. Tam v podstatě dělají všechny ty lepší časopisecké edice - Altaya, IXO, De Agostini atd. Ruské edice a Amercom jsou dělané jinde.
Od Sonicu je mimochodem i náš Gripen.
Dík za rozšíření obzorů. Myslel jsem, že je to stejně jako s formama u plastikových modelů. Třeba takové formy od britského Frogu koupilo Novo a pak se rozběhly po všech možných zemích bývalého SSSR po malých výrobcích. Stejně tak francouzského Hellera skoupil Směr a dneska netuším, kde je jim konec...
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Petr Hudský
Příspěvky: 9
Registrován: 1/8/2015, 19:17
Bydliště: Litvínov

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Petr Hudský »

Asi nekvalitní, ale ruské...měřítko odhadem!!! Ale typy zajímavé...Po 2 a Jak 11 jsem koupil za 150,- Kč dříve, ale Il 4 a Pe 2 jsou u hotovek docela "zajímací"...

/home/user/Plocha/Ruská letadla - Vojenskemodely.cz - Sběratelské modely tanků a letadel_soubory
"Jsou staří piloti a jsou odvážní piloti...ale osobně neznám žádného starého odvážného pilota..." Frederick Forsyth
Petr Hudský
Příspěvky: 9
Registrován: 1/8/2015, 19:17
Bydliště: Litvínov

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Petr Hudský »

Učím se s novým operačním programem, takže omluva za nevložení stránky...ale je to prostě na vojenských modelech pana Janegy v sekci ruská letadla...
"Jsou staří piloti a jsou odvážní piloti...ale osobně neznám žádného starého odvážného pilota..." Frederick Forsyth
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Ta měřítka, to je zběsilost :) To se nedá,...
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:
velitel píše:A jen poznámka. Warmaster formy nevlastní, ale používá formy od fabriky Sonic. Tam v podstatě dělají všechny ty lepší časopisecké edice - Altaya, IXO, De Agostini atd. Ruské edice a Amercom jsou dělané jinde.
Od Sonicu je mimochodem i náš Gripen.
Dík za rozšíření obzorů. Myslel jsem, že je to stejně jako s formama u plastikových modelů. Třeba takové formy od britského Frogu koupilo Novo a pak se rozběhly po všech možných zemích bývalého SSSR po malých výrobcích. Stejně tak francouzského Hellera skoupil Směr a dneska netuším, kde je jim konec...
No, ono to tady taky tak je, ale jen u zkrachovalých nebo jinak ukončených firem ( což byl případ těch zmiňovaných plastikářů ).
Formy od Witty dneska začíná používat Herpa a jedna firma ze Singapuru. Některé od Franklin Mintu má AF 1, pak něco autařské firmy atd.

Kdežto Sonic ( potažmo IXO, do kteréžto skupiny nějak asi patří ) pořád funguje.
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Bohus44 »

Zdravim pani,

Mam otazocku :shock:
Ma toto lietadlo realnu predlohu - myslim kamuflaz alebo si to Oxford zas vycucal s prsta :roll:
Pozeral som na nete a nejako som ho nenasiel :cry:

http://www.flyingmule.com/products/OD-AC056
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Teď nejsem doma na pevném připojení, ale ve čtvrtek se ti na to mrknu. Mám rád tyhle výzvy ;-)
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Hans S. »

Bohus44 píše:Zdravim pani,

Mam otazocku :shock:
Ma toto lietadlo realnu predlohu - myslim kamuflaz alebo si to Oxford zas vycucal s prsta :roll:
Pozeral som na nete a nejako som ho nenasiel :cry:

http://www.flyingmule.com/products/OD-AC056
Jedná se o stroj švédské dobrovolnické letky F 19 v rámci finského letectva v době zimní války. Gideon Karlsson poškodil a donutil k přistání jeden TB-3 10.3.1940.
http://surfcity.kund.dalnet.se/sweden_f19.htm

Jestli je někde v nějakém archivu popsáno, že Karlsson létal právě se strojem "B", to těžko říct. Každopádně je VELMI pravděpodobné, že stroj "B" existoval.

Obrázek

Obrázek
(návrat do Švédska s již přemalovanými finskými svastikami)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Další informace o Karlssonovi například tady:
http://surfcity.kund.dalnet.se/sweden_karlsson.htm

Jak píše Hanz, je velmi pravděpodobná, že stroj "B" existoval. Letka F-19 měla 12 strojů Gloster Gladiator a 4 Hawker Heart.
Něco by so možná našlo v této knize:
F19 - en krönika - Greger Falk, Svensk flyghistorisk Förening, Stockholm, ISSN 0345-3413
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Bohus44 »

p3tris píše:Další informace o Karlssonovi například tady:
http://surfcity.kund.dalnet.se/sweden_karlsson.htm

Jak píše Hanz, je velmi pravděpodobná, že stroj "B" existoval. Letka F-19 měla 12 strojů Gloster Gladiator a 4 Hawker Heart.
Něco by so možná našlo v této knize:
F19 - en krönika - Greger Falk, Svensk flyghistorisk Förening, Stockholm, ISSN 0345-3413

Diky pani za odpoved :lol: Tak dufam ze fakt tento stroj existoval (Oxford si ho nevymyslel) a supnem ho k Buffalku do vitriny :-?
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Přátelé, teď bych zase potřeboval pomoct s identifikací letadla já. Jedná se o I-152 (I-15bis) od ruských DeAgostini, kde se trochu ztrácím ve zbarvení:
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Kamufláž je velmi podobná té, se kterou létal v roce 1942 Abramov. Zelený nátěr s černými fleky, používaný v té době u Baltské flotily. Dokonce by tomu odpovídalo i podvěšení RS-82. Jeho letoun ale nesl číslo 30 a neměl aerodynamické kryty podvozku a kužel vrtule. Pokud jsem dobře hledal, kromě něj už měl 71. IAP ve stavu jen další 2 I-152, takže by byla velká náhoda, kdyby jeden z nich měl číslo 17 a aerodynamické doplňky.

Dalším vzorem by mohla být dobře známé létající replika. Ta je téměř totožná, kromě čísla 19 místo 17. Netuším ale, jaký stroj stál za vzor jí. Jestli je nabarvená podle nějakého skutečného letadla, nebo na ní nastříkali fiktivní "válečnou" kamufláž.

Jediné fotky I-152 s číslem 17, které jsem našel, jsou stroje co ukořistili Finové. Ten má ale úplně jiné rozmístění hvězd a lyžový podvozek.

Podle mě je nejvíce pravděpodobná druhá varianta. Že zkopírovali repliku a jen jí dali jiné číslo. Ale kdyby někdo našel něco jiného, dejte prosím vědět.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na leden 2016:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1380
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Do prodejen LK dorazila nová várka kovových modelů z ruské série Legendarnyje samolety. Jde o mix různých typů a různých měřítek. Jediné zajímavé, na co jsem narazil byl I-5 a I-152 v 1:72 (I-153 ve stejném měřítku jsem nenašel), popřípadě MiG-19 v 1:100 k doplnění Amercomácké série. Mezi tím vším ale ležel i jeden M3 Lee od Eaglemoss z kolekce ruských tanků s nálepkou "tank mix", takže možná bude mít někdo z vás štěstí a narazí i na nějaké jiné typy.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“