OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5103
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Jak vystrielane? :D kamarat nedavno vyfasoval funglac zo skladov :lol: :lol:

Je chybou, ze ako budu utvary dostavat nove Vydry (ak), tak spolu s tym jednotlive druzstva nedostanu aj nove pusky a zacat tym postupnu obmenu.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

To este su aj nejake funglace ? :D Tak, ci tak je gro vz. 58 uz dosti pouzitych. Nehovoriac o vz. 59.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od klingy »

Arthur na alibabe zozenies tie 2 komponenty za 25-30 dolarov sadu vo velkom mnozstve
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... MBpf6u&s=p
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 6eeczvkfBG
58osmycky za az taky velky problem nevidim ak v skladoch su este nevystrielane, s dobrym tuningom svoju robotu urobi, problem je vz 59, ktory je pre mna nieco, ako pre nika MIG 29, skoda, ze sa za sociku nekupila licencia na PKM, ktory je imho jeden z najlepsich univerzalnych gulomentov na svete...
mikojan29
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 932
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od mikojan29 »

A aké sú vlastne možnosti?
BREN 2, HK G36, FN SCAR, FN F2000, HK 416, MASADA? A aká ráž?
"Alea iacta est"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Myslim, ze je zbytocne spekulovat nad razou. Raz bude stopercentne 5,56x45. Nikto sa dnes urcite nepusti do novych razi.
Ja osobne som za nejaky AR system. Napriklad od HK, alebo ten Sigov. Dobre obchodne nasliapnute ma ale Bren 2.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

To ma inak napadlo včera. Či sa na tie modernizácie použili staré vystrielané kusy, alebo sa modernizovali aspoň nejaké skladovky.
Ona je ešte jedna možnosť. Už sa to riešilo aj vo vlákne o BREN-e 2. Kombinácia v družstve 5,56x45 + 7,62x51. Osobne sa mi táto varianta momentálne pozdáva najviacej. Nahráva jej aj to, že sa 7,62x51 už do OSSR zavádza (zaviedla) - guľomety pre UH-60M, pre Vydry, pre nové 4x4... Takže logistika by zase až tak pri dvoch rážach nedostala na frak. Len by sa to nemohlo riešiť pomaly postupne, ale práve hromadne (najlepšie po útvaroch).
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

niko & klingy, minimálne tie fungláče vz. 58 by sa mali modernizovať (samozrejme hospodárne a efektívne) napr. pre tých, ktorí SK reprezentujú a zastupujú na zahraničných misiách. Samozrejme do budúcnosti je namieste podľa potreby nakúpiť nové útočné pušky.

Ostatne tento banner je naozaj veľavravný...
Obrázek
zdroj: https://www.facebook.com/eFPBGLatvia/
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od klingy »

NIMHO riesenie je kupit klasicku DI AR-15 so 14,5 palcovou SOCOM hlavnou a volne plavucim predzabym +/-1000 € za kus
Dobra ergonomia, primerana spolahlivost...
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Klinky +/-1000 € za kus vs Vami doporučná alibaba :idea: :rotuj:
klingy píše:Arthur na alibabe zozenies tie 2 komponenty za 25-30 dolarov sadu vo velkom mnozstve
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... MBpf6u&s=p
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 6eeczvkfBG
58osmycky za az taky velky problem nevidim ak v skladoch su este nevystrielane, s dobrym tuningom svoju robotu urobi...
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od klingy »

Arthur, za prve kvalita doplnkov zodpoveda cene a su pre kalasnikov nie pre vz 58
za druhemal som na mysli kupu novych pusiek v razi 5,56 MIL SPEC ARko napr. od BCM sa da kupit za nejakych 1200 dolarov + nejake peniaze na predpazbie
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Arthur píše:Klinky +/-1000 € za kus vs Vami doporučná alibaba :idea: :rotuj:
Arthur to snad nemyslis vazne, ze armada ma kupovat doplnky na pusky z Alibaby. :mrgreen:

Podla mna je cela modernizacia vz.58 uz dufam pase. Ta puska sa samozrejme da zlepsit, ale nikdy to proste nebude porovnatelne s novymi puskami. Okrem toho, ako pise klingy, dobra puska sa da kupit aj za 1000 $ + kolimator a optika. Urcite je to lepsie riesenie ako nejake prerabky vz. 58.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

Hoši bol to joke, len som oprášil klingiho medicínu, ktorú ponúkal mne a ktorú by som tiež nikdy nevyužil.

Čo sa týka nových modrnizovaných vz. 58 tam ma inšpiroval Zemakt so:

SA VZ.58 EXPERT COMPACT /7,62x39/ 190mm za 46 900,00 Kč s DPH / 1 823,84 EUR s DPH resp. VZ 2058 EXPERT /7,62x39/ 390mm za 42 900,00 Kč s DPH / 1 668,29 EUR s DPH, čo je naozaj už ako sa povie CEZ...
Naposledy upravil(a) Arthur dne 19/2/2019, 12:39, celkem upraveno 1 x.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od klingy »

Ja som len popisal cenu komponentov na tebou postnutej fotke
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5103
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Flader píše: Len by sa to nemohlo riešiť pomaly postupne, ale práve hromadne (najlepšie po útvaroch).
No prave naopak. Cisto z manazerskeho hladiska. Ak mas stale funkcnu techniku a k nej stale dostatok zasob, tak najlogickejsim riesenim, ak ju chces obmeniť, je urobiť to v čo najdlhšom časovom obdobi. Rozlozis si tak rizika a naklady na dlhsie obdobie.
To obdobie vsak musi byt maximalne tak dlhe, aby na zaciatku toho obdobia si nemal ine konstrukcne riesenie ako na jeho konci. Cize aby si sa vyhol podstatnej modernizacii techniky pocas obdobia obstaravania.

Nejaka pobaltska krajina teraz nakupovala 16.000 utocnych pusiek za 22mil€. Ak by si rozlozil nakup na 6 rokov, tak rocne je to 3,67mil €. Cize v rozpocte MO zanedbatelna polozka, cca 0,22% rozpoctu pre tento rok.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Preto som dal po útvaroch. Vieš si predstaviť ten horor, keby v jednej rote jedno družstvo malo z časti nové pušky s novým strelivom, časť ešte staré. Práve výmena by mala ísť po celkoch. Napríklad prezbrojovať po práporoch.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Arthur píše:niko & klingy, minimálne tie fungláče vz. 58 by sa mali modernizovať ...
Nie nemali. Jediné čo si viem predstaviť je uloženie nepoužitých kusov, prípadne tých v najlepšom stave do mobilizačných skladov. Ostatné kusy sa môžu podarovať niekam do spriatelenej krajiny ako vojenská pomoc (tak ako to urobila aj ČR). Ale u aktívnych jednotiek už vz.58 a vz.59 nemá čo robiť v žiadnej variante.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5103
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Preto som dal po útvaroch. Vieš si predstaviť ten horor, keby v jednej rote jedno družstvo malo z časti nové pušky s novým strelivom, časť ešte staré. Práve výmena by mala ísť po celkoch. Napríklad prezbrojovať po práporoch.
Hej to mas pravdu.
Flader píše:
Arthur píše:niko & klingy, minimálne tie fungláče vz. 58 by sa mali modernizovať ...
Nie nemali. Jediné čo si viem predstaviť je uloženie nepoužitých kusov, prípadne tých v najlepšom stave do mobilizačných skladov. Ostatné kusy sa môžu podarovať niekam do spriatelenej krajiny ako vojenská pomoc (tak ako to urobila aj ČR). Ale u aktívnych jednotiek už vz.58 a vz.59 nemá čo robiť v žiadnej variante.

AMEN :up:
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od klingy »

Flander, ale maju pre urcity typ operacii je 58cka velmy vhodna zbran
Naposledy upravil(a) klingy dne 19/2/2019, 14:40, celkem upraveno 1 x.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Inak sú niekde dohľadateľné údaje, koľko sa vlastne vz.58 u nás vyrobilo? Prípadne koľko ich pri delení federácie vlastne stále bolo v skladoch?
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

klingy píše:Flander, ale maju pre urcity typ operacii je 58cka velmy vhodna
Tak ako "špeciál" bude treba rádovo keď niekoľko desiatok či stoviek kusov maximálne. Ale ako "masovka" už určite nie.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“