Nové zbraně nejen pro AČR (ČZ 805, G 805, SAG 30)

Odpovědět
Uživatelský avatar
ogr.jan
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 4/3/2010, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ogr.jan »

Ono Hecklerovi nevadí ani tak ta komerce, jak by to taky vypadalo kdybych řekl že dělám doplňky a neuvedl na ně odkaz. Jemu vadí že je na těch stránkách popsaný jak to s guexpertem bylo a jsou tam důkazy o tom jak lžou, a sami si je napsali. Takže má každý kdo tam jukne možnost posoudit jací teda doopravdy jsou. Ale to už je jedno, ukázal jsem to ostatním a pokud už nás nikdo nebude napadat tak bych tohle rád opustil. Dělám teď na novým kompiku. Komorovým. Přihlásil jsem ho na patenťák a zkouším ho. Zhruba za dva týdny ho povezem na houpačku do VTÚ a vysokorychlostní kameru. Jsem celkem zvědav jak se projeví dávkou. U jednotlivých je to super. Problém je ve výrobní technologii. Zatím ho dělám erozí a to je fakt balík za strojní čas. Ale to je jiná pohádka. A s těma obrázkama, fakt s tím celkem bojuju. Ale dělám co můžu. Snad se to zlepší.
lepší když Tě dva vedou, než když Tě čtyři nesou
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Když dva dělají totéž...

Už dřív sem si všiml, že v poslední době se vývoj zbraní ( konkrétně útočných pušek / automatů ) docela podobá vývoji aut. Konkrétně v tom, že jsou vlastně všechny ( až na detaily ) stejné.

Obrázek

Poláci taky řeší budoucí přezbrojení a dá se říct, že na to jdou VELMI podobně. A dá se říct, že i reakce ve světě ( zkoumáno na militaryphotos.net ) jsou podobné. Většina lidí hledí z čeho to poskládali...
Ale dostalo mě jedno pošťouchnutí od člověka, který zachytil podobnou diskuzi při zavádění G36 ( to sem ještě nevěděl co je internet a můj počítač pracoval v Basicu :D ) a se shodným výsledkem jako u MSBS-556 (Modułowy Systém Broni Strzeleckiej ) nebo CZ805.
Poláci sice původně nejkratší variantu řešili jako bullpup, ale s jejím pokračováním to není úplně jisté.

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=-7MuoHvQADs

Komentáře taky stojí za přelouskání... I Poláci mají své " Hecklery " :D

Ještě mě napadá, KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ???


http://world.guns.ru/assault/robarm_xcr-1.jpg

http://world.guns.ru/assault/pindad_ss2-v4.jpg

http://world.guns.ru/assault/hk_g36_opt.jpg

http://world.guns.ru/assault/beretta_arx160-1.jpg

http://world.guns.ru/assault/scar_l-1.jpg

http://world.guns.ru/assault/cz_805s_3.jpg

Nejsou všechny skoro stejné? Hmmm....
Ono to není až tak divné...
ráže 5,56 x 45 mm, ve většině případů zásobník z M-16, přímá pažba a na předpažbí raily...
Jak jinak to může dopadnout? ? ?
Trošku mě to děsí, za nedlouho by Rusi chtěli představit nástupce automatu AK... Zařadí se sem?

Ještě pro úplnost Polský bullpup

Obrázek

Tak si říkam (ač nejsem fanda bullpupů ), jak by asi vypadala CZ805 v takovém " kabátku " ?
Naposledy upravil(a) kopapaka dne 16/5/2010, 17:19, celkem upraveno 2 x.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Heckler 1
desátník
desátník
Příspěvky: 52
Registrován: 13/1/2010, 02:17

Příspěvek od Heckler 1 »

To jako, že Poláci si vybrali zbraň a pak teprve provádějí vševojskové zkoušky? To se může stát jen u nás..
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Už si mi tu chyběl :smutek:

Ono to kupodivu probíhá poměrně podobně jako u nás...
Armáda se podílí na vývoji nové zbraně a pokud se tato povede, tak si ji i zavedou.
Ale je zajímavé, že o nějakém výběrovém řízení se tam ani nemluví...
Asi si to s překupníky vyříkali jak se Sudeťáky...
Nebo mi něco uniklo, já fakt nevím.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Vallun
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 546
Registrován: 12/2/2009, 08:23

Příspěvek od Vallun »

Pokud mají Poláci alespoň za mák rozumu, sáhnou po 805ce;)
Ve válce: Rozhodnost; Po porážce: Vzdor
Po vítězství: Velkomyslnost; V míru: Dobrá vůle

sir Winston
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

A proč by to dělali?

Ne že bych to CZ805 nepřál...

Ale Polsko má poměrně slušný zbrojní průmysl a i když vývoj zbraní u nich nemá až takovou silnou tradici jako u nás, tak nějaká tam je.
Poláci se v průběhu tohoto roku chtějí rozhodnout mezi klasikou a bullpupem. Proto jsou tyto zbraně zatím pouze technologické demonstrátory, na jejichž základě se armáda rozhodne. Vojákům se prý líbí bullpup... Hmmm.
Po rozhodnutí by další tři roky měl trvat vývoj konečných verzí ) karabina / puška / přesná puška / lehký kulomet ) a následně zavedení.

Takže po CZ805 sáhnou jen velmi těžko...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
asija
poručík
poručík
Příspěvky: 782
Registrován: 16/9/2009, 12:00

Příspěvek od asija »

asi tady nekde o tom diskuze bude, ale vcelku mi nejsou zname argumenty proti bullpupu, bych cekal ze vsichny moderni pusky budou bullpup ale nejsou, asi v tom neco bude.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Asi takhle:
a) Jde použít jen z jednoho ramene... Ty moderní sice jdou přestavit i na vyhazování na druhou stranu ( SA80 tudíž není moderní ), ale občas je prostě potřeba přehodit zbraň na druhé rameno a těžko to budeš v boji přehazovat.
Třeba proto, že potřebuješ vykouknout za roh na straně kde to vyhazuje.
Řešení je samozřejmě vyhazování dolů nebo dopředu ( FN P90 a tak )
b) občas horší manipulace se zásobníkem, případně horší dostupnost voliče střelby ( řešitelné výcvikem a konstrukcí )
c) bouchá to moc blízko hlavy, vyšší hluk a přenášení rázů ( nevím, má někdo zkušenosti? )
No, možná by mě napadlo ještě něco, ale nevim.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Daimler
Příspěvky: 4
Registrován: 8/2/2010, 11:29
Bydliště: Czechoslovakia

Příspěvek od Daimler »

Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11766
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Zemakt »

Kdysi jsem sem dával link na zajímavý článek na militárii,..moment..

http://www.militaria.cz/cz/clanky/zbran ... iach-.html

více méně jak uvedl Kopapaka, je faktem že přes poměrně bohaté zkušenosti z touto koncepcí se to příliš nerozšířilo.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
asija
poručík
poručík
Příspěvky: 782
Registrován: 16/9/2009, 12:00

Příspěvek od asija »

njn, kdyz ono je ted dulezitejsi pohodli strelce nez balisticky vykon (ne ze by to nebylo pochopitelene) tak to asi moc prinest nemuze.

asi by to muselo byt postavene "delsi hlaven pri zachovani rozumne delky zbrane" namisto "zachovani rozumne delky hlavne pri zkraceni delky zbrane"
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Příspěvek od Farky »

Hmm, ten článek vlastně říká že bullpup je mrtvý a je to cesta do slepé uličky - proč tedy Izraelci zavádějí TAVOR? A co třeba FN 2000?
O tom přehazování zbraně na druhé rameno - zajímavá poznámka. Jak je vlastně technicky řešeno to přestavování strany vyhazování, třeba konkrétně u TAVORU?
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1876
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od El Diablo »

Objevili se tu doplňky od kingguna, ale ty se mi moc nelíbily, tohle vypadá líp

http://www.israeli-weapons.com/store/ra ... ms/p11.htm

U kgg se mi nejvíc nelíbí že nadpažbí je připevněno inbusákem, což značně zpomaluje rozborku a příliš velké větrací otvory.
Heckler 1
desátník
desátník
Příspěvky: 52
Registrován: 13/1/2010, 02:17

Příspěvek od Heckler 1 »

Všechno je to na šroub. Moje zkušenosti byly takové, že se to uvolňovalo. Jak je na tom v tomto směru Kinggun Honzo?
Uživatelský avatar
ogr.jan
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 4/3/2010, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ogr.jan »

Ahoj
No teď už víme že se nadpažbí nepovoluje ani na full auto zbrani. A to po vystřílení cca 12 zásobníků v postatě tahem. Soustřel je i po demontáži a montáži v poho. A to na několika zbraních nezávisle na sobě. Pravda je ale taková že ten novej kompik tu zbraň citelně zklidnil. Ale nedělalo to nic ani s kompikem od Tomáše.
lepší když Tě dva vedou, než když Tě čtyři nesou
Uživatelský avatar
ogr.jan
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 4/3/2010, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ogr.jan »

Ahoj , otestovali jsme novej kompík. Pokud to někoho bude zajímat tady jsou odkazy na videa.
http://www.youtube.com/watch?v=suiCYK1mNjA

http://www.youtube.com/watch?v=l1Dk-_96Shk
lepší když Tě dva vedou, než když Tě čtyři nesou
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Docela pěkné...
Jen jestli by to příště nešlo dávat tam kam to patří. O Sa.vz.58 tu už vlákno máme a pokud se v tomto případě nechystá vylepšování osmapadesátek v armádě, tak to sem moc nepatří...
Ale nejsem moderátor ani admin, tak to ber jen jako návrh.

Ale něco mě tam zaujalo, zdá se mi to, nebo tam byla klasická mířidla vzadu na krytu pouzdra závěru? To se mi moóc líbí, já sem uvažoval nad vzadu umístěným dioptrem ( teda až bude na co :D ), ovšem v poněkud méně sofistikované formě bez railu napevno mezi pouzdro závěru a pažbu.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
ogr.jan
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 4/3/2010, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ogr.jan »

Ďík za pochvalu. No tenhle kompík se chystá pro armádu. A nejen pro naši. Ale to je jiná pohádka. Vzadu na tom krytu je rychloupínák pro zvětšovací zasádku kolimátoru. Teda jestli myslíme oba to samý. Měl jsem na tom meoptu, ale tohle mě vyhovuje víc. Je to skladnější a podstatně levnější. Ještě budemem mít nějaký videa z vysokorychlostní kamery. Sám jsem zvědavý co na nich uvidíme. Zatím to vypadá že to bude paráda.
lepší když Tě dva vedou, než když Tě čtyři nesou
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

A fotky by nebyly?

To co sem já uvažoval, byl víceméně jen pásek " plechu "vložený mezi pažbu a pouzdro závěru. V horní části by byl uchycený dioptr atd.
Prostě jen takové jednoduché a levné prodloužení záměrné.
Ale prozatím je to u ledu, jak sem napsal, není to k čemu přidělat...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
ogr.jan
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 4/3/2010, 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ogr.jan »

Fotky by byly, ale neumím je sem vložit. Vždycky je plesknu nějak blbě. Řek bych Ti ať se jukneš na naše stránky, ale Heckler by zase moh ječet něco o komerci. Dioptr není špatnej, ale blbě se Ti bude nastřelovat a kdo ví jak to bude vzadu držet. Dost se povolujou při střelbě šrouby pažby. Teď to řeším na svý flintě. Vyměnil jsem si pažbu a nemám pořádnej šroubovák abych to utáhl tak jak to bylo. Nevím čím to v brodě utáhli, ale musel jsem rozřezat to původní prkno abych ten šroub vůbec povolil. Možná to zakápnu lepidlem na závity a bude. Jestli chceš tak dej adresu a já Ti nějakou fotku toho zadního krytu na zbrani pošlu.
lepší když Tě dva vedou, než když Tě čtyři nesou
Odpovědět

Zpět na „Pěchotní výzbroj“