Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR

Odpovědět
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Rosomak

pokud jsem správně pochopil vyjádření MO tak by arbitráž hrozila od neúspěšných uchazečů v případě, že by dodavatel neplnil smluvní podmínky a MO kontrakt nevypovědělo. Dodavatel patrně smluvní podmínky neplní........
Uživatelský avatar
Čučkin
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 111
Registrován: 2/7/2007, 10:38

Příspěvek od Čučkin »

V tomhle případě arbitráž nehrozí.Smlouva byla uzavřena na transportéry které mají splňovat určitá technická kritéria. Když se to firmě nepodařilo splnit,je logické,že MO odstoupí od smlouvy a bude hledat jiná řešení.Já osobně jsem příznivcem ruské bojové techniky,ale to bohužel asi dneska v naší republice nehrozí.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Otazka je, jestli by nemel Steyer jeste neco i zaplatit kvuli ztrate casu atd., ale co dneska rikali na CT ve zpravach, tak i takhle by prej Steyeru hrozil po vypovezeni zakazky krach...
válka je vůl
Miroslav Comorous
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/9/2007, 22:41
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Miroslav Comorous »

Jenom by mě zajímalo, proč naše armáda měla sloužit Rakušanům jako pokusný králík. Verze OT pro naší armádu jsou prý nově vyvinuté typy, které ve výzbroji nikdo jiný nemá. Nemohla si naše armáda objednat už něco fungujícího a vyzkoušeného. My prostě musíme mít pořád něco extra a takhle to dopadlo.
Můj Staline. Lid i já sám, Josife Vissarionoviči Staline, si dobře pamatujeme vaši moudrou předpověď: Hitler v roce 1941 nezaútočí!
Lavrentij Pavlovič Berija , 21.června 1941
Uživatelský avatar
Rosomak
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2318
Registrován: 7/8/2007, 08:54

Příspěvek od Rosomak »

Řekněme to takhle. Kdo zná Künhla, tak ví, že v Rakousku býval často. Např. tam vystupoval i v TV, ještě než byl ministrem.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

Karel Kuhnl pobýval v Rakousku v dobách své emigrace a k této zemi má zajisté nadstandardní vztahy. Jak moc to ovlivnilo výběr dodavatele OT si netroufám odhadnout, takový výběr není otázkou jednoho muže. Ostatně společnost Steyr zase tak moc rakouská není, nabízí se i varianta, že se jednalo o jakési odškodnění za nenákup stíhaček jisté firmy ze zámoří. Ale to jsou ryzí spekulace, jak to bylo doopravdy se nejspíše nikdy nedozvíme, my to smíme pouze zaplatit.
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

Oprava zkomoleniny: má být Karel Kunhl.
Uživatelský avatar
Warnost
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 24/10/2007, 17:54

Příspěvek od Warnost »

Miroslav Comorous píše:Jenom by mě zajímalo, proč naše armáda měla sloužit Rakušanům jako pokusný králík. Verze OT pro naší armádu jsou prý nově vyvinuté typy, které ve výzbroji nikdo jiný nemá. Nemohla si naše armáda objednat už něco fungujícího a vyzkoušeného. My prostě musíme mít pořád něco extra a takhle to dopadlo.
Každá armáda má v podstatě vlastní verzi OT, každá má něco na tom výjímečné, každá taky operuje jinde.....
janmilda
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 14/11/2007, 18:03

Příspěvek od janmilda »

Všimli jste si, jak naše vlády něco chtějí koupit, udělat, vyměnit za velké peníze,tak většina z nás má nejasný pocit, že se zase chystá nějaká akce spojená s bejkárnami různého druhu! Už dopředu má člověk nedůvěru ať je tam kdokoliv! To je hrozné, co s naší důvěrou provedli!
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

janmilda píše:Všimli jste si, jak naše vlády něco chtějí koupit, udělat, vyměnit za velké peníze,tak většina z nás má nejasný pocit, že se zase chystá nějaká akce spojená s bejkárnami různého druhu! Už dopředu má člověk nedůvěru ať je tam kdokoliv! To je hrozné, co s naší důvěrou provedli!
to neni zalezitost jen poslednich 17ti let :wink:
ale vic bych se v tom nepitval, to je spis do Debaty...
válka je vůl
Uživatelský avatar
kníže TUDOR
Příspěvky: 9
Registrován: 14/2/2008, 19:11
Bydliště: Písek

Pandur nebo SKOT?

Příspěvek od kníže TUDOR »

Z mého pohledu udělaly všechny vlády chybu, když nezajistily modernizaci OT 64. Myslím že by se ušetřilo plno peněz. Strávil jsem s OT 64 pěkných pár měsíců a v terénu byl super. Samozřejmě měl svý mouchy ale ty by se daly odstranit. Škoda.
Nejsem si jistý ale domnívám se že Polsko provedlo modernizaci OT 64-řek.
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Sledujete někdo anabázi s Pandury?

Já se nějak nemohu znavit dojmu, že naše slavné ministerstvo s otevřenou náručí přivítalo problémy Steyeru a nyní slavnostně zakoupí tu stovku OT a bude se tvářit jako by kdoví kolik ušetřilo. Přitom podle mě šlo jen o to jak se vykroutit z už podepsané smlouvy....

A dnes jsem narazil na zajímavou zprávu, diskusi nedoporučuji číst, je to jen ztráta času...
http://www.novinky.cz/clanek/134700-ces ... bouri.html
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

No, já jsem četl, že je nechápe znovu podstoupit vojskové zkoušky - tedy jsem to pochopil tak, že jsme se slitovali a necháváme je předvést, jestli to napravili a pokud ne, definitivně je pošleme k čertu.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Nic jiného, než cover72 říká mě nenapadá - teď ví jen pár zasvěcených!!!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Mne spis zarazi reakce samotnych vojaku a lidi z ruznych asi odbornych (nedokazu posoudit) casopisu- ze Pandur neni vozitko do akci, v jakych se nasi vojaci vyskytujou, ale ze si s nima budou spis jen jezdit po cvicacich v zemich Ceskomoraskych....
válka je vůl
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Milda »

Nechtěl jsem reagovat na další zkoušky ale čuju za tím to, že v tom byly zainteresováni lidé s kapsami jak klokan a najednou by kapsa byla prázdna. Pár schůzek s Rakušany,amíky a nakonec s ,,rusovláskou,, a poloviční kšeft je na světě. Ono přeci 12 až 13 miliard je taky dobrý kšeft, ne! Byl bych rád Michane a Covere, kdyby jste měli pravdu. Viděli jsme, že i generálové rádi papaj.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

O těch kapsách je škoda mluvit, jesli je pravda že z každé velké zakázky je 10% doma, tak ani nechci přemýšlet o tom jak si kdo namastil kapsy při "pronájmu" Gripenů!!??
Musímříct že většina států kupuje tyhle velký mrchy a nejsou to jenom OT ale i ty Mine Protection Vehicle, ač jsou to třeba jenom 4x4 tak jsou to monstra a by vydrželi výbuch miny a ostřelování z ručních zbraní ráže 7.62mm.
Když se vrátím k OT, tak třeba takový Boxer pro německou a holandskou armádu je tak velký že se za něj schová i Leo 2A6!! Ochrana lidí něco stojí. Furt nejsem ale přesvědčenej že je to dobrý kauf, BVPéčka jsou taky dobrý, sice starý ale pořád jedou a mají za sebou i Afghánistán.
Jenom je škoda že se AČR soustředí na nákup věcí čistě pro mise a to co je doma jde tak nějak stranou. Já si prostě myslím že jsme měli modernizovat techniku co máme ale to by Véna Havlojc nesměl zrušit náš zbrojní průmysl. Jak zavidím Slovákům....... A ty miliardy z vojenského obchodu už nikde nenajdeme.
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Mantra píše:Jenom je škoda že se AČR soustředí na nákup věcí čistě pro mise
Zrovna o Pandurech jsem slysel, ze se prave pro soucasny mise nasich vojaku nehodi.
válka je vůl
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Já vím, proto se kupují Dinga a pronajímají Hummery. Ta speciálně upravená Tatra pro SOG nestačí. Myslím že je i těžké sehnat v Afgoši servis na Tatru.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Warnost
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 24/10/2007, 17:54

Příspěvek od Warnost »

Jenže Dinga a upravené Tatry nemají vůbec nic společného, Tatry vlastní SOG a ten zavádí Iveco LMV a ne dinga, i když jsou to typově (OA) stejná vozidla. LMV si taky vybrali proto, že spolupracují s Brity které je také zavádí a tak bude snadnější oprava a zásobování náhradními součástkamy. A to že servis pro Tatry se v afgánistánu špatně schání servis, je úplná kravina, Tatra nejni OT aby si do něj nemoh lehce sehnat součástku....
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“