T-99 a podvozek Armata

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Zamčeno
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od rabo »

Andy neškoľ ma v tom čo Ruské systémy dokážu a čo nie. S-400 určite nedokáže to čo od neho bolo očakávané, ale dokáže viacej ako čokoľvek obdobné inde. Ka-52 je z určitosťou to najlepšie čo sa v oblasti bojových vrtuľníkov objavilo sériovo vo vzduchu. Mi-28N nevyniká v ničom ? Už aj prehliadaný ATM napísal reportáž z testov Mi-28A vo Švédsku kde prekonával AH-64 a teraz je tu MI-28N. Pozor, on je len doplnok ku Ka-52, ale značne dobrý. A jeho potenciál je, že do pár rokov s zaradí na 2. miesto za Ka-52. To to budú nové vrtuľníky bud. obdobia a exportné ťahúne.
Chrizantéma je propagována jako něco co by pomalu mělo znicit všechny tanky na svete a realita je taky trochu jinde
Napíš mi obdobný systém so schopnosťou niesť obdobné rakety / PTa Termobarické / so schopnosťou navádzať zároveň opticky aj pomocou mm radaru, schopnosťou plávať, minimálnych rozmerov atď.
ale preci jen na zapade jsou zbrane, které nemaji zadne kompromisy a jsou skutecne na maximalni mozne urovni doby zastoupeny daleko vic.. ruskou specialitou je vyvinout něco.. nechat to zastarat a pak to dlouho modernizovat, az uz když i ta modernizace je spise zastarala.. proto jsou cilove trhy chudsi země.. kde jednodussi a levnejsi zbraně proste staci..
Čo je toto za kec. západné systémy sú práve o tých kompromisoch , lebo cena. Nie je umenie narvať do všetkého super špicu, ale to predať. Západ už dávno neprišiel s niečim radikálnym. Od zrútenia Ruského hospodárstva sa Rusko rýchlo prepracovalo na číslo dva v exporte zbraní a číslo jedna v počte predaných zbraní. Jasné, že nemôže celému západu konkurovať vo všetkom, ale dokáže poskytnúť zbrane aj bohatým - Čína, India, Venezuela..., ale aj chudobnejším. Že EU nekupuje zbrane z Ruska je jasné. Opäť zdôrazňujem aj západ je hlavne o prekopávaní starých zbraní, alebo poznáš ich nový tank, lietadlo, vrtuľník ?
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

rabo


Ale problém je, z jaké úrovně? Rusové dokáží vyvynout vynikající bojový prostředek, ale stejně tak dokáží vyvynout i ne zcela podařený. Navíc mají úžasnou schopnost tyto prpostředky kombinovat a mnohdy jim chybí racionalizace zavádění výzbroje. Klasický příklad je Ka-52 - Mi-28(N/MN). Rozhodně by bylo bývalo prospěšnější zavrhnout Mi-28 a vrhnout se na vývoj Ka-50/52, protože v současné době disponují toliko vynikajícím Ka-52, zatímco Mi-28 provázejí značné potíže. Ovšem díky nejasné podpoře programu Ka-52 se i na něj přenesli, takže třeba v současné době stále naní pro něj zaveden PTŘS Vichr a pro Ataky nedisponuje integrací nosníků z Mi-28 pro nesení 8 střel (Když přišla řeč na ATM, i o tomhzle v něm informovali).
Navíc mají obvykle opravdu zásadní problémy se zaváděním složitější techniky do sériové výroby. To sice mají všude, ale v Rusku mi přijde, že je to o trochu větší. Nevím, jestli je to díky ekonomice (nedostatek financí) nebo díky technologii (nezvládnutí technologických postupů) nebo díky politickému prostředí (příliš velká byrokracie, rozbujelá korupce. Ano, je to jedna z nejlepších armád součastnosti, ale někdy mi přijde, že je to spíše navzdory jejich snažení. Rozhodně nechci vypadat, že bych popíral sílu a dobré stránky ruských zbrojních systémů, některé jsou opravdu nejvyšší světové třídy (třeba zmiňovaný Ka-50), ale v souvislosti s tématem, pokud se opravdu neobjeví Armata a nepředvede svoje schopnosti takové, jak jsou deklarovány i v běžném provozu, budu spíše skeptický, právě proto, že máme zkušenosti se zaváděním nových zbraní do ruské armády, hlavně co se týká poslední doby.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od mepu »

Jenže chlapy, vy se nato koukáte úzkým kukátkem a vidíte aktuální TTD jednotlivých prostředků, ale ne potenciálem (evolučního přístupu vývoje - který rusové praktikují skoro na všechny své projekty) já na to koukám třeba tak, že program Mi-28 dokáže udržet jednu z nejlepších vrtulníkových škol na světě, a umožnit ji růst v oblasti bojových vrtulníku na další následující desetiletí (což je deviza i pro export v této oblasti tak na 30-40let dopředu + nato navázané další exportní položky), kde by jinak vznikla dost nepříjemná "vývojová díra", kdyby jej rusové nezavedli do vlastní armády.

Ano, někdy to tak působí, že rusové zavedou relativně skvělí "produkt" ale drhne to pak, na avionice a radaru (případ Mi-28 a jejich poruchovost v r.2011), ale tohle není primárně způsobované nekvalitním vývojem (ale velkou dobu totálního ne-vývoje v období .1990-2004), "pořádný" vývoj u všech voj. kanceláří, probíhá až poslední desetiletí, před tím tam byla u všech pořádná "vývojová díra", kterou nejde jen tak přeskočit z roku na rok, tohle se týká všech nově zaváděných zbraní, třeba u toho radaru u Mi-28 se podle mě čeká, až co vypadne z vývojových prací z projetu PAK-FA - myslím tím klíčové GaAs a GaN T/R moduly, z kterých se dají stavět v podstatě libovolná AESA fázovaná radarová pole pro různé účely (viz jejich použití v naváděcí hlavici R-77M, které jdou do výroby příští rok), výsledky z vývojových prací PAK-FA přebere i Armata - co se teda ví (je to i logické, stejně potřebuje nějaký radar pokud chce mít aktivní ochranu, a proč ne hned radar multifunkční, když to nová technologie umožňuje?), tohle se muselo plánovat nějak smysluplně tak před deseti-pěti lety - jde vidět z všech těchto probíhajících projektů, i starších (Mi-28 a jeho nezavedený radar a čekání na něj (všechny vyrobené Mi-28 tam pořád mají nad rotorem možnost jeho uchycení - kdyby s ním nepočítali tak to tam nenechají)), že je to vzájemně provázané. Nemůžete mít všechno hned ;) On i hlavní operační potenciál těchto nových prostředků nastane, až bude přezbrojená nějak výrazně celá armáda, a tedy tam kde bych to začal opravdu reálně hodnotit, je tak rok 2020, tam už bude velice pravděpodobně odladěna většina "much" co jednotlivé projekty potkali.
A že se někdy vývoj něčeho hodně nepovede, no to se stává od toho je to vývoj :)
Obrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od rabo »

Ale problém je, z jaké úrovně? Rusové dokáží vyvynout vynikající bojový prostředek, ale stejně tak dokáží vyvynout i ne zcela podařený. Navíc mají úžasnou schopnost tyto prpostředky kombinovat a mnohdy jim chybí racionalizace zavádění výzbroje. Klasický příklad je Ka-52 - Mi-28(N/MN). Rozhodně by bylo bývalo prospěšnější zavrhnout Mi-28 a vrhnout se na vývoj Ka-50/52, protože v současné době disponují toliko vynikajícím Ka-52, zatímco Mi-28 provázejí značné potíže. Ovšem díky nejasné podpoře programu Ka-52 se i na něj přenesli, takže třeba v současné době stále naní pro něj zaveden PTŘS Vichr a pro Ataky nedisponuje integrací nosníků z Mi-28 pro nesení 8 střel (Když přišla řeč na ATM, i o tomhzle v něm informovali).
Navíc mají obvykle opravdu zásadní problémy se zaváděním složitější techniky do sériové výroby. To sice mají všude, ale v Rusku mi přijde, že je to o trochu větší. Nevím, jestli je to díky ekonomice (nedostatek financí) nebo díky technologii (nezvládnutí technologických postupů) nebo díky politickému prostředí (příliš velká byrokracie, rozbujelá korupce. Ano, je to jedna z nejlepších armád součastnosti, ale někdy mi přijde, že je to spíše navzdory jejich snažení. Rozhodně nechci vypadat, že bych popíral sílu a dobré stránky ruských zbrojních systémů, některé jsou opravdu nejvyšší světové třídy (třeba zmiňovaný Ka-50), ale v souvislosti s tématem, pokud se opravdu neobjeví Armata a nepředvede svoje schopnosti takové, jak jsou deklarovány i v běžném provozu, budu spíše skeptický, právě proto, že máme zkušenosti se zaváděním nových zbraní do ruské armády, hlavně co se týká poslední doby.
Máš pravdu v tom, že plány Ruska pôsobia často chaoticky, sám to kritizujem, ale na druhej strane si uvedomujem, že som dosť pod vplyvom "jasnej" západnej koncepcie a tam je často problém, lebo ani u nás, na "západe", nie je jasné čo vlastne chceme. Pozri sa na námorníctvo posledných rokov v EU, ako často tam boli drahé projekty vyvíjané, potom opustené, následne upravené a výsledkom sú "mačkopsi" zaostávajúce za pôvodným konceptom a hľadá sa im miesto. Európa ako taká, je v stupni rozsiahleho modernizovania,do úrovne svetovej veľmoci primeraného ku svojej veľkosti a významu, ešte hádam aj za Indiou.

Rusko ide vo vyzbrojovaní svojou cestou, nie je možné to hodnotiť objektívne z pohľadu dneška, lebo Rusko je len pár rokov v štádiu rozsiahlejšej modernizácie svojich OS a čo to prinesie sa ešte len ukáže. Rusko prechádza rozsiahlym stupňom prestavby a to v rozsahu skutočne značnom. Že sa tam objavia chyby je isté, ale nie je to fatálne. Médiá často očakávajú ,že Rusko bude chrliť každý rok x nových zbraní, ale je to zvládnuteľné ? Nie. Toto živia médiá. Na strane druhej, Rusko zavádza veľa nových zbraní, ale tie nie sú až tak pre médiá zaujímavé.
pokud se opravdu neobjeví Armata a nepředvede svoje schopnosti takové, jak jsou deklarovány i v běžném provozu, budu spíše skeptický, právě proto, že máme zkušenosti se zaváděním nových zbraní do ruské armády, hlavně co se týká poslední doby
Ktorý nový systém Ťa sklamal ? Iskander, Tornado-G, Pancir, S-400, Klub, Tiger, Igla....

Ka-52 a Mil-28. Prečo dva vrtuľníky ? No tiež nechápem , ale asi vedia prečo. Možno cena, možno export, možno... To, že nemajú pre ne plnohodnotnú muníciu je pravda, ale aj bez nej sú dobré. Naučia sa ich ovládať a tá munícia príde.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Skeptik »

Ka-52 a Mil-28. Prečo dva vrtuľníky ? No tiež nechápem , ale asi vedia prečo. Možno cena, možno export, možno... To, že nemajú pre ne plnohodnotnú muníciu je pravda, ale aj bez nej sú dobré. Naučia sa ich ovládať a tá munícia príde.
Nejpravděpodobnějším důvodem bude cena.
Mi-28N ... nejčastěji se uvádí 410 miliónů rublů (cena pro armádu RF)
Ka-52 ... v roce 2012 zakoupeno 140 kusů za 120 miliard rublů = jednotková cena 857 miliónů rublů.

Dle vyjádření MO RF je základním typem Mi-28, ale Ka-52 je nutný pro speciální operace a námořnictvo.
Já tomu rozumím tak, že Ka 52 je výkonnější, ale dražší, a tak se uplatní tam, kde si nemohu dovolit kvantitu. Pro Mi 28 platí opak.
Rozumné a ekonomické.

A všeobecně k porovnávání vojenské techniky Západ / Východ.
Doporučuji si uvědomit, že skutečné TTD jsou striktně utajované a vypouštěné hodnoty mohou býti často i dezinformace. To platí hlavně o Rusku, kde má produkce downgradovaných exportních verzí dlouhou tradici.
Jen občas se objeví kusé informace o tom, co vlastně dokáže. Sem patří např. ta informace, kterou jsem uváděl ve vlákně o T-80, a která se týkala testů T-72 zanechaly RA v Německu v roce 1990.
Výsledek? S těžkou ERA neprůstřelné z přední polosféry ničím, včetně M829A1 z ochuzeného uranu.
Celé ZDE http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=322 ... &start=180
Naposledy upravil(a) Skeptik dne 13/10/2014, 23:14, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od skelet »

Skeptik a spol. musíte vrtulníky řešit ve dvou vláknech na jednou, v jednom čase? Co kdyby jste se neopakovali a psali to jen do jednoho vlákna?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Vývoj novej ocele pre tank Armata bol zdarne ukončený. Nový typ panciera z tejto ocele bude mať o 15% vyššiu odolnosť pri hmotnostnej úspore 500 kg.
Zároveň sa potvrdzuje bezposádková veža,posádka(3 muži) má byť sústredená v osobitnej pancierovej kapsuli v korbe tanku pred vežou. Samotná veža tak bude slúžiť len ako plne stabilizovaná zbraňová platforma s príslušnými navigačnými a zameriavacími prostriedkami. Posádka tanku bude mať k dispozícii satelitnú navigáciu a zrejme cez satelit bude môcť dostávať aj informácie o situácii na bojisku v reálnom čase z vyššieho stupňa velenia, čím by odpadol aktívny radar ako demaskujúci objekt.

http://vpk.name/news/119136_novaya_bron ... matyi.html

Pri pátraní v starších správach som narazil na viac zaujímavostí:
1, zač. roku 2013 mala byť podpísaná zmluva na skúšobnú sériu 16 tankov Armata(nie teda na 32 ks ako sa písalo v príspevkoch vyššie).
2, Program Armata už má 6 druhov zbraní na jednej univerzálnej platforme - základný bojový tank(-MBT, nebude teda prelomový ako sa písalo v starších ruských správach), vyprosťovací opravárenský, ťažký BMP, húfnica Koalicja SV(152/155 mm), raketomet veľkej ráže a najnovšie aj mínomet min. 122 mm ráže.
3, Program Armata je zaradený do 2. etapy voj. reformy(t.j. roky 2016 - 2025).
4, Podľa nepotvrdených správ s trojkovej organizácie voj. panc. jednotiek by sa malo prejsť na dvojkovú, napr. čata 2 + 2 tanky(u nás v 80-tich rokoch bolo usporiadanie 3 alebo 3 + 1 V), rota 2 čaty + čata BMPT (Terminator-2), .... Od stupňa prápor pribudne opravárenská rota, od stupňa pluk pribudne jednotka (rota?) PVO.
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od klingy »

Horucim favoritom ako pohonna jednotka je "novy" produkt CHTZ-Uraltrac Celjabinsk (traktorovy zavod Celjabinsk) vznetovy motor 85-3A (aka 12N360 aka 2V12-3) obsah 35 litrov s 12 valcami do "X" výkon od 1200hp do 1500hp vid. http://chtz-uraltrac.ru/catalog/items/206.php Choplotov spomina ako zasadnu vyhodu oproti poslednym motorom radu "V" narast zivotnosti pri najslabsej verzi az na 12 000 motohodin oproti 300 hodinam V-92S2 vid.http://gurkhan.blogspot.sk/2013/04/blog-post_8.html

Inak zaujimavy clanok je tam stat o "Co je zname o Armate" Spomina sa nova generacia "ERA", taktiez je tam informacia vo forme predpokladu o FCS ktory, by mal byt kombinaciou poznatkov z vyvoja T95 a z FCS "Kalina"... http://vz.ru/society/2013/9/26/652197.html
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Podľa posl. informácií ARMATA sa predstaví 9.5.2015 v sile 2 čiat, t.j. 6 alebo 8 strojov(podľa toho ako bude organiz. TČ - 3 alebo 4 tanky, viz. môj predch. príspevok). Znovu sa potvrdzujú informácie že pôjde o MBT tank strednej hmotn. triedy (dlhodobo v RF je to v rozsahu 50 - 55 ton) s oddelenými priestormi pre osádku, palivo a muničný priestor. Pohonné ústrojenstvo v požiarnom boxe zrejme zostane vzadu a ráta sa s tým výkonným dízlom ako načrtol klingy vyššie. V Rusku sa celková kvalita ohodnocuje tzv. indexom vojensko -technickej úrovne, pričom za jednotku indexu sa berie najrozšírenejší tank T-72B.
Armata by tak mal dosahovať index 4 a voči súčasným technologickým ekvivalentom svetových tankov by jeho úroveň mala byť o 25 - 30 % vyššia. Opäť prevládajú názory že osádkA ZOSTANE 3-členná, s vodičom v strede. Všetci členovia by pomocou opto-elektronických prostriedkov mali mať 360* výhľad.
Inak práve opticko-elektronické prostriedky sú z importu čo je hlavná prekážka masového rozšírenia výroby Armaty. Obdobné prostriedky domácej produkcie budú sériovo dostupné o 3 - 4 roky, pričom ich vývoj dostal najvyššiu prioritu už v minulom roku. Armata už bude tankom 5. generácie s minimalizáciou skorého zistenia protivníkom v optickom, tepelnom(IR), a radarovom pásme.

http://vpk.name/news/120995_novyii_ross ... dusov.html

Pre porovnanie: futuristický stealth tank T-99 (5.generácia) mal byť elektronicky ešte vyššie, pričom osádka by klesla len na dve osoby - vodič a veliteľ. Analogicky ako u PAK FA T-50 druhého člena tvorí elektronický pilot, v tanku by sofistikovaná elektronika prebrala úlohu "strelca".
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od rabo »

nak práve opticko-elektronické prostriedky sú z importu čo je hlavná prekážka masového rozšírenia výroby Armaty. Obdobné prostriedky domácej produkcie budú sériovo dostupné o 3 - 4 roky, pričom ich vývoj dostal najvyššiu prioritu už v minulom roku. Armata už bude tankom 5. generácie s minimalizáciou skorého zistenia protivníkom v optickom, tepelnom(IR), a radarovom pásme.
Katharinu FC vyrábajú, alebo skladajú v UOMZ ? Nebola to licencia s výrobou doma ? Viem, že sa píše o novom tanku, že bude jechať po ploščadi už budúci rok ,ale je to reálne ? Nie je tá doba 3 až 4 roky reálnejšia pre predstavenie nového tanku ? Keby Rusko veľmi chcelo, tak to možno poriešia cez Bielorusko, ale potrebujú ho ? Nie. Super moderné tanky určite nie sú priorita pre ich armádu. Nie je to ani segment, kde by teraz vedeli zháňať odberateľov. Ani relat. moderný T-90MS nemá ešte svoje miesto na trhu. Možno za nejaký čas. Rusko teraz rieši iné oblasti vyzbrojovania.
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Zo všetkých odkazov ktoré som zhromaždil k MBT Armata som nikde nenašiel odkaz že optoelektronika bude vychádzať z Kathariny. Skôr to bude zase niečo ruské "home made" čiže zo západných(teda franc. prípadne britských, možno aj Izrael) zoberú snímače, dajú vlastné MC a dostanú kvalitatívne vyššiu úroveň ako je na trhu. Viz story s OLS 50 pre MiG-29SMT/MiG - 35.
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Julesak »

Kataríny sa vyrábajú v Bielorusku, finálna montáž zameriavača ako takého je niekde v Rusku (aby to bol "domáci" výrobok).
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Aj mnoho vecí na PAK FA T-50 dodáva Bielorusko (najpodstatn. je zrejme HUD). Problém nie je v Katharine ale že Armata obsahuje nejaký novší hybrid(západné snímače + ruská elektronika).
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Skeptik »

Pokud Rusové objednali v roce 2007 v Bělorusku zaměřovače ESSA s termokamerami Catherine FT resp. je začali kompletovat v Rusku, znamená to, že v roce 2014 (po sedmi letech) nemají již něco obdobného, vlastního???
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od CAT »

Skeptik píše:Pokud Rusové objednali v roce 2007 v Bělorusku zaměřovače ESSA s termokamerami Catherine FT resp. je začali kompletovat v Rusku, znamená to, že v roce 2014 (po sedmi letech) nemají již něco obdobného, vlastního???
Co jsem četl tak jsou za špičkou stále o jednu generaci pozadu...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Skeptik »

CAT píše:
Skeptik píše:Pokud Rusové objednali v roce 2007 v Bělorusku zaměřovače ESSA s termokamerami Catherine FT resp. je začali kompletovat v Rusku, znamená to, že v roce 2014 (po sedmi letech) nemají již něco obdobného, vlastního???
Co jsem četl tak jsou za špičkou stále o jednu generaci pozadu...
Může být.
Ale kdyby, čistě teoreticky, nebyli, řekli by to ???
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od CAT »

Skeptik: Nejsem sto posoudit jak na tom doopravdy jsou, ale říkám si že kdyby čistě teoreticky nebyli, tak že by ty věci nekupovali z Běloruska...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Skeptik »

CAT píše:Skeptik: Nejsem sto posoudit jak na tom doopravdy jsou, ale říkám si že kdyby čistě teoreticky nebyli, tak že by ty věci nekupovali z Běloruska...
Proč ne?
1. Je to spřátelená země.
2. Výrobní náklady jsou tam nižší než v RF = i zaměřovače by měly být levnější.
3. Poslední ESSA by už měla mít Catherinne 3-tí generace.
4. Zase tolik jich nekoupili.

RF již delší dobu razí u zbraní stejnou politiku jako USA tj. mohu nakupovat ze zahraničí, ale každý kdo mi chce prodat musí mít ruského partnera a alespoň část se toho musí vyrábět / montovat v RF (transfer technologií).
Tam kde takovouto politiku historicky neuplatňovalu, tam se jim to dost nevyplatilo ... viz. Ukrajina.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Protože u Armaty chtěli využívat domácí systém, ale ukázalo se, že je horší, než dovážené. Od té chvíle utichli informace jaký SŘP (KŘP) tedy Armata vlastně bude mít.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Skeptik »

Dzin píše:Protože u Armaty chtěli využívat domácí systém, ale ukázalo se, že je horší, než dovážené. Od té chvíle utichli informace jaký SŘP (KŘP) tedy Armata vlastně bude mít.
Oni jsou někde informace, jaké systémy VŮBEC bude Armata mít?
Já jen, že jsem zatím neviděl ani nákres celého tanku, ba ani to, jakou bude mít osádku (i když nejpravděpodobnější je řidič + 2 v pancéřové kapsli ... that's all :) )
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Zamčeno

Zpět na „Obrněná technika“