Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Zamčeno
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3859
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Scotty87 »

kenaf, Mirek58
Scotty87 píše:Pokud existují relevantní důkazy o zločinech legionářů tak ať je Rusko zdokumentuje a předloží.
S jejich rozšířenou informační základnou to jistě nebude problém.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Pátrač »

Kolegové, měl bych jednu prosbu.

Neřešme zde legionáře, s problematikou co jsem nadhodil nemají nic společného. Já jsem chtěl a většinově se to daří číst co nejširší spektrum názorů na tu podivnost, co byla postavena v Řeporyjích.

Já jsem přesvědčený, že tak jak je koncipován je to problém, který buď z neznalosti nebo z hlouposti a nebo na základě velmi dobře promyšleného kalkulu mění, a to zásadně, pohled na reálný průběh konce války a může se stát shromaždištěm kdoví čeho a koho.

Uměleckou nadsázku bych očekával u umění, nikoliv u památníku padlým vojákům. Tam má byt jasná a nedvojsmyslná symbolika.

Posuďte tedy můj názor ze všech stran, a s legionáři běžte někam jinam.

Jinak jde-li o Prahu šest, tato umělecká podivuhodnost by tam měla vyrůst. https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3 ... -pet-metru

Takže ještě jednou prosím - zde Řeporyje a Vlasovce.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2537
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od palo satko »

Tichy ked chces lavicku Vaclava H. Muysis si nachystat okruhlu sumicku pre statnu vdovicu Dagmar H.D. Ona na take stolicky ma copyrigth. Ale bud geroj a skus to so sochou a priber aj Skeleta :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11768
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Zemakt »

Já jsem přesvědčený, že tak jak je koncipován je to problém, který buď z neznalosti nebo z hlouposti a nebo na základě velmi dobře promyšleného kalkulu mění, a to zásadně, pohled na reálný průběh konce války a může se stát shromaždištěm kdoví čeho a koho.
Myslím, že hloupost je pravděpodobnější než nějaká sofistikovanější akcička.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
mantrevival
rotný
rotný
Příspěvky: 82
Registrován: 18/3/2020, 14:13

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od mantrevival »

Tak nějak mi ten tančík s helmičkou nevadí, ale spíš bych zvolil jinou formu. Tohle mi přijde jako námět na pěkný model do domácí sbírky a ne na veřejné prostranství.

Nasáklý americko-německým učením o tom, že všechno německé od nástupu adolfa k moci, je něco o čem je lépe nehovořit a co musí být zapomenuto, nemyslím si, že je toto správné. Již přiklad našeho předsednictví v EU s p. Topolánkem - Es kommt der Tag!!! dával naznačit čeho všeho jsou češi schopni. A socha pana Černého to jenom dorazila.....

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/to ... e-40154100

s tím co všechno naši předkové zažili s německým sousedem, mi stále nejde na rozum, kde se v nás bere to náckovství?!?

Komu vadí Rusko? Proč nikomu nevadí USA? Díky Rusku má NATO opět strašáka na větší investice do zbrojení.

Proč někdo staví takové pomníky z mých peněz? Proč musím platit policejní ochranu těm třem rusobijcům?!? Teď jsou všichni posr...i bez ricinu.

Hrdina je ten, kdo umí za své činy nést odpovědnost!!

No a ještě budeme uctívat Habsburské monarchy, kteří na nás vždycky prděli....ať postaví sochu Žižkovi nebo Husovi nebo jiným českým lidem....
WHO DARES, WINS!
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od skelet »

QVAK: "Koněv" není na oficiálním seznamu ministerstva obrany, tudíž se na něj ona smlouva nevztahuje.
palo satko: mi je poměrně jedno co se na Slovensku děje. Klidně si tam postavte sochu Tisovi, Váš problém.
ObrázekObrázekObrázek
Amiz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1162
Registrován: 7/12/2012, 17:19

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Amiz »

palo satko píše:Tichy ked chces lavicku Vaclava H. Muysis si nachystat okruhlu sumicku pre statnu vdovicu Dagmar H.D. Ona na take stolicky ma copyrigth. Ale bud geroj a skus to so sochou a priber aj Skeleta :D
Jak psal Pátrač, tohle téma sem nepatří. (PS: Osobně si myslím že by si tu lavičku či pomník v Bratislavě zasloužil, ale jak říkáno, tohle téma sem nepatří.)
Putin budiž proklet.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5060
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Juraj Tichý »

Samozrejme, že zaslúžil. A keď k tomu zopár fašistov trafí šľak, bude to ešte aj bonus.
Ospravedlňujem sa, ano nepatri to sem, ale boj s fasistickou lúzou treba viesť na všetkých frontoch.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2537
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od palo satko »

Tichy, Havel si sochu nezaslusi. Narodil som sa v Ceskoslovensku a dodnes je Ceskoslovensko mojou milovanou vlastou. Ja som necitil ani nadradenost a ani strach z Cechov. Pre mna osobne bol rozpad nestastim a Havel k rozpadu prispel vrchovate tym, ze sa nestaral o obcana a republiku, ale zberal osobne pocty a metaly velakrat s dost cudnou zivotospravou a preto vladu odovzdal tym dvom lotrom, Meciarovi a Klausovi. Znicil to, za co bojovali Legie a Odboj a SNP.
Obrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od QVAK »

Jan Tesař (*2. června 1933, Skuteč),
je český esejista, historik, disident a prvosignatář Charty 77. V roce 1956 absolvoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V roce 1956 nastoupil do Vojenského historického ústavu, odkud byl v roce 1958 vyhozen z politických důvodů, dva roky se jako nezaměstnaný zabýval studiem historie lidových soudů v Čechách, následovalo zaměstnání v muzeu v Pardubicích, v roce 1961 se vrátil do VHÚ. V roce 1966 vstoupil do KSČ, na jaře 1969 vystoupil z KSČ. V září 1969 byl zatčen, po třináctiměsíční vazbě byl bez soudu propuštěn. V roce 1971 byl opět zatčen, z vězení se vrátil v říjnu 1976. V květnu 1979 byl opět zatčen a v roce 1980 přijal nabídku k vystěhování, žil v Německu a později ve Francii. Nyní do Česka a na Slovensko distribuuje Bulletin EIT/AET (Mezinárodní dohoda pracujících – Europské združenie pracujúcich).
https://literarky.cz/civilizace/1249-ot ... -republice
...Kdyby byl Vlasovovi po válce dopřán československý proces, nevyšel by se zdravou kůží,“ napsal 7. května historik Jan Tesař,...

skelet,
v Tr. oznámeních jsou přesné citace, mě se informace nechtěla rychle dohledávat. Citace na kterou se odvolávalo i RF MZ a p. Lavrov je v druhém, Vitáskové.
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Polarfox »

Mě to takhle rozpitvávat a domýšlet si (protože z většiny je to domýšlení) přijde dost absurdní.
1) To že může něco působit kontroverzně není důkaz ďábelského plánu...bože je to socha od Černého
2) Poutní místo nácků se z toho stane sotva (není proč...leda by jim to někdo poradil a uměle to z toho udělal, třeba právě vysoce afektovanou reakcí) a pokud by se tam někdo takový začal objevovat, tak speciálně v Řeporyjích a pod tímto starostou by s tím měli velice rychle utrum
3) V momentě, kdy bolšonáckové v kožených mundůrech a jejich bližní, se svatojiřskou stuhou na jednom místě těla a různými kříži atp. na druhém pravidelně oblézají různé památníky/hroby a pomníky padlých (a v běžném životě hajlují), kdy se hardcore bývalé pohraniční kádry snaží vystavět vlastní pomníky střílení do zad a smažení na drátech, kdy se to po lesech hemží různými domobranci cvičícímu na obranu vlasti před NATO, na pietních akcích se prsí různí Vodičkovci, kdy památníky oblézají střelci z Donbasu, kdy si Dělnická mládež si pořádá svoje hlídky atd. atd. atd., mi to přijde jako ten nejmenší problém, co tady v této oblasti existuje. Jsou to právě tito lidé, kvůli nimž se v Našem vojsku vydávají kalendáře s nacistickými pohlaváry.

Tihle náckové/fašounci a sorta extremistů jsou naprosto skuteční a bohužel nikomu nevadí a nikdo je neřeší, ačkoli je to reálný problém. A my tu budeme řešit imaginární srocení nácků v případě dosti vyšponovaného "problému" s tančíkem? Kde to pak žijeme?
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Ejdou Rotacak
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1218
Registrován: 23/7/2012, 14:54
Bydliště: Praha - Zbraslav

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Ejdou Rotacak »

Zemakt píše:
Já jsem přesvědčený, že tak jak je koncipován je to problém, který buď z neznalosti nebo z hlouposti a nebo na základě velmi dobře promyšleného kalkulu mění, a to zásadně, pohled na reálný průběh konce války a může se stát shromaždištěm kdoví čeho a koho.
Myslím, že hloupost je pravděpodobnější než nějaká sofistikovanější akcička.
Já v tom osobně vidím spiše tu sofistikovaněší provokaci. Zkus si srovnat novinářskou rétoriku ve vztahu k Rusku v období po skončení studené války do cca roku 2010
a v jakém duchu se o Rusku píše v posledních 10 letech. Zajímavé, že drtivá většina rusofobů v českých diskuzích i zde na Palba.cz nedosáhla ani 30 roku života.
Když to srovnáš s četností příspěvků od jistých individuí na konkurenčním diskuzním webu, tak ti vyjde, že jsou to buď děti, nebo dlouhodobě nezaměstnaní
sociálové, popřípadě hlídači parkovišť. Nikdo jiný totiž nemá čas, aby v diskuzích vysedával 24/7/365 víc jak 5 let v kuse a hádal se o svých světonázorech
v 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 17, 19 i 23:00h, jako pár dotyčných rusobijců.

Jo, občas může mít člověk chřipku, ale kterej dement má čas sedět u toho furt? dítě, hlídač parkoviště nebo invalidní pisálek, samozvaný investigativní novinář.
Ti nám dnes nahlas káží, jak máme pohlížet na Rusko :lol: Přitom nás k přirozené ostražitosti vůči Rusku vychovávali od mala rodiče.
Proč z toho ale dělat afektovanou křeč? to ponese svoje "ovoce"....

2 Polar

slušně odbíháš od meritu věci :up:
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11768
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Zemakt »

Já v tom osobně vidím spiše tu sofistikovaněší provokaci
V tom případě by ale neměl být problém nalézt nějakou stopu určité organizace. Tu já nevidím, vidím jen tupce a provokatéry z podstaty, kteří se vymezí vůči všemu co jim umožní tisíce laiků a shlédnutí. Už jenom samotná postava autora plastiky dává určitý signál. Ten týpek své umění vyloženě na provokaci založil, ale konspiračka?
Zkus si srovnat novinářskou rétoriku ve vztahu k Rusku v období po skončení studené války do cca roku 2010
a v jakém duchu se o Rusku píše v posledních 10 letech.
No jo, jenže oni tomu také ne zrovna málo pomáhají :D .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od skelet »

Ejdou ono i chování RF se vyvíjí v čase, že ..
ObrázekObrázekObrázek
majales
Příspěvky: 2
Registrován: 28/5/2020, 12:28

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od majales »

Skeptik píše:No, ten pomník by mi ani tak nevadil, kdyby na něm byl nápis poněkud více odpovídající historické pravdě. Něco jako:

VOJÁKŮM 1. DIVIZE ROA
ZRADILI SVOU VLAST A SVÉ NÁRODY. PŘIDALI SE NA STRANU NEPŘÍTELE, KTERÝ JE I JEJICH RODINY POVAŽOVAL ZA MÉNĚCENNÝ LIDSKÝ DRUH, KTERÝ MĚL BÝT ZOTROČEN A VYHLAZEN. VE JMÉNU SVÝCH NOVÝCH PÁNŮ VRAŽDILI PŘÍSLUŠNÍKY ODBOJE I CIVILISTY, MUŽE, ŽENY I DĚTI. V CHORVATSKU, V BOSNĚ, V BĚLORUSKU, V POLSKU (ZVLÁŠTĚ PŘI VARŠAVSKÉM POVSTÁNÍ), VE FRANCII, V BULHARSKU A DALŠÍCH ZEMÍCH. TITO ZRÁDCI PÁCHALI TY NEJOHAVNĚJŠÍ ZLOČINY.
NICMÉNĚ PAK, V HODINĚ PRO PRAHU NEJTĚŽŠÍ, PŘIŠLI NA POMOC PRAŽSKÉMU POVSTÁNÍ. A AČKOLI PŘIŠLI ČISTĚ ZE ZIŠTNÝCH DŮVODŮ, VYVINIT SE ZE SVÝCH ZLOČINŮ, TAK VÝZNAMNĚ POMOHLI.
NA TŘISTA Z NICH PAK SPLATILO SVOJI VINU CENOU NEJVYŠŠÍ - VLASTNÍM ŽIVOTEM.
ČEST JEJICH PAMÁTCE

Jenže to by se asi Magorovi z Řeporyj moc nelíbilo. Neodpovídalo by to požadované propagandě.
A proč nepnapsat něco v tomhle smyslu, aby to bylo úplné:
ZRADILI SVOU VLAST, PROTOŽE ONA ZRADILA JE. MĚLI NA VÝBĚR MEZI TÉMĚŘ JISTOU SMRTÍ V NĚMECKÉM ZAJETÍ KDE ZEMŘELO AŽ 4.5 MILIONU ZAJATÝCH VOJÁKŮ RUDÉ ARMÁDY, A POKUD BY PŘEŽILI, ČEKALA JE TÉMĚŘ JISTĚ SMRT ČI PŘINEJLEPŠÍM LÉTA NUCENÝCH PRACÍ V TRESTANECKÝCH TÁBORECH SOVĚTSKÉHO SVAZU A OPOVRŽENÍ ZA TO ŽE BYLI ZAJATI. VLASTNÍ LIDÉ BY SE K NIM CHOVALI TÉMĚŘ STEJNĚ ŠPATNĚ JAKO NĚMCI. PROTO VOLILI TAK JAK VOLILI. ČÁST VOJÁKŮ ROA PŘED JEJÍM USTAVENÍM SE V JEDNOTKÁCH SS (RONA) PODÍLELA NA UKRUTNÝCH NÁSILNOSTECH, ZEJMÉNA BĚHEM VARŠAVSKÉHO POVSTÁNÍ A PŘI POTLAČOVÁNÍ SLOVENSKÉHO NÁRODNÍHO POVSTANÍ. V KVĚTNU 1945 PAK PO VYJEDNÁVÁNÍCH POMOHLI ČESKÝM POVSTALCŮM VYTLAČIT NĚMECKÉ SÍLY Z PRAHY JEŠTĚ PŘED PŘÍJEZDEM RUDÉ ARMÁDY OD BERLÍNA 9.5.1945. ODMĚNOU JIM BYLO SPOJENECKÉ VYDÁNÍ NAPOSPAS SOVĚTSKÉ SPRAVEDNOSTI, A VRAŽDY ZRANĚNÝCH PŘÍSLUŠNÍKY NKVD PŘÍMO V PRAŽSKÝCH NEMOCNICÍCH. MNOHO Z NICH SKONČILO NA POPRAVIŠTI A ZBYTEK BYL ODSOUZEN K NUCENÝM PRACEM V SOVĚTSKÝCH TRESTANECKÝCH KOLONIÍCH.
NA TŘISTA Z NICH PŘI OBRANĚ PRAHY PADLO.
ČEST JEJICH PAMÁTCE
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Pátrač »

Zemakt píše:
Já jsem přesvědčený, že tak jak je koncipován je to problém, který buď z neznalosti nebo z hlouposti a nebo na základě velmi dobře promyšleného kalkulu mění, a to zásadně, pohled na reálný průběh konce války a může se stát shromaždištěm kdoví čeho a koho.
Myslím, že hloupost je pravděpodobnější než nějaká sofistikovanější akcička.
Zemakte - v to doufám také. A nejlepší je, že nyní jdu psát na Ligu proti antisemitismu a budu se jim snažit vysvětlit, že i příslušník staré židovské rodiny může být moula, co napáchá - možná - hodně škody.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Pátrač »

Polarfox píše:Mě to takhle rozpitvávat a domýšlet si (protože z většiny je to domýšlení) přijde dost absurdní.
1) To že může něco působit kontroverzně není důkaz ďábelského plánu...bože je to socha od Černého
2) Poutní místo nácků se z toho stane sotva (není proč...leda by jim to někdo poradil a uměle to z toho udělal, třeba právě vysoce afektovanou reakcí) a pokud by se tam někdo takový začal objevovat, tak speciálně v Řeporyjích a pod tímto starostou by s tím měli velice rychle utrum
3) V momentě, kdy bolšonáckové v kožených mundůrech a jejich bližní, se svatojiřskou stuhou na jednom místě těla a různými kříži atp. na druhém pravidelně oblézají různé památníky/hroby a pomníky padlých (a v běžném životě hajlují), kdy se hardcore bývalé pohraniční kádry snaží vystavět vlastní pomníky střílení do zad a smažení na drátech, kdy se to po lesech hemží různými domobranci cvičícímu na obranu vlasti před NATO, na pietních akcích se prsí různí Vodičkovci, kdy památníky oblézají střelci z Donbasu, kdy si Dělnická mládež si pořádá svoje hlídky atd. atd. atd., mi to přijde jako ten nejmenší problém, co tady v této oblasti existuje. Jsou to právě tito lidé, kvůli nimž se v Našem vojsku vydávají kalendáře s nacistickými pohlaváry.

Tihle náckové/fašounci a sorta extremistů jsou naprosto skuteční a bohužel nikomu nevadí a nikdo je neřeší, ačkoli je to reálný problém. A my tu budeme řešit imaginární srocení nácků v případě dosti vyšponovaného "problému" s tančíkem? Kde to pak žijeme?
To rozpitvání jsem neudělal já, ale narazil jsem na ně hned druhý den po odhalení a potom jsem to s lidmi kolem pana Martina Brynycha dost pečlivě konzultoval. Na druhou stranu jsem se sním bez velkých potíží ztotožnil..

Proto si to vydiskutovávám zde - v de facto uzavřené komunitě, za to, abych burcoval veřejnost mi v této zemi už moc věcí nestojí.

Bod 3- skvělý popis stavu...něco se nám s tou naší zemí děje.

Děkuji! Čekal jsem kdy se vyjádříš, sice s Tebou nesouhlasím ve všem co jsi napsal, ale s ledasčím ano. Ještě jednou díky.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Pátrač »

majales píše:
Skeptik píše:No, ten pomník by mi ani tak nevadil, kdyby na něm byl nápis poněkud více odpovídající historické pravdě. Něco jako:

VOJÁKŮM 1. DIVIZE ROA
A proč nepnapsat něco v tomhle smyslu, aby to bylo úplné:
ZRADILI SVOU VLAST, PROTOŽE ONA ZRADILA JE. MĚLI NA VÝBĚR MEZI TÉMĚŘ JISTOU SMRTÍ V NĚMECKÉM ZAJETÍ KDE ZEMŘELO AŽ 4.5 MILIONU ZAJATÝCH VOJÁKŮ RUDÉ ARMÁDY, A POKUD BY PŘEŽILI, ČEKALA JE TÉMĚŘ JISTĚ SMRT ČI PŘINEJLEPŠÍM LÉTA NUCENÝCH PRACÍ V TRESTANECKÝCH TÁBORECH SOVĚTSKÉHO SVAZU A OPOVRŽENÍ ZA TO ŽE BYLI ZAJATI. VLASTNÍ LIDÉ BY SE K NIM CHOVALI TÉMĚŘ STEJNĚ ŠPATNĚ JAKO NĚMCI. PROTO VOLILI TAK JAK VOLILI. ČÁST VOJÁKŮ ROA PŘED JEJÍM USTAVENÍM SE V JEDNOTKÁCH SS (RONA) PODÍLELA NA UKRUTNÝCH NÁSILNOSTECH, ZEJMÉNA BĚHEM VARŠAVSKÉHO POVSTÁNÍ A PŘI POTLAČOVÁNÍ SLOVENSKÉHO NÁRODNÍHO POVSTANÍ. V KVĚTNU 1945 PAK PO VYJEDNÁVÁNÍCH POMOHLI ČESKÝM POVSTALCŮM VYTLAČIT NĚMECKÉ SÍLY Z PRAHY JEŠTĚ PŘED PŘÍJEZDEM RUDÉ ARMÁDY OD BERLÍNA 9.5.1945. ODMĚNOU JIM BYLO SPOJENECKÉ VYDÁNÍ NAPOSPAS SOVĚTSKÉ SPRAVEDNOSTI, A VRAŽDY ZRANĚNÝCH PŘÍSLUŠNÍKY NKVD PŘÍMO V PRAŽSKÝCH NEMOCNICÍCH. MNOHO Z NICH SKONČILO NA POPRAVIŠTI A ZBYTEK BYL ODSOUZEN K NUCENÝM PRACEM V SOVĚTSKÝCH TRESTANECKÝCH KOLONIÍCH.
NA TŘISTA Z NICH PŘI OBRANĚ PRAHY PADLO.
ČEST JEJICH PAMÁTCE
Za mě dobrý, sice si myslím že je z Prahy nevytlačili, jen zastavili jejich postup a donutili k vyklizení některých částí Prahy . Pokud by tam nebyla ten sloupek s plastikou, tak k týhle desce bych klidně položil kytku. Mě prostě ta plastika leze na nervy.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Skeptik »

Protože je to dlouhé a není to pravda.
Vlast vojáky RKKA nijak nezradila, vlast zradit nemůže - oni prostě padli do zajetí.

Za brutální až bestiální chování Němců k sovětským zajatcům nemůže SSSR, ale Německo.

Při Pražském povstání sice pomohli povstalcům, ale ze zcela zištného důvodu - aby jim bylo umožněno odejít do amerického zajetí, což při první příležitosti, v noci ze 7. na 8. května 1945, také udělali. Ráno již v Praze zůstal jen jeden malý oddíl, který vzápětí rovněž odešel směrem na Plzeň. "Vlasovci" tedy v Praze bojovali jen jediný den (7.5.1945)
Gen. Kuttelwasher: „Zásah Vlasovových jednotek měl snad více účinek morální, a to jak na obránce, jejichž sebedůvěra v boji proti Němcům byla posílena, tak na útočící Němce, u nichž zprávy o počtu jednotek, které měl generál Vlasov k dispozici, způsobily značný zmatek.“ - nevěřím, že lhal.

"Vlasovci" nevytlačili Němce z Prahy před příjezdem Rudé Armády. Vytlačili maximálně Luftwaffe z Ruzyně do Žatce - tedy směrem k přibližující se RKKA, která ji v okolí Žatce zlikvidovala.

"Vlasovci" Prahu neosvobodili. Pomohli povstalcům, ale odešli ještě před odchodem německé armády.

Z 1.836.562 vojáků, kteří se po válce vrátily / byli vráceni do SSSR bylo za spolupráci s nepřítelem odsouzeno cca 233.400 do vězení a pracovních táborů. Představitelé a organizátoři zrady byly odsouzeni k trestu smrti. (Krivošeev, 2001, na základě archivu NKVD)
Pozn. Nedělám si iluze o "spravedlnosti" těchto soudů, ale všichni v GULAGu určitě neskončili.
V číslech nejsou zahrnuti sovětští váleční zajatci, kterým se podařilo uprchnout, nebo byli osvobozeni postupující RKKA. U těch byl postup následující:
- vojáci byly po prověrce většinou přiřazeni k běžným vojenským jednotkám;
- důstojníci byli po prověrce zbaveni hodnosti a přiřazeni ke Útočným batalionům (Štrafbat) aby své "provinění" odčinili.
Po válce byli všichni bývalí zajatci z řad vojáků a seržantů rozděleni na dvě skupiny. První byla demobilizována, druhá zůstala v armádě, ale byla přiřazena do rekonstrukčních jednotek. Dne 12. července 1946 byly tyto jednotky rozpuštěny a vojáci z nich byly přiřazeny do pracovních kolektivů jednotlivých závodů, bez možnosti změnit práci či bydliště. Pro nás nepředstavitelné omezení osobní svobody, v tehdejším SSSR poměrně běžná věc.

Takže ano, osud bývalých válečných zajatců (těch co nespolupracovali s nepřítelem) nebyl po válce v SSSR lehký, ale to nebyl pro nikoho. A ve srovnání s tím, co zažívali 4 roky před tím, byl dokonce mnohem přijatelnější. A stejně tak ve srovnání s tím, co by zažívali, pokud by Německo v Evropě vyhrálo.

VZHLEDEM K VÝŠE UVEDENÉMU
Je můj návrh nápisu na pomníku v Řeporyjích mnohem blíže pravdě ... ale koho to zajímá, v době post-faktické, že?
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Památník Vlasovcům v Řeporyjích

Příspěvek od Skeptik »

Pátrač píše:Pokud by tam nebyla ten sloupek s plastikou, tak k týhle desce bych klidně položil kytku. Mě prostě ta plastika leze na nervy.
Musíš to brát tak, že je to Černý. Pseudoumělec snažící se dehonestovat vše - v tomto případě T-34 jakožto symbol Rudé armády. Nijak se to nevymyká z jeho "uměleckých děl".
T-34 pod německým blembákem je stejná provokace, jako český lev s hákovým křížem v tlapách.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Zamčeno

Zpět na „Ostatní“