Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kozlustechnykus »

Nejsmutnejsi je, ze diky takovymhle svinstvum tady obcanska valka fakt bude. A nebude to protoze urcita cast neprizpusobeneho obyvatelstva bude delat bordel a stvat vsechny okolo, ale protoze vedeni EU postupne nastve vuplne vsechny a zazene je do kouta tak, ze se ty politiky pokusi odstranit.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Tempik »

Dzine, jedna zásadní věc. Oni nechcou zpřísnit držení zbraní. Oni je chcou v podstatě zakázat mezi normálními lidmi!
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

Zemakt
Pokud nejsi dostatečně vycvičen k použití zbraně v krizové situaci, nepomůže ti ani, když půjdeš s bazukou proti deringeru. A naopak, pokud máš výcvik, dokážeš se ubránit (ve smyslu zachovat si život) i proti maníkovi po zuby ozbrojenému. Na obranu tebe a tvého blízkého v drtivé většině případů stačí samočiná pistole nebo revolver.

U nás je a považuji ji za dostatečnou, pokud je správně prováděna. To ale neznamená, že bych nechápal nebo nerozuměl snahám o její zpřísnění.


cover72
Také nemluvím o JPP. Ale sám jistě víš, že je obvykle rozdíl mezi tím, co říkají prvotní návrhy a tím, co se nakonec přijme. V parlamentní demokracii se obvykle první návrhy koncipují jako extrémní, aby se z nich v rámci pozdějšího vyjednávání mohlo slevovat a nakonec se prosadil kompromis, který v sobě bude obsahovat to nejnutnější, co chce předkladatel zákona prosadit. Proto mě zatím nechává naprosto chladným současný návrh, protože na základě empirických poznatků si dovolím predikovat, že konečné znění, pokud tedy vůbec nějaké bude přijato, bude jiné.

kopapaka
To je poměrně rozšířený mýtus, asi jako z druhé strany, že omezení zbraní vede vždy k omezení násilné kriminality. Ani jedno není empiricky dokázáno a vždy se jedná o specificky ohraničené výzkumy.

Tempik
Jednak to, co jsem napsal coverovi a jednak ikdyby se úplně zakázaly zbraně mezi civilisty pro jejich soukromé užití rozhodně to nebude znamenat prakticky žádné ohrožení naší civilizace. Na to je naše provázanost k držení zbraní zcela zanedbatelná.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Pátrač »

To je klasická reakce panikářů - něco se dlouhodobě neřeší, tedy radikalizace někoho a když nějaká tlupa vrahů zabije hodně lidí, všichni si myslí že zákaz zbraní to vyřeší. Prostě paka. To je jak za komunistů- já od roku 1975 až do převratu pamatuji dvě vlny omezování počtů zbraně mezi lidma, tehdy hlavně u myslivců.

Každý soudný člověk ví, že terorista či vrah na zakázku si zbraň vždy sežene. Ale nikdo si nechce připustit že v takto vyhrocené době se legálně držené zbraně mohou stát první linií obrany lidí. Vemte si Izrael. Jak tam tam Palestinci napadají noži bezbranné lidí, už několikrát byl zachráněn život či životy napadených tím, že okolojdoucí člověk měl u sebe legální zbraň a vyřešil vše zastřelením nebo postřelením vraždícího útočníka. Sám premiér vyzval každého kdo má legálně drženou zbraň, aby ji měl u sebe a byl připraven bránit sebe a své spoluobčany.

Je to sice špatně, lidí by neměli suplovat policii nebo armádu ale v nouzi nejvyšší to může být zásadní pro záchranu života. Blbnutí EU naší vlády je z tohoto pohledu směšné a nadále pokračuje převáření populace v Evropě do podoby bezbranného stáda.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Mimochodem jedna z našich vládních stran (ČSSD) tento návrh označila jako zbytečný až hloupý.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11765
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Pokud nejsi dostatečně vycvičen k použití zbraně v krizové situaci, nepomůže ti ani, když půjdeš s bazukou proti deringeru.
Současný zbrojní zákon ti ukládá povinnost, alespoň základního ovládání zbraně té kategorie, kterou máš v držení. Takže pokud spíš s kosou pod polštářem, ze zákona máš povinnost ji umět nabít, natáhnout a mířeně vystřelit. Bez toho bys ostatně nedostal oprávnění, že jo. Dostatečně vycvičen? Co to je za termín? Samozřejmě, že dostatečná míra výcviku ti umožní být lepším v ovládání zbraně respektive v jejím užití. Ovšem na krizovou situaci tě připraví pouze krizová situace. Toto nejde nacvičit, historie zná spoustu případů "zesrání" lidí, u kterých se to na základě jejich výcviku nepředpokládalo a naopak.

Ale o to zde vůbec neběží, musím se opakovat:
Jde o princip jako takový, opět ti někdo sahá na základní svobodu, sáhne jednou sáhne dvakrát...


jinými slovy, prostě ti někdo omezuje možnosti vlastní ochrany a je jedno jestli to v krizovce zvládneš či nezvládneš, tvá možnost na zvládnutí již bude z počátku omezena.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

No tak já myslím, že argumenty Dzina krásně podtrhuje "samočinná pistole" - to je pistole, co střílí dávkou. S tím se opravdu normální lidé bránit nemohou - ale právě na toto zmatení pojmů se spoléhá.

Ty nechápeš jednu věc, Dzine: tohle je již POTŘETÍ, co se snaží různou cestou PŘESNĚ O TOTÉŽ, tzn. úplný zákaz a zabavení všech samonabíjecích zbraní. Není to otázka kompromisu: je to otázka systematické snahy.

A ta systematická snaha je tu proto, že 100% "nezávislých odborníků", kteří tyto návrhy Evropské Komise vytvářejí, jsou protizbraňoví aktivisté z britské organizace "Small Arms Survey", která by chtěla odzbrojit civilisty na celém světě tak fanaticky, že lobbovala za odzbrojení Kurdů bránících se proti ISIS, protože "zbraně v rukou Kurdů nic neřeší", vše podle nich jen zhoršují a Kurdové by s nimi mohli někomu ublížit!
Že by bez těch zbraní byli povražděni a znásilněni Islámským Státem je Small Arms Survey ukradené - a úplně se stejnými prioritami přistupují i k odzbrojení celé Evropy.

Jejich aktuálním cílem je zavést v celé EU stejné zákony o zbraních, jako ve Velké Británii, kde jsou nejenže zakázané téměř všechny zbraně (brokovnice a kulovnice smí mít pár lovců, kteří si je smí vyzvednout z policejní stanice na lov a pak je tam zase na zbytek roku vrátí), ale i pepřové spreje, aby se ženy nemohly vůbec ničím bránit násilníkům. Potom by samozřejmě rádi šli dál, protože samotný fakt, že mohou civilisté mít "jakékoli" palné zbraně je "znepokojuje".

Takže mi odpusť, že jelikož sleduji snažení těchto grázlů přes 4 roky, nesdílím tvůj naivní optimismus. Pokud to dopadne dobře, bude to jen další ze zázračných uhájení pozic navzdory obrovskému tlaku těchto grázlů a jejich spojence Fabia Mariniho, který neváhá před Eurokomisí lhát, aby zbraně vykreslil v co nejčernějším světle a vydupal si ten jejich zákaz.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Dzin »

cover
jasně omlouvám se, ve smyslu zákona by to byla samonabíjecí pistole. Někdy zapomínám, že za tu dobu, co jsme studoval se názvosloví změnilo.

Právě, snaží se snaží a zatím jsou jen ty snahy. Možná jsme velký kliďas, ale nějak mě tyhle snahy nevzrušují.

Zemakt
Třeba projít alespoň Kurzem stresové (krizové) střelby (nebo jak se to teď nazývá). Je trochu rozdíl střílet na střelnici a střílet "v boji". Třeba jen u zmíněného kurzu ti polovina lidí vypadne. A to jsou lidi, kteří tam přijdou s odhodláním ho absolvovat a samotná zátěž (psychycká nebo fyzická) není nijak dramatická. A přesto ho neudělají.

A nadruhou stranu, pokud dokážeš v krizové situaci správně jednat a si na to plně vycvičen, dokážeš zneškodnit beze zbraně i útočníka se zbraní. Nebo na to máš přinejmenším docela velkou pravděpodobnost.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od CAT »

Dzin: Beze zbraně proti zbrani máš docela šanci? Zkoušel jsi to někdy? Naprosto vážně myslíš, že kurz tohle pošéfuje? To se trénuje roky pravidelně, abys třeba proti napadení nožem vyvázl jen s jednou, nebo dvěma bodnejma ranama a ne mrtvej, obrana proti střelné zbrani se pro jistotu netrénuje vůbec a pokud ano, tak naprosto specifické situace, kdy k tobě útočník přistoupí na kontaktní vzdálenost, což takovej terorista neudělá, protože k tomu nemá důvod... V tomhle seš vedle jak ta jedle... Navíc se tu bavíme o populaci, to neznamená třeba jen já, kterej měří 187cm, má přes 80kg a má něco odtrénováno a odstříleno, to může bejt támhle pani z tesca, která už na tréning fyzicky nemá, tak si chce pořídit pistoli, aby jí na sebeobranu stačil jen správný "mindset". To je jedna z těch zákeřnejch věcí, timhle znemožníš obranu hlavně slabejm lidem...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Tempik »

Dzin píše:cover
Právě, snaží se snaží a zatím jsou jen ty snahy. Možná jsme velký kliďas, ale nějak mě tyhle snahy nevzrušují.

Jenže o tom to celé snažení je. Jakmile kliďasů bude moc a paranoiků málo, tak to projde, protože nebude odpor.
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kozlustechnykus »

Presne tak, staci aby tohle proslo jednou a do rozpadu EU se to uz nikomu nepovede zrusit. A ze te nevzrusuji snahy o omezeni tvych zakladni prav? No, radsi bez komentare.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

Dzine, to jsou teda argumenty...
Třeba běžnej policajt má padesát nábojů na rok a to je ještě všichni nevystřílí. Alespoň někteří správci střelnic mívaj "pod pultem" občas oodezřele levný náboje...
Není to tak dávno, co si nějakej odborník stěžoval, že běžnej policajtumí se zbraní zacházet hůř než velká část "střelecké" populace(pokud sám soukromě nestřílí). At mluvil o běžném zacházení nikoli o nějakých kurzech.

Mimochodem, když jsem byl na vojně, tak první věc kterou instruktor o boji beze zbraně řekl, že je potřeba šetřit náboje, aby nedošly a že bez hromady štěstí a dlouholetého výcviku je to takový lepší způsob sebevraždy.
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17866
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Něco z TV Markíza k tomuto tématu. (je to veřejné, takže by to měli vidět i lidé bez ksychtknihy)
https://www.facebook.com/TelevizneNovin ... 0/?theater
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Pátrač »

Dzin je asi mimo mísu. Víte já jsem prošel několika koly vycviku sebeobrany a boje zblízka a neumím si představit jak bych se i přesto, v době kdy jsem byl v nejlepší formě dokázal nějak vyřeit situaci, kdy já mám holé ruce a protivník pistoli, nataženou a stojí 3 či 5 metrů ode mě. To je prostě pakec, který nemá řešení.

Při štěstí a menším překvapení bych tenkrát dokázal odrazit útok holí nebo nožem, ale to je vše. Jo s pistolí je to jiné kafe. Člověk může jít odvalem k zemi a pokud to umí, vytáhnout vlastní zbraň a pokusit se střelit, to by mohlo vyjít, ale to je asi tak vše. Já nejsem žádný příznivec toho aby měl zbraň kde kdo. Ale ve světle toho co se děje v našem informačním dosahu je to asi jediná cesta jak zajistit lidem obranu, protože počítat s policií vždy nejde.

A EU to chce zvrátit a udělat z Evropanů bezbranné stádo k pobíjení kde kým. Jakmile to jednou projde, už to nic nezvrátí. Cover má v tomto naprostou pravdu a tím více mě to štve, jelikož jsem s ním v tomto směru vedl několik sporů.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
JiK
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 426
Registrován: 26/8/2008, 18:02
Bydliště: Bethlehem, PA

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od JiK »

je dobre videt kontrastni pristup:

Izrael svym obcanum legalni ziskani zbrane zjednodusil a svych muslimu se snazi citlive zbavit, treba i jim, ze jim da autonomii, jako v Gaze.
Europska unie chce legalni zbrane v rukou svych obcanu omezit, a jako bonus jen nemci prijali milion muslimu jen letos.

Je myslim dobre videt, ktera zeme chce zachovat sve obyvatelstvo a ktera se ho chce zbavit.

Tyhle eurotrockisty v komisi, blouznivce, a KGB sponzorovnane levicove aktivisty, kteri si uskutecnuji sve vlhke sny ze studentske revoluce v roce 1968 byl zapadu cert dluzen.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11765
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Něco z TV Markíza k tomuto tématu.
Ale, že se ti borci při tom vyřádili, co? Pif, paf, rattttaata.. :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Rozbor dopadu této navrhované směrnice
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2 ... ych-zbrani
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11765
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

A já bych ještě přidal skokový nárůst počtu nelegálních zbraní oproti léta trvajícímu poklesu!
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Pátrač »

Tak tak. Přesně k tomuto to povede. Nakonec bude mít stát menší kontrolu než měl. Jsou to fakticky telata. Ha tímto přirovnáním jsem urazil mládě a tím i jeho matku, krásné a noblesní domácí zvíře - krávu.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

Tak jsem udělal trochu "investigativní novinařiny" a je to horší, než jsem myslel.

Dzin je definitivně mimo, protože zakázat samonabíjecí zbraně je hlavní a nejdůležitější cíl, s jakou byl celý odbor Eurokomise pro zbraně založen.

A "nezávislí odborníci", kteří to ideově vedou, jsou taková banda fanatiků, že chtějí odzbrojit i Kurdy, aby se neměli jak bránit Islámskému Státu - natož nás:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015113001

To všechno je pak ještě propojené s OSN a jejich "rozvojovými cíli tisíciletí".
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“