Lockheed F-117 Nighthawk

Letouny všech typů a použití
Odpovědět
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Tady se teda člověk doví věci... Ten Patriot musel znamenat obrovské ohrožení pro vojska Varšavské smlouvy :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pánové moc děkuji za naši spolupráci. Než jsem v sobě získal sebeddůvěru, tak to byl pan YAMOTO, škoda, že mě za mého syna a náš střet za politruky nemá rád, je to stejně frajer. Dovolíte mě, (byla by to škoda ) , i když sledvanost blbá, ale pánové, pozor vezměte mě jako uklizečku, než se rozjedu k novému, musím mít uklizeně staré. A když tomu rozumím, nic se mi nestalo.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Víte co velitel, se zastal svého podřízeného. Děkuji, věřte, že to vždy nepotřebuji, a o to je to cenější.
Naposledy upravil(a) michan dne 25/3/2006, 00:58, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Tak k tomu letounu, byly to tři směry Kudy přilétaly F-117 do Iráku, vytvořily 3 koridory , a teď dobře poslouchejme v obraně PVOS Iráku.
Naposledy upravil(a) michan dne 25/3/2006, 13:37, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Haness píše:redboy:máš pravdu, F-14 je opravdu dobrý a i pěkný letadlo, ale to stejné bych já řekl i o Spitfiru ten taky prostě jednou musel skončit, takže bych na takovu tragedii nevyděl :) :wink:
Žádná tragédie, jen si tak spomínám když byly nové, spíš nostalgie :wink:
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Prosím, nekecejte si kraviny, skutečnost je jiná. I já si přeji, aby všechny prognózy, a teď ta nejdůležitější část, redboy i já si přejeme přezbrojení.
Naposledy upravil(a) michan dne 25/3/2006, 13:33, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Já zase aby to mělo souvislost. Hlavně si pamatujme zdolejte PVOS, začněte očima, potom jim zničte mozek a potom si v tom státě dělejte co chcete a když budete chtít, tak slušně.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Mikhassel.Dralno
Poddůstojník v záloze
Poddůstojník v záloze
Příspěvky: 191
Registrován: 6/2/2006, 21:04

Příspěvek od Mikhassel.Dralno »

K tomu "vychytání" -- to jsem myslel, jako, že to tehnologie prostě zvládne ukrýt, samozřejmě, že správně bych měl uvést, že to odrazí do jiných míst než je radar a část pohltí.

K tomu účelu TAMARY: Měla být schopna detekovat rakety (obecně), protože tehdy "prohnilá kapitalistická společnost" přišla s "nějakým novým druhem rakety". Opravdu jsem slyšel, že se jednalo o PATRIOTY, ale když jste mě přinutili uvažovat, proč by asi bylo nutné detekovat Patrioty, řeknu k tomu tolik - užívá se Patriot jako raketa - země-vzduch proti letadlům? Pokud ano, pak bych nějaký důvod "možná viděl", ale ten účel byl spíše proti cruise missile a raketám s plochou dráhou letu.

A ještě jedna teorie: Na ČT2 dávali před lety dokument o TAMAŘE s tím, že tehdy ruské radary nebyly schopny detekovat střely, jež se při svém letu točily kolem své osy...a na to, že byla právě TAMARA.

Nejsem radarolog, takže nevim.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Tak to si všechno asi oprav sám, jako já si si své ( ale opilé) nepřesné údaje opravuji. Nebo , když bude mít někdo sílu tak ti to opraví. nesmíš s námi moc tlouct o zem, jen nás tak trochu prohazuj svým světem.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Dzine, doktore, docente, můj nejmileší soupeři na palbě ( ani o tom nevíš), pojď co je vlastně to ubohé letadlo F-117, o čem to ti lidé mluví, sestřelili to v Jugosláviii, do dnes to opěvují. Pojď do souboje., je to dobré letadlo, nebo není.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

...troška klidu by neuškodila...!....
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Já mám trochu klid, je tady přelom 20/21 století a chytré, drahé a milé hlavy, přemýšlejí, pozor, mají i reference. Vyřešíme PVOS.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Má analýza PVOS dnešní doby:
V současné době, v takovéto technologické převaze USA, nemá žádná PVOS všech států světa šanci odolat. USA poučena Izraelským způsobem překonávání PVOS okolních států, který vylepšila, je dokonalá.
Nyní konkrétně: Proti páté největí armádě na světě Iráku, technoligicky o 0,5 až 1,5 generace zpět postupovala takto:
Během prvních 3 hodin vytvořily F-117 a rakety s plochou dráhou letu 3 koridory v šířce 3-5 km ( rozstřílely RL a SAM) oči Státu. Okamžitě napadli velitelství Iráku, hlavu státu. Postupně do 3 dnů zničili oči, uši a hlavu státu Irák a postupně ničili samostatné jednotky Irácké armády. Jo a řekněme si, že byl rok 2003 a nyní je březen 2006. Víte co myslím, vždy poučení z chyb.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Haness
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 944
Registrován: 18/4/2005, 22:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od Haness »

Tehdy šlo už vůbec o to že v prvních několika dnech bylo zničeno velitelství vojsk, tajné služby a celkově všechny velitelské budovy co se týče armády v Iráku, to už pak nějak zorganizovat PVO nešlo. Když byla velitelská stanoviště v troskách, organizovat PVO z fleku zrovna na efektivitě "nepřidalo"
ObrázekObrázek

Pouze zasáhnout nestačí.....
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

take pekne fotky..to nie je top secret?hehe..
je pravda, že F 114A je dosť nestabilné v lete a ľahko sa prepadne?Dopočul som sa, že mali problémi aj s radarmi Žirafa a Tesla? alebo je to vymysel?...
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Pro Hanesse, drahý kolego domysleme to. Je to spíše naopak než píšeš. Po rozbití PVOS Iráku, očí , velitelství Iráku hlavy, televize a rozshlasu, uší, zůstala právě jen PVO jednotlivých jednotek. Byla to právě PVO jednotek, která se nemusela organizovat, která byla. Jedině PVO jednotek ještě sestřelovala sporadicky vrtulníky a letouny Američanům.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Jedna z krátkých zpráv časopisu Nowa Technika Wojskowa, přepíšu to tu cele:

Podle mluvčího USAF, jsou v současnosti připraveny plány na vyřazení „většiny, jestli ne všech“ z 52 v současnosti používaných letounů F-117A. Část z nich by mohla být poskytnuta vybraným spojencům, i když v součastné době neprobíhají rozhovory z žádným z nich. Důvod vyřazení letounů (původně to mělo být v roce 2011), je snaha o snížení značných rozpočtových nákladů a také zavedení do služby letounu A/F-22 Raptor a RQ-4 Global Hawk. (netuším jak s tím souvisí, pozn. redboy) Raptor má větší možnosti nošení ofenzivní výzbroje než F-117A (do osmi bomb malé ráže GBU-39 SDB v porovnání se dvěma klasickými, laserovými GBU-27). Krom toho v nadcházejících letech dojde k zavedení letounu F-35, což spolu s výše jmenovanými zajistí efektivní plnění úkolů, plněných v současnosti letouny F-117A.

Konec citátu.
Pokud mohu za cca 8 let čtení tohoto časopisu posoudit, nestává se často, že by prezentoval zprávy, které jsou nepotvrzeny (na rozdíl od některých našich periodik).
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6842
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Perfektní díky za informaci. Poláci jsou dobrý, včetně historiků a mají skvělé zprávy. Je vidět, že ty amíky ty války a recese taky trochu vyčerpávají. "Ty peníze". F - 117 bude škoda, myslím, že však ještě chvíli nějaká bude.
ObrázekObrázekObrázek
Blážík92
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 19/7/2007, 09:06

Příspěvek od Blážík92 »

Pěkný letadýlko
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Včera 22.4.2008 po slavnostním ceremoniálu v Palmdale, v místě svého vzniku ve slavných prototypových dílnách Lockhead, Skunk Works posádky přelétli poslední čtyři F-117 na místo svého zakonzervování. Bude jím Tonopah TRA v Nevadě, místo prvního vzletu a posledního přistání.

Mezi těmito událostmi uběhlo 29 let.
ObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Letadla“