Nová česká útočná puška

Zamčeno
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

kopapaka píše:Pár informací o "805"cituji:
"Největším trumfem této zbraně je naprostotá adaptabilita co se týče použití náboje... Puška může střílet jak náboje ráže 5.56 NATO s použitím M16/M4 zásobníku (či vlastní výroby), tak i ráži 7,62x54 s použitím zásobníku vlastní výroby, tak i osvědčený náboj 7,62x39 se zásobníkem pro SA58... Stačí vyměnit jen hlaveň, úchyt zásobníku a nábojovou komoru (a možná ještě prá drobností) a je hotovo...!"
Doufal jsem ze se timto trendem bude nova zbran CZUB bude ubirat. Unifakace s 5.56x45 ma svoje vyhody i nevyhody. Ale pokud se daji zamenovat 5.56NATO se vz.43, tak neni problem prestvba napriklad na 6.5 SPC.
Myslim, ze CZUB urcite na nove utocne pusce zapracovala a jsem presvedcen, ze to nebude jenom kopie "neceho".
Ale, vyckejme na oficialni predstaveni. Pak muzeme hypotetizovat.

ad. puvodni zasobniky z M16 - nejhorsi mozna volba.
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

ad. puvodni zasobniky z M16 - nejhorsi mozna volba
To je sice pravda, jenže pokud bude použita r.5,56 tak je skoro nezbytné použít tyto zásobníky. Nebo vyřešit vlastní, ale s možností použití zásobníků z M-16. Kompatibilita je sice obvykle problém, ale bez ní je problém ještě větší. Příkladem budiž FAMAS, novější verze už ty zásobníky používat můžou.
5.56NATO se vz.43, tak neni problem prestvba napriklad na 6.5 SPC
Hlavně proto, že 6.5 SPC (nebo 6.8x43mm SPC ? ) je řešen tak aby šel používat s co nejmenšími úpravami ve zbraních r.5,56. Osobně mě spíš šokovala r.7,62x54, to může znamenat nový kulomet ( modulární?!? ) nebo případně i odstřelovačskou pušku... Hlavně tento náboj mě přinutil to sem hodit
Bude to 6.8x43mm SPC nebo 6.5 SPC ? Tohle jde trochu mimo mě
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

kopapaka píše:Hlavně proto, že 6.5 SPC (nebo 6.8x43mm SPC ? ) je řešen tak aby šel používat s co nejmenšími úpravami ve zbraních r.5,56. Osobně mě spíš šokovala r.7,62x54, to může znamenat nový kulomet ( modulární?!? ) nebo případně i odstřelovačskou pušku... Hlavně tento náboj mě přinutil to sem hodit
Bude to 6.8x43mm SPC nebo 6.5 SPC ? Tohle jde trochu mimo mě
muj preklep, spravne 6.8 SPC. Tento naboj ma tabulkove lepsi vlastnosti 5.56 NATO.
Ten "Mosin" jsem zaregistroval az ted. To bude ale urcite preklep. Uz 7.62x51 by byl na povazenou. Ale cpat do automaticke pusky naboj s okrajem je blbost.

AD. Zase zasobniky, nic proti univerzalnosti. Zbran muze i sirsi spektrum potencionalnich zakazniku,
Moje vyhrady se vztahujou pouze k pouziti puvodnich zasobniku z M16.
1911
četař
četař
Příspěvky: 70
Registrován: 7/5/2008, 11:53

Příspěvek od 1911 »

tiez si myslim ze 7,62x54 je preklep... :-)))

Zato 7,62x51 NATO mi pripada ako celkom logicka volba, skoro vsetky nove utocne pusky su aj v tejto variante, asi sa zistilo ze 5,56 nie j evzdy najlepsia volba. Podla mna nejaka SAW verzia a detto aj nieco ako marksman rifle bude... bola by skod ato neurobit, priam sa to ponuka.. s minimalnymi nakladmi na vyvoj prist s niecim novym...

a btw snad bude aj civilna verzia:-)
nejsem novacek, kdysi jsem tu byl "znam" jako "sketch"....:-)
Karel
Příspěvky: 9
Registrován: 1/3/2007, 11:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel »

Nevím jestli to tady už zaznělo, ale ta věc co jí nazývají "škorpión evo" má být na náboj vz.43.
A nevyvíjí jí ČZUB ale Prototypa.
Délka hlavně je vyšší než se zdá z obrázku, protože nábojová komora se nachází nad ústím zásobníku.
Co se týká teleskopického pouzdra - a teď napíšu čistě svůj názor - tak to může být výhoda jenom pokud by to nějak moc nekomplikovalo konstrukci a nesnižovalo spolehlivost, což se mi nechce věřit.

Jinak pracovní název "škorpión evo"... no nic proti, ale už je na čase aby se rozhodlo co vlastně bude nástupcem skvělých škorpionů. Někde jsem se dočetl, že pod názvem škorpion II by se mělo sériově vyrábět v ČR Slovenské Laugo.
N_Eser
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 127
Registrován: 2/12/2005, 23:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od N_Eser »

Tak minulý týden proběhla v Praze v Letňanch výstava Future soldier, sice sem se na ní nedostal, ale podařilo se mi najít z ní pár fotek souvisejících s tématem. Nejdříve CZ 805
Obrázek
Obrázek
A ještě jedna a to by měl být Scorpion EVO III
Obrázek
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Čistě vizuálně, se mi ty zbraně líbí. Designově se to nepodobá ničemu, co se dnes ve světě používá. S naší kvalitou a tradicí ve výrobě zbraní, by to mohlo teoreticky udělat díru do světa. Jsou k tomu nějaká TTD?
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Zadní část mi připomíná HK. Tu přední vroubkatou část už mají chrudimáci na samopalech, ne? Někde jsem to viděl.

Jinak to opravdu velmi slibně. Hlavně aby je armáda nakoupila, když samozřejmě budou lepší než Sa vz.58.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Tady je to vidět dobře. Ale to je na tom Sa jenom přidělané, nevíte kdo to pro ně dělal?
Obrázek
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Mantra-no zkoušely se tady různé "hrůzy" :) Kdo to dělal nevím, zkusm to zjistit....
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

jak vypadá současná situace kolem útočné pušky ČZ 805 A??? Má tohle šanci se v čs. armádě prosadit??
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Pokud má armáda dost pěněz tak možná dojde k zavedení.Ale to pochybuji že budou peníze.

Jinak se nemohu zbavit dojmu že CZ koupilo licenci na FN SCAR
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

reddogu, no budu li to brát jen dle toho, jak ta naše útočná flinta vypadá, pak nelze než s tebou souhlasit. Nejsem si však jist, jak je na tom tahle zbraň technicky. Jedná se o stejný systém jako v případě FNky?? Proč by pak dostávala i jiné označení??
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

No myslím že v dnešní době už má většina zbraní stejný systém. Tzn hnaný plynem a rotující závěr s uzamčením do hlavně. / prosím jen zjednodušuji nemlaťte mě /
systém sa58 , G3 ani famas to jistě nebude . A víc systémů které jsou života schopné mě nenapadá.

a jestli koupily licenci nemusí používat nutně jejich označení / za příplatek /

Nový škorpion je taky nápad slováků / laugo /jen to v CZ upravily podle sebe , tak proč ne SCAR
Sgt.Pierro
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 232
Registrován: 21/10/2008, 12:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sgt.Pierro »

existujou už pořádné fotky toho nového škorpa?? Apropos proč myslíš že by to nemohl být systém Sa58??
Veni, vidi, vici...
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

No pokud by to byl systém s výkyvnou závorou / sa58/ tak to by bylo pěkné.
Ale pochybuji. Tak to by nemuseli vyvíjet novou zbraň ale jen modifikovat sa58.
Jo někde ve světě už fotky jsou.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Co vím tak armáda se nechystá koupit novou zbraň pro obyčejné vojáky. Speciální síly už si koupili svoje nové zbraně a ti co mohli si udělali upgrady sapíků.
Sa vz.58 je podle armádního vedení stále dobrá a hlavně máme, aspoň zatím, neurékom munice.

Je pravda že tato se dá snadno darovat do Afghánistánu jako humanitarní výpomoc této zemi, tak jako dělostřelecké granáty apod.

Podle nového A-reportu se budou nakupovat pouze nové kulomety - místo Uk-vz.59 pro 43.vmpr a nějaké soupravy vojáka 21.století.
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Nová CZ 805 je i na 7,62x39. takže otázka munice to není.

A čím déle koukám na obrázky 805 , tak jsem 100 % přesvědčen že je to SCAR
reddog
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 469
Registrován: 21/11/2008, 11:40
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od reddog »

Tak prej se má v odobí 2009/2010 dodat cca 10 000 ks CZ 805 .
Pro AČR.
Ale není to oficiální záleží to na financích, jak už to už unás chodí.
Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Ani zbla tomu nevěřím. Jak to řekl gen.Žižka v A-reportu, prioritu mají jednotky výjezdové a těch určitě není a nebude 10tis.

Jestli je součástí výzboje vojáka pro 21.stol. tak možá, ale ne takovéhle počty.

Co by s tolika armáda dělala?
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Zamčeno

Zpět na „Pěchotní výzbroj“