Tank T 90(S)

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Odpovědět
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od kenavf »

Za nový tank by to bolo relatívne málo,alebo je to tým "podhodnotením-napadnutim" rubla?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Kenavf ak som to prepocital spravne kurzom cca 47 rublov/1€ tak cena mi vysla cca 2 mil €, tak to je napr. oproti Oplotu M, ktory isiel do Thajska za 4,5 mil alebo PT-91M ludovka, o zapadnych tankoch nehovoriac...

Inak zaujimava je konfiguriacia, pozadovany pridavny pancier je 2S23 (Relikt), mriezovy pancier pre motorovu cast, a generator...
http://gurkhan.blogspot.sk/2015/07/90.html
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od rabo »

Kurz Rubeľ a Euro je dnes úplne iný. NBS má 66 Rubľov / 1 Euro. Ale tieto kurzy nie sú relevantné, lebo Rusko MO kupuje Ruské výrobky za Ruble. Tento stroj nebude určite určený pre armádu, ale najskôr pre výstavy.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

Podle článku v posledním ATM to vypadá, že by Rusové chtěli svoje T-90 modernizovat na standart T-90MS. To by byl docela zajímavý obrat, protože v předchozí době jsme obvykle četl, že od této modernizace se opouští z důvodu zavádění novější obrněné techniky (Armata). Když si nad tím tak myslím, napadají mě dva důvody. První je, že se budou snažit uspět s touto modernizací na zahraničním trhu a obvykle je větší šance prorazit s výrobkem, který má armáda domovského státu zavedený. Druhý, že program modernizace ruských obrněných vojsk se spožďuje/redukuje (ekonomické nebo technologické problémy?) a bude třeba vyplnit mezery.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Dzine ono toto rozhodnutie ma svoju logiku, ked si zoberieme, ze T-90 je najnovsi tank RA, ktory je niekde v prvej polovici zivotneho cyklu, a logicky mi vychadza, ze ako prve pojdu do zalohy T-72 B/BA a potom B3 tak T-90 bude este dlho v aktivnej sluzbe, zaroven Ruske zdroje uvadzaju, ze povodna T-90 ma svoje nedostatky najma v schopnostiach SPR, niekde som tu to pisal, Proriv (1,2,3) je suputnikom (konkurentom) univerzalneho vezoveho kompletu Burlak, jeho vyvoj je ukonceny pravdepodobne v stave, ze je sposobili ist do seriovej vyroby, naznakom problemov s Armatou by bolo keby sa RA rozhodla nim modernizovat T-72...

+ samozrejme zavedenie T-90MS/SM do RA by malo zvysit pravdepodobnost jeho exportneho uspechu, pri modernizacii uz zavedenych T-90 resp. pri predaji novych kusov....
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Julesak »

Hlavne treba vedieť, či sa toto rozhodnutie týka T-90, T-90A alebo oboch.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Podla ATM sa ma jednat o vsetky T-90 bez ohladu na pismenko...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

klingy
Jde mi spíše o to, že původně byla tato modernizace odmítnuta se zdůvodněním zavádění nové techniky (Armata). A najednou je tomu jinak a proto by mě zajímalo, proč tomu tak je. Přitom není to tak dávno, co byla modernizace T-90MS odmítnuta, tuším (před)loni?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Skeptik »

Nebyla odmítnuta, jen bylo konstatováno, že není na pořadu dne, protože zatím T-90 vyhovuje, a bylo nutno modernizovat T-72B na verzi B3 (4). Teď se asi peníze našly, B-trojek/čtyřek je již dost, tak přišly na řadu T-90.
Přeci si neponechají T-72 B3 a nevyřadí T-90 / T-90A. To by tak trochu nedávalo smysl, ne?

P.S. Zda se ty peníze "našly" navíc, nebo zda je to díky posunu nákupů T-14 v čase, to se teprve ukáže.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od rabo »

Jde mi spíše o to, že původně byla tato modernizace odmítnuta se zdůvodněním zavádění nové techniky (Armata). A najednou je tomu jinak a proto by mě zajímalo, proč tomu tak je. Přitom není to tak dávno, co byla modernizace T-90MS odmítnuta, tuším (před)loni?
Z toho čo som vyrozumel o budúcej armáde RF, tak to vyzerá tak, že Rusko nebude potrebovať viac ako 200 T-14 a modernizovaných cca 250 T-90 do verzie MS s ostatok ,cca pár stovák T-72Bxx. Celkovo sa budeme baviť pre rok 202x o cca 1200 moderných strojoch. Určite budú ďalšie stovky v rezervách.
Milda
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 8/5/2007, 20:03
Bydliště: Litoměřice

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Milda »

Rabo, jen naivní otázečka, šlo by dělo z Armaty osadit do T-72 nebo T-90? Asi ne kvůli malé věži a osádce, co? Jen mě to před pár dny napadlo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Skeptik »

Milda píše:Rabo, jen naivní otázečka, šlo by dělo z Armaty osadit do T-72 nebo T-90? Asi ne kvůli malé věži a osádce, co? Jen mě to před pár dny napadlo.
Minimálně u verze T-90MS/AM je to uváděno jako možnost.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Rabo odkial mas informaciu o tych 1200 tankoch? , sa hovorilo o 2000 tankov + v aktivnej sluzbe, 200 T-14 to je jedna tankova brigada a jedna mechanizovana brigada to sa mi zda nejak velmy malo...
---
Skeptik, ako moznost to je uvedene, ale fyzicky sa tam nevojdu podkaliberne strely s celkovoudlzkou nad 750mm
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

Skeptik
Kolik je modernizovaných T-72 na standart B3 (všech možných dílčích podmodifikací)? Mohu se mílit, ale bavíme se řádově o stovkách tanků. Ohledně toho, jaké byly obvykle proklamované počty mi nepřijde jako pravděpodobné, že by najednou bylo toto číslo "dostačující".
Modernizace T-90 by měla logiku, pokud by se jednalo o nejlepší tank "na skladě". Ale máme mít přes dva tisíce T-14. Modernizovaných T-72 by mělo jít do několik tisíců. 250 T-90 je potom příliš malá série, aby se ji vůbec vyplatilo dál provozovat. Z hlediska unifikace je nesmysl mít několik tisíc tanků dvou typů a k tomu pár set tanků odlišného typu.

rabo
Podle toho, jaké počty uváděla samotná ruská strana. Klingy to už nakousl, Rusko naposledy deklarovalo, že do roku 2020 má být vyrobeno 2300 tanků T-14.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Julesak »

To číslo podľa mňa zahŕňa všetky typy na platforme Armata (T-14, T-15, T-16 etc...). Iba tak si viem predstaviť žeby mohlo byť ako tak reálne.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Dzine: podla Ruskej wiki by malo byt do konca roka 2015 v sluzbe 1000 T-72 B3
Julesak: Vsak predstavitelia UVZ to aj tak oficialne prezentovali, myslim ze som to aj daval do temy T-14...
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

klingy
Poslední co jsme četl bylo, že je modernizováno 600 T-72. Ale to samozřejmě nijak nepopírá, že jich do konce roku chtějí mít 1000, první může být údaj o počtu převzatých a druhé vyrobenýc/modernizovaných.

julesak
O 2300 tancích T-14 do roku 2020 se píše ve "Státním vyzbrojovacím programu", který je zatím jediný oficiálně přijatý koncept rozvoje. Ty měli nahradit u prvosledových jednotek všechny T-90/80/72. Sice se později objevila informace, že by do roku 2020 mohla Ruská armáda získat maximálně cca 500 tanků, ale výše zmíněný program modifikován nebyl. Alespoň ne oficiálně, resp. o tom opravdu nevím.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od arten »

2000 aj 2300 Armat do r. 2020 je mokrý sen generálov a úplne nereálne číslo. Konštrukcia sa ešte len testuje a vylaďuje na predsériovývh strojoch. Ak výrobu spustia v r. 2017 budú radi. Ak ročne vyrobia ekvivalent T-90A tak to je 62 ks. Čiže sme na cca 200ks.

T-90 majú cca 150
T-90A - 342
(via Julesak)

Čiže cca 500 strojov vôbec nie je "malá séria" na modernizovanie a prevádzkovanie...

Počty modernizovaných T-72 (rôznych verzí) sa spomínajú do 1300, podľa mňa max 1000 sú použiteľné verzie.

EDIT:
Dzin píše:klingy
Jde mi spíše o to, že původně byla tato modernizace odmítnuta se zdůvodněním zavádění nové techniky (Armata). A najednou je tomu jinak a proto by mě zajímalo, proč tomu tak je. Přitom není to tak dávno, co byla modernizace T-90MS odmítnuta, tuším (před)loni?
No lebo Armata mešká, pochopiteľne... A výroba MS, nie modernizácia starších 90tok, nie?
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od Dzin »

artek
Osobně si také myslím, že primárně je problém ve zpoždění zavedení Armat. Je otázka, zda je to dáno ekonomickými nebo technologickými problémy (třetí možnost, politické, v tomto případě nepřipadají v úvahu) případně kombinací obou.

V ATM Chlopotov psal o modernizaci T-90/A. O výrobě nových psal jen, že se předpokládá jejich prodej dvěma státům Perského zálivu. U toho jsem si říkal, které dva by to mohly být. Jediný, kdo má na Arabském poloostrově zavedený sovětský tank je Jemen (T-72 a T-80) v počtu pár desítek. Kuvajt má zavedený M-84 v počtu půl druhé stovky, ale jen 70 by mělo být operační. Takže mi spíše vychází, že potenciální odběratel je jen jeden, Jemen. Ale zase šejkové jsou proslavení nákupem všeho možného, takže rozhodně nevylučuji možný nákup.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Tank T 90(S)

Příspěvek od klingy »

Dzine v Kuvajte bol T-90MS na testoch, a ruske media hovoria, ze mozna bude zmluva, druhou krajinou je Saudska arabia
http://gurkhan.blogspot.sk/2015/09/90_16.html
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“