ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
vencour
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 517
Registrován: 1/6/2007, 00:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vencour »

Jedno vlákno jsem už udělal ... Přípravy na rekonstrukci roku 1938 ... co to psát tam?
Obrázek
Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny. (Jonathan Archer, Enterprise)
ZVP_ALEX
Příspěvky: 3
Registrován: 14/8/2010, 09:56

Re: » ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od ZVP_ALEX »

Johan píše:Pánové "od ČSL", vzhledem k "vylétanosti" našich zdejších kolegů od Lw, a tedy jejich faktickému taktickému náskoku, ... :D
No Johane bezesporu máš pravdu, především pokud jde o začátečníky s leteckými simulátory. Ale neviděl by jsem tak tragicky připravenost virtuálních pilotů co budou lítat za ČSL. Ono simulátor Il2 lítá poměrně dost českých virtuálních letek, které letí daleko raději a častěji za RED než BLUE a jejich kvalita je minimálně srovnatelná s členy LW letek, takže čas ukáže. :-? :lol:
Závěrem si jen dovolím podotknout, že lítání simulátorů ofline a online je přece jenom rozdíl :oops:
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Alexi pleteš se, ale to je vcelku jedno. Popereme se s tím. I letci LW byli v reálu zkušenější :)
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Tempik píše:I letci LW byli v reálu zkušenější
Zkušenější rozhodně nebyli, kromě " pár " Španěláků nevím kde by k těm zkušenostem navíc přišli...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Flogger G »

Většina pilotů LW byli mladí chlapci ve věku okolo dvacítky. Mnoho t. zv. zkušených odešlo z Německa po Světové válce do zahraničí za obživou. Teprve po vypuknutí bojů v r. 1939 se jich značná část vracela do "Vatherlandu", aby uplatnili své zkušenosti. ale rozhodně se do Říše nedostavili okamžitě 2. 9. 1939.. Chvilku jim to trvalo.
Skupina letců operujících ve Španělsku rotovala, to je pravda, a mnozí již byli zpět, aby proháněli mládež, ovšem procentuelně to byl zlomek LW vzniklé v polovině 30. let 20. století.
Ještě v r. 1937 létaly jednotky Jagdwaffe ve tříčlenných rojích. Rok následující znamenal pro stíhací formace zlom a roj složený ze dvou dvojic se stal základní taktickou jednotkou ( to byl určitě největší přínos veteránů z Pyrenejského poloostrova do organizace nově vznikajících stíhacích jednotek LW).

Pokud jde o letectvo RČS, potom si musíme uvědomit, že bylo stavěno po vzoru AdA, stejně jako se pozemní armáda zhlížela ve Francouzské armádě. Všechny předpisy a taktické poučky byly převzaty od Francouzů.

Pokud jde o létání ve dvojicích, to začalo již za WW I. Jenže po ukončení bojů jako by všichni zapoměli na bojové zkušenosti a do organizace stíhačů se opět vrátil tříčlenný přehlídkový roj.
Takže létání ve dvojicích nebyl až objev bojů nad Španělskem, jen jej Molders oprášil a upravil pro mnohem rychlejší letouny.
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Zdravím, Měl bych několik dotazů spíše technického rázu:

1) O kolik vyšší HW nároky má 1946 oproti Il2 Sturmovik: kompletní edice? Edici mám a na střední detaily je na mojem prastroji tak-tak, tak bych rád věděl jestli pro mě má smysl do 46ky investovat

2) Jak je na tom B-534 v 1946ce s letovým modelem? můj (anti)styl letu je taková nějaká beztvará divočina s obraty nadoraz a motorem na plný plyn (popravdě bych se spíš než virtuálním pilotem nazval virtuální reklamou na padáky) a když při -G obratu "zdechne" motor tak to trošičku naštve

3) poskytujete tu někdo cosi jako "pilotní školu" on-line? Rád bych se taky zapojil (kdyby na to moje PC přecejen stačilo) ale nějak si moc nevěřím
Si vis pacem, para bellum
Uživatelský avatar
wildesau
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 420
Registrován: 5/3/2006, 09:05
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od wildesau »

Nejsem si 100% jistý, ale hardwarové nároky by se neměly lišit.
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

Sancho -
1) Nároky 46 jsou o něco vyšší, ale hlavně o dost vyší jsou nároky pro online.
Podle mě je minimem pro online procesor s 2GHz+, 512MB ram a 128 MB grafickou kartu DX9

2)při negativních G ti avie chcípne. Na nějaký divočiny to není ani co do poměru váha/výkon a pokud jsi zvyklý na lavočky, tak tohle bude něco uplně jiného

3) Ano, Online tréninky jsou a budou. Zatím je za námi jeden a dnes bude druhý.
Začne v cca 19:00 a více informací se objeví tady na Palbě
ZVP_ALEX
Příspěvky: 3
Registrován: 14/8/2010, 09:56

Příspěvek od ZVP_ALEX »

Tempik píše:Alexi pleteš se, ale to je vcelku jedno. Popereme se s tím. I letci LW byli v reálu zkušenější :)
Ne, ne , ne Tempíku, asi jsem se nevyjádřil dost přesně, já nemluvím o letech 1938-39 a zkutečných pilotech co byli připraveni bránit ČR, ale o virtuálních pilotech, kteří se hodlají Fučidou bezesporu zajímavé akce zůčastnit na straně pilotů ČR. :D
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tempik »

A Fučidovi Lioni neletí? :-)
ZVP_ALEX
Příspěvky: 3
Registrován: 14/8/2010, 09:56

Příspěvek od ZVP_ALEX »

Tempik píše:A Fučidovi Lioni neletí? :-)

Asi jo?! No a co!? To se jich jako máme bát, či co? Lítají sice dobře, ale zase takový esa nejsou a sestřelit určitě jdou, jejich síla je totiž v drilu a ne v leteckým umění, tam nejsou o nic lepší než kdokoliv další.

No a pokud budou ve štábech akci řídit hoši z palby a piloti letící za LČR plnit rozkazy a nelítat individualisticky, což bývá největší slabina lidí lítajících za RED, tak by jsem to neviděl nijak tragicky.

Osobně se na tuto akci už hodně těším a Fučidovi s jeho realizačním týmem držím palce, ať je to super akce!!! :D
Uživatelský avatar
Sancho
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 28/7/2010, 23:03

Příspěvek od Sancho »

Tempik píše:Sancho -
1) Nároky 46 jsou o něco vyšší, ale hlavně o dost vyší jsou nároky pro online.
Podle mě je minimem pro online procesor s 2GHz+, 512MB ram a 128 MB grafickou kartu DX9

2)při negativních G ti avie chcípne. Na nějaký divočiny to není ani co do poměru váha/výkon a pokud jsi zvyklý na lavočky, tak tohle bude něco uplně jiného

3) Ano, Online tréninky jsou a budou. Zatím je za námi jeden a dnes bude druhý.
Začne v cca 19:00 a více informací se objeví tady na Palbě
Díky moc za info, to si asi se svým prastarým Duronem nezalítam, požadavky moje rachotina jen po stránce RAM :)

že bude chcípat v -G jsem čekal (ikdyž jsem doufal že ne :) ), přecejen je to karburátorový motor, ale co se týče "divočin" (hlavně obratnosti, o faktu že 534ce uletěl i Do 17 jsem věděl) jsem od dvouplošníku čekal něco extra (alespoň co se poloměru zatáčky a stoupavosti týče)...
Si vis pacem, para bellum
DEDEK
Příspěvky: 3
Registrován: 5/8/2010, 13:18
Bydliště: Smržov 74

JAK BY TO BYLO?

Příspěvek od DEDEK »

Ďobrý nápad,pokud nebudu v práci jdu do toho-za svobodu vlasti,čili za naše .........takže hurá do kokpitů
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Hansi potřeboval bych alespoň základní informace pro přípravu logistického zabezpečení tohoto šíleného pdniku. Bylo by možno mapu úzmeí na kterem bude imitováno ČSR. S ostatním si asi už poradím, trochu jsem na tom už dělal ale bez reálného podkladu se nehnu. A zase jen z vody vařit nechci.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Olda Malý
desátník
desátník
Příspěvky: 54
Registrován: 19/2/2010, 13:48
Bydliště: Hrabová na Moravě

Příspěvek od Olda Malý »

Sancho píše: jsem od dvouplošníku čekal něco extra (alespoň co se poloměru zatáčky a stoupavosti týče)...

No já s Pětistovkou teda problém nemám. Kroutič jako hrom a stoupe velice slušně. AI v Bf-109B-2 neměl šanci. Je to ale jen stupidní AI. Uvidíme co v nich předvedou kluci od skopčáků :D
BP_Olde Obrázek
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Pátrači, použijeme přibližně tohle. Letiště jsou vyznačená bílými symboly. Zaktivnět si budete moci kterákoliv z nich, ale budete k tomu mít omezené prostředky (opravárenské a další podpůrné čety a vozidla).

Obrázek
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Tak to zkusím natypovat trochu podrobněji (na sever se ještě kouknu později):
Delnice=Pasov
Ogulin=Linec
Glina=Hollabrun(+/-)
Bosanska Gradiška=Vídeň (+/-)
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Příspěvek od Hektor »

Nápoveda pre navigátorov ČSL: tie mestá pri vode sú Nemecké :lol: :lol:
V tej hre je to mapka pre rok 1941 alebo 1945?
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Navigátoři ČSL se až k vodě nepropasírují, zahoří již kdesi nad Budějovicemi :wink:
Johan
podporučík
podporučík
Příspěvky: 604
Registrován: 12/8/2007, 22:27
Bydliště: Praha

ČSL vs. Luftwaffe, rekonstrukce?

Příspěvek od Johan »

Sliboval jsem, alespoň v nástřelu, nahodit i seve, taakže:

Wroclav=Veszpren
Opole=+/-Cece
Rybnik=+/- Kiskunhalos

P.S.:
Proč mám pocit, že by se z toho Poláci zvencli :lol:
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“