Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wladimir
četař
četař
Příspěvky: 77
Registrován: 25/3/2014, 13:10

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Wladimir »

tiež možno aj Iracké BMP1 sa budú modernizovať

http://www.militarybox.cz/news/rusko-na ... del-bmp-1/
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13442
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Rase »

Irák je k téhle modernizaci jako stvořený. Přeci jen mají hluboko do kapsy, BMP-1 mají ve velice slušném stavu (od nás) a potřebují aby šla úprava udělat rychle a snadno. Ještě mě napadá, třeba taková Arménie (mají 80 kusů BMP-1) - taky šetří.
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Dzin »

jak je to s těmi modernizovanýma verzema pro Alžír? Co tak vím, tak sice má mít modernizováno 400 kusů, ale současně jsem zaznamenal, že teprve v roce 2015 padlo rozhodnutí, že 360 (dalších?) kusů bude modernizováno na standart BMP-1M. Těch prvních 400 bylo také modernizováno takto nebo jejich modernizace byla jiná? Nebo těch 360 oznámených loni jsou vozidla z tohoto (předem?) dojednaného kontraktu na modernizaci 400 vozidel?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od klingy »

BMP-1M by malo mat taku istu vezu ako modernizacia Bmd-2 cize, jedno miestna veza, kornet, 2A42, + zameriavac strelca z Berzeroku
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
resp. podla stranok, Kurganmash zavodu, je mozna aj instalacia veze z BMP-2, resp. Berzerok, ale podla mna by si to vyzadovalo vacsi zasah do korby...
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od rabo »

jak je to s těmi modernizovanýma verzema pro Alžír? Co tak vím, tak sice má mít modernizováno 400 kusů, ale současně jsem zaznamenal, že teprve v roce 2015 padlo rozhodnutí, že 360 (dalších?) kusů bude modernizováno na standart BMP-1M. Těch prvních 400 bylo také modernizováno takto nebo jejich modernizace byla jiná? Nebo těch 360 oznámených loni jsou vozidla z tohoto (předem?) dojednaného kontraktu na modernizaci 400 vozidel?
Alžírsko modernizovalo určite najprv BMP-2 a teraz , asi, chcú modernizovať BMP-1. Ruské modernizačné "pakety" pre BMP-1/2/3 budú ešte dlho "evrgrínom" - doma aj v zahraničí.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Dzin »

Ale jde o rozsah moderrnizace. Ruské modernizační balíčky jsou soce rozsáhlé a je jich velké množství, ale obvykle jsou jen "v nabídce" a realizuje se jich ze všech možných důvodů velmi málo či vůbec. Vozidla BMP nevyjímaje. Třeba BMP-3M (resp. BMP-3 Vylepšený) je sice oficiálně nabízena, ale pokud je mi známo, zatím nebyla nikde realizována, pouze v případě Spojených arabských emirátů se uvádí, že by jejich objednávka na měla být realizována v této variantě.
Jinak je praxe obvyklá pro Ruské ozbrojené síly a tedy že část BMP-3 je v rámci servisního cyklu modernizoována různými komponenty bez toho, aniž by se jednalo o nějaký certifikovaný modernizační balíček.
Proto mě zajímalo, jaká modernizace byla reálně v případě alžírských BMP-1 provedena.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od rabo »

Ale jde o rozsah moderrnizace. Ruské modernizační balíčky jsou soce rozsáhlé a je jich velké množství, ale obvykle jsou jen "v nabídce" a realizuje se jich ze všech možných důvodů velmi málo či vůbec. Vozidla BMP nevyjímaje. Třeba BMP-3M (resp. BMP-3 Vylepšený) je sice oficiálně nabízena, ale pokud je mi známo, zatím nebyla nikde realizována, pouze v případě Spojených arabských emirátů se uvádí, že by jejich objednávka na měla být realizována v této variantě.
Jinak je praxe obvyklá pro Ruské ozbrojené síly a tedy že část BMP-3 je v rámci servisního cyklu modernizoována různými komponenty bez toho, aniž by se jednalo o nějaký certifikovaný modernizační balíček.
Proto mě zajímalo, jaká modernizace byla reálně v případě alžírských BMP-1 provedena.
Každý ponúka všetko možné a čaká na zákazníka. To nie je prípad len Ruska.
Jinak je praxe obvyklá pro Ruské ozbrojené síly a tedy že část BMP-3 je v rámci servisního cyklu modernizoována různými komponenty bez toho, aniž by se jednalo o nějaký certifikovaný modernizační balíček.
Pozor, ono to možno z pohľadu strednoprúdu vyzerá , že v Rusku je chaos v modernizáciách , ale nie je to tak, ide o modernizácie odskúšané a len im nie sú prideľované ďalšie názvy. Tie modernizácie sú samozrejme otestované. Čo znamená, že nie sú certifikované?
Proto mě zajímalo, jaká modernizace byla reálně v případě alžírských BMP-1 provedena.
Daj odkaz.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Dzin »

Že daná modernizace neprošla státními a vojskovými zkouškami a nebyla přijatá do výzbroje. Takže to nakonec dopadá tak, jako z dob SSSR, tedy že při technické údržbě se daný bojový prostředek modernizuje tím, cím právě je. Tak právě vzniká onen chaos, kdy chybí jednoznačně určený standart a krátko/středně/dlouhodobý plán na jeho dosažení. Vždy se modernizuje pouze na určitou subverzi, která je právě k dispozici.
Poslední dobou sice nastalo určité zlepšení, ale zatím se to týká jen omezeného počtu bojových strojů, takže se nedá ještě hovořit o systémové změně.

Je to příklad i BMP-3, kdy jednotlivé trojky dostali určité modernizované komponenty, ale celková modernizace je stále jen "na papíře" resp. výrobce ji nabízí, ale nebyla schválena.

odkaz je zde
Proto mě zajímalo, jaká modernizace byla reálně v případě alžírských BMP-1 provedena.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Julesak »

Myslím, že tu ide len o tvoj zlý dojem.
Výrobca môže ponúkať širokú paletu úprav, to že si zákazník z rôznych dôvodov vyberie len časť neznamená že v tom má chaos.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Xawi3r
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 530
Registrován: 1/12/2013, 21:20

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Xawi3r »

Julesak píše:Myslím, že tu ide len o tvoj zlý dojem.
Výrobca môže ponúkať širokú paletu úprav, to že si zákazník z rôznych dôvodov vyberie len časť neznamená že v tom má chaos.
Přesně tak. Navíc nevidím, že by tomu bylo v jakékoli vyspělé armádě jinak.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Dzin »

Ne není to můj špatný dojem. Problém je to co jsme psal. Že chybí jednoznačně přijatý standart na který se mají vozidla postupně modernizovat. V ruské armádě potom vedle sebe slouží různé typy techniky téhož typu ale rozdílných parametrů. Konkrétně u BMP-3. Není určeno, jak má výsledný standart vypadat. Existuje modernizace BMP-3M, ale ta není přijata do výzbroje. A různé kusy BMP-3 jsou modernizovány různými komponenty, vždy jak to vyjde. To není prostě o tom, co zákazník chce, to je o tom, že zde není dostatečný systém.

Jaký standart je nyní třeba u BMP-1/2/3 resp. jejich modernizace? U BMP-3 není jasně definován, protože stále je certifikovaná jen původní varianta BMP-3 a jednotlivá vozidla se modernizují, aniž by bylo jasně definováno, jaký standart mají dosáhnout. Protože ten prostě neexistuje.

Chaos je také v postupu modernizace, kdy kromě určitých řízených bloků modernizace techniky postupuje modernizace i ta technika, která je právě na technické údržbě, kde se její komponenty vyměňují buď za původní, nebo se nahradí modernějším ovšem obvykle tím, co je právě k dispozici. To není systémový přístup.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od skelet »

Silne pochybuji, ze je to tak jak licis. To by nebylo ekonomicke ani pro dodavatele. Muzes to nejak dolozit?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Julesak »

Nie, nemôže, lebo nič také neexistuje.
V ruskej armáde síce slúži niekoľko (2?) mierne sa líšiacich variantov napr. BMP-3, ale to je dôsledok postupného zavádzania niektorých technológií (tj. novšie majú o niečo lepšie vybavenie). V tomto prípade ak si dobre pamätám hlavne nočný zameriavač - jednotlivé varianty sa líšia jeho typom, resp. neprítomnosťou nad hlavňou 100 mm dela.
V podstate analógia k postupu modenizácie T-72B, ktorého momentálny sériový vrchol je známy ako T-72B3.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Dzin »

Ale mohu. Stačí si přečíst cokoliv popisující průběh modernizace nějakého bojového prostředku v SSSR. Z toho, co je u nás dobře dostupné a zrovna teď jsem to četl třeba T-55 od Zalogy (Osprey), kde je popsáno jak se modernizuje zmiňovaný tank.

V Ruské armádě neslouží několik variant BMP-3. Slouží jedna BMP-3 a potom jsou modernizovány další kusy podle neexistujícího standartu a to právě dostupným modernizačním zařízením.

Když jsme nakousli tanky, tam je to vidět také. Jen třeba modifikace B3. Jaký je její standart? Mám už 3 modifikace, každá mírně odlišná. První T-72B3, biatlonová a nyní zase nějaká nová. Stejně tak to probíhalo i předtím.

A můžeme i další techniku, máme Mi-28 předelaný na Mi-28A a následně na Mi-28N, potuď dobré. Jenže když se podíváme, jednotlivé produkční série Mi-28N se od sebe liší. Třeba má mít radar, ale ten nese jen část strojů.

Vždyť i sám Julesák to připouští, jen to zlehčuje
ale to je dôsledok postupného zavádzania niektorých technológií (tj. novšie majú o niečo lepšie vybavenie).
To je právě to špatné, jak by modernizace vypadat neměla, protože chybí jasně definovaný standart. Přesně o tomto píši. Je to prostě obecný jev a nevidím důvod, proč před ním zavírat oči nebo se snažit ho bagatelizovat.

Ale dobře, jaký je tedy definovaný standart BMP-3?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11761
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Zemakt »

Ten základní?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od skelet »

Ale mohu. Stačí si přečíst cokoliv popisující průběh modernizace nějakého bojového prostředku v SSSR. Z toho, co je u nás dobře dostupné a zrovna teď jsem to četl třeba T-55 od Zalogy (Osprey), kde je popsáno jak se modernizuje zmiňovaný tank.
Můžeš? Tak to dolož. A připomínám, že od rozpadu SSSR uplynulo 25let, takže argumentovat jím je dosti chabé.
Jinak na západě se takovému postupu modernizace říká "Block". Je nesmyslné trvat na starším typu vybavení, když je k dispozici novější.
ObrázekObrázekObrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Dzin »

Zemakt
Přesně tak. Žádný jiný není.

skelet
Ne, to je rozdíl. Block máš jednoznačně definovaný a je produkčně ohraničen. Podíváme se na americké a ruské bevko. M2 Bradley. Maš jasně definované verze A1/2/3 a BUSK. Modernizuje se v rámci určitého plánu, kdy se vezme určitý stanovený počet vozidel a modernizují se na vyšší verzi. Je definováno, jak má výsledek vypadat a plán se potom už jen přizpůsobuje realitě.
U BMP-3 nic jako "Block" nebo "modifikace" nemáš. Existuje jen verze BMP-3. A modernizuje se tak, že v rámci technické údržby se dané vozidlo, které ji prochází vylepší dostupnou technikou. A nebo taky ne, záleží jestli je právě v dané chvíli k dispozici nebo ne.

Vím, že uplynulo 25 let od rozpadu SSSR, ale nemohu za to, že takhle to prostě v OZ RF stále funguje. Narazíš na to v jakékoliv odborné literatuře, která se tímto zabívá, dokonce i v obligátním ATM. Je mi jasné, že se Rusové snaží tento neblahý stav zlepšit, sami to ostatně deklarovali, ale zatím se jim to nedaří a zlepšení je spíše jen u určitých konkrétních představitelů bojové techniky. A vesměs je to nově zaváděná, z hlavy mě napadá třeba Ka-52, ovšem třeba Mi-28 se zase propadla do původních problémů, byť i zde je deklarována snaha o zlepšení. Neblahý dopad měl propad ruské ekonomiky a sankce EU, což podle mě nastavení nového trendu v OS RF zbrzdí.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Julesak »

Nechce sa mi komentovať všetky "nepresnosti" (pôvodne som tam mal iné slovo :raf: ) tak len:
1)T-72B3 je len jeden štandard. To čo ty voláš biatlonovou verziou boli špeciály pre armádne hry. Je možné že vznikne nový variant (B4?), a to je takisto niečo iné. Čiže všehovšudy má ruská armáda zatiaľ 1 "standard T-72B3".
2) čo sa týka BMP-3, je to ako som písal vyššie - neskôr vyrobené stroje majú rozšírené možnosti SRP, či došlo aj k modernizácii už skôr vyrobených kusov neviem (určite ešte slúžia aj tie pôvodné), ak áno, tak pochopiteľne podľa schváleného projektu.

Systém "vezme čo práve je k dispozícii" je len tvoja fantázia.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11662
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od Dzin »

Julesak
Nemáš pravdu, dovolím si citovat
klingy píše:T-72B3B(iatlon) :-? mieri do vyzbroje OS RF (Gurkhan) pisal,ze by to malo byt 240 ks
http://vpk.name/news/123589_minoboronyi ... t72b3.html
Takže to máme hned dvě verze, T-72B3 a T-72B3M. A dále si na to reagoval jako že je to normální protože
Julesak píše:
Dzin píše: Tím se měla zjednodušit logistika, provoz atd.
Veď to sa predsa stalo/deje. A medzi T-72B3 a B4/B3M sú rozdiely malé.
Tak mi tu najednou netvrď, že je tu jen jede nadstandard a že T-72B3M je jen speciál pouze pro armádní hry. Ikdyž později je toto kodifikováno
klingy píše: Myslis toto?
klingy píše:T-72B3B(iatlon) :-? mieri do vyzbroje OS RF (Gurkhan) pisal,ze by to malo byt 240 ks
http://vpk.name/news/123589_minoboronyi ... t72b3.html
Tak to sa ma vstahovat na model 2016...
což jen upřesňuje, o jakou další verzi T-72B3 se jedná resp. její označení.

Navíc můžeme pokračovat protože ty sám uvádíš, že se najednou má objevovat další vylepšené modifikace T-72B3 a to
Julesak píše:Dokument z rady Poligon o T-72B3:
...
Údajne aj motor V-84 dostávajú modernizovaný, vraj s vylepšením chladením (kvôli zniženej zistiteľnosti) - to som doteraz nevedel...
Takže jestli je to jen moje fantazie, si její docela nedílnou součástí. Neustále potvrzuješ to co píši, že se objevují nové modifikace nebo že se v rámci už přijatého standartu najednou použijí komponenty, které v něm nejsou, ale prostě jsou k dispozici. Takže jinými slovy píšeš to co já, tedy že v rámci modernizací vládne stále původní "sovětský" systém.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17865
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Bojová vozidla pěchoty typové řady BMP

Příspěvek od skelet »

v těch citacích vidím akorát jednotlivé "blocky"
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“