Stránka 1 z 1

Čínská bojová technika na přehlídkách

Napsal: 3/10/2009, 11:49
od burkut
Určitě jste četli nebo viděli oslavy 60.výročí založení Čínské lidové republiky. Na přehlídce byla vidět i čínská vojenská technika, např. letouny J-10 a J-11, tanky tuším Type 99 a další.

O přehlídce na aktualne.cz

Popis přehlídky na novinky.cz

Na přehlídce mě zaujala hlavně digitální kamufláž vojenské techniky, ještě jsem něco takového na vojenské technice neviděl(je to podobné jako US uniformy ACU).Dále odborníci mluví o tom,že Čína má ve výzbroji nové rakety Tung-feng-41 s doletem až 14 000 tisíc km(viz odkaz z novinek).Víte o nich něco bližšího?
A ještě další postřeh-myslím,že Čína má ve své armádě nějakou verzi ruských tanků T-90. Proč se s nimi nepochlubila také,když ukázala např. letouny J-11,které jsou vlastně ruské Su-27?

Napsal: 3/10/2009, 11:59
od skelet
Pokud je mi známo, tak žádné T-90 nebyly do ČLR exportovány. Maximálně nějaké T-72, a to ještě z arabských států. Přehled čínských tanků (a vlastně veškeré techniky) najdeš zde http://www.sinodefence.com/army/weapon.asp
V současnosti jsou nejmodernějšími čínskými tanky Type 90, Type 96 a Type 99.

Napsal: 3/10/2009, 12:29
od burkut
Aha,tak to jsem si spletl s Indií.Ale měl jsem pocit,že jsem o T-90 v souvislosti s Čínou četl na ATM,no asi to byla Indie:)

Napsal: 3/10/2009, 12:35
od skelet
Netvrdím, že tam nejsou, jen mi o tom není nic známo. Třeba pravděpodobnost, že Čína koupila od Pákistánu tank T-80UD se mi zdá vcelku velká

Napsal: 3/10/2009, 13:23
od Julesak
Pochybujem. Rusi im ich nepredali (aspoň som o tom nikde nepočul), India asi ťažko, ostatný ich ešte nemajú (Venezuela, Saudská Arábia), resp. nemajú dôvod to Číne predávať(Alžírsko).

Napsal: 3/10/2009, 14:10
od burkut
skelet píše:Netvrdím, že tam nejsou, jen mi o tom není nic známo. Třeba pravděpodobnost, že Čína koupila od Pákistánu tank T-80UD se mi zdá vcelku velká
Co za tím vlastně je?Jde opět o rivalitu Rusko vs Čína?Pokud vím tak obě strany začínají spolupracovat i v oblasti vojenství,ikdyž Rusové více spolupracují s Indií.

Napsal: 3/10/2009, 20:37
od rabo
Rivalita Čína vs Rusko vo vojenskej oblasti asi nie. Ukážkou bola práve táto prehliadka, sem tam to vyzeralo ako na "Červenom námestí". Zatiaľ čo India spolupracuje, Čína kopíruje, ale zase čo im ide ku cti, tak licencované veci.

Napsal: 4/10/2009, 01:31
od kopapaka
burkut:
Na přehlídce mě zaujala hlavně digitální kamufláž vojenské techniky, ještě jsem něco takového na vojenské technice neviděl(je to podobné jako US uniformy ACU).
Mě to spíš připadá jako úprava běžné kamufláže, aby tu digitální připomínala. Hlavně to na technice vypadá velmi dobře.
Ono celé je to velmi dobře připravené a režírované. Včetně komparzu.
Nevím totiž, jak jinak nazvat lidi přijaté JEN kvůli přehlídce. Neví zda to platí i osádkách vozidel, ale všichni pochodující v těch nádherně vyrovnaných řadách byli nově přijati ( bohužel nevím zda jsou součástí PLA, ale na tom nezáleží ). Nácvik pochodů trval 5 měsíců po 8 hodinách denně...
Na snad nejlepší video sestřih z přehlídky sem narazil tady, tak se kochejte...

skelet:
Pokud je mi známo, tak žádné T-90 nebyly do ČLR exportovány. Maximálně nějaké T-72, a to ještě z arabských států. Přehled čínských tanků (a vlastně veškeré techniky) najdeš zde http://www.sinodefence.com/army/weapon.asp
V současnosti jsou nejmodernějšími čínskými tanky Type 90, Type 96 a Type 99.
Někde sem zahlédl něco o stovce T-80 ( starší verze ) přímo z Ruska.
Něco k tanku Type 99 sem zahlédl tady ( klik ), vyjímečně jedna z kritičtějších stránek, bohužel díky " bukvám " nemám až tak moc jistotu o co jde...

Re: Čínská bojová technika na přehlídkách

Napsal: 1/8/2017, 12:20
od Rase
Výročí založení vojenských sil Čínské lidové republiky

Čínský prezident Si Ťin-pching zahájil, koncem července 2017, mohutné oslavy k 90.výročí založení vojenských sil Čínské lidové republiky ČLOA (Čínské lidové osvobozenecké armády). Oslav se účastnilo více než 12 000 příslušníků armády, letectva, námořnictva a vojenské policie. Oslavy proběhly před gigantickým vojenským výcvikovým centrem Zhurihe, které se nachází ve Vnitřním Mongolsku. ČLOA byla zřízena 1. srpna 1927 jako ozbrojená složka Komunistické strany Číny. V sloučasnosti zde slouží přibližně tři miliony osob a jde o největší armádu světa co do počtu aktivních vojáků (cca 2,25 milionu osob). Velením ČLOA je oficiálně pověřena Ústřední vojenská komise ČLR, která personálně splývá s Ústřední vojenskou komisí Komunistické strany Číny. Komise je zpravidla tvořena generály, v jejím čele ale vždy stojí generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny. Vrchním velitelem je tedy v současnosti prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching.

Obrázek