Mi-24 Hind

Moderátor: Julesak

Odpovědět
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od kenavf »

zzz píše:..
Proti samotnému videu nic nemám. Jenom nechápu ten smysl. A rozumím Tvé reakci, že taky nevíš o nic víc než já, proč cvičily stejné typy vrtulníků vzájemný manévrový souboj? A to ještě ke všemu Hindy v dogfightu :?: :arrow: :roll:

..
Pretože vojna môže priniesť rôzne druhy bojov a súbojov??

Dávali v TV ako britský vrtulník absolvoval súboj s irackým tankom, trval niekoľko desiatok minút. Tank sa schovával medzi budovami a za plotmi a dokonca po vrtulníku aj strielal kanónom(vyjadrenie pilota toho vrtulníku). Nakoniec bol tank zlikvidovaný ale až po viacerých pokusoch/útokoch.(tank ohrozoval nejaké miestne bojové jednotky)

Ergo: Nie vždy je k dispozícii potrebná technika v potrebnej zostave, tak sa bojuje s tým čo je, a v mieri by sa to malo aj trénovať.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

kenavf
Tvůj názor, cos napsal...vychází z toho údajného výcviku Hindů na videu (ideálně zkouknout oba díly uvedené v popisce videa na YT, které postnul NANUK)?

Nebo to komentuješ jen tak obecně?
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od kenavf »

Obecne.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Škoda. Uvítal bych zasvěcenou debatu. Primárně proto, abychom získali poučení "jak to dělat". Případně "jak to nedělat". Hind, řekněme v podobě vycházející z Mi-24D, funguje po světě už delší dobu.

Např. bych čekal, že pokud kremelské ozbrojené síly v 80.-tých letech seriózně zvažovaly použití Hindů pro úkoly jaké postnul NANUK, tak už po pár letech bych předpokládal např. citelné vylepšení podmínek boční palby vojáků převážených v Mi-24, neboť by to mohlo vhodně eliminovat část slabin Hindu. Ale asi se tak nestalo.
viz video zhruba o 20 let později:

https://www.youtube.com/watch?v=0xxi1mD69E8
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Ataman »

zzz píše:proč cvičily stejné typy vrtulníků vzájemný manévrový souboj? A to ještě ke všemu Hindy v dogfightu
Nejspíš proto, protože u danýho útvaru jiný typy vrtulníků nebyly. Stejný typy techniky proti sobě cvičí zcela běžně, každej to ví, nikomu na tom nepřijde nic nenormálního, akorát kouzelník má nutkavou potřebu se v tom ustavičně vrtat - ty se mi chlape fakt zdáš - a to sem eště dneska nic nepil :(
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Ataman píše:
zzz píše:proč cvičily stejné typy vrtulníků vzájemný manévrový souboj? A to ještě ke všemu Hindy v dogfightu
(...) Stejný typy techniky proti sobě cvičí zcela běžně, každej to ví, (...)/quote]


Kdybys začal diskutovat konkrétně k věci, tak by to mohlo být informačně přínosné.

Diskuze je o Hindechvzájemně cvičících dogfight . Zopakuji to ještě jednou o Hindech které údajně cvičily na dogfight :idea: :arrow: :roll: . A ještě jednou pro lidi kteří nečtou to co ostatní píšou a furt reagují obecně - diskuze se týká videa, kde údajně "Hindy vzájemně cvičí dogfight" .


edit: web-engine Palby.cz z nějakého důvodu nedovolí korektně ocitovat. Tj. "...každej to ví, (...)" je konec textíku od Atamana, na který jsem reagoval.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Ataman »

A v čem konkrétně je zrovna u těch Mi-24, cvičícich dogfajt, problém?
Naposledy upravil(a) Ataman dne 8/8/2020, 17:01, celkem upraveno 1 x.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od kenavf »

zzz píše:...
edit: web-engine Palby.cz z nějakého důvodu nedovolí korektně ocitovat. Tj. "...každej to ví, (...)" je konec textíku od Atamana, na který jsem reagoval.
Ono to ide, ale musíš správne umazávať/zachovať/vpisovať funkciu quote
zzz píše:....
quote="zzz"....../quote musí byť vźdy do páru, inak ti to potom neukáže nejakú časť v citácii ale v texte.(vynechal som hranaté zátvorky aby sa to zobrazilo)

Vedľa tlačítka "Odeslat" máš aj tlačítko "Náhled", aby si si to mohol pred odoslaním skontrolovať, a až potom odoslať.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
nine_mike
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 20/7/2014, 18:52

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od nine_mike »

Ľudia kašlite na zzka, človek čo naslohuje polstranový príspevok o videu dvoch Mi-24 je buď grafoman alebo troll alebo oboje. V každom prípade nemá zmysel skočiť mu na to a rozbiehať ďalší flame o ničom.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od kenavf »

zzz píše:Škoda. Uvítal bych zasvěcenou debatu. Primárně proto, abychom získali poučení "jak to dělat". Případně "jak to nedělat". Hind, řekněme v podobě vycházející z Mi-24D, funguje po světě už delší dobu.

Např. bych čekal, že pokud kremelské ozbrojené síly v 80.-tých letech seriózně zvažovaly použití Hindů pro úkoly jaké postnul NANUK, tak už po pár letech bych předpokládal např. citelné vylepšení podmínek boční palby vojáků převážených v Mi-24, neboť by to mohlo vhodně eliminovat část slabin Hindu. Ale asi se tak nestalo.
viz video zhruba o 20 let později:..
Pretože sa rusi nechystali na asymetrické konflikty, tak sa až tak nesústredili na funkciu bočného strelca. Z podobných dôvodov ani nemali nejakú extrémnu snahu vytvoriť ekvivalent AC-130, pretože to nepotrebovali, keďže proti rovnocennému protivníkovi to bolo nepoužiteľné.
zzz píše:
Ataman píše:
zzz píše:proč cvičily stejné typy vrtulníků vzájemný manévrový souboj? A to ještě ke všemu Hindy v dogfightu
(...) Stejný typy techniky proti sobě cvičí zcela běžně, každej to ví, (...)

Kdybys začal diskutovat konkrétně k věci, tak by to mohlo být informačně přínosné.

Diskuze je o Hindechvzájemně cvičících dogfight . Zopakuji to ještě jednou o Hindech které údajně cvičily na dogfight :idea: :arrow: :roll: . A ještě jednou pro lidi kteří nečtou to co ostatní píšou a furt reagují obecně - diskuze se týká videa, kde údajně "Hindy vzájemně cvičí dogfight" .
...
Lenže ty vypíchneš body ktoré tu ostatní považujú "od veci" a vlastne ani nechápu o čom chceš vlastne diskutovať. Ty dokážeš spraviť tému aj s odkazmi, na "Vplyv menštruačného cyklu Mergaret Thatcherovej na povodne na Níle".
Presne v duchu v akom to robil Kúzelník, ale ten už sa tu nejakú dobu neukazuje. :twisted:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Ataman píše:A v čem konkrétně je zrovna u těch Mi-24, cvičícich dogfajt, problém?
Dejme tomu, že v 80.-tých letech osádka jednoho Hindu se naučí lovit druhý Hind, tak jak je to naznačeno na videu. A v tom druhém Hindu se naučí jak unikat prvnímu Hindu. Tj. nadrilují si přednosti a slabiny Hind vs. Hind. Mluvím o lovu palnými zbraněmi popř. neřízenými raketami (ohledně PLŘS zatím nemám názor).

Otázka - jaký je smysl tohoto trénínku ... na jaký cizí (nesovětský) vrtulník tuhle taktickou dovednost využijí posádky Hindů?

Tys mi začal vysvělovat, že je to jasné. Tak když je Ti to jasné, tak třebas bys mohl být laskavý a konkrétně mi to po lopatě vysvětlit. Výše jsem odkázal video s letovými charakteristikami (včetně naznačené taktiky) jednoho z potencionálních soupeřů Hindů... tj. mluvím o vrtulnících, neveleli z Kremlu. Tak kdybys mohl svůj názor konkrétně a polopatě vysvětlit třebas na tomto příkladu (Hind lovící nazbrojený Bo-105), bych byl rád.

Kdybys chtěl vysvětlit např. na jiném příkladu irácké Mi-25 vs. iránské dvoumotorové Cobry, tak by to bylo ještě lepší, neboť tyto souboje se reálně stávaly. Akorát já k tomu nemám žádné detaily.... kdybych měl, tak je nabídnu ať se rozjede konkrétní diskuze.



nine_mike
kdyby to video od NANUKa nebylo potecionálně zajímavé, tak bych se nesnažil to pochopit. Akorát - buďto
- video nedává smysl, neboť cvičí nereálnou situaci, anebo
- jsem trouba=jsem vedle jak ta jedle (bude fajn, když mi vysvětlí proč se mýlím).
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Hektor »

zzz cvičia s tým vo majú. Keby ZSSR vyrábal AH-1 a AH-64 tak si to vyskúšajú tiež ale ono to akosi je blbosť.
Chces aby napríklad pluk MiG-23ML cvičil s Mirage F1, s F-4E/F majú si ich vyrobiť sami alebo ukradnúť ?
Úloha dogfightu je len ďalšia možnosť ako použiť bojový vrtuľník predstav si napríklad transportný vrtuľník sprevádzaní bojovými, napríklad AH-1 v oblasti je Mi-24V no tak ich skúsi dať dolu,
vo vojne Irak-Irán sa take strety odohrali, prečo si to nezacvičíť?

Bo-105 ako bezbranná obeť nieje práve dobrý príklad, preože v Nemecku čakalo 100 Bo-105 PAH1 na Sovietske tanky.
Uživatelský avatar
Ataman
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 900
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Ataman »

zzz píše:Tys mi začal vysvělovat, že je to jasné. Tak když je Ti to jasné, tak třebas bys mohl být laskavý a konkrétně mi to po lopatě vysvětlit.
Konkrétně po lopatě ti to vysvětli Hektor, tak ti to pro jistotu zopakuju - cvičí se s tím, co je k dispozici. Konkrétně u letectva se s tím začalo za 1.sv.v. a dělá se to tak do teďkonc. A ještě dlouho se to dělat bude.
zzz píše:na jaký cizí (nesovětský) vrtulník tuhle taktickou dovednost využijí posádky Hindů?
Na jakýkoliv.
zzz píše:neveleli z Kremlu.
Co to?
zzz píše:- video nedává smysl, neboť cvičí nereálnou situaci
Cvičí s tím co mají k dispozici. Konkrétně u letectva se s tím začalo za 1.sv.v...
zzz píše:- jsem trouba=jsem vedle jak ta jedle (bude fajn, když mi vysvětlí proč se mýlím).
Ano.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Hektor,

to cos napsal zní dobře z věcného pohledu... Mohl by to být dobrý začátek diskuze. Pokud na Tebe věcně zareaguji (v něčem souhlasím a něco vidím jinak), tak máš zájem pokračovat ve věcné diskuzi? Nebo to skončí, že "já se budu snažit ... a tím to hasne"?
Hektor píše:Bo-105 ako bezbranná obeť nieje práve dobrý príklad, preože v Nemecku čakalo 100 Bo-105 PAH1 na Sovietske tanky.
Tomu moc nerozumím. Já psal, že by se velení v Kremlu hodilo, kdyby Mi-24D pokud potká nazbrojené Bo-105 na cestě k útoku, tak aby Mi-24D dokázal eliminovat aspoň některé nazbrojené Bo-105.
Tj. já si nemyslím že Bo-105 je "automaticky bezbranná obět". Ovšem - ani si nemyslím že Bo-105 (nemá-li Stingery) je nějakou hrozbou pro Hind.

Tvrdím, že Mi-24D při vhodné taktice a bude-li posádka Hindu umět zareagovat na vypálený Stinger, tak by mohl mít maličkou šanci zahnat Bo-105 popř. jej sestřelit.

I když pravděpodobnější mi připadá, že Bo-105 poletí naložený AT raketami (=žádné Stingery) a v tomto stavu, že Bo-105 by se "bránil manévrováním". A myslím, že Bo-105 by měl slušnou šanci vymanévrovat Hind- útočící střílející z trupových zbraní. Předpokládal bych, že Bo-105 v členitějším terénu (pahorky, les/louka/les) dokáže přežít útoky Hindu než zaženou ostatní vzdušné prostředky nebo než Hindu dojde palivo.

P.S. V Bundeswehru sloužilo přes 300 Bo-105. Z toho 2/3 v různých podvariantách PAH-1. Kde jsi četl údaj o 100 Bo-105? Další Bo-105 by totiž stáhli od civilních provozovatelů, ovšem nemyslím, že při německé mobilizaci by zkoušeli zrekvírované civilní Bo-105 nazbrojit/dovybavit ve stylu Bo-105PAH-1, protože mnohem důležitější než výbava byla zkušená posádka pro AT útoky.











Atamane
nalijme si čistého vína... vůbec ničím věcným nepřispíváš do diskuze. Aspoň já nic takového od Tebe neviděl. Proto je moje níže uvedená reakce na Tebe, taková jaká je.
Ataman píše:
zzz píše:Tys mi začal vysvělovat, že je to jasné. Tak když je Ti to jasné, tak třebas bys mohl být laskavý a konkrétně mi to po lopatě vysvětlit.
Konkrétně po lopatě ti to vysvětli Hektor, tak ti to pro jistotu zopakuju - cvičí se s tím, co je k dispozici. Konkrétně u letectva se s tím začalo za 1.sv.v. a dělá se to tak do teďkonc. A ještě dlouho se to dělat bude.
To jsi byl Ty, kdo se zapojil do diskuze se mnou a rovnou jsi mi začal nadávat, aniž bys napsal něco věcného.

Na Tvoji neustálou agresivitu a nulovou věcnou diskuzi jsem dneska opět reagoval, že jsem s Tebou slušně a věcně zkoušel diskutovat.
Ovšem, Ty jsi uhnul na přímý dotaz. Proč vlastně se zúčastňuješ diskuzí, když NIČÍM, OPAKUJI NIČÍM věcným nepřispíváš do diskuze? Chceš od ostatních jenom "brát", ale nic pro ostatní neděláš.
Ataman píše:
zzz píše:na jaký cizí (nesovětský) vrtulník tuhle taktickou dovednost využijí posádky Hindů?
Na jakýkoliv.
Děkuji za názor. Viz výše.


Závěr
Atamane, s ohledem na Tvůj nulový zájem o věcnou diskuzi s Tebou postrádá smysl jakkákoliv věcná diskuze. O Tvoje bezobsažné hospodské tlachy totiž nemám zájem.

Až mi příště začneš nadávat, tak již na Tebe nebudu reagovat. Jo, chlapče, "důvěra se lehko ztrácí, ale těžko získává zpět"... a já už nevěřím, že máš zájem o věcnou diskuzi.

Zpětná vazba pro Tebe: Mnohem líp si ulevíš od své agresivity, když zajdeš do nějaké prázdné, uzavřené, polstrované, zvukově izolované místnosti a tam budeš dáš průchod svým pocitům. Taky je dobré, máš-li tu možnost, jít naštípat hromadu dřeva nebo porýt kus zahrady. To normálním lidem taky pomůže se začít chovat normálně.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Skeptik »

Mi-24VP převyšoval Bo-105 v rychlosti o 30%
Bo-105 neměl žádnou obrannou výzbroj.
Mi-24VP měl pohyblivý 23 mm kanón a Mi-24 P pevný 30 mm kanón. Kromě toho mohly, dle verze, nést 2-4 PLŘS R-60М nebo Igla-B, případně nosí univerzální střely Ataka, které jsou rovněž použitelné proti vzdušným cílům.

Bo-105 neuletí (je pomalejší) a nemá se čím bránit. Zbývá mu jen obratnost ... tedy pokud se nějak zbaví těch TOWů.
A obdobně to vycházelo se všemi tehdejšími vrtulníky, snad s výjimkou AH-1 a AH-64.

Situace obdobná jako Ju-87 vs. Mosquito Mk.VI. Štuka byla jasně obratnější, ale bylo jí to na XXXXX.

A protože ve válečných konfliktech (třeba zmiňovaný Irak-Iran) ke stretum vrtulníků docházelo, a protože při nich Mi-24 díky své rychlosti měl vždy navrch, tak proč v tom piloty netrénovat ???
Ostatně i české Mi-24 držely v 80-tých a 90-tých letech hotovost v rámci PVO.
A že cvičily proti tomu nejlepšímu, co bylo k dispozici ... tedy jiným Mi-24 ???
No pokud porazíš toho lepšího, porazíš i ty horší. Při výcviku jde vždy o to zažít si taktiku ... a ta je stejná.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Hektor
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1022
Registrován: 28/5/2008, 15:49

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od Hektor »

100 PAH1 lebo som nechcel preháňať.
Neviem o com diskutovať proste nacvičovali jednu z 1000 nepravdepodobných situácií ktorá sa ale viackrát stala.
A pre ZSSR to nebolo len nemecko a PAH1 ale aj Irán s AH-1, nepodarený Afgan s Mi-24, Čína ktorej občas preskakovalo,
to iste sa mohlo stať s KĽDR.
Pre Mi-24 to nebol primárny cieľ, útočiť na iné vrtuľníky ale keby sa k tomu našla príležitosť, je fajn vedieť ako na to.

A naozaj to nemali s čím iným trénovať než s Mi-24, nič iné k dispozícii s takým výkonom nebolo.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Stačí si uvědomit prostý fakt, a snad i bude zřejmější můj údiv, že dofight proti sobě cvičily Hind a Hind... Neboť z hlediska vlastností vrtulníků je totiž dosti velká "díra" mezi Mi-2, Ka-26, Mi-8/17 a Mi-24. Což byl jeden z důvodů proč v kremelské říši v 80.tých letech vznikaly Mi-28 resp. Ka-50. A proč obě další nové platformy (Ka-50 v podobě Ka-52) zůstaly v produkci i po faktickém zrušení programů italského T-129 a amerického AH-66.


Myslím, že odpovědi k reálnosti videa od NANUKa se dobereme, když se budem bavit k věci. A přestanem do sebe míchat různé situace. Protože tohle je potencionálně velmi zajímavé diskusní téma, tak aby bylo škoda to "zahrabat" obecnými/povrchními srovnáními

A proto...
Bavíme-li se o souboji jeden na jednoho, tak bych navrhoval rozdělit diskuzi dle cílů Hindu (Mi-24D) a to konkrétně dle výzbroje nesovětských vrtulníků v 80.-tých letech... tj. můžeme rozdělit diskusi na tyto kategorie "lovených" vrtulníků:
a) otočný kulomet v přídi (typicky Cobra s 20mm kanonem) a AT výzbroj

b) door gunner/-ři plus podvěšené kulomety primárně pro A-G útoky (viz Huey, (Agusta)Belly 212, 214)

c) vrtulník v různých verzích s různou výzbrojí - např. Gazelle s A-T raketami (HOT) vs. Gazelle s integrovaným kanonem primárně pro A-T vs. Gazelle s A-A Mistral

d) střelba z okýnek z ručních zbraní převážených vojáků plus střelba z lafetovaných kulometů (i půlplacové) ... uvažuji velkokapacitní CH-47C, CH-53GS, W. Commando, Puma

e) nevyzbrojené vrtulníky, z důvodu nemožnosti nést boční lafetovanou palnou výzbroj (typicky Bo-105PAH-1 nebo AB-206), vyjma raritně neseného pouzdra s kulometem (typicky pouškové ráže)

f) specializované vrtulníky, typicky pro ASW či převážející raněné/VIP, AEW - ovšem s nosností a teoreticky dimenzovaným trupem (bokem) pro nesení a používání palné výzbroje i kanonového kalibru (W. SeaKing)

Pro účely naší diskuze navrhuji Hind na videu od NANUKa definovat v podobě: masového izdělije 246 Mi-24D (Hind D:
- TV3-117
- s avionikou ve standardu Mi-24 pro armády komandované z Kremlu (tj. nikoliv různé formy Mi-25)
- 9-A-624, 4x 9M17P, 2xUB-32 s plným palebným průměrem trhavých S-5MO, na zbývajících podvěsech 1 PLŘSxR-60, 1xUB-16 s S-5P (proužky)
- výmetnice klamných cílů ASO-2V a odstínění proti IČ PLŘS agregátu Al-9
- bez ochlazovače vyfukovaných spalin a bez protipouštních filtrů


A posléze naši diskuzi můžeme zkombinovat s tím, pokud by vrtulníky "lovené" Hindem nesly Stingery coby obrannou výbroj.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

Hektor...

aha, už vím proč si nerozumíme. Já se snažil porozumět tomu videu od NANUKa - když už v úvodu je divákům předkládána nereálná představa, že posádky Hindů standartně proti sobě cvičí dogfight... (já nerozporuji, že posádky Hindů v 80.-tých letech cvičily dogfight, ale nevěřím, že do výcviku nezapracovaly další dostupné typy vrtulníků... proto jsem mluvil o Mi-14 či o IAR-316 či IAR-330).

Když se člověk podívá na to "instruktážní" video o tréninku posádek Hindů, tak to IMHO zachycuje krajinu evropského charakteru. Proto diskuji evropské podmínky.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17795
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od skelet »

Wow.. "dobrá debata". Světe div se osádky bitevních vrtulníku nacvičovaly jak si poradit, když potkají nepřátelský vrtulník ..
ObrázekObrázekObrázek
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Mi-24 Hind

Příspěvek od zzz »

skelet píše:(...)Světe div se osádky bitevních vrtulníku nacvičovaly jak si poradit, když potkají nepřátelský vrtulník ..
Tak fakt, že je kravina, aby Hindy nacvičoval lov Hindu... ještě neznamená, že to video je nanic.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Odpovědět

Zpět na „Vrtulníky“