Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

czc32324 píše:Hustý a je tady taky vidět ta oblačnost, podle té by šlo zkontrolovat jestli je to snímek MH-17.

Jinak očividný důkaz že to sestřelili Rusové, podle té Su-27. Neni to ten snímek co říkali US že mají a prokazuje to Rusy?
Tak pokud by byl snímek pravý,naopak jasně by to poukazovalo na Ukrajinské SU-27. V ATO SU-27 používali a dokonce se tím chlubili. Mají jich kolem 70ti prý. Kolik jich ale mají bojeschopných ví bůh.
Ruské SU-27 by se tak hluboko do ukrajinského vzdušného prostoru nepozorovaně těžko mohlo dostat , vzhledem k tomu že Ukrajinci v té době ATO dost monitorovali mimo jiné i Kupolama.

Podle mne by to pravý snímek být mohl. Rusové trefně popíchli Američany že jim tam v té době přelétávala špionážní družice a ať zveřejní fotky, Američani to odmítli.Důvod: nechceme aby svět viděl jak krásné fotky umíme dělat :D
Někoho v USA už to mlžení mohlo přestat bavit a fotky Rusům prodal a nebo nedělejme si iluze Rusové je mohli získat svojí špionážní cestou. Jestli mají jeden snímek , budou jich mít i více určitě. Tohle by mohl být první , protože Putin se naštval jak na něj vyběhl Abott aby zaplatil kompenzace a omluvil se za sestřelení. Tak řekl hoši nedá se nic dělat už těch blbců mám dost, na vyšetřování čekat nebudeme , zveřejněte to!!
Mně to smysl dává.
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 14/11/2014, 20:40, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Zajímá mě jiná věc... Bez ohledu na to čí ta stíhačka je... Jak moc je pravděpodobný sestřel "omylem" v případě, že to byla stíhačka??? Jak moc je pravděpodobné, že si pilot spletl dopravní liner s legitimním cílem???
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

Aaron Goldstein píše:Zajímá mě jiná věc... Bez ohledu na to čí ta stíhačka je... Jak moc je pravděpodobný sestřel "omylem" v případě, že to byla stíhačka??? Jak moc je pravděpodobné, že si pilot spletl dopravní liner s legitimním cílem???
Nulová!
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 14/11/2014, 21:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

A to mi na tom právě nesedí... Ač si umím představit motiv na obou stranách tak podobná úmyslná akce by asi měla lepší "krytí" než obě strany předvedli... To co předvedli se více podobalo náhlé improvizaci než předem zpracované a rozehrané zpravodajské hře...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Paralelní vlákno také v hospodě. Diskuse by se měla více směrovat tam
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=196571#p196571
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
kwaak
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 18/8/2012, 18:58

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kwaak »

mimochodem co poměry velikostí jednotlivých objektů, já vím, že fotky mohou extrémně zkreslovat...ale ten "Boeing" je na fotce dlouhý pomalu ja přistávací dráha letiště v záběru...?
(eee teda jestli je to letiště , to vlevo zhruba uprostřed)
Naposledy upravil(a) kwaak dne 14/11/2014, 20:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Lord píše:Paralelní vlákno také v hospodě. Diskuse by se měla více směrovat tam
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=196571#p196571

Omlouvám se... Nechal jsem se unést... Pokud je to moc "přes čáru" tak prosím mody o přesun... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17808
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

Aaron Goldstein v pohodě, nic jsi neprovedl.

Pokud by se "zázračně" objevil takový důkaz a nebyl to fake, tak závěr z toho je jednoduchý.
1) BYL to jasný úmysl, a tedy žádné "obhajitelné" zabití z nedbalosti, ale sprostá vražda
2) Opolčenci jsou z toho venku, ale co je horší do podezření se dostává třetí strana sporu Rusko.
3) Protože v případě jasného úmyslu zde můžeme laborovat s motivy:
a) snaha si vytvořit politické zázemí pro pozemní invazi na Ukrajinu (Rusko)
b) snaha získat vojenskou a hospodářskou pomoc od EU/USA (Ukrajina)

No a to je tak všechno co z toho dostaneme, každý si bude věřit čemu chce. Tak jako tomu bylo doposud. Pravdu už stejně nikdo nechce slyšet.
ObrázekObrázekObrázek
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od QVAK »

skelet píše:Aaron Goldstein v pohodě, nic jsi neprovedl.

Pokud by se "zázračně" objevil takový důkaz a nebyl to fake, tak závěr z toho je jednoduchý.
1) BYL to jasný úmysl, a tedy žádné "obhajitelné" zabití z nedbalosti, ale sprostá vražda
2) Opolčenci jsou z toho venku, ale co je horší do podezření se dostává třetí strana sporu Rusko.
3) Protože v případě jasného úmyslu zde můžeme laborovat s motivy:
a) snaha si vytvořit politické zázemí pro pozemní invazi na Ukrajinu (Rusko)
b) snaha získat vojenskou a hospodářskou pomoc od EU/USA (Ukrajina)

No a to je tak všechno co z toho dostaneme, každý si bude věřit čemu chce. Tak jako tomu bylo doposud. Pravdu už stejně nikdo nechce slyšet.
Myslím, že je ještě jeden, Oligarchové jež vraždou hájili nebo prosazovali svůj privátní zájem. Uvědomme si, že Ukrajina není standardním státem a jejich vliv je vyšší než státu.
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kozlustechnykus »

Cely se me to nejak nezda, ale pokud opravdu prijmu, ze tam to letadlo bylo a ze strilelo, tak minimalne drahu toho letadla musela Ukrajinska PVO zachytit a to uz by to davno vytrubovali do sveta. Je me jasny, ze se vede spousta zakulisnich boju a jednani, ale stejne me to nejak nesedi, ze uz by davno neco z toho UA strana nepouzila.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
elspec21
Příspěvky: 0
Registrován: 27/7/2014, 23:18

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od elspec21 »

kwaak píše:mimochodem co poměry velikostí jednotlivých objektů, já vím, že fotky mohou extrémně zkreslovat...ale ten "Boeing" je na fotce dlouhý pomalu ja přistávací dráha letiště v záběru...?
(eee teda jestli je to letiště , to vlevo zhruba uprostřed)
Ano, to je do očí bijící! Prostě FAKE jako prase. Letiště v Doněcku má zhruba 4km dlouhou dráhu, Boeing rozpětí přibližně 60m. Na fotografii jsou oba rozměry téměř stejné. Při uvažování satelitní fotky z velmi, ale velmi nízké dráhy 150km, byla by paralaxa malá. Boeing v 10km by byl oproti Boeingu na zemi asi o 7% opticky větší. Když zhruba vypočtu výšku záběru (tak jak ho někdo, kdo moc neuvažoval, naaranžoval), vychází mi že "družice neznámé mocnosti" by musela letět max. 200m nad Boeingem. Prostě totální pitomost, nechápu že tak primitivní podvrh pronikne do státní televize!
Uživatelský avatar
Havy
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 31/7/2014, 14:16

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Havy »

Tady je jedno názorně předvedené odhalení o fejku těch snímků: https://twitter.com/Brown_Moses
https://pbs.twimg.com/tweet_video/B2bl3f4CIAA8h9S.mp4 <-- nejnázornější
http://tinypic.com/view.php?pic=2iiz5lf ... GZ43smndhI
A bude tam toho víc....
Naposledy upravil(a) Havy dne 14/11/2014, 23:14, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
flippa1905
Příspěvky: 0
Registrován: 28/7/2014, 13:11

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od flippa1905 »

No rozhodně nefoceno družicí. Letadlo s délkou 70 m je ve výšce cca 10 km, letiště má dráhu cca 3 km a na základě podobnosti trojúhelníků by musela kamera být cca 250 metrů nad letadlem, aby se oba objekty jevily pod stejným úhlem.

Ještě dvě poznáky.
SU27 je na obrázku o úhlově dost menší než Boeing - muselo by útočit zespoda. Má totiž na délku 22 metrů, což je třetina Boeingu.
A v neposlední řadě ve výšce 10 km by za Boeingem měly být kondenzační čáry.
Naposledy upravil(a) flippa1905 dne 14/11/2014, 23:08, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Taky si myslím, Boeing je moc velký ... pokud je to snímané z velké výšky ... proporcionálně to moc netrefili.
První kanál je státní televize?
Pokud se neobjeví nějaké další info, tak toto lze považovat za fejk. Kdyby si s tím lépe pohráli, tak by to mohlo mít větší potenciál.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
hexvonkei
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 3/11/2014, 17:16

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od hexvonkei »

Nezapomněli jste v těch výpočtech podobnosti trojúhelníků taky na čočku objektivu (nápověda: zoom)?
Manjuk
svobodník
svobodník
Příspěvky: 37
Registrován: 22/9/2014, 09:14

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Manjuk »

Jako, že letadlo je přizoomované a letiště ne? Nebo nějak nechápu..
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

Pohled zhora na Boing určitě neodpovídá 250 metrům, to by byl boing přes celý obrázek, ale paralaxa opravdu vychází přibližně na 250 metrů.
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 14/11/2014, 23:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
elspec21
Příspěvky: 0
Registrován: 27/7/2014, 23:18

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od elspec21 »

Lord píše:Taky si myslím, Boeing je moc velký ... pokud je to snímané z velké výšky ... proporcionálně to moc netrefili.
První kanál je státní televize?
Pokud se neobjeví nějaké další info, tak toto lze považovat za fejk. Kdyby si s tím lépe pohráli, tak by to mohlo mít větší potenciál.
Pervyj kanal (http://www.1tv.ru) – státem financovaná TV stanice
zdroj:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_med ... media.html
1stCLJan píše:Pohled zhora na Boing určitě neodpovídá 250 metrům, to by byl boing přes celý obrázek
No právě! Porovnáním rozměrů to odpovídá výšce objektivu 10 150m. To by ale na Boeingu byl vidět každý nýtek. Prostě zfušovaný trapný pokus. Autor při montáži hodil rozměry tak "aby se to pěkně vyjímalo" :rotuj: . Stejně je i Su osvětlené ze špatné strany a logo dopravce na trupu Boeingu jinde, než má být. Pár "fotošopů" (vlastně Corelošopů) mám už za sebou a troufnu si tvrdit, že lepších :lol:
Naposledy upravil(a) elspec21 dne 14/11/2014, 23:26, celkem upraveno 1 x.
martanus
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 15/7/2014, 18:14

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od martanus »

Vzdálenost od místa výstřelu do místa skutečného sestřelu je 82 km. Museli by použit raketu dlouhého doletu tak nejspíš R-27ER nebo R-27AE.
Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v telefonickém rozhovoru dnes řekl americkému ministru zahraničí Kerrymu, že Moskva je znepokojena průtahy ve vyšetřování havárie MH17 na východě Ukrajiny.
> http://sputniknews.com/politics/2014111 ... 40362.html
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“