Nalezeno 999 výsledků hledání

od Petrz
27/6/2026, 19:02
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

Proč by to zmiňovali ? Třeba protože je to jádro práce vojáka.
od Petrz
27/6/2026, 16:50
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

Lord: Nic divného na tom samozřejmě není. Jen to vede k povrchnosti a nepřesnosti v uvažování. Proto já ty řeči o přesné palbě beru s velkou rezervou. Jak jsem psal, bylo to dle mne řečeno tak, aby to udělalo dojem. Netvrdím, že Leopard 2 nemá výrazně lepší přesnost než T-72M, ale to že by si na 1,5...
od Petrz
27/6/2026, 14:06
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

Pokud nedáš zdroje, tak má stále větší vypovídající hodnotu názor velitele tanku Leopard 2. Jo jo. Když jsem se jednou na bahnech bavil s tankistou bojujícím v T-72M4CZ a ptal se ho jaká verze T-72 byla modernizována, zda M či M1 , nevěděl o čem mluvím. Dle mne jsou cvičeni víc v praktických dovedn...
od Petrz
27/6/2026, 12:31
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

Nevím jestli zrovna štít kanónu, ale to jestli bude střílet na věž nebo trup případně na předek nebo zadek tanku může vybrat bez problému. Může si vybrat kam bude mířit a zvýšit pravděpodobnost že zasáhne dané místo. Ale že by na kilák a půl či 2 km dokázal spolehlivě zasáhnout věž či korbu - či ně...
od Petrz
27/6/2026, 10:45
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

K té vzdálenosti, si myslíš, že laserem nedokáže osvítit přesný bod tanku na tu vzdálenost? Lorde musím tu říkat kolik vlivů z balistiky tam vstupuje do hry, že zasáhnou granátem (cíleně a spolehlivě) na např. 2 km štít děla T-72 je naprostý nesmysl. I na 1 km je to dle mne z větší části otázka náh...
od Petrz
27/6/2026, 10:07
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

A na Ukrajině teď bojuje kdo? Čekal bych že spekulace starých moudrých pánů o tom, jak se mladí v opravdové válce rozpustí jako sněhové vločky už jsou překonané - a ono ne. Hlavně že vy jste z té ocelové generace co by dokázala všechno nejlíp - teda kdyby se vám chtělo. Já přece neříkám že vojáci j...
od Petrz
26/6/2026, 12:39
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

Mimo jiné AČR se musí přizpůsobovat, aby dělala dobře nábory. Jak se generace Z staví k armádě v časech nejistoty. Já, influvoják! Hlavně aby to byla zábava... v balastu toho všeho co je na netu. A je důležité se na mladý zaměřit, protože máme v armádě obecně strašně starý lidi. Ok. Beru. Jen si ří...
od Petrz
26/6/2026, 11:54
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Leopard 2 pro AČR
Odpovědi: 2184
Zobrazení: 207128

Re: Leopard 2 pro AČR

No, věřím tomu že palba z Leopardu 2 je výrazně přesnější než z T-72 M4 ,ale že by si střelec mohl vybírat přesné místo zásahu na vzdálenosti 1.5 - 2.5 km je dle mne hodně nadsazené. Jinak celý ten extrémně odlehčený tón s jakým se baví o práci, kde je hlavním cílem vyřadit nepřítele, což se často r...
od Petrz
26/5/2026, 12:56
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Akých drahých a ťažko dostupných ? Odkedy je wolfram a dural ťažko dostupný? Máš pravdu tahle diskuze už nemá cenu. A je tvrdím, že je to nepravda . Ukáž tie informácie. Ukázal bych je. Ale už jsem sem postup výpočtu kdysi dával. A nikdo to nebyl schopen pochopit. Časem to publikuji jinou formou. J...
od Petrz
26/5/2026, 09:11
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

pjaro77: asi jsem se nevyjádřil přesně. západní konstruktéři si nemohou dovolit udělat celou věž jen z ocelového pancíře - protože takováto věž by byla i při průměrné odolnosti velmi těžká. musí tedy použít vrstvené pancéřování a speciální materiály které mají výrazně lepší poměr mezi hmotností a od...
od Petrz
25/5/2026, 12:22
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

To je len Vaša fabulácia, v ossr zavedené T72m1 určite nemajú väčšiu hodnotu /akúkoĺvek/ako leo 2a4. Ale já nemluvím o slovenské republice. Mluvím obecně o konstrukci ruských tanků. I ta monolitická věž T-72 Ural má kolmo čelně bez era odolnost 460-480mm RHA. S era kontakt 5 pak cca. 600mm RHA. (pr...
od Petrz
24/5/2026, 20:46
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Ak by spor Sudetakov dalej eskaloval a Nemci by intervenovali, v com by si radsej sedel, v T72M4 , alebo v L2A7? Není podstatné v čem by kdo raději seděl. Píšu tu o úplně něčem jiném. Pokud budu mít omezený zdroj financí, surovin a výrobních kapacit - a postavím z nich tanky východní koncepce (T-72...
od Petrz
24/5/2026, 14:06
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

pjaro77: Za arogancí a povýšeností je vždy strach a nejistota - v tvém případě tím zakrýváš to že nemáš konkrétní argumenty. Aspoň mně se to tak jeví. skelet: nežiji v roce 2018. Povědomí o tom co se děje na Ukrajině mám. Jen z toho nedělám unáhlené a zjednodušující závěry. Ja to zhrniem: akykolvek...
od Petrz
23/5/2026, 22:26
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

pjaro77: Za arogancí a povýšeností je vždy strach a nejistota - v tvém případě tím zakrýváš to že nemáš konkrétní argumenty. Aspoň mně se to tak jeví.

skelet: nežiji v roce 2018. Povědomí o tom co se děje na Ukrajině mám. Jen z toho nedělám unáhlené a zjednodušující závěry.
od Petrz
23/5/2026, 21:48
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Hlavne je príznačné ako sa tu do autora tohto vlákna majú diskutéri tendenciu silou mocou navážať... Kdybych neměl z velké části pravdu tak tu tendenci mít nebudou. Kde chybí znalosti nastupuje agresivita. Ale já to beru s nadhledem. Urazil si sa keď som ti vytkol, že sa zaoberáš hovadinami typu si...
od Petrz
22/5/2026, 20:52
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Jo jo. To říká člověk který o tom ví úplný kulový - nic nikdy reálného funkčního nevymyslel - jen se náhodou narodil v Čechách a má tak pocit že on je součástí západní "elity". ( adresováno pjaru77 )
od Petrz
22/5/2026, 17:04
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

To si píš, že bude. Aj keby sa niekam stratili drony, stále sú tu PTRS útočiace zhora.
časem se na obojí najde proti zbraň. Efektivní obrana. Takže bych zas tak nejásal.
od Petrz
21/5/2026, 19:14
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

skelet: to kolik procent různých typů tanků Ukrajina ztratila, záleží dost na tom jak intenzivně a v jakých situacích a jak je používala. A též to moc nevypovídá o tom kolik zásahů tank vydržel než byl vyřazen. Ale máš pravdu v tom že konflikt na Ukrajině moc nesleduji. Takže nevím jaké jsou možnost...
od Petrz
21/5/2026, 13:17
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Odpovědi: 1917
Zobrazení: 203201

Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů

Dal jsem zde statistiky z ukrajinského bojiště, které potvrzují výpovědi ukrajinských tankistů. A z těchto statistik vychází i onen modelový příklad. Ano to beru. Ale já poukazuji na to že Ukrajina pravděpodobně nenasazovala oba tanky v počtu který by odrážel jejich cenu a náročnost výroby. V reali...

Přejít na rozšířené vyhledávání