Nalezeno 999 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 27/6/2026, 19:02
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
Proč by to zmiňovali ? Třeba protože je to jádro práce vojáka.
- 27/6/2026, 16:50
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
Lord: Nic divného na tom samozřejmě není. Jen to vede k povrchnosti a nepřesnosti v uvažování. Proto já ty řeči o přesné palbě beru s velkou rezervou. Jak jsem psal, bylo to dle mne řečeno tak, aby to udělalo dojem. Netvrdím, že Leopard 2 nemá výrazně lepší přesnost než T-72M, ale to že by si na 1,5...
- 27/6/2026, 14:06
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
Pokud nedáš zdroje, tak má stále větší vypovídající hodnotu názor velitele tanku Leopard 2. Jo jo. Když jsem se jednou na bahnech bavil s tankistou bojujícím v T-72M4CZ a ptal se ho jaká verze T-72 byla modernizována, zda M či M1 , nevěděl o čem mluvím. Dle mne jsou cvičeni víc v praktických dovedn...
- 27/6/2026, 12:31
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
Nevím jestli zrovna štít kanónu, ale to jestli bude střílet na věž nebo trup případně na předek nebo zadek tanku může vybrat bez problému. Může si vybrat kam bude mířit a zvýšit pravděpodobnost že zasáhne dané místo. Ale že by na kilák a půl či 2 km dokázal spolehlivě zasáhnout věž či korbu - či ně...
- 27/6/2026, 10:45
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
K té vzdálenosti, si myslíš, že laserem nedokáže osvítit přesný bod tanku na tu vzdálenost? Lorde musím tu říkat kolik vlivů z balistiky tam vstupuje do hry, že zasáhnou granátem (cíleně a spolehlivě) na např. 2 km štít děla T-72 je naprostý nesmysl. I na 1 km je to dle mne z větší části otázka náh...
- 27/6/2026, 10:07
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
A na Ukrajině teď bojuje kdo? Čekal bych že spekulace starých moudrých pánů o tom, jak se mladí v opravdové válce rozpustí jako sněhové vločky už jsou překonané - a ono ne. Hlavně že vy jste z té ocelové generace co by dokázala všechno nejlíp - teda kdyby se vám chtělo. Já přece neříkám že vojáci j...
- 26/6/2026, 12:39
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
Mimo jiné AČR se musí přizpůsobovat, aby dělala dobře nábory. Jak se generace Z staví k armádě v časech nejistoty. Já, influvoják! Hlavně aby to byla zábava... v balastu toho všeho co je na netu. A je důležité se na mladý zaměřit, protože máme v armádě obecně strašně starý lidi. Ok. Beru. Jen si ří...
- 26/6/2026, 11:54
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Leopard 2 pro AČR
- Odpovědi: 2184
- Zobrazení: 207128
Re: Leopard 2 pro AČR
No, věřím tomu že palba z Leopardu 2 je výrazně přesnější než z T-72 M4 ,ale že by si střelec mohl vybírat přesné místo zásahu na vzdálenosti 1.5 - 2.5 km je dle mne hodně nadsazené. Jinak celý ten extrémně odlehčený tón s jakým se baví o práci, kde je hlavním cílem vyřadit nepřítele, což se často r...
- 26/5/2026, 13:48
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
- 26/5/2026, 12:56
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Akých drahých a ťažko dostupných ? Odkedy je wolfram a dural ťažko dostupný? Máš pravdu tahle diskuze už nemá cenu. A je tvrdím, že je to nepravda . Ukáž tie informácie. Ukázal bych je. Ale už jsem sem postup výpočtu kdysi dával. A nikdo to nebyl schopen pochopit. Časem to publikuji jinou formou. J...
- 26/5/2026, 09:11
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
pjaro77: asi jsem se nevyjádřil přesně. západní konstruktéři si nemohou dovolit udělat celou věž jen z ocelového pancíře - protože takováto věž by byla i při průměrné odolnosti velmi těžká. musí tedy použít vrstvené pancéřování a speciální materiály které mají výrazně lepší poměr mezi hmotností a od...
- 25/5/2026, 12:22
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
To je len Vaša fabulácia, v ossr zavedené T72m1 určite nemajú väčšiu hodnotu /akúkoĺvek/ako leo 2a4. Ale já nemluvím o slovenské republice. Mluvím obecně o konstrukci ruských tanků. I ta monolitická věž T-72 Ural má kolmo čelně bez era odolnost 460-480mm RHA. S era kontakt 5 pak cca. 600mm RHA. (pr...
- 24/5/2026, 20:46
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Ak by spor Sudetakov dalej eskaloval a Nemci by intervenovali, v com by si radsej sedel, v T72M4 , alebo v L2A7? Není podstatné v čem by kdo raději seděl. Píšu tu o úplně něčem jiném. Pokud budu mít omezený zdroj financí, surovin a výrobních kapacit - a postavím z nich tanky východní koncepce (T-72...
- 24/5/2026, 14:06
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
pjaro77: Za arogancí a povýšeností je vždy strach a nejistota - v tvém případě tím zakrýváš to že nemáš konkrétní argumenty. Aspoň mně se to tak jeví. skelet: nežiji v roce 2018. Povědomí o tom co se děje na Ukrajině mám. Jen z toho nedělám unáhlené a zjednodušující závěry. Ja to zhrniem: akykolvek...
- 23/5/2026, 22:26
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
pjaro77: Za arogancí a povýšeností je vždy strach a nejistota - v tvém případě tím zakrýváš to že nemáš konkrétní argumenty. Aspoň mně se to tak jeví.
skelet: nežiji v roce 2018. Povědomí o tom co se děje na Ukrajině mám. Jen z toho nedělám unáhlené a zjednodušující závěry.
skelet: nežiji v roce 2018. Povědomí o tom co se děje na Ukrajině mám. Jen z toho nedělám unáhlené a zjednodušující závěry.
- 23/5/2026, 21:48
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Hlavne je príznačné ako sa tu do autora tohto vlákna majú diskutéri tendenciu silou mocou navážať... Kdybych neměl z velké části pravdu tak tu tendenci mít nebudou. Kde chybí znalosti nastupuje agresivita. Ale já to beru s nadhledem. Urazil si sa keď som ti vytkol, že sa zaoberáš hovadinami typu si...
- 22/5/2026, 20:52
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Jo jo. To říká člověk který o tom ví úplný kulový - nic nikdy reálného funkčního nevymyslel - jen se náhodou narodil v Čechách a má tak pocit že on je součástí západní "elity". ( adresováno pjaru77 )
- 22/5/2026, 17:04
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
časem se na obojí najde proti zbraň. Efektivní obrana. Takže bych zas tak nejásal.To si píš, že bude. Aj keby sa niekam stratili drony, stále sú tu PTRS útočiace zhora.
- 21/5/2026, 19:14
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
skelet: to kolik procent různých typů tanků Ukrajina ztratila, záleží dost na tom jak intenzivně a v jakých situacích a jak je používala. A též to moc nevypovídá o tom kolik zásahů tank vydržel než byl vyřazen. Ale máš pravdu v tom že konflikt na Ukrajině moc nesleduji. Takže nevím jaké jsou možnost...
- 21/5/2026, 13:17
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
- Odpovědi: 1917
- Zobrazení: 203201
Re: Polemika-Racionální modernizace tanku T-72 a jeho klonů
Dal jsem zde statistiky z ukrajinského bojiště, které potvrzují výpovědi ukrajinských tankistů. A z těchto statistik vychází i onen modelový příklad. Ano to beru. Ale já poukazuji na to že Ukrajina pravděpodobně nenasazovala oba tanky v počtu který by odrážel jejich cenu a náročnost výroby. V reali...