Nalezeno 544 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 15/6/2026, 18:13
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
- Odpovědi: 56
- Zobrazení: 1789
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Pokud to bude otevřené se zakázkou za skoro 2 mld. Eur tak bych čekal ještě nějaké další uchazeče. Ono jaké jsou další možnosti? GDELS a Piranha V nebo GDLS a Stryker. Nejspíš sami chápu že by to byli jasní outsideři. Pak už moc dalších možností není. A skoro bych u patrie viděl že by nějaké nebojo...
- 15/6/2026, 16:21
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
- Odpovědi: 56
- Zobrazení: 1789
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
No některé ty schopnosti už nahrazují i pozemní drony. Viz různé pozorovatelny nebo na odvoz zraněných.
- 15/6/2026, 15:08
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
- Odpovědi: 56
- Zobrazení: 1789
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Pokud to bude otevřené se zakázkou za skoro 2 mld. Eur tak bych čekal ještě nějaké další uchazeče. A skoro bych u patrie viděl že by nějaké nebojove verze mohli být i třeba na te novější 6x6 platformě a ušetřilo by to náklady na provoz
- 12/6/2026, 07:17
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
- Odpovědi: 56
- Zobrazení: 1789
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Scotty87: pravda ale záleží proti čemu. Proti jiné pechote nebo proti útoku ze vzduchu. To je trochu jiné než proti jiným bvp nebo tankum atd. Za mě zbytečné prodrazuje např lpeni na tom aby to vozidlo mělo spike. Každopádně požadavek na level4 a vše ostatní puvodní.. To měl být požadavek při tom pr...
- 11/6/2026, 13:42
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
- Odpovědi: 56
- Zobrazení: 1789
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Já pořád nevím jestli je v dnešní době takové vozidlo potřeba.. V téhle podobě.. Hlavně nejsem přesvědčený o tom že to potřebuje takovouhle věž s tricitkou. Ale třeba mi to někdo vysvětlí. Potřebujeme to samé jako bylo potřeba před 20 lety? Jak teď fungují podobné prostředky tak mi to vychází že to ...
- 11/6/2026, 09:39
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Patria XP 8x8 pre AČR
- Odpovědi: 56
- Zobrazení: 1789
Re: Patria XP 8x8 pre AČR
Mě se nelíbí ani jedno vozidlo které je v hledáčku. Nevidím v tom takový posun abych akceptoval tu cenu kolem 40 mld.
Buď počkat nebo jít spíš cestou levnějších OT s menší vyzbroji. (jako by byl třeba Tadeáš s vezickou Gladius nebo tak něco.)
Buď počkat nebo jít spíš cestou levnějších OT s menší vyzbroji. (jako by byl třeba Tadeáš s vezickou Gladius nebo tak něco.)
- 1/6/2026, 07:41
- Fórum: Aktuality
- Téma: AČR kampak kráčíš?
- Odpovědi: 11284
- Zobrazení: 1325095
Re: AČR kampak kráčíš?
Funguje ta Marta i za pohybu? Docela by mě zajímalo jak by zvládala chránit vůz proti těm fpv. Ad raketomety : zbraň je to skvělá pro obranu, ale strašná nevýhoda v munici, která je drahá a hrozně pomalu se vyrábí.. V případě většího zapojení do konfliktu bychom byli na suchu za pár dní a výroba pár...
- 22/5/2026, 08:10
- Fórum: Aktuality
- Téma: AČR kampak kráčíš?
- Odpovědi: 11284
- Zobrazení: 1325095
Re: AČR kampak kráčíš?
Me se líbí jak pořád akcentuji to že je vše předražené a zkorumpovane a tlačí aby se tam něco našlo a máme skoro 3/4 roku po volbách a pořád nic nemají.
- 22/4/2026, 11:52
- Fórum: Ostatní
- Téma: Projekt nového polního stejnokroje
- Odpovědi: 261
- Zobrazení: 63783
Re: Projekt nového polního stejnokroje
Už by to chtělo dojet tu várku nových oblečků a poslat do skladů i nový typ gorace.
- 19/3/2026, 12:24
- Fórum: Aktuality
- Téma: AČR kampak kráčíš?
- Odpovědi: 11284
- Zobrazení: 1325095
Re: AČR kampak kráčíš?
Tak Trump si rád prý svých projevech bere do huby jednotlivé státy tak aby tlačil na celou alianci.. Posledně ve Švýcarsku to bylo Dánsko, předtím Kanada..teď aktuálně spanelsko.. Andrej mu docela leze do pasti. V létě můžeme poslouchat projev ve stylu : nato nefunguje, jsou tam staty které okradaji...
- 7/2/2026, 16:44
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
- Odpovědi: 4265
- Zobrazení: 627417
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Jo ladí to s tou barvou v které se teď fasuji vystrojni součástky.
- 4/2/2026, 14:20
- Fórum: Zbrojní průmysl
- Téma: Czechoslovak Group (CSG)
- Odpovědi: 561
- Zobrazení: 100860
Re: Czechoslovak Group (CSG)
Excalibur International a Aselsan uzavřely strategickou spolupráci a připravují společný podnik se sídlem v EU. Součástí partnerství je také představení systému protivzdušné obrany Korkut integrovaného na platformu Tatra Force 6×6, určeného pro evropské i globální trhy. 
- 29/1/2026, 17:48
- Fórum: Letecká technika
- Téma: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
- Odpovědi: 3752
- Zobrazení: 307377
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Tak se uvidí.. Jestli bude Donald pořád oslabovat dolar kuli jejich dluhum tak za chvíli může F35 kusova cena padnout i pod gripen.
- 29/1/2026, 16:10
- Fórum: Ostatní
- Téma: Projekt nového polního stejnokroje
- Odpovědi: 261
- Zobrazení: 63783
Re: Projekt nového polního stejnokroje
Vlastně to vypadá hodně dobře. Do teď byla nejteplejší věc svetr pletený. 🙂 Snad se to postupné fasování nepotahne roky. Strážní jednotky nejsou v první vlně a tráví venku skoro nejvíc času. Tak snad do příští zimy aspoň 🙂 Akorát sem nestihl jestli to může být jako vrchní vrstva a jestli to má nějak...
- 29/1/2026, 15:35
- Fórum: Letecká technika
- Téma: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
- Odpovědi: 3752
- Zobrazení: 307377
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Fajn díky. Když vezmete že koruna posílila k dolaru od podpisu smlouvy cca o 15% tak to za samotný nákup vychází na úsporu kolem 17 miliard korunách.
- 29/1/2026, 12:15
- Fórum: Letecká technika
- Téma: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
- Odpovědi: 3752
- Zobrazení: 307377
Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR
Ahoj nevi někdo jestli v te smlouvě na F35 jsou nějak pevně dané kurzy dolaru ke koruně? Věřím že je tam nějaká inflaci dolozka, ale jestli je tam i přesně daný kurz ve kterém se to platí? Kdyby ano tak teoreticky může USA v dolarech vyinkasovat až o 20% víc než kolik se za ně mělo zaplatit.. Pokud ...
- 26/1/2026, 18:59
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
- Odpovědi: 1236
- Zobrazení: 328858
Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
Obávám se že je tam cílený tlak proti českému zbrojnimu průmyslu. Některý projevy z SPD zní jako by zbrojari byli nový třídní nepritel
- 26/1/2026, 18:42
- Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
- Téma: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
- Odpovědi: 1236
- Zobrazení: 328858
Re: Obrněný transportér PANDUR II 8x8 pro AČR
Podle toho co říkal Zuna tak myslím že doplnění nebo náhrada panduru jde k ledu
- 23/1/2026, 12:07
- Fórum: Letecká technika
- Téma: L-159 ALCA a její předchůdci
- Odpovědi: 1137
- Zobrazení: 290315
Re: L159 ALCA a její předchůdci
Tak pro likvidaci dronů toho tolik nepotřebuje. Na cíl ho může navadet i pozemní stanice nebo něco jiného. Pak už stačí kanon nebo nějaké hodně levné rakety s dosahem jednotek km.
- 21/1/2026, 13:23
- Fórum: Aktuality
- Téma: AČR kampak kráčíš?
- Odpovědi: 11284
- Zobrazení: 1325095
Re: AČR kampak kráčíš?
Takže ty zateplovací věci budou v 95? Ty ksiltovky sem zvědavý na kvalitu.
Jinak dá se nějak predikovat naskladnovani nových věcí? Přijde mi že jinak než pomocí drbu že někdo byl ve vystrojaku a dostal to.. Tak se informace o tom sehnat nedá.
Jinak dá se nějak predikovat naskladnovani nových věcí? Přijde mi že jinak než pomocí drbu že někdo byl ve vystrojaku a dostal to.. Tak se informace o tom sehnat nedá.