Nalezeno 146 výsledků hledání

od puuupava
18/5/2026, 16:25
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Houfnice EVA M2 (BIA)
Odpovědi: 271
Zobrazení: 54704

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Len je otazka kolko bolo nakoniec dodanych Zuzan2. Lebo aj Kalinak mal take reci ze to nakoniec nenusi byt vsetkych 25.
od puuupava
17/5/2026, 10:50
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Chcel by som sa spytat, mozno trosku mimo. Na stanku resp. pri stanku Zetoru bol plagat nejakeho buduceho europskeho dronu a pri nom bol vystaveny a na tom plagate aj spomenuty motor DV2. Nevie niekto ci je tu nejaky pokus o ozivenie alebo tam bol len ako rekvizita?
od puuupava
15/5/2026, 22:10
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost tanků OSSR
Odpovědi: 2349
Zobrazení: 165680

Re: Budoucnost tanků OSSR

Presne. Jedine co by sa robilo unas je, ze by sa nasadila Talianska veza na Turecky podvozok. Ale ten nazov je taky slovensky KARPAT )) Inak vyzera to hrozne aj nazivo. Ak by toto Kalinakovy preslo, to uz by bol vrchol vsetkeho
od puuupava
15/5/2026, 16:51
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost tanků OSSR
Odpovědi: 2349
Zobrazení: 165680

Re: Budoucnost tanků OSSR

No kebab 120 od najbohatsieho cecha si kupujte vy!! Na nas uz zbohatol dost!!
od puuupava
3/5/2026, 08:46
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 258276

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

No ja by som taky optimista veru nebol. A prave ze vypoculi sme si rozhovor. A vieme aky je pan minister rozpravkar a presne to tam aj pocuvame. Styri roky po podpise zmluvy stale riesi zmenu zmluvnych podmienok? A co robil do teraz skoro tri roky? Tie rozpravky o zmene vedenia v Patrii? Ale no. Dal...
od puuupava
2/5/2026, 17:10
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 258276

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Mne sa najviac paci ze nikto, teda hlavne Kalinak, ani slovkom nespomenie ze vyrobcom toho problemoveho kanona je vlastne statna firma, cize vlastne jeho firma. A on sa chudacik len stazuje ake je tazke s tymi firmamy sa dohodnut. Tu ide podla mna o vedomu sabotaz tohto projektu zo strany tejto fyrm...
od puuupava
19/2/2026, 14:48
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Kolko z tych lietadiel co lietaju do toho Uzhorodu alebo Rzesova a zasobuju Ukrajinu je Ukrajinskych? A to akoze tie lietadla budu prevazat zranenych z Presovskej nemocnica do Bratislavskej? To snad zvladne aj Spartan. A mozno lepsie
od puuupava
18/2/2026, 21:58
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Myslim ze pri obrane malickeho Slovenska lietadla vobec nepotrebuju!! Co ich chcete letecky prepravovat zo Ziliny so Kosic?? ))
od puuupava
18/2/2026, 20:50
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Ano. KC390 su pekne lietadla. Ale su aj to posledne co v tejto dobe nase OS potrebuju! Pre nasu obranyschopnost uplne zbytocne v podstate. Uplne by postacilo prikupit 1-2 Spartany tak ako sa rozhodla aj Litva
od puuupava
18/2/2026, 16:32
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

No na par desitek kusu Himars, ktore mimochodom bude Scotty tazko rozdychavat, sa mozno v USA kazdy vysere ale elektraren za 15 miliard je uz ina motivacia!!
od puuupava
8/6/2025, 20:41
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4
Odpovědi: 1065
Zobrazení: 107528

Re: OSSR - výběr nového obrněného vozidla 4x4

Neviem ci este ziadne z tych deviatich ossr nemaju. Na IDETe bolo vidiet aj Gerlach aj Patriot na Sk armadnych spz.
od puuupava
25/4/2025, 14:58
Fórum: Aktuality
Téma: AČR kampak kráčíš?
Odpovědi: 11284
Zobrazení: 1325216

Re: AČR kampak kráčíš?

Takto sa to robi do psej matere! Za to ze Slovensko nakupi od Strnada Tatrovky, AČR nakupi od Strnada municiu. Nejaky Elon Musk sa proti takemuto businesplanu moze schovat!!!
od puuupava
27/2/2025, 17:56
Fórum: Letecká technika
Téma: Letecký útvar MV SR
Odpovědi: 43
Zobrazení: 11330

Re: Letecký útvar MV SR

A tu si snad niekto mysli ze teraz sa unas budu kupovat ine vrtulniky ako Strnadove srothawky?
od puuupava
27/2/2025, 16:54
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: ShKH Zuzana 2
Odpovědi: 1092
Zobrazení: 115015

Re: ShKH Zuzana 2

A tiez by ma zaujimalo, ked teda Kalinak povedal ze na zniceni hufnice sa podielali hlavne plne palivove nadrze, preco pri takychto skuskach ma hufnica plne palivove nadrze? Ci uz bola nachystana na cestu na Ukrajinu po vlastnej osi??
od puuupava
26/12/2024, 17:00
Fórum: Letecká technika
Téma: OSSR - viacúčelové vrtuľníky UH-60L Armed Black Hawk
Odpovědi: 571
Zobrazení: 61701

Re: OSSR - viacúčelové vrtuľníky UH-60L Armed Black Hawk

No Arhur tymto videom zrovna si Nikovi nic nevyvratil. Prave naopak. Z toho mi vypliva ze ze ten jeden bude tiez verzia L akurat bez vyzbroje
od puuupava
22/12/2024, 11:18
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

A uz ma byt len jeden? Ved dva tyzdne dozadu mali byt dva ))
od puuupava
15/11/2024, 22:18
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Dost pochybujem ze Finsko kupuje 40 rocne vrtulniky, teda pardon, len 35. A urcite nam Strnad vyberie len tie najlepsie kusky, malo lietane, garazovane po nefajciarovi, nebud vtipny ))) Je uplne trapne ako vsetky ksefty na MO su teraz site pre Strnada. Uplne na drzaka. Tatrovky, 4x4, 6x6 a dokonca u...
od puuupava
15/11/2024, 20:56
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Su to vrtulniky vsetko +- 40 rokov. Chore je uz len to ze armada clenskeho statu NATO uvazuje o nakupe takychto vrtulnikov. Ved su hadam starsie ako tie Mi 17ky ktore maju nahradit )))
od puuupava
15/11/2024, 19:49
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Nic take nepovedal. Povedal ze Vipery budu vlastne tiez generalkovane, takze je to to iste ako tie Strnadove vraky, lebo tie su tiez generalkovane. A hadajte co sa nakoniec kupi )))
od puuupava
15/11/2024, 19:31
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1831752

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Zas tie jeho dristy. Vraj Vipery budu generalkovane, len zabudol povedat ze nikdy neboli pouzivane. Na rozdiel od druhej ponuky kde Strnad ponuka tiez generalkovane, ale zabudol povedat ze vylietane 40 rocne vraky, ze s moznostou palebnej podpory, nejakym gulometom maximalne. Ale hlavne ze sa usetri...

Přejít na rozšířené vyhledávání