Nalezeno 2375 výsledků hledání

od mikojan29
19/6/2026, 22:47
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1833220

Re: OSSR, kampak kráčíte?

:up:
od mikojan29
19/6/2026, 15:13
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 258456

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Patria má záujem o ďalšie dodávky svojich produktov OSSR:

phpBB [video]
od mikojan29
18/6/2026, 22:38
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Houfnice EVA M2 (BIA)
Odpovědi: 271
Zobrazení: 54757

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Vyzerá že zatiaľ nie. Jedine OSSR s to je "povinný" zákazník.
od mikojan29
18/6/2026, 18:56
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 258456

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Scotty87 píše: 18/6/2026, 10:56
mikojan29 píše: 17/6/2026, 23:17 O poľných kuchyniach by som pomlčal, keď vieme ako obstarala AČR tie svoje
AČR ty kuchyně aspoň má nebo bude mít. Na rozdíl od jiných...
Ak ti nevadí tá korupcia a premrštené priekupnické ceny + dodacie lehoty...je to taká ľudská malosť kritizovať druhých a nepozerať sa na seba.
od mikojan29
18/6/2026, 09:38
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 258456

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Tak tady zatím tragicky selhala. Tu hlavne zlyhalo MO na čele s jeho hlavným predstaviteľom, ktorý tento program od začiatku sabotoval, keďže to nevyhral jeho partner z CSG. :???: Je pravda, že na SK to bol veľmi ambiciózny plán a niektoré typy by sa dali zrejme obmeniť za iné platformy (6x6 alebo ...
od mikojan29
18/6/2026, 09:36
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 258456

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

Tu sú pôvodné počty aj s cenovou kalkuláciou z roku 2022:
1.png
2.png
3.png
5.png
4.png
od mikojan29
17/6/2026, 23:17
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: OSSR - výběr nového kolového BVP
Odpovědi: 1630
Zobrazení: 258456

Re: OSSR - výběr nového kolového BVP

500 kusov ale nie týchto. Mali to byť OTčka na mobilitu. Na nich mělo být všechno. možná i polní kuchyně. A právě to je ten problém. "Spustila" se megaakvizice u které musili i ti co ji připravovali tušit že nebude nikdy naplněná. Místo toho aby se specifikovalo co je třeba pro přezbrojen...
od mikojan29
10/6/2026, 18:22
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost dělostřelectva AČR
Odpovědi: 698
Zobrazení: 206237

Re: Budoucnost dělostřelectva AČR

Veď práve, u niekoho je to už len obohratá pokazená platňa.
:wink:
od mikojan29
10/6/2026, 14:40
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: Budoucnost dělostřelectva AČR
Odpovědi: 698
Zobrazení: 206237

Re: Budoucnost dělostřelectva AČR

Treba im povedať, aby si dali pozor v T-križovatkách. :wink:
Dobrá rada nad zlato. :lol:
od mikojan29
6/6/2026, 22:39
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1833220

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Niekto musí byť prvý. :wink:
od mikojan29
5/6/2026, 23:47
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: DT WOLF & HRON (4x4)
Odpovědi: 138
Zobrazení: 21236

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Chropyňské strojírny sú 60% vlastníkom fy DefTech. Je možné, že chcú toto vozidlo ponúknuť AČR aj s lokalizáciu výroby v ČR. Uvidíme až se budou rozlepovat obálky v aktuálně běžícím tendru. Ale zrovna na tuhle variantu bych si nevsadil. Podle mě to bude mezi Bushmaster, Patriot a Mars. Túto informá...
od mikojan29
5/6/2026, 23:41
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1833220

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Z pôvodných 5000 ks M4M1, ktoré zarezal kokaíňák by nakoniec malo prísť 500 ks, ktoré už asi boli vyrobené a nedali sa zrušiť... ostatné ako píšete. Navyše tie JLTV čakali tak dlho vyrobené v USA, lebo zo strany MO SR zrejme nemal nikto záujem vybaviť dopravu na SK. Žiadne lockdowny, ako tvrdil bulh...
od mikojan29
4/6/2026, 22:10
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: DT WOLF & HRON (4x4)
Odpovědi: 138
Zobrazení: 21236

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Osobne sa mi tie autá vôbec nepáčia, vysoké voči šírke náprav, je to také celé neee...
od mikojan29
4/6/2026, 16:51
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1833220

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Pravda, vlastnená zbrojárom Strnadom, to budú určite "objektívne" informácie. Je vidieť, že kokaíny je v úzkych, opäť mu musí pomáhať jeho obchodný partner. Táto vláda odmietla kompenzácie od USA vo forme dvojtretinovej zľavy ceny za vrtuľníky Viper. Týchto 250 mil. EUR blokovalo doteraz M...
od mikojan29
4/6/2026, 13:44
Fórum: Obrněná technika a dělostřelectvo
Téma: DT WOLF & HRON (4x4)
Odpovědi: 138
Zobrazení: 21236

Re: DT WOLF & HRON (4x4)

Chropyňské strojírny sú 60% vlastníkom fy DefTech. Je možné, že chcú toto vozidlo ponúknuť AČR aj s lokalizáciu výroby v ČR.
od mikojan29
3/6/2026, 13:30
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1833220

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Vidím, že si si pozrel len jednu, druhú v poradí. :wink:
od mikojan29
3/6/2026, 13:29
Fórum: Letecká technika
Téma: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70
Odpovědi: 4217
Zobrazení: 536998

Re: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70

Ďakujem, viem o tom.
Skôr si myslím, že nepodstatné až zavádzajúce, ale ľudí treba stále edukovať, hlavne, ak sa pracuje s faktami.
od mikojan29
3/6/2026, 13:20
Fórum: Aktuality
Téma: OSSR, kampak kráčíte?
Odpovědi: 14206
Zobrazení: 1833220

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Satko, pozri si tú tlačovku, možno to pochopíš.
Uvidí sa, kto bude nakoniec hlupák a podvodník.
od mikojan29
3/6/2026, 11:07
Fórum: Letecká technika
Téma: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70
Odpovědi: 4217
Zobrazení: 536998

Re: OSSR - nový stíhací letoun Lockheed Martin F-16 Block 70

Toto všetko viem, letel som cez polku SK v "aeroklubovom" lietadle, takže som si vypočul celú leteckú korešpondenciu v lietadle počas letu a videl som aj predletovú prípravu s letovým plánom. Viem o čom hovorím. Ak myslíš motorových paraglaidistov, treba to napísať, tí vzlietnu z akejkoľve...

Přejít na rozšířené vyhledávání