Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "cover72" nebo "Lord".

Přesuny příspěvků jsou zpětně uváděny ve vláknu Přesuny.

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- jsou povoleny pouze příspěvky s odkazem na zdroj
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora s přezdívkou "Lord")

Upřesnění pravidel:
- jakýkoliv příspěvek bez udání zdroje bude vymazán a jeho autor bude na týden zabanován
- jakýkoliv příspěvek bez překladu citace bude vymazán a jeho autor bude na týden zabanován. (Pokud si někdo myslí, že cizojazyčná citace bude mít několik řádků a překlad odbude výcucem, tak je na omylu)
- jakýkoliv příspěvek, ve kterém někdo někoho slovně napadne bude vymazán a jeho autor bude na týden zabanován
- ti kteří již v minulosti dostali BAN, můžou dostat BAN až na měsíc. Při třetím opakování až dva měsíce. Podle úvahy zasahujícího moderátora.
- trest delší než tři týdny může být podstoupen k odvolacímu procesu zakladateli fóra Lordovi, který může BAN zmírnit
Odpovědět
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Toto vlákno neslouží k diskuzi
Jedná se o překlady z ruských zdrojů s jejich terminologií
---
Ofenzíva na Donbasu: situace na východě Ukrajiny
2.-3. července 2022

▪️Ukrajinské ozbrojené síly zahájily kolem třetí hodiny ranní masivní raketový útok na Belgorod, při kterém zahynulo pět civilistů a nejméně pět dalších bylo zraněno.

AFU se také pokusila zaútočit na Kursk pomocí letounu Tu-143 Reis, ale bezpilotní letoun, který byl ještě sovětské výroby, byl sestřelen ruskými prostředky protivzdušné obrany.

▪️Ruské ozbrojené síly zasáhly nepřátelské pozice v obcích Volkovka a Bačevsk v Sumské oblasti na hranicích s Ruskem.

▪️V severní Charkovské oblasti se ukrajinské ozbrojené síly stáhly z východního břehu Severského Doněcku, kde dříve držely pozice v okolí Chotomly. Ukrajinské jednotky nyní drží linii Udy - Prudjanka - Ruské Tišky - Petrovka - Verchní Saltov.
03-07-EN-1.jpg
▪️Spojenecké síly v Donbasu dokončují konečné osvobození Luhanské lidové republiky.
➖Ruské jednotky dosáhly jižního okraje Bělogorska a převzaly kontrolu nad administrativními hranicemi LNR.
➖ V Lysyčansku přetrvávají izolovaná ohniska nepřátelského odporu v průmyslové zóně a na jižním okraji města.
➖ Ruské ozbrojené síly se blíží k Seversku, ale aby mohly zahájit plnohodnotný útok na město, musí nejprve dobýt Grigorovku a Serebrjanku a trvale zlikvidovat opevnění ve Verchněkamenském a Sporném.
➖ V soledarském směru se ukrajinské ozbrojené síly připravují na ruskou ofenzívu a posilují své obranné linie v oblasti Pokrovske-Soledar-Bilogorovka-Berestoje. Nepřítel vytvořil skupinu Charlie, která zahrnuje posádky bezpilotních letounů, prapor 14. samostatné mechanizované brigády a protiletadlové raketové jednotky.
➖ Na předměstí Bachmutu obsadili Wagnerovi PMC Klinove a bojují o Pokrovske.
➖Útok AFU u Ugledaru se zastavil: ukrajinské formace po těžkých ztrátách odrazily dvě nedůležité vesnice Pavlovka a Ševčenko, které se dlouho nacházely v šedé zóně.

▪️V Záporožské oblasti pokračují dělostřelecké souboje u Orechova a Guljajpolu. Kromě toho ukrajinské ozbrojené síly podnikly údery na Ruskem kontrolované letiště Melitopol.

▪️Na směru Krivoj Rog provedly ruské ozbrojené síly údery na nepřátelská zařízení v Zelenodolsku a Bolšaja Kostromce. Ukrajinské ozbrojené síly zase odpověděly palbou na pozice ruské armády ve Vysokopolí.
mapa HD RU https://i.ibb.co/PYXY13G/03-07-ru-1.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/1nVbTqq/03-07-en-1.jpg
https://t.me/rybar/34855
photo_2022-07-03_23-26-13.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Naposledy upravil(a) danny1691 dne 5/7/2022, 09:22, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 9397
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Boje na UKrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od Zemakt »

Igor Girkin - hodnocení fronty k 4. červenci 2022

1. "Hraniční" fronta (od hranic s Běloruskem a Charkovskou oblastí):
Žádné podstatné změny. Situace se postupně, ale vytrvale vyhrocuje. Dělostřelecké přestřelky, sabotážní akce. Nepřítel zesiluje ostřelování a útoky bezpilotních letounů hlouběji do ruského území. Cílem je donutit RF k manévrování dostupných jednotek protivzdušné obrany ke krytí měst, oslabení krytí sil na frontové linii a v blízkosti týlu, navíc "zvýšení prestiže ruských úřadů a prezidenta osobně mezi obyvatelstvem ostřelovaných sídel". Obě strany postupně stahují síly k hranicím. Předpokládám, že koncem léta (ne-li dříve) se tato fronta dosti zaktivizuje, což vzhledem k absenci mobilizace v RF bude jen ku prospěchu nepřítele, který je díky vlastní mobilizaci schopen postavit mnohem větší počet "liniových" oddílů a jednotek, byť jen lehké pěchoty.

2. Charkovská fronta - bez větších změn.
Dělostřelecké přestřelky, letecké aktivity, boje lokálního významu. Předpověď - potenciálně se může stát hlavním místem nadcházející "bitvy o iniciativu". Jak to skutečně dopadne - uvidíme. Každopádně rozšířená konfigurace fronty nevyhnutelně povede k pokusům jedné či druhé strany (nebo obou) vést útočné operace s rozhodujícími či dílčími cíli.

3. Směr Ižim-Slovjansk.
Přesun téměř všech bojeschopných dělostřeleckých a pěších sil RF AF a LDPR AF do Lysyčanska vedl k místní převaze UAF nad našimi silami, v důsledku čehož byla řada útoků na Krasnopol a tento všeobecný směr neúspěšná. Nepříteli se posílením své frontové linie (navzdory bitvě o Lysyčansk) o čerstvé zálohy podařilo na několika místech vrátit ztracené taktické pozice.

Předpověď: Skupina RF AF a LDPR AF na tomto směru bude určitě posílena díky uvolnění sil po vítězství u Lysyčansku, nicméně neočekávám postup na linii Slovjansk-Barvenkovo (alespoň úspěšný), protože nepřátelské síly se dobře zakopaly v terénu, jsou poměrně početné a aktivní. Velení UAF (a jejich vojensko-politické orgány) věnují zvláštní pozornost udržení aglomerace Slovjansk-Kramatorsk.

4. Doněcká fronta. Úsek Seversk-Uhledar-Bachmut.
V současné době se postupující síly RF AF a LDPR AF pokoušejí postupovat v oblasti Severska "po ramenou ustupujícího nepřítele". Nepřítel se zde však předem připravil a obsadil nové obranné linie čerstvými silami a pokračuje v zakopávání. Předpověď: Bohužel neočekávám podstatné úspěchy a průlom frontové linie UAF v této oblasti. Pravděpodobné je zde postupné slábnutí bojů.

5. Doněcká frontová linie. Úsek Avdějevka-Maryinka.
Poziční boje s převahou UAF (převahy je dosaženo dobrou dělostřeleckou podporou a činností bezpilotních letounů, a to jak průzkumných, tak lehkých úderných). Mohou se objevit pokusy velení RF AF rozvinout dříve dosažený úspěch severně od Avdějevky, což bude nyní mnohem obtížnější než při počátečním průlomu fronty (který byl obětován přesunu sil na Severodoněck-Lysyčansk).

6. Doněcká fronta. Jižní úsek.
Nemění se. V podstatě stejná situace jako na severu. V nejbližší době předpovídám pouze poziční boje.

7. Záporožská fronta.
Poziční boje, dělostřelecké přestřelky. Zvýšená aktivita diverzních skupin UAF v blízkém i vzdáleném týlu našich vojsk. Potenciálně jeden z možných směrů nepřátelské ofenzívy.

8. Chersonská fronta.

Beze změn. Na čele - postupně se zvyšující ostřelování dělostřelectvem UAF. Linie dotyku se nevytvořila všude, na některých úsecích má obrana obou stran lokální charakter (uvnitř lokalit). Jeden z nejpravděpodobnějších směrů "boje o iniciativu".


Obecné body:

1. Nepřítel.
V průběhu uplynulého měsíce UAF neustále zvyšovaly počet vojáků a techniky na všech směrech, aktivních i "spících", čímž si na mnoha z nich vytvořily stálou převahu v živé síle, dělostřelectvu a obrněné technice. Současně nepřítel pokračoval ve vytváření strategických záloh a omezoval jejich nasazení do boje i na vrcholu bitvy Severodoněck-Lysyčansk.
Jako nový prvek taktiky UAF je zvláštní pozornost věnována ničení raketovým dělostřelectvem a bezpilotním letectvem důležitých týlových objektů a AF RF a LDPR AF, především velkých skladů munice, které nebyly dostatečně nebo vůbec kryty silami protivzdušné obrany.
Místní převaha v živé síle umožnila nepříteli obsadit na mnoha úsecích bez boje dříve opuštěná území, což zkomplikovalo taktickou situaci našich jednotek a útvarů působících v těchto oblastech.
Zdůrazněný obranný charakter bitvy o Severodoněck-Lysyčansk ze strany UAF byl zřejmě záměrný. Boje byly jednoduše protahovány s cílem získat co nejvíce času a způsobit ruské úderné skupině maximální ztráty. Poté, co ztráta hlavních pozic byla předem prohraná, se velení UAF podařilo stáhnout jádro bránících se sil a zabránit obklíčení i té nejmenší části z nich - jak v Severodoněcku, tak v Lysyčansku a Zolotoj-Gorsku. Zároveň však byla nenávratně ztracena většina techniky obránců.

Závěr: UAF uzavírá přípravu na vlastní aktivní operace na jednom nebo více směrech. Zda bude nepřítel nejprve čekat na nový útok RF AF, nebo provede své akce aktivním způsobem - to nebudu předpovídat.

2. Naše vojska.
Útočný potenciál úderné skupiny, která dobyla Lysyčansk, je téměř zcela vyčerpán. Pokračování v postupu bez dostatečné operační pauzy nutné pro doplnění a odpočinek vojsk může vést k dalším velkým ztrátám bez výrazných výsledků. Je nutné přeskupení a určení dalších útočných cílů, stejně jako přijetí opatření k odražení pravděpodobných nepřátelských útoků.
Ruská vojska zažívají rostoucí potíže při konfrontaci s UAF na taktické úrovni v důsledku rostoucí nepřátelské převahy v živé síle a nárůstu moderní bojové techniky, kterou mají k dispozici.
Nedostatečné doplňování a nemožnost rotace (zejména u mobilizovaných jednotek LDPR AF, které jsou na frontě již 3-4 měsíce bez rotace) vede k pomalému, ale stálému poklesu skutečné bojové připravenosti a morálky našich jednotek a útvarů, které jsou v současné době v obraně (zatímco morálka těch, které utrpěly těžké ztráty, ale stále postupují útočnými formacemi, zůstává vysoká).
Vojensko-politická autorita RF si nemůže dovolit opevnit se na pozicích a předat iniciativu plně do rukou nepřítele, neboť protahování bojových akcí za těchto podmínek povede pouze k nárůstu síly nepřítele a oslabení naší síly. Proto očekávám nasazení do boje připravených záloh v nové útočné operaci v rámci "boje o iniciativu" ihned po nějaké krátké operační přestávce.

Obecný závěr pro květen-červen:

"Druhá etapa SMO" skončila bez úplného dosažení stanovených cílů. Skupina UAF v Donbasu není poražena a není zcela vyhnána ze svého území. Pouze se podařilo porazit a vytlačit část nepřátelské skupiny z "výběžku" podél Siverského Doněcku, plně osvobodit území LLR a Popasnou, Krasyni Lyman, Severodoněck, Lysyčansk a řadu menších osad.
Operace ukázala, že "mírová armáda" RF, dokonce i výrazně posílená o LDN AF a "náhražky", kterými jsou různé PMC, není schopna dokončit cíl úplné porážky UAF a vítězného uzavření tzv. SMO.
Zpoždění mobilizace v Ruské federaci může v příštích měsících vést ke krizi v některých oblastech "ukrajinské frontové linie", přičemž další ignorování zmíněné neschopnosti negativně ovlivní situaci ve strategickém měřítku.

https://wartranslated.com/igor-girkin-d ... july-2022/
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Nejdůležitější události z SVO na Ukrajině 4. července 2022

▪️ Ruské ozbrojené síly zasáhly nepřátelské pozice v pohraničních osadách Sumské oblasti.

▪️ Ukrajinské formace se opět pokusily zaútočit na Kurskou oblast pomocí bezpilotních letounů. V obci Popovka byl zraněn jeden člověk a byla spuštěna protivzdušná obrana.

▪️ Ruské síly zahajují ofenzivu na některých úsecích fronty na severu Charkovské oblasti: boje probíhají u Pjatomniku. Ruské ozbrojené síly udeřily na nepřátelská stanoviště v Charkově, Prudjance, Cyrkunech a Petrovce.

▪️ Spojenecká vojska pokračují v čistění Lysyčanska a jeho okolí. Sporadické střety v Lysyčansku pokračují v jižních čtvrtích města.

▪️ Pokračuje ofenziva a obsazování pravého břehu Severského Doněce ve směru na Hryhorivku a Serebljanku. Ukrajinské ozbrojené síly stahují své zálohy ze Severska na jih směrem na Bachmut (Artemivsk) a Soledar.

▪️ Verchnekamenskoje, Spornoje a Berestovoje stále nebyly dobyty: ruské jednotky se teprve připravují na útok na opevněné linie ukrajinských ozbrojených sil.

▪️ Spojenecké síly se po dobytí Klinového upevnily na trase Bachmut (Artemivsk) - Novoluganskoje.

▪️ V tepelné elektrárně v Uglegorsku hoří již druhý den po sobě mazut: zprávy o bojích o strategický objekt se nepotvrdily.

▪️ Ukrajinské dělostřelectvo ostřelovalo obytné oblasti Doněcku i Jasynuvaty. Ostřelování hlavního města DNR trvalo více než pět hodin a bylo při něm zraněno velké množství lidí.

▪️ Ukrajinské ozbrojené síly provedly údery na území závodu Sněžňanskchimmaš ve Sněžném a zničily muniční sklad.

▪️ Na mykolajivském směru se ukrajinské ozbrojené síly neúspěšně pokusily o ofenzívu na linii Snigirevka - Lozovoje - Belaja Krynica a také na linii Kirovo-Posad-Pokrovske.

▪️ Ve směru na Krivoj Rog probíhají poziční boje. Ruské ozbrojené síly zničily muniční sklad AFU u Novovoroncovky.
V odkazu na Telegram je i krátké video https://t.me/rybar/34960
mapa HD ENG https://i.ibb.co/Gd5N2sS/04-07-eng-1.jpg
photo_2022-07-04_22-55-21.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Jurij Podoljaka- Válka na Ukrajině (04.07.22 v 20:00): Slavjansko-Kramatorská ofenzíva

Charkov- na zdejší frontě klid, žádné raketové a dělostřelecké údery
Slavjansk- severně dosáhla ruská armáda úspěchu v oblasti Dolina a Krasnopole a nyní svírají ukrajinská vojska ze dvou stran
Severodoněck- Lysyčansk- byla ukončena operace s cílem dobýt obě města. Po přeskupení, odpočinku a doplnění výzbroje a výstroje se předpokládá postup na Bachmut a Soledar.
Svetlodarsk- zde se předpokládá obsazení Ugledarské elektrárny a narovnání fronty

https://rutube.ru/video/b46e6d440f50fd1 ... e68229161/
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Jurij Podoljaka- Válka na Ukrajině (06.07.22 v 20:00): Slovjansk, Kramatorsk - spojenecká ofenzíva pokračuje

Charkov- ruská vojska pokračují v tlaku na ukrajinské jednotky s cílem vytlačit je od státní hranice. V Charkově byl proveden útok na vojenské cíle.
Slavjansk- stále pokračují boje na severním směru
Kramatorsk- ruská armáda hlásí zničení dvou raketometů HIMARS
Dále je propírán skandální prodej dvou samohybných houfnic Caesar za 120 000 US$ za kus. Reálná cena je 7 000 000 US$
Seversk- luhanská milice obsadila Sporno a tím se přiblížila k Seversku. Zároveň to vytváří klín mezi Severskem a Soledarem. Tímto se nabízí možnost obklíčení Severska.
Svetlodarsk- západně se vedou boje v oblasti obce Kodema.
Doněck, Makajevka- pod palbou ukrajinského dělostřelectva

https://rutube.ru/video/b81070d78f84b77 ... 17041dd23/
https://t.me/yurasumy/4142
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Ofenzíva na Donbasu: situace na východě Ukrajiny
do konce 6. července 2022

▪️Ukrajinská sabotážní skupina zaútočila na ruské pohraničníky u obce Staroselye v Bělgorodské oblasti. Jeden voják byl zabit a tři byli zraněni.

Ruské ozbrojené síly podnikly údery na nepřátelské pozice v osadě Esman a obci Šalhyno v Sumské oblasti. Šalhyno v Sumské oblasti.

▪️ V severní části Charkovské oblasti probíhají poziční boje u Sosnovky, Svitličného a Pytomniku.

V Charkově ruské jednotky raketově zaútočily na stanoviště 22. motorizovaného pěšího praporu 92. brigády a zabily několik desítek vojáků AFU.

▪️Spojenecké síly v Donbasu postupují směrem na Bachmut.
➖ V Lisičansku probíhá vyklízení zbytků ukrajinské posádky.
➖ Spojenecké síly bojují v oblasti Hryhorivky a pronikají do oblasti Serebrjanky.
➖ V důsledku těžkých bojů se ruským ozbrojeným silám podařilo obsadit obec Spornoje na hranici Doněcké a Luhanské republiky.
➖ Jednotky ukrajinských ozbrojených sil pokračují v posilování obrany na linii Seversk-Soledar-Bachmut.
➖Spojené síly drží Klinove, probíhají boje o Pokrovske. Do oblasti byly nasazeny jednotky SAU ze směru Lisičansk.
➖ Připravuje se ofenzíva proti pozicím ukrajinské armády v Novoluhansku a na území Uglegorské tepelné elektrárny.
➖Ostřelování ukrajinských sil v doněcké aglomeraci si vyžádalo smrt místních obyvatel, včetně nejméně dvou dětí.

▪️V Záporožské oblasti pokračují dělostřelecké souboje.

▪️Na Krivorožském směru se strany vzájemně ostřelují. Ruské ozbrojené síly provedly údery na nepřátelské pozice v Zelenodolsku a v obcích. Šešennja, Kňazevka a Trudoljubovka
https://t.me/rybar/35070
mapa HD RU https://i.ibb.co/PCjN7YP/06-07-ru-1.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/YDHHkjM/06-07-eng-1.jpg
photo_2022-07-06_22-20-46.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Ofenzíva na Donbasu: situace na východě Ukrajiny
Do konce 7. července 2022

▪️ Ukrajinské ozbrojené síly podnikly bezpilotní údery na pozice pohraniční stráže u pohraničních obcí Jelizavetovka a Andrejevka v Kurské oblasti. Ukrajinské jednotky ostřelovaly také obec Nekislica v Brjanské oblasti.

▪️ Ruské ozbrojené síly provedly údery na nepřátelské pozice v pohraničních obcích Volkovka, Miropolje, Kondratovka a Esman v Sumské oblasti.

▪️Na severu Charkovské oblasti pokračují boje o pozice. Ruské dělostřelectvo a raketové síly zasáhly pozice AFU v Saltovskě.

▪️V Donbasu pokračují pomalé boje ve směru na Bachmut. Obě strany se připravují na další ofenzivu spojeneckých sil.
➖ V jižní části Lysyčanska se prohledávají a vyklízejí zbývající ohniska odporu ukrajinské posádky.
➖ U Hryhorivky dochází k prudkým střetům.
➖ Po obsazení Sporne se ruské ozbrojené síly připravují na další ofenzívu ve stanicích Berestovoye, Ivano-Darjevka a Vyemka.
➖Velení AFU posiluje obranné linie na linii Seversk - Zvanovka - Soledar - Bachmut. Ukrajinská armáda získala prostředky na výstavbu opevnění v Zajceve a Krasné Hoře. V okolí Chasova Jaru, Soledaru a Seversku jsou rozmístěny MLRS HIMARS, které mají zpomalit postup ruských ozbrojených sil.
➖Ukrajinské formace pokračují v ostřelování doněcké aglomerace: jsou zde mrtví a zranění civilisté.

▪️ V Záporožské oblasti ruské ozbrojené síly udeřily na pozice AFU ve Stepnogorsku.

▪️Na směru Kryvyj Rih pokračují poziční boje a dělostřelecké souboje.
mapa HD RU https://i.ibb.co/1QxhKnk/07-07-ru-1.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/dMM9VQb/07-07-eng-1.jpg
https://t.me/rybar/35119
photo_2022-07-07_21-35-00.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Situace na Nikolajevsko-Krivorožském směru
od 17.00 hodin dne 8. července 2022

▪️ Ukrajinské velení má stále v úmyslu vést protiofenzívu v některých částech fronty. Do oblastí Blagodatnoje a Šesternyj byly vyslány dva týmy manévrového elektronického průzkumu, aby zhodnotily situaci.

▪️ Na mykolajivském směru hodlaly ukrajinské jednotky v noci provést několik sabotážních útoků na pozice ruských ozbrojených sil ve směru Posad-Pokrovske-Stepovaja Dolina.

Ruské jednotky však plány ukrajinských ozbrojených sil odhalily a provedly masivní ostřelování ukrajinských pozic v Posad-Pokrovsku, Stepové Dolině a Novohryhorivce. V důsledku toho utrpěly ztráty jednotky 28. brigády, 59. pěší brigády a složené roty Teroborony.

Několik desítek zraněných ukrajinských vojáků bylo posláno do Mykolajivu. Vojáci AFU v Posad Pokrovske dobrovolně opustili osadu a odmítli plnit své úkoly. V současné době není v Posad-Pokrovsku prakticky žádná posádka a obec se nachází v "šedé zóně".

Podobná situace nastala ve Stepovaja Dolina, kde během dvou dnů zahynulo a bylo zraněno více než 20 osob z 2. praporu 28. brigády. K udržení osady byli vojáci brigády rotováni k teroobranným jednotkám z Pervomajska.

▪️ Na směru Krivoj Rog probíhaly boje nízké intenzity na linii Lozovoje-Zarečnoje. Ukrajinské útočné skupiny podporované taktickým letectvem se na tomto úseku fronty pokoušely opevnit v šedé zóně.

V důsledku minometné a dělostřelecké palby jednotek ruských ozbrojených sil na postupující jednotky v oblasti Davydova Brodu však bojový tým 63. brigády utrpěl ztráty a jeho příslušníci se z obsazených oblastí stáhli.

Ve stejné době byl v oblasti Belaja Krynica-Ozerovka sestřelen útočný letoun Su-25 a stíhací letoun MiG-29 ukrajinského letectva. Na jednom z pozorovacích stanovišť bylo nalezeno odpalovací zařízení raket NLAW.

▪️ Po několika neúspěšných útočných pokusech se posádka MLRS HIMARS pokusila zasáhnout Novokachovskou HPP. Některé střely byly sestřeleny prostředky protivzdušné obrany ruských ozbrojených sil.

▪️ Ruské dělostřelectvo a minomety zasáhly objekty AFU v Mykolajivu, Galicynově, Berezněvatomu a Malomichajlovsku,
Zelenodolsk, Novosemenivka, Širokivske, Stepova Dolina, Posad Pokrovske, Novohrigorovka a Zarečnoje.

🔻 Situace na Nikolajevsko-Krivorožském směru zůstává napjatá. Ukrajinské ozbrojené síly se snaží prolomit obrannou linii ruských ozbrojených sil v různých částech fronty. Navzdory halasným prohlášením ukrajinských propagandistů končí pokusy těžkými ztrátami a ústupem na předchozí linie.

Tím lze vysvětlit údery proti civilním objektům v Chersonské oblasti s použitím raketometů Tochka-U a HIMARS. Taktika teroru a zastrašování civilního obyvatelstva svědčí o snaze způsobit co největší škody v oblastech pod kontrolou ruských ozbrojených sil.
mapa HD RU https://i.ibb.co/zZsHDs7/08-07-ru.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/Km6knT4/08-07-eng.jpg
https://t.me/rybar/35164
photo_2022-07-08_16-30-43.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Situace ve směru na Charkov
od 17:30 dne 9. července 2022

▪️ Ukrajinské velení hodlá posílit uskupení vojsk v Charkovské oblasti násilným náborem mobilizovaných občanů, aby zabránilo průlomu obranných linií.

▪️ Příslušníci vojenských obranných sil, kteří prošli dvoutýdenním kurzem bojové přípravy, byli vysláni do Udy, Bezruky a Slatiny. V Zolochivu, Slatinu, Molodovu a Starém Saltově zaminovávají přístupy k osadám ženisté 92. brigády.

▪️ Několik skupin zahraničních žoldnéřů a nacionalistický prapor Kraken byly převeleny do Starého Saltivu a Molodovaje v očekávání možného přechodu ruských vojáků přes řeku Severní Donec.

▪️ K odhalení tras případné ofenzívy ruských ozbrojených sil ukrajinská strana aktivně využívá průzkumné drony různých typů ve Zrubance, Udí, Slatině, Petrovce a Molodově.

▪️ Minometná a dělostřelecká palba byla vedena na identifikované cíle v okolí Sosnovky, Kazašské Lopaně, Lipců a Neskučnaje. Kromě toho byl v oblasti Sosnovky použit bezpilotní letoun Switchblade.

▪️ Ruské síly zase provedly údery na oblasti soustředění ukrajinských ozbrojených sil v Petrovce, Ruské Lozové, Čerkaských Tyškách, Pjotniku, Zoločevě, Kutuzivce, Staré Hnilici, Bazaljevce, Prudjance, Adamivce a Charkově.
mapa HD RU https://i.ibb.co/nzMGMcq/09-07-RUS.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/Z6rMtdk/09-07-EN.jpg
https://t.me/rybar/35217
photo_2022-07-09_16-40-28.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
---
Situace ve směru Soledar ke dni 9. července 2022 v 19.00 hodin

Ukrajinské velení připravuje druhou obrannou linii Slavjansk-Kramatorsk-Konstantinovka.

Aby získala čas na vybudování opevnění, doplňuje AFU jednotky v Bachmutu, Soledaru a Seversku, aby mohly pokračovat v aktivní obraně obydlených oblastí.

🔻Severská oblast:

▪️Ruské ozbrojené síly bojují na východním okraji města Verchněkamenskoje.

▪️Některé útočné skupiny AFU se pokusily obklíčit jednotky ruských ozbrojených sil u Zolotarevky ze směru od Grigorovky. Byly odhaleny bezpilotními letouny a zasaženy; jedna z rot 58. pěší brigády byla obklíčena.

▪️ Během dne jednotky ruské armády vyřadily jednotky AFU z Hryhorivky. Poté zahájili ofenzívu na Serebrjanku, čímž dokončili ovládnutí dominantních výšin na břehu Severského Doněcku.

▪️Po obsazení Sporného postupují spojenecké jednotky směrem ke stanici Vyemka, aby dosáhly silnice Soledar-Seversk. V okolí Ivano-Darjevky probíhají prudké boje.

🔻Také oblast Soledar:

▪️V okolí Soledaru probíhají aktivní přípravy na obléhání. Ženijní jednotky budují zátarasy, palebná postavení a opěrné body.

Do města byl přemístěn prapor 118. brigády teritoriální obrany a mobilizovaní záložníci z jiných oblastí.

▪️ Ruské ozbrojené síly provedly přesný raketový a bombardovací úder na dělostřeleckou divizi 72. armádního sboru Ombra u Soledaru.

🔻O oblasti Bakhmut:

▪️Po obsazení Klínového a odříznutí trasy Bachmut-Svitlodarsk vedou spojenecká vojska ofenzivu ve směru na Veselou Dolinu.

https://t.me/rybar/35218
mapa HD RU https://i.ibb.co/HXYPDgv/09-07-ru.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/0V93zmJ/09-07-eng.jpg
photo_2022-07-09_18-58-31.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Jurij Podoljaka- Válka na Ukrajině (09.07.22 v 20:00): spojenecké síly postupují na Seversk a ukrajinské ozbrojené síly se zapojují do terorismu

Spojenecké síly pokračují v úspěšné ofenzivě v Donbasu. Boje o Seversk se pro AFU nevyvíjejí dobře, zatímco kyjevským zálohám došly u Bachmutu síly a situace se vrátila na začátek. Ruské ozbrojené síly postupují a AFU se brání...
Charkov- nic zásadního
Slavjansk- severně žádné změny, pokračují boje v oblasti Dolina a Krasnopole
Seversk- byla obsazena ves Grigorovka a tím získávají ruské a luhanské jednotky pod kontrolu důležité výšiny. Pokračují boje ve Verchnokamenskoje. Ruska vojska nastupují na Ivano-Darevku. Útok má pravděpodobně za cíl odříznout cestu na západ.
Bachmut- jižně pokračují boje okolo Veselaja Dolina.
Na ostatních frontách nic nového.
https://rutube.ru/video/1c6f92113c4eb7c ... 5d2b47bd4/
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Výsledky palebných útoků na cíle na Ukrajině v noci z 9. na 10. července 2022

▪️Ruské ozbrojené síly v noci na dnešek provedly údery v okolí Esmani, Bačevska, Miropolu, Volkovky a Chotyňského a Šalynského okresu Sumské oblasti.

▪️V Charkově ruské síly zasáhly raketovým úderem místo rozmístění AFU v Gymnáziu 46 ve Slobodském okrese a také jedno z nepřátelských zařízení v okrese Osnaja.

Ruské ozbrojené síly pokračovaly v potlačování pozic ukrajinské armády na severu Charkovské oblasti v oblasti Verchnjaja Saltove, Ruské Tyški a několika osadách v blízkosti linie dotyku.

Na jihu regionu byly údery vedeny na Velkou Kamyševachu, Novou Dmytrivku a Vernopil.

▪️Na východě ruské síly pokračovaly v potlačování pozic AFU ve Slavjansku a Kramatorsku.

Na Bachmutském (Artemivském) směru ruské ozbrojené síly provedly masivní údery na objekty AFU v Bachmutu, Chasovém Jaru, Konstantinovce, na území Uglegorské tepelné elektrárny a na řadu osad v blízkosti linie dotyku.

Spojenecké síly opět zasáhly nepřátelské pozice v Avdijivce, Marince a Ugledaru.

▪️V Záporožské oblasti provedla ruská armáda dělostřelecké útoky na pozice AFU v Orechové, Huliapilu, Primorsku a Novoandrejevce.

▪️Na směru Nikolajevsk-Krivoj Rog pokračovalo vzájemné ostřelování na linii dotyku. Dopoledne ruské ozbrojené síly provedly několik úderů na nepřátelské pozice v Mykolajivu.

▪️Intenzita ostřelování území mimo kontrolu ukrajinských sil zůstává vysoká.

V noci na dnešek ukrajinské ozbrojené síly provedly masivní údery v doněcké aglomeraci: během jednoho z nich vypukl požár v dole Kalinin. Kalininův důl skončil v plamenech. V Šachtarsku úřady oznámily částečnou evakuaci obyvatelstva.

Ukrajinské dělostřelectvo rovněž ostřelovalo Alčevsk na území LNR. Podle předběžných informací byl zasažen jeden z muničních skladů.

Dopoledne ukrajinské ozbrojené síly zasadily raketové údery na Cherson a jeho okolí. Přinejmenším část raket byla sestřelena prostředky protivzdušné obrany.
https://t.me/rybar/35250
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Ofenzíva na Donbasu: situace na východě Ukrajiny
9.-10. července 2022


▪ V Unečském okrese Brjanské oblasti byl proveden pokus o odpálení železniční trati na přejezdu Robčik-Peščanka.

▪️Ruské ozbrojené síly provedly sérii úderů v pohraničních oblastech Černihivské oblasti a v okresech Esman, Mirpopol, Chotyň a Šalhyň Sumské oblasti.

▪️Ukrajinské velení se přeskupuje na severu Charkovské oblasti.
➖ Jednotky TRO byly po krátkodobém výcviku vyslány do Udy, Bezruky a Slatina, aby podpořily aktivní jednotky ukrajinské armády.
➖ Skupiny žoldnéřů a nacionalistický prapor Kraken byly přesunuty do Starého Saltova a Molodova.

Spojenecké síly v Donbasu pokračují v ofenzivě směrem na Bachmut (Artemivsk).
➖ Ruské ozbrojené síly po urputných bojích vytlačily ukrajinské jednotky z Hryhorovky a postupují směrem k Serebrjance.
➖ Po osvobození Sporného bojují spojenecké síly v okolí Ivano-Darjevky. V tomto směru je hlavním cílem ruských sil dosáhnout dálnice Bachmut-Seversk a silnice Seversk-Soledar.
➖ Na předměstí Soledaru se ukrajinští vojáci připravují na blížící se útok na osadu: na přístupech k městu se budují a posilují obranné stavby.
Po osvobození Klinova a obsazení dálnice Bachmut-Svetlodarsk postupují ruské ozbrojené síly směrem k Veselé Dolině.
➖Ukrajinské velení připravuje obranné linie na linii Slavjansk-Kramatorsk-Konstantinovka.
➖ Ukrajinské ozbrojené síly téměř nepřetržitě ostřelují území lidových republik: bylo zničeno několik muničních skladů a v důsledku ostřelování dochází k civilním obětem.

▪️ V Záporožské oblasti ruské ozbrojené síly zasáhly nepřátelské objekty u Huliaipilu a Orechova.
▪️Ve směru na Kryvyj Rih zasáhly ruské síly pozice ukrajinských ozbrojených sil v průmyslové zóně v obci Radušne jižně od Kryvyj Rihu.
https://t.me/rybar/35271
mapa HD RU https://i.ibb.co/cFsB5WG/10-07-ru.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/K6w8nFs/10-07-eng.jpg
photo_2022-07-10_21-44-44.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Situace na Nikolajevsko-Krivorožském směru
od 14.00 hodin dne 11. července 2022


▪️ Ukrajinští velitelé se připravují na ofenzivu na Nikolajevsko-Krivorožském směru. Na úsek fronty u Krivého Rogu dorazily posily teritoriální obrany . Skupiny radio elektronické rozvědky operují v bezprostřední blízkosti linie dotyku. Mezi vojáky se šíří informace o chystaném protiútoku na pozice ruských ozbrojených sil.

▪️ Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil 8. července Dněpropetrovskou oblast, aby zkontroloval bojovou připravenost jednotek na frontové linii. Uspořádal setkání s velitelským štábem ozbrojených sil Ukrajiny.

▪️ Do oblasti Annovky, Zeleného Háje a Topolyny dorazily manévrovací skupiny s vybavením pro odposlech rádiové komunikace v pásmu VKV. Na železniční stanici Lepetiha byly dopraveny dělostřelecké granáty.

▪️ Posádky dělostřelectva a MLRS ukrajinských ozbrojených sil systematicky ostřelovaly pozice ruských ozbrojených sil v Novovozněsensku, Archangelsku, Snihiravce, Pravdinu, Potěmkinu, Nové Kachovce a Chersonu.

▪️ Jednotky ruských ozbrojených sil provedly údery na úkryty AFU v Mykolajivu, Zelenodolsku, Bolšaja Kostromce, Bílé Krynici, Osokorivce, Kalynivce, Kiselevce, Lubomirivce, Kobzarci, Červoně Dolině, Širokém, Partizánském, Kotljarově, Posadu Pokrovském a Pribuhském.

U obce Radušnoje v Dněpropetrovské oblasti byly zničeny muniční sklady pro samohybná děla 2C7 Pion, houfnice M777 a HIMARS, které Ukrajině dodaly Spojené státy.

▪️ Dva radary AN/TPQ-50 jsou nasazeny k vedení protibaterijního boje u Mirného a Šestného. V rámci boje proti ruským bezpilotním letounům operují prostředky REB ve směru na Zarečnoje a Červonou Dolinu.
https://t.me/rybar/35316
mapa HD RU https://i.ibb.co/Y29TPD1/11-07-1.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/Qf39rCY/11-07-EN-1.jpg
photo_2022-07-11_12-57-36.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Situace ve směru na Charkov
od 15.00 hodin dne 11. července 2022


▪️ Jednotky ruských ozbrojených sil pokračují v ofenzivě na pozice AFU na severu Charkovské oblasti. V současné době probíhají boje v okolí Světličného.

▪️ Aby odradily ruské jednotky od postupu, dělostřelectvo a posádky MLRS vedou palbu v okolí Tsupovky, Kozachy Lopanu, Sosnovky, Dementievky, severovýchodně od Světličného, Červeného Šachtaru a Izyumu.

▪️ Do Zoločiva dorazilo několik kusů bojové techniky a do Pjotniku a Bezruky byla dodána munice, která posílí obranyschopnost AFU.

▪️ Čtyři letouny MiG-29 a Su-27 a jeden vrtulník Mi-8 z letiště Korotyč byly zapojeny do náletů a hlídkování vzdušného prostoru z letiště Mirgorod v Poltavské oblasti.

▪️ Výpočty bezpilotních letounů z 92. brigádního bojového týmu AFU operují v okolí Udy, Kosťantynivky a Peremohy, aby korigovaly palbu a sledovaly činnost AFU.

▪️ Ruské jednotky zase provedly údery na Kosťantynivku, Čerkasy Tiški, Petrovku, Zoločiv, Pitomnik, Charkov, Protopopovku a Vetrovku.

▪️ Ukrajinské jednotky očekávají, že se jim podaří překonat řeku Severský Donec u Starého Saltova. Podél břehu řeky a v okolí Peremohy a Šestakova nadále pokračuje kladení minových polí.
https://t.me/rybar/35320
mapa HD RU https://i.ibb.co/GC936mD/11-07-RUS-1.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/fQRqgGD/11-07-EN-1.jpg
photo_2022-07-11_14-00-40.jpg
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1992
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od seabee »

Blázinec o velikosti státu, který řídí šílený primář
Pro představu, jak vypadá Rusko po 24. únoru, kdy začala invaze na Ukrajinu, stačí nahlédnout do kterékoliv léčebny, kde jsou umístěni pacienti s vážnými psychiatrickými onemocněními. Bude se vám zdát, že jsou posedlí, nepředvídatelní, plácají nesmysly a že je nebezpečné být v jejich blízkosti, píše v komentáři novinářka Ekaterina Kanakova ze zakázané ruské stanice Echo Moskvy.
kuste si představit takovou kliniku v celostátním měřítku, kde je šílený primář, který pacientům říká: „Vy jste normální, to všichni ostatní jsou blázni a vyšinutí.“ O tom se také všemi možnými způsoby snaží přesvědčit i lidi mimo nemocnici.

Propaganda aneb zdravotnický personál tohoto blázince denně ze všech kanálů podává pacientům sedativa v podobě lží o velkých úspěších Ruska, o tom, že okupanti jsou hrdinové a Ukrajinci zabíjejí své vlastní spoluobčany. Ujišťuji vás, že kdyby v televizi řekli, že na Ukrajině žijí kanibalové, věřili by i tomu.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Jurij Podoljaka- Válka na Ukrajině (12.7.22 na 20:00): Kramatorská operace stále více připomíná Lysyčanskou

Charkov- navýšila se činnost ruského dělostřelectva v oblasti. Východně, kolem obce Staryj Saltov se předpokládá vyšší aktivita ruských vojsk.
Slavjansk- i zde navýšilo ruské dělostřelectvo svoji aktivitu. Fronta v podstatě začíná u Barvenkova (vých. od Slavjanska) až po Bachmut.
Vše připomíná nedávnou situaci v Lysyčansku. Několik týdnů pracovalo dělostřelectvo a ničilo pozice ukrajinských sil.
Telegram kanál RYBAR zveřejnil:
Nějaký ptáček nám prozradil, že byla uzavřena dohoda o prodeji HIMARS ruské straně. Cena emise byla 880 tisíc dolarů. Kromě toho se řeší otázka převodu munice za 330 tisíc dolarů.

Způsob přenosu je velmi zábavný: nechat odpalovací zařízení v kůlně v šedé zóně, aby na něj ruští vojáci "náhodou" narazili při úklidové operaci. Ukrajinští "hledači pokladů" jistě našli uplatnění pro své schopnosti na kontaktní linii.
Na veřejné potvrzení "nálezu" si počkáme několik týdnů.
Před nedávnem bylo zveřejněno video zničení dvou raketometů HIMARS. Předpokládá se "zametení prodeje"

Bachmut- pokračuje palba ruského dělostřelectva a průzkum bojem
https://rutube.ru/video/49db2898fa9a5a1 ... 5768d4f1f/

Svodka Ukrajinských ozbrojených sil na kterou se odvolává Jurij Podoljaka v popisu bojové situace u Slavjanska
Provozní aktualizace týkající se #ruské_invaze dne 18.00 dne 12.7. 2022.
Video (mluvčí generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Oleksandr Shtupun) -
Sláva Ukrajině! Sto třicátý devátý (139) den hrdinského odporu ukrajinského lidu proti ruské vojenské invazi pokračuje.
Ve Volyňském a Polissyjském směru není vyloučeno zesílení průzkumu za účelem objasnění pozic a povahy činnosti našich vojsk v oblastech hraničících s Běloruskou republikou.
V Siverském regionu nepřítel nadále drží jednotky ozbrojených sil Ruské federace v pohraničních oblastech Bryanské a Kurské oblasti za účelem demonstrace jejich přítomnosti a omezení činnosti jednotek obranných sil s. Nepřátelské dělostřelectvo ostřelovalo osady Starýkove a Nová Sloboda Sumské oblasti a Mykolajivka a Karpovyči Černihivské oblasti. V tomto směru nepřítel aktivně využívá UAV a prostředky radioelektronické války.
V Charkovském směru provedl nepřítel dělostřelecké ostřelování města Charkova a osady Sosnivka, Stará Hnylytsia, Ukrajina, Zamulivka, Petrivka, Čerkassky Tyshki, Korobochkine, Prudyanka, Chornoglazivka, Kutuzivka, Starý Sa ltiv, Nove, Bayrak, Dementiivka a Zolochiv.
Okupanti se snažili uvolnit naše vojsko z okresu Dementiivka. Naši vojáci ale úspěšně odrazili několik útoků na zmíněnou vesnici a přinutili nepřítele k ústupu.
Slovanským směrem ostřelovali vetřelci oblasti osad Dibrovne, Mazanivka, Adamivka, Barvinkove, Husarivka, Velyka Komyshuvakha, Nová Dmytrivka, Chrestyshche, Nikopol, Sulihivka a Kostyantynivka.
Nepřátelské jednotky provedly útoky na zlepšení taktické pozice u Krasnopilly, Dovhenke, Mazanivky a Ivanivky. Ukrajinští vojáci se šikovně bránili, okupantům způsobili značné ztráty a donutili je k útěku. Nepřátelský průzkum skončil stejným výsledkem v bitvě u údolí.
Nepřítel neprovedl aktivní operace ve směru Kramatorsk. Stříleli na našich pozicích u Mayaky, Raihorodoku, Kryvya Luka, Verkhnokamyanske a Pryshyb. Prováděl také letecké útoky u Serebryanky a Spirne.
Ve směru na Bakhmut bylo zaznamenáno dělostřelecké ostřelování v oblastech Berestove, Soledar, Veršhyna, Novoluhanske, Bakhmut, Jakovlivka, Starosty a letecké útoky u Berestove, Bilohorivky, Veršiny a Jakovlivky.
Při pokusu o postup směr Spirne - Ivano-Daryivka utrpěl nepřítel ztráty z dýkové palby našich obránců a chaoticky ustoupil.
Ve směrech Avdiyivka, Kurakhivka, Novopavlivka a Záporižhia nepřítel s cílem omezit akce našich vojsk pokračuje v ostřelování našich pozic z dostupných pozemních zbraní podél celé linie kontaktu. Provedl také letecký útok u Novoandriivky.
Ve směru jižního Buh se hlavní snahy nepřítele soustředí na udržení okupovaných linií. Aktivovaný letecký průzkum. Oblasti osad Oleksandrivka, Nová Zorya, Osokorivka, Velyka Kostromka, Murakhivka, Ľubomirivka, Polyana, Partyzanske, Blahodatne, Kalynivka, Ternivka a Prybuzke byly ostřelovány hlavňovým dělostřelectvem.
Nepřátelská námořní skupina pokračuje v blokování civilní lodní dopravy v severozápadní části Černého moře. V rámci přípravy na odpálení raketových úderů na objekty na území Ukrajiny si nepřítel udržuje šest nosičů vysoce přesných zbraní.
Věříme v ozbrojené síly Ukrajiny! Společně k vítězství!
Sláva Ukrajině!
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Ofenzíva na Donbasu: situace na východě Ukrajiny
11.-12. července 2022


▪️Ruské dělostřelectvo zasáhlo pozice AFU v pohraničních osadách Starikove, Nová Sloboda a Hluchov v Sumské oblasti.

▪️Boj na severu Charkovské oblasti pokračuje v okolí Svitličného. Ruské ozbrojené síly pravidelně potlačují nepřátelské pozice v Charkově a podél celé kontaktní linie.

▪️V Donbasu se strany připravují na další boje na Kyjevem kontrolovaném území DNR.
➖Jihovýchodně od Severska dochází ke střetům v okolí Spornyne a Ivano-Darjevky. Ukrajinské ozbrojené síly do oblasti vyslaly několik čet 10. brigády Ogš.
➖ V Seversku zničil raketový úder ruských ozbrojených sil stanoviště údržby ukrajinské vojenské techniky.
➖ Spojenecké síly postupují na přístupech k Soledaru od Tripolja. Podařilo se jim vytlačit síly taktické skupiny AFU Charlie z Nové Kamenky a Stryapovky.
➖ Pod neustálým ostřelováním ruských sil na území Uglegorské TPP opustilo dobrovolně své pozice 60 vojáků AFU.
➖Ruské ozbrojené síly zasáhly ukrajinské pozice ve Slovjansku a Kramatorsku.
➖ Dělostřelectvo AFU pokračuje v ostřelování území DNR a LNR, při němž jsou zraněni a zabiti civilisté.

▪️ V Záporožské oblasti zaútočily ukrajinské bezpilotní letouny kamikadze na Energodar. Nejméně jeden dron byl sestřelen prostředky protivzdušné obrany.

▪️ Ukrajinské ozbrojené síly posilují své uskupení ve směru na Kryvyj Rih: na tento úsek fronty byly přesunuty další jednotky teritoriální obrany. Dva radary AN/TPQ-50 byly nasazeny pro protibaterijní boj u Mirnyj a Šestnyj.
https://t.me/rybar/35411
mapa HD RU https://i.ibb.co/DL4WT8y/12-07-ru-1.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/Zhhht76/12-07-eng-1.jpg
photo_2022-07-12_21-35-22.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1992
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od seabee »

„Je to válka starců“. Polovina mladých Rusů požaduje okamžité ukončení invaze na Ukrajinu
řicet procent Rusů si myslí, že válku proti Ukrajině je nutné okamžitě ukončit. Ve věkové kategorii 18 až 24 let ukončení války žádá až 56 procent dotázaných. Se stoupajícím věkem ale podpora války mezi Rusy roste, uvedl v úterý zpravodajský server Meduza s odvoláním na výsledky neveřejného výzkumu, který podle zdrojů portálu minulý měsíc na zakázku Kremlu uskutečnila společnost VCIOM. Kreml i VCIOM se zdržely vyjádření.
Autoři průzkumu kladli dotázaným, jejichž počet není znám, otázku, zda je jim bližší názor, že bojové operace na Ukrajině je záhodno co nejdříve zastavit, anebo nikoli. První možnost zvolilo 30 procent dotázaných, naopak 57 procent usoudilo, že ve válce je nutné pokračovat; 13 procent neodpovědělo.

Pro ukončení války bylo 56 procent dotázaných ve věku 18 až 24 let, pro pokračování jen 19 procent. Ve věkové kategorii 25 až 34 let ukončení války podporovalo 43 procent dotázaných a 41 bylo pro pokračování. Se stoupajícím věkem počet přívrženců války rostl: u Rusů starších 60 let to bylo již 72 procent dotázaných, napsala Meduza s odvoláním na zdroje blízké Kremlu.

https://zahranicni.hn.cz/c1-67092600-bd ... a-ukrajinu
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 16423
Registrován: 26/1/2008, 16:48

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od skelet »

Promazáno. Téma je "boje z pohledu Rusů", ne tupá ruská propaganda
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1118
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Boje na Ukrajině- pohled ze strany Ruska

Příspěvek od danny1691 »

Situace ve směru Soledar
od 12.00 hodin dne 14. července 2022


🔻Severský sektor:

▪️Jednotky spojeneckých sil bojují na předměstí Verchněkamenskaje s cílem následně dosáhnout východního předměstí Severska.

▪️ Střety pokračují v okolí Ivano-Darjevky západně od dříve dobytého Sporného, pod palbou je opevnění západně od obce a pozice AFU v zalesněných oblastech u Vjemky. Dobytí osady a stanice je důležité pro dosažení Severska z jihu a pro přerušení cesty do Soledaru.

🔻Také sekce Soledar:

▪️Bojovníci 6. kozáckého pluku LNR obsadili osady Nová Kamenka a Strjapovka a dosáhli východního okraje Soledaru u sádrovcového lomu.

▪️ Severně od osady se jednotky spojeneckých sil snaží získat kontrolu nad Jakovlevkou.

▪️Jednotky ruských ozbrojených sil se zakopaly ve východní části Berestovoje na silnici Soledar-Lysyčansk.

🔻Sekce Bakhmut:

▪️ Jednotky ruských ozbrojených sil bojují na okraji obce Pokrovske. Spolu s nedalekým Bachmutem jsou posledními osadami kontrolovanými AFU na přístupech k Bachmutu z východu.

▪️ Pokračuje ostřelování pozic AFU v okolí Uglegorské tepelné elektrárny, která je stále pod kontrolou ukrajinských formací.
https://t.me/rybar/35525
mapa HD RU https://i.ibb.co/fYB9fG5/14-07-ru-1.jpg
mapa HD ENG https://i.ibb.co/NY2vC39/14-07-eng-1.jpg
photo_2022-07-14_11-24-31.jpg
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“