Autorské články - diskuse

Dotazy od uživatelů na různé "záhady a podivnosti" na fóru Palba

Moderátor: jarl

ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od ringlett »

Zdravím,
Mám dotaz jakým způsobem se dostávají příspěvky na portál?
Napsal jsem krátké pojednání o německých polních dávkách, jen jako souhrn informací bez ambice na cokoli, jen krátké povídání o problematice. A po hodině jsem se podíval a nestačím mrkat na drát, je to v hlavním panelu. Ne že by mne to netešilo, ale je to překvapující.

Diky Petr
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od jarl »

Příspěvky se na portál dostávají takovým způsobem, že některý z globálů nebo adminů (v tomto případě já) usoudí, že článek je pro Palbu přínosem a dá jej na portál. Ten tvůj článek je sice krátký a chybí použité zdroje, ale podle mého názoru je zajímavý a umístění na portál si zaslouží.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
ringlett
praporčík
praporčík
Příspěvky: 308
Registrován: 6/3/2012, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od ringlett »

jarl píše:Příspěvky se na portál dostávají takovým způsobem, že některý z globálů nebo adminů (v tomto případě já) usoudí, že článek je pro Palbu přínosem a dá jej na portál. Ten tvůj článek je sice krátký a chybí použité zdroje, ale podle mého názoru je zajímavý a umístění na portál si zaslouží.
Děkuji, je to pro mne velká motivace a ocenění.

Pramen doplním, je jen jeden, ale zatím nic lepšího nevyšlo. Fotky jsou mé.
Uživatelský avatar
Pegeucko
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 2793
Registrován: 14/7/2005, 10:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Pegeucko »

Jak zmínil michan, onu kritizovanou pasáž mám na svědomí já. Bohužel nemám tolik času, abych mohl vést akademickou obhajobu, takže to shrnu spíše zkratkovitě.

Co se týče obvinění z plagiátorství, vypíchnu jen body, díky kterým se dá o tomto výroku pochybovat.
Oprávněná citace, autor užil pouze nick, překlad z jiného jazyka, zdroj odkazuje na další cizojazyčné zdroje (překlad překladu) tj výsledný překlad může být totožný. Možnost užití stejného, nyní již neexistujícího zdroje třetí strany, staršího než obě porovnávané verze.
Právně neobhajitelné,diplomové práce vs. autorský zákon - stejné jako nebe a dudy. Ale jak bylo řečeno, názor může v r. 2017 vyjádřit každý.
Osobně se omlouvám že nemohu přesně doložit svůj zdroj, protože o původní podklady jsem díky zásahu „vyšší moci“ přišel. Jsem si ale jist, že jsem ho nepřekládal ze Slovenštiny a určitě se nejednalo o jeden zdroj !!!!

Co se týče zmínky „materiály staré téměř 20 let“ doplním zásadní informaci. Jedná se asi o nejsvobodnější období pro získání informací v Rusku, mezi bolševickým a současným obdobím Temna, kdy bylo možno asi nejsvobodněji nahlédnout do ruských archivů. Současný „Archiv presidenta RF“ nic podobného nenabízí a nynější „výroba dějin“ podle ruské státní objednávky směřuje k politické podpoře „obnovy Velkoruska“ a nikoliv k práci s Fakty. Ostatně v čele Ruska stojí obdivovatel Ivana IV. Hrozného a opričniků a jeho výklad dějin tedy nebude tolik kritický ani k jejich pohrobkům - k bolševikům a NKVD.
Také je smutným paradoxem, že ony katastrofické" weby a kluby postupně zmizely právě pod zásahy ruské statní moci, takže již zaznívá hlavně oficiální výklad dějin. Proč asi?

Co se týče narážky na canc a stupiditu, je na místě připomenout, že oficiální ruský výklad dějin vznikl po XX. Sjezdu KSSS, kdy v zájmu ochrany bolševického režimu se veškerá vina svrhla na Stalina a „jelo se dál“.
A toto se zde vyučovalo dalších téměř 40.let a ani po převratu neexistoval komplexnější náhled na tento úsek dějin, který by se zabýval více fakty a méně ideologií !!
Takže je spíše smutné, že se tohoto tématu chopili dva nadšení amatéři a nikoliv renomovaní autoři, kteří si mnohdy nechávají mediálně dávat nálepku „expert“.
Pokud se tedy v případě amatérů v jejich tvorbě vyskytnou chyby,asi by byla na místě spíše shovívavost, než výpady. Ti renomovaní autoři totiž 20.let nebyli ochotni riskovat reputaci v tomto velmi ožehavém tématu. Tím spíš, že i ti renomovaní autoři jsou taktéž nuceni „vařit z vody“, protože OVĚŘIT si FAKTA je z důvodů obou období temna prakticky nemožné !!
Osudy pár desítek zmapovaných osudů důstojníků a pár stovek zčásti zmapovaných NENÍ ve výsledku zmapování rozsahu čistek a jejich celkového počtu !!

A ke zmince o NKVD doplním toto:
NKVD – jeden z historických názvů zločinecké ruské státní organizace, ve své době rovnocenné s SS ,Gestapem či RSHA. Pod ní spadala i tzv. tajná služba. Ale třeba i požární sbor či Gulag.
Měla mnoho názvů, nejznámější KGB, nyní po rozdělení třeba FSB, SVR. Funguje již téměř 100.let, na svědomí má miliony zavražděných, mění hlavně název,nikdy nereformovaná a nadále zdokonaluje své zločinecké praktiky jak na domácí tak zahraniční půdě. (S.Bandera, A.Litviněnko)

A přídám ještě dvě fráze ve výkladové podobě:
Cui bono? - latinská fráze, znamená v čí prospěch? či komu to prospěje?

Užitečný idiot - V širším slova smyslu se pojem vztahuje na novináře,historiky, cestovatele a intelektuály, kteří dávají požehnání tyranům a tyranským režimům, přičemž se snaží přesvědčit veřejnost a politiky, že se utopickým ideologiím daří. Dnes často označuje osoby, které se nechaly nevědomky zmanipulovat různými ideologickými proudy.

PS:
Tyto dvě poslední fráze prosím nikdo neberte osobně. Jde spíš o připomenutí v jaké době a jakém prostředí se pohybujeme a je dobré mít v diskuzích tyto dva pojmy na paměti.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Vím vše, protože mlčím, abych slyšel..... motto STASI
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Mirek58 »

A jak výše uvedený výlev souvisí se Střeleckým plukem Dělnicko rolnické Rudé armády ?
To mi nějak uniká.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Zemakt »

Nečteš pořádně Mirku, unikají ti souvislosti?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Mirek58 »

Právě že čtu.
Příspěvek Pegeucka lze charakterizovat:
odst. 1
/Spor o plagiátorství
odst2.
/ Putin
odst3.
Chruščov a následky jeho projevu
Odst4.
/NKVD
Kde je aspoň zmínka o pluku RKKA?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Střelecký pluk Dělnicko rolnické Rudé armády, červen 194

Příspěvek od Zemakt »

To, že jsi si vybral jen příspěvek Peguecka mne vůbec nepřekvapuje. Nicméně Nám oběma jde o stejnou věc. Takže nechme to povolanějším.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4070
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od jarl »

Přesunul jsem sem diskusi ohledně autorských práv z tohoto vlákna http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=71&t=7520. Vzhledem k tomu, že se příspěvky řadí chronologicky, vklínila se do ní i má dnešní diskuse s Ringlettem, ale přesunuté příspěvky poznáte podle původního předmětu.

P.S. A teď si otevřu pivo. Dnešní moderátorský den byl docela náročný.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Jiří Fidler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 2/12/2016, 19:49

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Jiří Fidler »

Protože jsme se s michanem prostřednictvím SZ dohodli, nebudu na dané téma již reagovat, pokud nebude opětovně nastoleno.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6811
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od michan »

Za sebe Vám děkuji.
ObrázekObrázekObrázek
strojmir
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 871
Registrován: 19/3/2011, 22:23

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od strojmir »

Potřebuji poradit. Nachystal jsem první část přepisy knihy Brandýsek 1938-1945 a chtěl jsem přidat forku obalu knihy, ale nevím jak na galerii. Flash Player skončil, galerie ho po mě chce.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Zemakt »

Pošli mi scan, nebo link na tu fotografii, juknu, popřípadě vložím. A vkládá se přes album.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11457
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Dzin »

strojmir píše:Potřebuji poradit. Nachystal jsem první část přepisy knihy Brandýsek 1938-1945 a chtěl jsem přidat forku obalu knihy, ale nevím jak na galerii. Flash Player skončil, galerie ho po mě chce.
Máš tam možnost přepnout se do jiného modu. Stačí, když ve větě Alternately you can use the single file upload interface klikneš na zvýrazněné single. Mělo by tě to odkázat sem.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Havy
vojín
vojín
Příspěvky: 18
Registrován: 31/7/2014, 14:16

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Havy »

Po delší době jsem se přihlásil na Palbu.
Nyní nejsou vidět nejnovější odborné články. Lze je někde zobrazit? Myslím že se dřív nazývaly "poslední globální oznámení"
Děkuji za radu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11405
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Zemakt »

Bohužel po přechodu na novou platformu tato funkcionalita chybí. A nejen ona. Přes urgence se stále nedaří dotlačit programátora k dokončení. Vedení si je tohoto průseru vědomo a snaží se s tím nějak pohnout. Tak pls. vydrž/vydržte.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Lord »

Ano, jak už popsal Zemakt, fórum se aktualizovalo, tato funkcionalita zmizela, ale něco zase přibylo :D

Stává se, ale že na nová témata či články nikdo nereaguje, a pak se je možné podívat na stránku TÉMATA BEZ ODPOVĚDÍ.

https://www.palba.cz/search.php?search_id=unanswered


:arrow: Dále např. místo RSS má fórum nyní ATOM feed. Asi to bude spíše pro strong usery.

Pro všechny příspěvky a nové témata, jak jdou za sebou, zobrazuje se více příspěvků i z jednoho tématu, vlákna.
Na adrese app.php/feed

Ještě pro zobrazení všechny příspěvky podle aktivních témat. V podstatě podobný feed jako výše. Jedná se o výpis posledních x příspěvků za posledních y dní v aktivních tématech.
app.php/feed?mode=topics_active


Pokud chcete zobrazit jen první příspěvky nových založených témat - článků, tak adresa je
app.php/feed/topics

Poslední příspěvky konkrétního fóra - Fotografie, vtipy, citáty
app.php/feed/forum/5

---
Do prohlížeče Chrome si můžete nainstalovat rozšíření RSS Feed Reader.

https://chrome.google.com/webstore/deta ... lcdlnohgmp

Bere to zdá se vše ... kromě tajných sekcí.

Nebo můžete použít webovou čtečku.
https://feedly.com/

U ní se vám objeví aj text u témat. No tak možnosti jsou, ale něco ještě vymyslíme, zatím.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
kubo2668
Příspěvky: 1
Registrován: 23/3/2021, 01:56

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od kubo2668 »

Dakujem Lord
Mozem sa pustiť do čitania
Ked sa aktualizovala Palba bol som zmetený ze kde sú sakra nové članky
Zachránili ste ma pred nudou na mojich služobkách v Bagdade a Chartúme :razz:
Uživatelský avatar
Alligator
četař
četař
Příspěvky: 72
Registrován: 22/8/2008, 17:21
Bydliště: Morava

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Alligator »

Jen dotaz, kdy bude Palba zas normální, tedy s obrázky a se vším všudy, jak jsem byl zvyklý?
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Autorské články - diskuse

Příspěvek od Lord »

Zatím ne, obrázky se vkládají přes přílohy.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Dotazy od uživatelů“