identifikace uniformy a vyznamenání

Uniformy, brigadýrky, různé státy.

Moderátor: Pátrač

Odpovědět
Esquilax
Příspěvky: 2
Registrován: 7/10/2020, 13:11

identifikace uniformy a vyznamenání

Příspěvek od Esquilax »

Zdravím, prosím o pomoc s určením uniformy a medailí svého pra-praděda. Nemám jeho kmenový list, nedochoval se. Nicméně znám z matrik některé jednotky, u kterých sloužil. Jde mi o to, zjistit co má na fotografii za uniformu, resp. o jakou jednotku se jedná a jaké medaile obdržel. Co vím: narozen r. 1825, zřejmě se zúčastnil italské kampaně 1848-49, v letech cca 1860-1866 slouží jako početvedoucí pěšího pluku Hraběte Nobili č. 74, r. 1878 pak regiment Kaiser Josef č. 1, kariéru končí jako účetní setník u zeměbraneckého batalionu č. 43 (patrně už povolán z výslužby) a do výslužby definitivně odchází cca 1887, umírá r. 1904.
Vyznamenání: domnívám se, že se jedná o buď o jubilejní medaili r. 1898 nebo válečnou medaili. Pro jubilejní medaili hovoří barva stuhy pro válečnou barva medaile. Zaráží mě, že pokud je to medaile 1898 musel ji dostat až ve výslužbě, udělovala se takto? Vpravo je vojenský služební odznak pro důstojníky.
Uniforma: Barva kabátu šedá či modrá? Knoflíky stříbrné či zlaté? Límec žlutý a lem bílý? Hvězdičky zlaté? Nedaří se mi najít útvar, který by barevně odpovídal této kombinaci a spadal do území: Praha, Hradec Králové, Jičín, Josefov, kde se podle matrik pohyboval.
Děkuji za pomoc

Obrázek

Obrázek správně vložil Jarl.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: identifikace uniformy a vyznamenání

Příspěvek od Julesak »

S určením pomôcť neviem, ale zaujala ma funkcia "početvedoucí ".
O čo ide???
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Esquilax
Příspěvky: 2
Registrován: 7/10/2020, 13:11

Re: identifikace uniformy a vyznamenání

Příspěvek od Esquilax »

Hlavní osoba zodpovědná za finance jednotky.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: identifikace uniformy a vyznamenání

Příspěvek od Julesak »

Ďakujem.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Odpovědět

Zpět na „Uniformy“