Plukovník Vadym Sucharevskyj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 13223
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Plukovník Vadym Sucharevskyj

Příspěvek od Rase »

1-6.jpg

Vadim Olegovič Sucharevskyj

Plukovník Vadym Sucharevskyj se stal zástupcem nového vrchního velitele ozbrojených sil Oleksandra Syrského. Bude zodpovědný za bezpilotní systémy a rozvoj využití dronů ukrajinskou armádou. Vadym Sucharevskyj se narodil 6. října 1984 v Berehove na Zakarpatí. Vystudoval Mukačevské lyceum s pokročilou vojenskou a tělesnou přípravou. V roce 2004 se zúčastnil mírové mise v Iráku. Zejména se zúčastnil bitvy o město Kút ve východním Iráku na levém břehu řeky Tigris, vzdáleném 160 kilometrů jihovýchodně od Bagdádu. V roce 2009 Sucharevskyj absolvoval Lvovský institut pozemních sil na tamní univerzitě. V roce 2011 získal hodnost nadporučíka a stal se velitelem aeromobilní roty 80. samostatného výsadkového pluku. Velitel pluku Viktor Kopačynskyj jej označil za jednoho ze dvou nejlepších velitelů rot. Vadym Sucharevskyj se od roku 2014 podílel na odrážení ruské agrese, zejména se stal prvním ukrajinským vojákem, který zahájil palbu na nepřítele. V srpnu 2014 byl zraněn v bojích u Krasného. V roce 2016 se stal velitelem 1. praporu 36. brigády námořní pěchoty. V roce 2020 byl povýšen na plukovníka a od roku 2021 byl náčelníkem štábu 35. samostatné námořní pěší brigády a od února 2022 stojí v čele 59. samostatné motorizované pěší brigády. V červnu 2022 obdržel titul Hrdina Ukrajiny.
Dne 13. dubna 2014 se odehrála první bitva mezi ukrajinskou armádou a proruskými ozbrojenci vedenými teroristou Igorem Girkinem. Bitva se odehrála v rozporu s rozkazem "nezahájit palbu". Poté však převzal odpovědnost velitel 3. roty 80. výsadkové brigády s volacím znakem "Borsuk" a zahájil palbu směrem k nepříteli. Tímto velitelem byl právě Vadym Sucharevskyj. "Podle rozkazu se společně s jednotkou [Sucharevskij] přesunuli směrem na Slovjansk. Právě u Semenivky došlo 13. dubna k teroristickému útoku na skupinu příslušníků SBU. Vadim a jeho spolubojovníci byli poblíž a viděli, jak ozbrojenci loví členy ukrajinské speciální služby, několik zranili a začali se přibližovat, důstojník se rozhodl zasáhnout," uvedlo ministerstvo. Jak sám Sucharevskyj vysvětlil, chápal, že odpovědnost za smrt jeho kamarádů bude ležet na něm, bez ohledu na to, jaké byly rozkazy velení. "Dal jsem povel k postupu vpřed na obrněných transportérech a sám jsem se posadil na místo střelce, takže veškerá odpovědnost za toto rozhodnutí byla na mně. Rozhodl jsem se zahájit palbu, abych je porazil," vzpomínal.

Zdroj:
https://www.rbc.ua/rus/news/pershim-vid ... 89178.html
https://twitter.com/NOELreports/status/ ... 1316294768
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1 ... 0%B8%D1%87

maxresdefault.jpg
233271504_2072478322909594_2281620572253941551_n.jpg
sukh_e42807cbff4f561c83aadef89fec8d29_1200x675.jpg
Obrázek

"Účelem života není být šťastný. Účelem života je být užitečný, čestný a soucitný"
Odpovědět

Zpět na „Organizace, taktika, strategie“