Přílba 6B47

Děla všech ráží, protitankové kanony, houfnice, rakety a ruční zbraně

Moderátor: Julesak

Odpovědět
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3501
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Přílba 6B47

Příspěvek od seabee »

Američané získali moderní ruskou přilbu 6B47 a rozhodli se vyzkoušet její schopnosti, které se neliší od druhoválečného sovětského „ocelového hrnce“ SSH40. Vysvětlujeme, co přilba 6B47 vydrží.
Na kanálu Garand Thumb YouTube se objevilo video, které ukazuje test ruské přilby 6B47. Jedná se o nejnovější konstrukci používanou ruskými ozbrojenými silami, která je vyrobena výhradně z kevlaru a vyrábí se od roku 2013. Váží 1080 g a standardně má přední držák pro noční vidění nebo termovizi a boční držák, který umožňuje například použití svítilen. Názory na ruskou techniku jsou většinou negativní, například na karabiny AK-12, ale Ukrajinci si například pochvalují ukořistěné tanky T-80BVM. V případě nových přileb se naopak uvádí, že poskytují nulovou ochranu, jak píše server Kula Tactical.
Vidíme, že přilba bez problémů přežila jejich střepinovou zkoušku, při níž byla použita správně nakloněná ocelová deska. Tím se střepiny střely přesměrovaly na přilbu. Druhým přístupem bylo sportovní střelivo ráže .22 LR, které je velmi slabé, protože například střela ráže 40 g náboje .22 LR HV Sellier&Bellot používaná ve zbrani s hlavní o průměru 700 mm (asi délka dosahuje na vzdálenost 5 m energie 190 J.
Třetí test již zahrnoval typickou vojenskou hrozbu, tj. pistoli SIG Sauer M18 s náboji 9×19 mm. V tomto případě již hovoříme o energii 480 J na 25 m. Zde vidíme, že přilba sice zastavila vystřelenou kulku, ale na vnitřní straně již došlo k výraznému vychýlení zadní části. To vypadá dost velké na to, aby způsobilo poranění mozku.Dále byl použit revolver na silnější náboj 44 Magnum (cca 1000 J na 25 metrů pro náboj V311402 240 GRS od firmy Sellier&Bellot), jehož střelu rovněž zastavila přilba. Zadní odklon je však již takový, že by voják, který ji nosí, utrpěl smrtelné poškození mozku.
Pak tu máme středně velké náboje jako 5,45×39 a 5,56×45 mm používané v karabinách AK-74M a M4A1 nebo Grot, které procházejí jako po másle. To není překvapivé, protože proti karabinám mohou chránit jen nejmodernější přilby na světě.
Nakonec byla ruská přilba otestována střelou z hladké pušky ráže 12/70. Opět máme co do činění s těžkými kulkami pohybujícími se pomalu, takže kevlarová přilba zastavila střely z brokovnice, ale zpětný odraz by uživatele zabil.
Je to velké překvapení, protože Rusové jsou schopni navrhnout i dobré přilby, jak dokazují verze vytvořené speciálně pro jednotky Specnaz.

Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Odpovědět

Zpět na „Pozemní vojsko“