Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Mám stejnou zkušenost z Panther Cupu. Tam jeden týpek prodával Typhoona od IXO ještě s cedulkou Levné knihy. Tam ho měli za 150,-, on ho prodával za 250,-....
Už jsem ho nikde nesehnal a do dneška mě mrzí, že jsem ho od něj nekoupil. Na E-Bay se pohybuje kolem 18£ (na poličce ho nahradily Atlas a Easy Model).

Jinak brácha byl včera v Práglu na Andělu a koupil mi tam to kombo Spitfire-Emil. Jen si to, makovec, hned nezkontroloval a po rozbalení doma byl v krabičce Typhoon s Gustavem. Snad se tam brzo znova dostane a ještě mu to vymění. :twisted:
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Kluci, na druhou stranu - obchod je o tom, aby obchodník co nejlevněji nakoupil a co nejdráže prodal :) P Nikdo ty lidi nenutí, aby si to kupovali. Na horské chatě mnohdy taky pivo stojí "těžký prachy". Jen tak je dobré zkusit si popřemýšlet, jestli byste na podobnou akci jeli prodávat, kdybyste na 1 kuse měli zisk jen pár desítek korun,... V obchodě mě štvou hlavně jiné věci. Např. pokud prodejci klientovi vysloveně lžou apod.

P3trisi, možná bych si to být Tebou rozmyslel s tím kombem. Oproti Typhoonu s Mesrem je to druhý kombo děsnej šmejd. Možná by bylo lepší, kdyby sis vzal příklad z oněch obchodníků popisovaných výše :eek: :eek: a typhoona s mesrem navíc prodal (eBay, Aukro,...). Za utržené peníze bych šel osobně do něčeho jiného :)

Spitfir i mesr z druhéko komba jsou "hrubší odlitky". U obou chybí krytky na kola. Tj. nedá se z nich udělat letící model a ve stojící variantě to vypadá blbě. Konkrétně u spitfíra se musí navíc podvozkové nohy upravit, aby se tam vůbec daly nalepit. Výsostné znaky zespoda chybí,... Jsou to fakt hračky pro děcka, nebo terče pro vzduchovku,...

A když už jsme u toho - první kombo (typhoon + mesr) je řemeslně celkem dobrý, ale štvou mě vymyšlené kamufláže,...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Ještě jedna prosba ohledně Levných knih. Není někdo z vás z okolí Olomouce? Tam by měli mít na prodejně (Legionářská - Audy) ještě ty komba Mosquito - Hien. Brácha mě poprosil, jestli bych se po nich tady nezeptal. A rovnou i po Blackbirdu, který už na stránkách vůbec není. Tak pokud by mi je někdo byl ochoten koupit, ozvěte se přes SZ.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Další 4 helikoptéry z francouzské série Altaya/IXO.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

p3tris píše:Ještě jedna prosba ohledně Levných knih. Není někdo z vás z okolí Olomouce? Tam by měli mít na prodejně (Legionářská - Audy) ještě ty komba Mosquito - Hien. Brácha mě poprosil, jestli bych se po nich tady nezeptal. A rovnou i po Blackbirdu, který už na stránkách vůbec není. Tak pokud by mi je někdo byl ochoten koupit, ozvěte se přes SZ.
...a nebyl by lepší rovnou ten od Amercomu 1:144 za á150 Kč? http://amercom.cz/eshop/img/1066-1o.jpg
ten z LK nemá skoro žádnou paneláž, viděl jsem ho a přesto, že jsem "jeho" fanda, se mnou nakonec neodletěl :-) B-1 byla unikátní alespoň v tom, že v tomto měřítku jinou alternativu nemá, ale to jen názor.
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na červenec 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Tak jsem trocho pátral po původu "hračkoidních" kovových komb od Atlasu z Levných knih. Podle všeho jsou to staré formy od Oxford s kamuflážema zkopírovanýma od jiných výrobců. Typhoona s Gustavem už jsme tady probírali, teď se mi dostal do rukou i Emil se Spitem.

Supermarine Spitfire Mk.I:

Obrázek

Podle rytí to vypadá na formu Spitfira Diecast Oxford Aviation AC001. Jen nechápu, co vedlo nového výrobce k doplnění těch nesmyslných "kanónků" do křídel. Stejně tak i nový podvozek trčí nepřirozeně pravoúhle k trupu a kola tak šmajdaj.
Pro porovnání: http://www.flyingmule.com/products/OD-AC001 (kamufláž převzata z Corgi AA39204B)

Messerschmitt Bf-109E-4

Obrázek

Nejspíš forma Diecast Oxford Aviation AC002. Povedl se podle mě líp než Spit.
Pro porovnání: http://www.flyingmule.com/products/OD-AC002 (kamufláž převzata z Corgi AA32102)

I když modely nemají kdovíjakou kvalitu, na podstavci nevypadají zle a po pár úpravách nebudou úplnou ostudou sbírky:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Jak jsem psal "minirencenzi" někde "výše" - za sebe říkám, že ostudu rozhodně dělají :) Jsou to nedodělky (a nespraví to ani doplnění chybějících dekálů).
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Čísla 9 a 10 série Altaya/IXO Hélicoptères de Combat: Kaman SH-2F Seasprite a Kamov KA-52 Alligator
Obrázek Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Easy Model

Příspěvek od p3tris »

Tak mi přišli čtyři krabičky (na Tomahawk pořád čekám) od Easy Model. Kvalita je relativně dobrá, s klasickými problémy jejich modelů, jako jsou schody v přechodu křídlo-trup. Zkrátka jako od průměrně zkušeného modeláře (já bych to asi postavil líp, ale stříknul hůř). Bohužel, ani tady se nevyhnuli úplně zbytečným chybám. To, že na Typhoonu chybí oči, to bych jim ještě odpustil, ale vrchní kokardy na spodních plochách Hellcatu, to už je velká minela. V každém případě jsem si poličky začal formovat do jakýchsi tematických celků. Zatím jen druhoválečné Brity a Skopce bez Amercomů, pak vezmu námořní a pozemní Amíky a zbytek. Po nedávném nakoupení Italerek budu muset na moderní "stovky" hledat místo jinde.
Rytíři Albionu
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Cizinci ve službách Jeho Veličenstva
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Göringovi orli
Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) p3tris dne 13/6/2014, 08:10, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Některý vypadají docela pěkně, třeba ten Focke wulf .
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

spider74 píše:Některý vypadají docela pěkně, třeba ten Focke wulf .
Zrovna Dorka se dostala do spárků mého malého bratránka a dopadla hůř, než kdyby si jí vzali do parády spojenečtí stíhači. Ulomená tupitovka, spodní kruhová i prutová anténa a zlikvidovaná vrtule. Zatím jsem jen spravil podvozek, doplnil svastiku a čekám, až se bráchovi na vrakovišti objeví nějakej Fokouš na náhradní díly. :raf:
Co se kvality týče, nejlíp by na tom čistě teoreticky měla být Airacobra následovaná Lysanderem. Dora s Hurricanem jsou IXO, což je podle mě v kovákách taková kvalitativně zlatá střední cesta. Jen se mi u nich nelíbí to zvýraznění rytí barvou.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jasné, na fotkách to tak neodhadnu. Nejlepší je vidět to in natura :wink:
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Jelikož potřebuji uvolnit místo a stavím převážně letadla mohl bych pustiti vrtulníky co mám od Amercomu. Do krabice a do sklepa je mi to líto, navíc je to kvůli listům rotoru špatně skaldovatelné. Vím, že bych to měl dát do sekce bazar, ale jsme tu převážně hotovkáři tak snad Tony promine. Dal bych kus za 100,- ,ale s tím posíláním je to na levačku, blistry nemám a jelikož jsem se snažil u všech toho co nejvíce dorovnat, odlomit a následně lepit (všichni víme jak to bylo kolikrát všechno křivé) jsou i listy rotorů nerozebíratelné a tudíž by to asi chtělo osobní odběr. Poslat to poštou by asi nedopadlo dobře. :neutral: Pokud bude mít někdo zájem tak to pořešíme přes SZ.

Mil M-24 Hind
UH-60 Black Hawk
Ka-50 Hokum
Augusta A129 Mangusta
Mil Mi-28 Havoc
AH-1Z Viper
Kiowa Warior
AH-64A Apache
Eurocopter Tiger UHT
Apache Longbow
Westland Lynx
Bell AH-1 Cobra
H-34 Choctaw
Bell UH-1B
Naposledy upravil(a) spider74 dne 15/6/2014, 20:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

spider74 píše:Jelikož potřebuji uvolnit místo a stavím převážně letadla mohl bych pustiti vrtulníky co mám od Amercomu. Do krabice a do sklepa je mi to líto, navíc je to kvůli listům rotoru špatně skaldovatelné. Vím, že bych to měl dát do sekce bazar, ale jsme tu převážně hotovkáři tak snad Tony promine.
Tony promine, ale nedá mu nerýpnout si....Pánové, varování, takto končí každý "hamoťák", který musí mít skoro všechno, takže pozor! Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

Máš naprostou pravdu, krása nesmírná, doufám, že to pak neposeru. Tyhle velký plocha a zaoblený tvary nedávají modeláři žádný prostor pro chybu. :???:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na srpen 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Pánové, úplně čirou náhodou, nemá někdo z vás doma 1/72 F6F-3 Hellcat od Italeri a nebude ho stavět v barvách US-NAVY? Hodily by se mi z něj na toho Easy Modela spodní kokardy a nápisy ROYAL NAVY.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
spider74
praporčík
praporčík
Příspěvky: 350
Registrován: 9/12/2012, 13:19
Bydliště: USS Petřvald

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od spider74 »

TonyHazard píše:
spider74 píše:Jelikož potřebuji uvolnit místo a stavím převážně letadla mohl bych pustiti vrtulníky co mám od Amercomu. Do krabice a do sklepa je mi to líto, navíc je to kvůli listům rotoru špatně skaldovatelné. Vím, že bych to měl dát do sekce bazar, ale jsme tu převážně hotovkáři tak snad Tony promine.
Tony promine, ale nedá mu nerýpnout si....Pánové, varování, takto končí každý "hamoťák", který musí mít skoro všechno, takže pozor! Obrázek
Jojo má pravdu předseda :mrgreen:

Jojo a to jsem ještě zvládl s manželkou a se synem včera výšlap na Radhošť, aby nebyli ty kecy typu " sedíme doma jenom na prdeli". :mrgreen:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Na Aukru se někdo zbavuje sbírky kováků. Vesměs Corgi a IXO včetně číslovaných sběratelských kousků. Já tam koupil po 250,- Defianta a Blacburn Skua od IXO. Možná někomu z vás taky něco padne do oka:
http://aukro.cz/listing/user/listing.ph ... d=26103397

Koupil jsem si i poslední kombo z Levných knih Hien & Mosquito. Podle očekávání jsou to staré formy Oxford v nových kamuflážích:
http://www.flyingmule.com/products/OD-AC036 (kamufláž na základě http://www.flyingmule.com/products/CG-AA32806)
http://www.flyingmule.com/products/OD-AC015 (kamufláž na základě http://www.flyingmule.com/products/IX-DDIJ019)
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“