Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Novinky z prolézání polských fór:

Vrtulníky prý přímo od vydavatele:
13 - Boeing Vertol CH-46 Sea Knight
14 - Boeing Chinook HC.1
15 - Eurocopter EC135
16 - Augusta A119
17 - Bell 206 JetRanger
18 - Agusta A109

Bombardéry bez záruky:
12 - Berijev A-50
13 - Lockheed SR-71 Blackbird
14 - Boeing E-3 Sentry
16 - Boeing B-2 Spirit

Série bojových letadel podle všeho prodloužena o jedno číslo na 61.

EDIT: Tady je pár docela pěkných fotek nějakých amercomáckých kousků:
http://www.1001automodel.ru/index.php?c ... rtece-1144
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Re: Dvě novinky z Amercomu

Příspěvek od rychlik »

hornet píše:Rovněž jsem nabyl dojmu, že stylizovaná zmije nastříkaná na pravé polovině trupu by neměla na levé chybět, to však není zcela prokazatelné.
Jistě to samozřejmě nevim, ale protože ta zmije pokračuje k zadnímu rotoru i přes spodek, tak imo na levý straně být nemá - by se překrejvala... Jen dohad.

A Catalina v bombardérech? YES! Pro mě jednoznačný must-have

p3tris: sakriš, ta B-17 vypadala na malym obrázku líp :)
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

Dnes jsem byl opět v Dráčiku a zde jsou modely, které tam jsou momentálně v prodeji :

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Jojo Tony, to jsou přesně ty, které se před nedávnem objevily v Levných knihách (za nižší cenu). V Dráčiku jsem teď sehnal Lightninga. Vzal jsem 2 kusy - pokud v Amercomu Lightning nevyjde, tak jednoho přemaluji na "Evropské bojiště".

Ty fotky máš Tony někde z netu že? Na Lightningu jsem si všimnul pár dalších doplňků, které v balení nebyly. Je to záhada. U všech modelů z této série koupených v prodejně Levné knihy byl kromě návodu ještě malý zavařený igelitový sáček s drobnými doplňky (antény, malá kolečka apod.). Tady byl jen návod, ale sáček chyběl. Rozhodně tam chybí takové to "cosi", co je z horní a spodní strany výškovky. Ale teď koukám, že to je asi v pořádku, neboť to co je na fotce je jen produktem fantazie autora té fotky :) Žádný držák antény na P 38-J není (a borec má tu "tyčku strčenou jen na levé straně" :D :D
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Teď jsem objevil skvělý web - fórum, kde je mnoho perfektních fotografií (nejen) bojových letadel: http://www.fencecheck.com/forums/index. ... ,28.0.html
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Jojo Tony, to jsou přesně ty, které se před nedávnem objevily v Levných knihách (za nižší cenu)......

Ty fotky máš Tony někde z netu že? Na Lightningu jsem si všimnul pár dalších doplňků, které v balení nebyly. Je to záhada. U všech modelů z této série koupených v prodejně Levné knihy byl kromě návodu ještě malý zavařený igelitový sáček s drobnými doplňky (antény, malá kolečka apod.). Tady byl jen návod, ale sáček chyběl..........
Ty obrázky jsou z těchto stránek : http://www.ixomodels.com/index.php/car/listing/16
V Dráčiku modely ty malé sáčky s drobnostmi mají, to vím přesně, protože u Curtise jsem musel opatrně s krabičkou zatřepat, neboť sáček "seděl" na podstavci a já neviděl na název.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

TonyHazard píše: V Dráčiku modely ty malé sáčky s drobnostmi mají, to vím přesně, protože u Curtise jsem musel opatrně s krabičkou zatřepat, neboť sáček "seděl" na podstavci a já neviděl na název.
Ale vypadá to, že s výjimkou Lightningu. Dle mého prostě Lightning (ani ten z prodejny Levné knihy) doplňky v sáčku vůbec nemá. Ale rád bych, aby to někdo potvrdil - vícero lidí si tu Lightning také pořídilo.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Teď jsem si fotku z ixo prohlížel ještě detailněji. Je vážně dost ujetá. Proti skutečnosti na ni chybí přední kulomety.

Dohledal jsem i fotky, co sem dával Pítrs (http://www.palba.cz/viewtopic.php?t=291 ... &start=520). K tomu je ještě potřeba říct, že P 38-J měl antény natažené od vršku směrovek asi doprostřed mezi gondoly (kde se spojovaly), odkud šlo již jen 1 lanko ke kabině (takže to celé tvořilo jakési Y).
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

Na jednom polském fóru jsem našel zajímavé informace o našem Mi 24, co vyšel v Amercomu.

http://www.motoshowminatura.fora.pl/inn ... 2-105.html
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě novinky z Amercomu

Příspěvek od p3tris »

hornet píše:V sérii Vojenská letectva vyšel v pátek časopis s modelem amerického proudového letounu F-84G Thunderjet v barvách Taiwanského letectva (ROCAF). Model samotný řadím mezi zdařilejší, představuje běžný, vcelku slušně zpracovaný standard v dané kolekci. Osobně bych uvítal spíš marking USAF, ale taiwanský také není špatný. Dle narychlo vyhledaných fotografií soudím, že patrně chybí barevné doplňky na nádržích na koncích křídla, naopak nechybí symboly sestřelů pod kabinou. Znázorňují vítězství nad dvěma MiGy-15 v roce 1956, tedy v době, kdy se piloti Taiwanských vzdušných sil kočkovali s Mao-Cetungovými orli.
Letoun v měřítku 1:72 je poměrně velký a docela by mě zajímalo kdo a hlavně podle jakých kritérií určuje, v jakém měřítku bude konkrétní model vyráběn.

Dnes ráno jsem zakoupil další novinku, tentokrát v sérii Helikoptéry světa a to americký bitevní typ AH-1S Cobra. Přesněji řečeno Tzefa (zmije), neboť se jedná o verzi sloužící v Chel Ha Avir, tedy Izraelském letectvu. Zatímco u předchozího modelu jsem mohl konstatovat více méně spokojenost, u Cobry musím začít výčtem chyb.
Ještě v krabičce (a v trafice) mě upoutalo zbarvení rotorové hlavy i s uchycením listů. Pro jistotu jsem si nechal předložit jiný model, bylo to zbytečné. Na fotografiích jsem nalezl různá zbarvení, nikdy však popisovaná část nebyla bílá. A to dost nepřehlédnutelně. Po rozbalení jsem zjistil, že další důvod ke značné nespokojenosti představují výsostné znaky. Jsou totiž tvořeny pouze bílými kruhovými plochami, Davidovy hvězdy zcela chybí. Na některých fotografiích izraelských strojů jsou výsostné znaky zatřeny úplně, ne však tímto způsobem. Rovněž jsem nabyl dojmu, že stylizovaná zmije nastříkaná na pravé polovině trupu by neměla na levé chybět, to však není zcela prokazatelné. Špatné vzepětí pomocného křídla jsem bral jako snadno opravitelnou maličkost.

Snad nejvíce mě však mrzelo, když jsem zjistil, že model postavený na lyžiny nemá žádnou šanci se udržet ve správné poloze a přepadává na ocas. Pro ty, kteří modely nedávají na stojánek, což je i můj případ, to znamená nezbytnou úpravu. Buď bude nutné dovážit model závažím pod trupem v přední části, jenže ono není v podstatě kam ho dát, nebo opatrně odstranit překryt kabiny a závaží vložit na její podlahu. Možná, že by stálo za pokus model rozšroubovat a závaží vložit dovnitř. Dalším řešením by mohlo být vlepení tenké vzpěry, např. kousku struny pod trup, tak aby držela model v kýžené poloze. V každém případě nimravá práce navíc.
Rotor hodnotit nebudu, dokud neopravím postavení modelu, nebudu ho ani připevňovat.

Závěrem, přes uvedené chyby, jejichž odstranění považuji za naprosto nezbytné, může vzniknout celkem pohledný model. Abych jen nekritizoval, například mile mě překvapilo zpracování tříhlavňového kanónu ve věžičce.
Ta amercomácká Cobra má naprosto stejnou kamufláž, jako model od Easy Model, tedy včetně všech vypsaných "podivností". Je pravda, že veškeré malované kobry, co jsem na fotkách viděl (nebo obtiskových aršících), byly symetrické, ale tady s tím přechodem do druhé půlky trupu bych si tím tak jistý taky nebyl. Co se těch znaků týče, někde jsem čet, že izraelské Cobry teď létají jako agresoři proti AH-64, což by mohl být ten důvod. A nebo to mají zkrátka už u EM blbě :)

F-15 ze stránek Amercomu. Jako další vyjde Fairey Gannet, poslední známý ze seznamu:
Obrázek
Naposledy upravil(a) p3tris dne 27/4/2012, 07:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od TonyHazard »

zved píše:Ale vypadá to, že s výjimkou Lightningu. Dle mého prostě Lightning (ani ten z prodejny Levné knihy) doplňky v sáčku vůbec nemá. Ale rád bych, aby to někdo potvrdil - vícero lidí si tu Lightning také pořídilo.
Máš pravdu, u modelu P-38 sáček není, pokud ho nedali pod podstavec. :)
Jinak cena je shodná 199,- Kč za kus a je jedno či P-38 nebo P-40.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Na Positivu k prohlédnutí už i Halifax, Catalina a Beriev A-50:
http://positivo.pl/c/2234/latajace-fort ... odele.html

A na první pohled ten Halifax nevypadá věru zle. Už si začínám rezervovat jednu poličku na druhoválečné bombardéry RAF.

Jako další vrtulník potvrzen Boeing Chinook HC.1, takže to vypadá, že by ten seznam výše mohl být opravdu pravdivý. Což mě trochu mrzí, protože dál jsou to vlastně jen přemalované civilní mašiny. S čímž nejspíš souvisí i to, že v úvodu časopisu zmizelo to "vzlétly do bojových akcí".
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 527
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Příspěvek od zved »

p3tris píše: Což mě trochu mrzí, protože dál jsou to vlastně jen přemalované civilní mašiny. S čímž nejspíš souvisí i to, že v úvodu časopisu zmizelo to "vzlétly
No jednoduše tolik typů vrtulníků (jako např. letadel) bojové akce nezažilo, neboť typů vrtulníků je celkově méně (a ještě méně bojových),...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

zved píše:No jednoduše tolik typů vrtulníků (jako např. letadel) bojové akce nezažilo, neboť typů vrtulníků je celkově méně (a ještě méně bojových),...
Tak to si zase nemyslím. Podle mě není 48 armádních vrtulníků najít zas takový problém. Spíš je ale nikdo zatím nevyrábí, od koho by to mohli kluci obšlehnout :)
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:
zved píše:No jednoduše tolik typů vrtulníků (jako např. letadel) bojové akce nezažilo, neboť typů vrtulníků je celkově méně (a ještě méně bojových),...
Tak to si zase nemyslím. Podle mě není 48 armádních vrtulníků najít zas takový problém. Spíš je ale nikdo zatím nevyrábí, od koho by to mohli kluci obšlehnout :)
Tak to schválně zkus je tady vyjmenovat. Nejsem znalec vtrulníků a budu jen střílet od boku. Ale Rusko max. 10, ale spíš méně. USA do 15, ale asi taky méně. Co dál? Něco Britové, Němci, Italové, Francouzi. A dál ???
Ale pravdu máš v tom, že to nemají od koho obšlehnout. Kovových se dělá tak 10, max. 15 typů. V kitech se nevyznám.

Doplnění. No možná jsem se trošku seknul :eek: , asi jich bude o něco více. Ale aby to bylo zajímavé, tak je třeba brát jen hlavní typy, ne různé verze a podtypy. Díval jsem se na valka.cz a tam jich je, ale dostat se na 48 ks bude fakt fuška.
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

p3tris píše:A na první pohled ten Halifax nevypadá věru zle.
Vypadá opravdu moc dobře. Zkrátka obšlehli ten nejhezčí od Corgi. (Mám ho v 1:72 8-) )
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1383
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Tak jo, pánové, zadělali jste mi na pěkný večer, kde jsem si hledal vrtulníčky. A jelikož mě to tuze bavilo a o každým jsem se tak nějak chtěl dozvědět víc, protáhlo se to do časných ranních hodin. Tady máte pár vojenských vrtulníků, který by podle mě mohli vyjít aniž by vycházely civilní verze. Plus za hvězdičkama nějaké bonusové s důvodem, proč asi nevyjdou. Rozděleno na SSSR / USA / Evropu a zbytek světa:

Mil Mi-1 Hare
Mil Mi-2 Hoplite
Mil Mi-4 Hound
*Mil Mi-6 Hook - velikost
*Mil Mi-10 Harke - velikost
*Mil Mi-14 Haze - variace Mi-8
*Mil Mi-26 Halo - velikost
Mil Mi-28 Havoc
Mil Mi-34 Hermit
* Kamov Ka-22 Hoop - velikost
Kamov Ka-25 Hormone
Kamov Ka-27 Helix
Kamov Ka-52 Aligator / Hokum-B
Kamov Ka-126 Hoodlum
Kamov Ka-60 Kasatka
Jakovlev Jak-24 Horse

Sikorsky R-4
Sikorsky H-5 / Westland Dragonfly
Sikorsky R-6
Sikorsky H-19 Chickasaw / Westland Whirlwind
Sikorsky CH-37 Mojave
Sikorsky CH-53 Stallion
*Sikorsky CH-53E Super Stallion - variace CH-53
Sikorsky CH-54 Tarhe
Sikorsky S-62 Seaguard
* Sikorsky S-67 Blackhawk (prototyp jenom kvůli zajímavému designu)
Sikorsky S-76
Piasecki HRP-1
Piasecki H-25 Army Mule
Piasecki H-21 Workhorse
Boeing AH-6 Little Bird / Hughes OH-6 Cayuse
Boeing/Sikorsky RAH-66 Comanche
Bell H-13 Sioux / Westland Sioux
Bell OH-58 Kiowa
Bell 214ST
Bell ARH-70 Arapaho
Kaman HH-43 Huskie
Kaman SH-2 Seasprite / Kaman SH-2G Super Seasprite
*Lockheed AH-56 Cheyenne (prototyp jenom kvůli zajímavému designu)

Focke-Achgelis Fa-223 Drache
Westland Scout
Westland Wasp
Aérospatiale Alouette II / Aérospatiale Alouette III
Aérospatiale AS 350 Ecureuil
Aérospatiale Super Frelon
Aérospatiale SA330 Puma / SA332 Super Puma
Aérospatiale Gazelle
Aérospatiale AS365 Dauphin 2
Eurocopter AS532 Cougar
Eurocopter AS550/AS555 Fennec
Eurocopter AS565 Panther
Eurocopter EC635
Eurocopter UH-72 Lakota
Eurocopter NH90
Agusta A.106
Agusta A129 Mangusta
AgustaWestland AW101 Merlin
PZL W-3 Sokół

Denel AH-2 Rooivalk
Kawasaki OH-1
*CAIC WZ-10 (čínský prototyp jenom kvůli zajímavému designu)
*HAL LCH (indický prototyp jenom kvůli zajímavému designu)

I když uznávám, že těch opravdu zásadních bude tak třetina.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

P3tris, dobrá práce.
Jestli dobře počítám, tak je jich 62, po odečtu 10ti ks "nadměrečných" nebo prototypů tedy 52.
Teď by to chtělo nějakého znalce kitů, aby nám řekl, kolik jich je v kitech.
Pokud budu mít čas, tak zkusím spočítat, kolik jich je v kovu.
I když Rusko je jasné, tam v kovu není ani jeden. A v plastu od Easy 7 typů. US v kovu se mi teď nechce počítat, ale viděl bych to tak do 10ti typů, v plastu od Easy 11 typů. Ostatní od Easy 4 typy.

Díky za opravu, nevím kam jsem koukal, že jsem napsal Tony. Asi bych si měl skočit pro brejle. :eek:
rychlik
četař
četař
Příspěvky: 68
Registrován: 16/12/2011, 22:30

Příspěvek od rychlik »

p3tris: z tvýho výčtu znám jen sioux a little bird... a oba bych chtěl :)
tomcat1
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 9/12/2011, 21:11
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek od tomcat1 »

Amercom č. 60 bude Junkers-87 Stuka
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“