Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Až teď jsem si toho všiml - ono je to Mk.V. Podle výfuků, krátkýho čumáku i trojlisté vrtule :) Aspoň jsme jelita oba, Farky :D

Tím je také jasné, že je to zmetek. Imatrikulace a stojánek je Mk.IX, letadlo je Mk.V :) A hotovo..v podstatě, pokud se tomuto jinak kvalitnějšímu výrobci podaří mít jen jednoho tohohle "zmetka", tak to bude sběratelská rarita. Pokud by se to mělo stát standardem, tak je to samozřejmě moc špatně.
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

Teď jsem se vrátil zvenku a vidím další posun. Takže.
Fotka na mém webu a taky na webu přímo Warmasteru je pre pro model a fotka je stará zhruba 1 rok. V podstatě asi nedokončený model, proto ta,m chybí ty kanony. Takže jsme se jako blbci všichni upnuli na starou fotku a mimo jiné řešili absenci kanonů. I proto jsem psal, že další info můžu dát, až budu mít v ruce skutečný model. Na Mule je vyfocený už skutečný model. Trošku pikantní je, že v popisu modelu mají pětku, ale vyfotí k tomu stojánek, kde je napsáno devítka.
Model je skutečně pětka, které byla z neznámých důvodů dána kamo z devítky.
Takže dokud to výrobce nějak rozumně nevysvětlí, tak budeme model považovat za zmetek. To, že nějaký iniciativní blbec udělal špatný popisek na stojánek bych bral jako další vedlejší nesmysl, když výrobce jednoznačně anoncuje pětku.
Je mi jen záhadou, jak tohle někdo může pustit do světa.
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

velitel píše:Je mi jen záhadou, jak tohle někdo může pustit do světa.
Oni to nebudou asi takoví puntíčkáři. Na ostatních fotkách z "Mule" je vidět, že War Master se ani kvalitou nezařadí mezi Corgi, Dragon, HM, ale spíš k modelům od IXO, Altaya, Amercom. Zářný příklad je P-38, Jak 7... Hlavně se mi nelíbí náznak toho "zašpinění" provozem (MS 406, Ki 84, F6F...) Tohle výrobci kováků prostě neumí tak jako kitaři, tak proč se do toho pouští (?) Stejně to vypadá tak nějak napůl. Nicméně je to jen můj názor...
Naposledy upravil(a) bary dne 10/2/2012, 17:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

Kdyby měl někdo zájem o pěkný Spit, kvalitou lepší a zároveň levnější než Amercom, tak tady je tip:

http://www.popron.cz/kovovy-model-spitf ... /s-604422/

I když je to "ošizený" Corgi, tak jako dekorace na stůl do práce myslím velmi slušný.

P.S. To "Smith" je vtipný co? :D
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od velitel »

No, souhlasil bych tak napůl.
Osobně jsem viděl jen Shermana a ten byl super. A pak Fw-190 a ten se mi taky moc líbil. Ostatní jsem zatím neviděl. Modely dorazí cca v půlce týdne.
Oni se ani nesnaží být jako Corgi. A cenově už vůbec ne. W mám za 500,- a Corgi je okolo 1 000,- Kč. Dragoni byli tak okolo 700,-, pokud si dobře vzpomínám. A HM srovnatelné modely nedělá.

A že se blíží IXO a Altaya, tak to je v celku pochopitelné, protože to je z forem IXO a v té samé fabrice.
No budu s ním muset promluvit, protože se mi dušoval, jak si kvalitu hlídá atd. a podle fotek na Mule, to není fakt žádný zázrak. :D
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

Veliteli tu poznámku o ceně jsem nestačil smáznout před tvou reakcí. Uvědomil jsem si že ta cena není opravdu tak hrozná - takže beru zpět.
8-)

Pro ostatní: moje narážka byla na to že War Master míří cenově výše mezi Corgi, Dragon...
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Příspěvek od Bohus44 »

Ahojte,
Chcem sa opytat aky mate nazor na modely lietadiel od firmy IXO. Mne sa podarilo zohnat pred dvoma dnami Dornier Do 335A1, 1:72 od nich :)
tomcat1
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 9/12/2011, 21:11
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek od tomcat1 »

A kde si ho zohnal, v dráčiku?
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Příspěvek od Bohus44 »

Nie, podarilo sa jeden kus zohnat na www.vojenskemodely.cz :-?
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

velitel píše:...HM srovnatelné modely nedělá.
Ještě se trošku vracím...Já si myslím že HM můžeme počítat mezi výrobce srovnatelných modelů. (Ju 87, Dauntless, F6F, P-39, Bf 110...) I když je pravda že v tomto směru HM hodně ubral plyn, ale na druhou stranu zase hodně přidal jinde a to je moc dobře. :)
Uživatelský avatar
bary
svobodník
svobodník
Příspěvky: 28
Registrován: 8/10/2011, 08:59
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od bary »

Bohus44 píše:Ahojte,
Chcem sa opytat aky mate nazor na modely lietadiel od firmy IXO. Mne sa podarilo zohnat pred dvoma dnami Dornier Do 335A1, 1:72 od nich :)
Myslím, že o IXO bylo napsáno už poměrně dost (i na jiných fórech). Kvalitou žádný zázrak ale velké plus je, že má i modely, které (zatím) nikdo jiný nevyrábí. (Např. právě Do-335)

Tohle vypadá taky zajímavě:
http://www.aviationmegastore.com/?shopi ... art=105822
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

No není nad dvojplošník . Je smutné , že z letadel 1. světové války se nejvíce vyrábějí pouze Sopwith Camel a Fokker DR.1 (nevím , jestli jsem na nějaký typ nezapomněl) , přitom např. ta Gotha vypadá opravdu krásně . Škoda , že nevyrábějí také např. Ilja Muromce :( aj.
tomcat1
svobodník
svobodník
Příspěvky: 31
Registrován: 9/12/2011, 21:11
Bydliště: Nové Zámky

Příspěvek od tomcat1 »

Vrtulniky sveta EC-135 bude vo vojenskej kamufláži:
http://imageshack.us/f/341/p1010197u.jpg/
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Flogger G »

Vím, že zde mají přednost modely hotové, ale potřebuji radu zkušených kitařů.
Hledám rozměrově a obrysově přesnou stavebnici letadla Mig-21 MF v měřítku 1 : 48. Nechci v ní kovové díly a detailní vnitřek kabiny. Jde i o rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od p3tris »

Flogger G píše:Vím, že zde mají přednost modely hotové, ale potřebuji radu zkušených kitařů.
Hledám rozměrově a obrysově přesnou stavebnici letadla Mig-21 MF v měřítku 1 : 48. Nechci v ní kovové díly a detailní vnitřek kabiny. Jde i o rozumnou cenu.
Academku určitě ne, ta je nepřesná. Určitě nejlepší je model od Eduardu, ale pokud nechceš utrácet 550,- Kč, neuděláš chybu ani se staříkem od OEZ Letohrad. Víc tady:
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=30621
tomcat1 píše:Vrtulniky sveta EC-135 bude vo vojenskej kamufláži:
http://imageshack.us/f/341/p1010197u.jpg/
Já doufám, že budou ve vojenských kamuflážích všechny.
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Příspěvek od Bohus44 »

bary píše:
Bohus44 píše:Ahojte,
Chcem sa opytat aky mate nazor na modely lietadiel od firmy IXO. Mne sa podarilo zohnat pred dvoma dnami Dornier Do 335A1, 1:72 od nich :)
Myslím, že o IXO bylo napsáno už poměrně dost (i na jiných fórech). Kvalitou žádný zázrak ale velké plus je, že má i modely, které (zatím) nikdo jiný nevyrábí. (Např. právě Do-335)

Tohle vypadá taky zajímavě:
http://www.aviationmegastore.com/?shopi ... art=105822
Flogger G
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 920
Registrován: 24/9/2009, 15:01
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Flogger G »

550,- za dobrou čtvrtku ještě jde. Hlavně že je přesná. Stavebnice z Letohradu se dá koupit normálně nebo jen v komisi?
Bohus44
četař
četař
Příspěvky: 62
Registrován: 11/2/2012, 11:45

Příspěvek od Bohus44 »

No ja som sa na tie modely Ixo pytal len preto lebo teraz vydali seriu v mierke 1:144 a vyzera to celkom pekne na: http://www.vojenskemodely.cz/meritko-1-144/
Uživatelský avatar
Dominik
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 18/8/2011, 13:27

Příspěvek od Dominik »

Bomba , oni mají i ,,Amerika bombera" :razz:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Kolekce "Létající pevnosti"

Příspěvek od p3tris »


Obrázek

Kolekce "Létající pevnosti"

Obrázek

Dne 13. února 2012 vyšel časopis číslo 3 s modelem bombardéru Boeing B-52H Stratofortress

Zdroj: nakladatelství AMERCOM S.A., positivo.pl[/align]
Naposledy upravil(a) p3tris dne 27/2/2012, 14:08, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“